Új hozzászólás Aktív témák

  • viator001

    csendes tag

    Üdvözlet mindenkinek!
    Néhány személyes tapasztalatom:

    Én 1080p-s MKV-kal operálok.Mivel a közel 100 db filmem már elég sok helyet foglal,ezért én ki szoktam írni őket kétrétegű DVD-re,de ehez az MKV mérete (ha egy lemezre akarom írni) nem lehet nagyobb mint 7,94 GB. MediaInfo-val (az előbbi hozzászólásomból kifelejtettem ezt a fontos progit,pedig nélkülözhetetlen!) belenézek az MKV-ba,hogy mekkora a videó és hangsáv(ok) mérete,meg ilyesmi. Az MKV-ban a videó sávot nem szoktam bántani,mert minőségromlás nélkül már nemigen lehet tovább tömöríteni,tehát marad a hangsáv. A DTS-re magasról teszek(1.5 - 2 GB helyet foglal és nem minden lejátszó kompatibilis vele) elő a TFMAudioTool-lal, konvertálás DTS-ből 5.1 AC-3-ba (a kbps-nál belőhető az AC-3 mérete,persze minőségromlással). Fps konvertálására (pl.25000fps-ről 23976fps-re) nem mkvtoolnix-et használok,hanem a TFMAudioTool-t. Delay csuszás problémára pl.BSplayer-el belenézni,majd betallózni a már kész hangsávot,ha csúszás van Ctrl + Alt + <- vagy -> -lal korrigálni,ennek értékét pedíg beírni az mkvtoolnix-be.Így lehet kicsit játszani az MKV méretével,értelmes határok között (természetesen ha DVD5 vagy DVD9-ben gondolkodunk és az MKV-nk 9 - 15 GB,akkor bizony darabolnunk kell).A feliratokat én ki szoktam szedni az MKV-k ból és mellette hagyom,mert ha benne van,nem minden lejátszó kezeli. TS, M2TS (Blu-ray),MKV konvertálásánál,a hangsávot előtte szedjük ki tsMuxeR-rel,vagy MKVExtractGUI-val és külön dolgozzunk vele,mertha egyben csináljuk,nem biztos hogy a végeredmény tökéletes lessz.

Új hozzászólás Aktív témák