Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rossitibi

    tag

    Sziasztok!
    Vettem kb 2 hete egy routert: http://www.markit.eu/hu/hu/netgear-wireless-n-300-router-jwnr2000-wireless-router/v2p1094610c64
    Visszavittem mert félóránként lefagyott! Azt mondták levásárolhatom az árát!
    Segítséget szeretnék kérni hogy milyent vegyek! Nem nagyon értek hozzá,3 régi asztali gép van,egy ps3 és egy laptop(sony vaio vpc f11 m1e) Azért írom le mert nem tudom mi az az n-es wifi remélem ezek tudják azt! Természetesen nem menne minden egyszerre,de ha úgy alakul játszanék is neten,meg töltenék is le filmeket! Szóval olyan kellene ami tényleg jó és nem fog lefagyogatni! 13 ezer a levásárolható összeg,ha kell egy kicsit dobok is hozzá,csak tényleg ne legyen vele gond! azt hiszem 5 megás a netem,de később ezt szeretném növelni is! Egy sima wifi nélküli d-link volt előtte,amivel 5-6 évig semmi gond nem volt,sokan dícsérik a tp-link-et vagy bármi érdekelne ami jó!
    Előre is köszi!

  • BMWFan

    aktív tag

    Hello mindenki! Ajánlanátok nekem egy routert 5-12 ezer forint között ami lefed egy két szintes családi házat,és tud rá csatlakozni iPod Touch,laptop és egy Sony Ericsson X8?
    Csak mert eddig volt egy TP-Link ami mindig leválasztotta a készülékeket.

  • FefeeX

    veterán

    Van egy TP-link 1043ND-m, és mondjuk sok problémám többnyire nincs vele (korábban volt, hogy gyakran eldobálta a wifit, de azóta sok eszköz vezetékre került, így nem fordult elő csak 1-2szer azóta); viszont gondolkozom rajta, hogy egy 3600 vagy 4300-ra kicserélném, egyrészt a dupla sáv miatt (átállnék 5ghz-re, mivel ez állítólag stabilabb), a 2USB miatt (nyomtatószerver megy DDWRT-n is? ) meg a kinézete sem utolsó :)

    Azt látom, hogy a 4300 3 antennás (elméleti 450Mbit vs 300), de jelent ez valamit a gyakorlatban? Az a baj, az almás cuccoknál nem is lehet megtalálni, hogy egyáltalán 5ghz-et támogat-e, nem hogy 450 megabitet... És ezekből van az ellátmányunk többsége (MacBook Air, iPad, iPhone), Xbox360 szintén kérdéses, Sony VAIO noti szintúgy, szóval kérdés, hogy nyerek-e bármit akár melyik routerrel... Mármint sebességben...

    Plusz azt nem találtam, hogy a 2 router különbözik-e belsőben, tehát mhz, ram, stb, amiket azért szintén nem ártana tudni...

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    #27575 fkenny Modem-router nem szoktunk a ajánlani, csak külön álló modemet és router-t, sok a baj az ilyen kombi eszközökkel.
    Leírhatnád, hogy milyen környezetbe is kellene az új eszköz (falak száma/anyaga, távolságok).
    15-20k-s kategóriában már gigabites típust érdemes venni, általánosan ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

    #27577 FefeeX TP-Link 3600/4300-ra inkább OpenWRT ajánlják, ott biztosan megy a nyomatót szerver.
    A 450-es wifi csak akkor jelent előnyt ha van ilyet támogató eszközöd, egyébként nem. Az Apple eszközök általában támogatják az 5 GHz-s sáv használatát, a 450-s sebességről nem tudom. A Sony notebook pontos típusa alapján ki lehet keresni, hogy milyen wifi adapter van benne és ez alapján kideríthető, hogy tudja-e az 5 GHz-t, notebook esetén jó esély van rá az 5 GHz-s támogatásra, a 450-es sebesség használatára viszony kevés.

    [ Szerkesztve ]

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Gabeee

    tag

    Sziasztok!

    Routerekhez nem értek (soha nem volt rá szükségem), de most olyan igény merült fel, hogy a TV-n is szeretnék netezni. Valamilyen vezeték nélküli megoldás kellene, a TV-ben (Sony Bravia) van vezeték nélküli LAN eszköz. A net 20 Mbit-es, a számítógép és a TV egy szobában van.
    Más eszköz nem csatlakozna (egyelőre), és nem hátrány, ha valami olcsó megoldást ajánlanátok.
    Az 1. hszben láttam ezeket: TP-Link 741ND vagy TP-Link 743ND, ezek megfelelnének erre a célra?

    "Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

  • Vbazsi2

    tag

    válasz krealon #30117 üzenetére

    Az én telefonom sony, de azon csak neteznék. A dlna csak a laptop és a tv közt menne, úgyhogy a tp-link-nél maradok. Módolás ajánlott? Ha igen, akkor tudsz majd segíteni a műtétben?? :DD

  • Vbazsi2

    tag

    válasz Multibit #30146 üzenetére

    Sziasztok!

    Valaki segítene nekem, hogy miért dobálna le a tp-link router, ha van sony telefonom??

  • krealon

    veterán

    válasz Vbazsi2 #30147 üzenetére

    "Valaki segítene nekem, hogy miért dobálna le a tp-link router, ha van sony telefonom??"

    Bocsi, nem akartalak be-paraztatni, de a TL-WR1043ND-nel korabban gyakori volt, hogy Sony telefon felcsatlakozasa utan DMA hibaval eldobta a klienseket a router.
    A neked ajanlott TL-WDR3600 es 4300 mar joval ujabb, igy lehetseges, hogy itt mar nincs jelen a problema. Konkretumokrol tulajdonosok (Sony + TP-link) adhatnak felvilagositast (nekem csak 4300-assal volt dolgom, Sony eszkozzel nem).

  • válasz Euzkadi #31742 üzenetére

    Szia!

    A TP-Link TL-WDR3600 egy jó választás, amennyiben a mobiltelefonok között nincs Sony. (Fórumos és saját tapasztalatok alapján a TP-Link router-ek WiFi-je megzavarodik a Sony telefonoktól. Hogy ez most a Sony vagy a TP-Link hibája ... azt nem kívánom ecsetelni.)
    Ebben az árkategóriában nem igazán van más gyártótól ... az ajánlott kategóriába sorolható alternatíva. (Ez után már csak az Asus RT-N56U ill. az Asus RT-N65U az ajánlott router-ek, melyek már nyilvánvalóan a következő árkategóriába tartoznak. Esetleg még szóba jöhet az Asus RT-N16, mely egy régebbi, de nagy tudású modell.)
    Viszont megjegyezném, hogy HA kizárt, hogy a következő pár évben 60 Mbit-es sávszélességű internetnél nagyobb sebességűre váltanátok, akkor az általad leírt igényeket tökéletesen ki tudja szolgálni egy Asus RT-N12 D1 is.

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • kali

    legenda

    válasz proradeon #31743 üzenetére

    a sony és a tp-link esetén sem minden párosítás problémás, inkább a régi és/vagy olcsóbb kategóriás sony (xperia), és a régebbi tp-link típusok nem mindig barátkoznak kellő szinten, de nálam a tl-wdr3600 szolgált már ki például több xperia z és z1 típusú készüléket, és nem volt gond.
    volt nálam korábban egy xperia u, az viszont minden routert kinyírt, még a szolgáltatós ecp3925 wifi része is elfeküdt tőle, a telefon tulajdonosa egy tl-wr841nd, egy e900 és egy rt-n12 d1 után szánta rá magát a telefon lecserélésére, addig nem hitte el, hogy a telefon a problémás...

  • válasz koboldcápa #31774 üzenetére

    Szia!

    Érdemi különbség nem igazán van. Nagyjából ugyanazon tulajdonságokkal rendelkezik a két router. Megemlítendő különbség az, hogy más-más processzor van bennük, így más-más 3rd party firmware-t lehet rájuk rakni a gyári firmware helyett. Valamint a TP-Link-nél előfordul, hogy a WiFi-jét megfagyasztja/megzavarja némelyik Sony telefon. Ezt leszámítva az is kiválóan működik.

    TL-WR842ND ugyanúgy ajánlott mint a TL-WR841ND. Csak azért nem szoktuk általában ajánlani, mert nincs USB csatlakozó igénye az adott felhasználónak, tehát elég neki a TL-WR841ND is.

    Nem számít, hogy milyen operációs rendszert használsz a csatlakoztatott számítógépeken.

    A csomagolásról leolvasható a hardver verzió szám.

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • válasz deja vu #32194 üzenetére

    Szia!

    Igen, azért ajánlottam az Asus-t, mert ezzel kisebb az esélye a kompatibilitási problémáknak.

    A TP-Link TL-WR841ND-re nem tudsz merevlemezt csatlakoztatni, mert nincs rajta USB csatlakozó. Az USB csatlakozóval rendelkező modell az a TP-Link TL-WR842ND.

    (Megjegyzem, hogy ~95% esélyt adok rá, hogy a TP-Link-kel sem lenne gond. Saját tapasztalataim szerint csak a Sony telefonok tudják megbolondítani a WiFi-jét, de ez nem feltétlen a TP-Link hibája ... sőt ... felhasználók jelezték már, hogy Asus modell WiFi-jét is ugyanúgy kiütötte némelyik Sony telefon.)

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • válasz Böcce #32418 üzenetére

    Szia!

    Mindkettő ugyanúgy megbízható. Ez igazából annak a kérdése, hogy mennyit szánsz rá. ha 4800-at, akkor a TP-Link a nyerő, ha 6000-et, akkor az Asus. (Sony okostelefon esetén inkább ajánlott az Asus, mert némelyik Sony modell képes megzavarni a TP-Link WiFi-jét. Bár Asus modellek esetén is vannak hasonló tapasztalatok, TP-Link esetén több ilyet lehet olvasni - ami lehet, hogy annak is köszönhető, hogy többen vásárolnak TP-Link eszközt. De ez utóbbi csak tipp.)

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • válasz zolikzolik #32580 üzenetére

    Szia!

    Ha nincs gigabites LAN igényed, és a várható sávszélesség bővítés után:
    - maximum 60 Mbit-es sávszélességű internet lesz, akkor az ajánlott router a Asus RT-N12 D1.
    - maximum 90 Mbit-es sávszélességű internet lesz, akkor az ajánlott router a TP-Link TL-WR841N

    Ha van gigabites LAN igényed, és/vagy a várható sávszélesség bővítés után 90 Mbit-es sávszélesség felett lesz, akkor az alábbi modellek ajánlottak:
    TP-Link TL-WR1043ND v2.x
    Asus RT-N56U
    TP-Link TL-WDR3600
    Asus RT-N65U

    Valamint megjegyezném, hogy ha van az androidos telefonok között Sony modell, akkor mindenképp valamelyik Asus modell ajánlott, mert bizonyos Sony modellek megbolondítják a TP-Link-ek WiFi-jét.

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • válasz zolka95 #32582 üzenetére

    Szia!

    A számodra ajánlott típusok:
    Asus RT-N12 D1
    TP-Link TL-WR841N

    Neked is halkan megemlíteném, hogy ha van az androidos telefonok között Sony modell, akkor mindenképp az Asus modell ajánlott, mert bizonyos Sony modellek megbolondítják a TP-Link-ek WiFi-jét.

    Továbbá ha a két említett modell közül kiválasztott router nem tudja lefedni teljesen a lefedendő területet, akkor nagy eséllyel egy sok tízezres router sem lenne képes rá. (Elég erős WiFi-je van mindkettőnek.)

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • TigerCat

    nagyúr

    Sziasztok,

    A cégnél jelenleg egy TP-Link 300M Wireless N Gigabit Router-t használunk (TL-WR1043N / TL-WR1043ND). Szeretném lecserélni egy korszerűbbre és tanácsot kérnék, mit javasoltok.

    Eszközök:
    Asztali gépek (gigabit lan), fájlszerver (0-24 óráig megy), laptop (N-es és G-s is), Retina MacBook Pro (legújabb Wi-Fi szabvánnyal), iPhone 5, iPhone 4S, droidos készülékek (Sony, Samsung, Nexus, LG), stb.

    Szempontok:
    Azt szeretném, hogy a gyors eszközök (iPhone 5, MacBook Pro) akkor se lassuljanak le, ha a lassabb készülékek csatlakoznak. Ehhez tudtommal 2 sáv kell.
    DynDNS szolgéltatást használunk, ez továbbra is kell.
    A belső háló gigabites, gondolom ez is számít a routernél.
    Esetleg torrent és fájlcserélők tiltása egy-egy gépen.
    Külső merevlemez csatlakoztatása. Fontos lenne, hogy ha nem használjuk, engedje sleep-be menni. A jelenlegi ezt nem tudja, így ha ráteszek egy vinyót, akkor pörög éjjel-nappal.
    A csatlakoztatott vincseszter elérésének szabályozása, jogosultságok kiosztása (nem életbevágó, de nem baj, ha tudja)

    Tartalék eszköz:
    Van tartalék készülékünk (TP-Link 3G/4G Wireless N Router TL-NR3220), amelybe csatlakoztattunk egy Vodafone USB-s modemet, így ha elmegy a net, akkor ezt üzemeljük be és szinte megszakítás nélkül tudunk dolgozni. Most nincs áram alatt, de ha a másik nem megy, akkor azt kihúzzuk, ez bekapcs és már müxik is minden. A beállítások megegyeznek mindkettőn. Igaz, nem olyan gyors, mint a másik, de szükségmegoldásnak tökéletes. (desktop gépeknél ülő ügyfélszolgálatos lányoknak látniuk kell a weblapot, levelezést, stb.) Ezt csak azért írtam ide, hogy ezt a lehetőséget mindenképpen meg akarjuk tartani. Párszor már jól jött, amikor a szolgáltató (UPC) épp szervizelt, vagy hibát javított és nem volt netünk.

    Szóval, milyen készüléket ajánlanátok, ami nem több százezerbe kerül, de a jelenleginél korszerűbb és megfelel a leírtaknak? Maximum összeget nem írok, mert ezt inkább eldöntjük, hogy az adott típus és a szolgáltatásai, megérik-e az érte kifizetendő pénzt, vagy választunk olcsóbbat.

    Előre is köszönöm a segítséget!
    :-)

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • sony309

    őstag

    Sziasztok!

    A következő "problémámra" várok segítséget, ötletet az itt egybegyűlt hozzáértőktől!

    Adott a nappaliban egy:
    -TV + házimozi erősítő (ez nem fontos)
    -WD TV Live Streaming media player (csak a wi-fi játszik, kábel nem)

    Másik szobában:
    -asztali PC (Win 7 64 bit)
    -laptop (Win 7 64 bit)
    -WD 2TB My Book külső merevlemez
    -wi-fi router (TP-Link WR841N)

    Azt szeretném, hogy a külső merevlemezt wi-fi routerhez kapcsolva lássa a media player a merevlemezen levő médiafájlokat. Tudom, hogy a routert cserélnem kell ehhez, mert ezen nincs USB csatlakozó.
    Így nem kellene mennie egyik számítógépnek sem és nem kellene ki-be húzogatni a merevlemezt.

    Megoldható? Ha igen, hogyan?
    Vagy egyszerűbb, ha hordozom a merevlemezt? :)

    Milyen routerek közül válogassak, csak az USB port fontos vagy van még valami, amit tudnia kell?

    Köszönöm, ha segít valaki
    sony309

    S3x, hifi & rock and roll

  • Grizzly87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a szekértőktől :F

    Körülmények:
    - vidék, telekom 20mbit/s
    - Dlink 321B adsl modem + Linksys wrt54g2 router
    - téglafal, 3 szintes nagy családi ház, nagy udvarral
    - PC(win7) kábellel kötve és wifin: Lenovo Z570 laptop(win7), Sony Fit15 laptop(win 8.1), Iphone 5, Nokia 700, Sony Arc S, Sony 32" TV.

    A sony laptopot húsvétra hozta a nyuszi és naponta 3x-4x eldobja a netet. Akkor is eldobja, ha csak ő van wifin. A többi eszköz szépen tartja a kapcsolatot. Általában 2-3 eszköz használja egyszerre a wifit.
    Újra telepítettem a sony laptopot, nem lett jobb. Aztán win8 frissítve win8.1-re, nem változott. Linksys routert átnéztem, legfrissebb firm van rajta, nem lett jobb.

    Olvastam több helyen, hogy a Sony Vaio lehet válogatós router szempontból. Igaz ez?

    Gyenge jel miatt, már terveztem a router cserét külső antennás készülékre.
    Vissza olvastam kb 100 oldalnyi hozzászólást. Nem valószínű, hogy a következő években 30mbit-nél erősebb netet adnak falura Adsl vonalon, szóval ezzel a sebességgel, bármelyik mai komolyabb router megbirkózik. Az erősebb jel és hatótávolság, amin változtatnék egy N-es routerrel. Illetve tetszik, hogy például iphone app segítségével is tudok módosítani ezt-azt. Esetemben szükséges 3 antenna?

    Ezeket néztem ki:
    -TP-Link: 842nd / 1043nd v2 / wdr3600
    -Asus: N12d1

    Mit ajánlotok? 10-20.000Ft között

    Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

  • Drago1

    tag

    válasz TeeJay #35414 üzenetére

    Nem sajnalom ra a penzt egyszer kell megvenni az ASUS-t amugy is szeretem az elso laptopomatat kiveve ami egy sony viao volt/na az draga/mindig azt vettem, most is ASUS van tokeletes szamomra mint masban a samsung pl tv stb vagy konyhai cuccokban az EAG ez van nem vagyunk egyformak!
    Ezert is nem egy Dacia-val jarok hanem na mindegy ez mar off lenne!

    Ami olcso alltalaban azert olcso mert nem olyan minoseg nem veletlen olcso!

    200/50 Mbps-es netem van szeretnek ruteren keresztul kabel nelkul ,hogy ne legyek helyhez kotve legalabb100 vagy 120 Mbps-et hasznalni akar felragasztva magamat a plafonra is ha kell!

    Ha ehez egy 40 ezer ft routert kell valasztanom raadasul a kedvenc markambol akkor nem hezitalok egyszer megveszem es remelhetoleg ki is szolgal!

    A TP-LINK -el az volt a baj hogy tulajdon keppen egy hetig mukodott a zsir ujonnan vett cucc az mar hab a tortan hogy az igert 300/Mbps-es igeret ami a dobozon volt jo ha 20 -at vagy 30 at at tudott adni kabel nelkul!

    Ezt gyorsba vettem mondom olcso ne kelljen itt kabelezni tudjon a csalad mozogni a lakasba jo lesz ,hat nem lett az !
    Igy most kidobtam a penzt es most vettem egy ajanlottat es nekem megfelelot pont vehettem volna 56 ezerert is csak huztam egy hatart mert azert meg is egy routerrol beszelunk nem egy kis led -es tv-rol!

  • Multibit

    veterán

    válasz TBMC #39234 üzenetére

    - imac, retina macbook pro, 2db sony vaio, 1db dell
    Ezen elit társaság tagjainak megvásárlása valószínűleg a padlóra küldött anyagilag, ha ezekhez a nemes kliensekhez egy fapados router+HDD kombót akarsz beállítani ;]
    A legolcsóbb NAS is gyorsabban fogja kezelni a beletett merevlemezt, mint egy durván árazott dual ARM-os router. A kezelhetőségről nem is beszélve!
    Vegyél inkább egy olcsó routert meg egy olcsó NAS-t! A netsebességed figyelembevételével egy 1Gbps router (Asus vagy TP-Link) + egy Zyxel NSA310S tökéletesen megfelel. Persze ha később szolgáltatót váltasz és több száz Mbps sebességű necsomagra térsz át, akkor majd többet kell költened ilyesmikre.

    [ Szerkesztve ]

  • béke

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #41132 üzenetére

    Szia Első Lépés az eredeti helyén Garázsban van a Fő modem (Digi 50Mb/s) Ott volt egy "Tp-Link...3-4K-s Router", Ez lett lecserélve az Asus-ra, A Garázsból kilépve 1m-- Jel Fullon 3-ason a jel, (Próbálva: Sony Xperia S,Fujitsu Laptop,iPhone 5s,) majd jobbra menetelve (nincs fal) 4m---konyha már csak 2-esen a jel, tovább menetelve hálószoba felé a nappalin át 8-10m--- jel 0-1 mind a három eszközön itt már lassan töltött be bármi is, vissza a ki indulóponthoz---- Előre lépve 2m-- Főbejárat kinyit jobbra 4-5m--- nos itt a terasz falak vastagsága 40cm-es Tégla.. itt 0 a jel nincs net vissza az ajtón belépve újra van jel 2-3-as.
    Fenti szinten lépcsőn felfele majd a kis szobába leültem 0-1-es a jel használhatatlan.

    Majd egy hosszabb kábel segítségével ki helyeztem az előszobába a bejárathoz a routert antennák kihajtva, nos itt a konyhába garázsban és a Hálószoba ajtó-ig fullon volt a jel, de a hálószobába belépve ami 7-8m már csak 1-esen volt a jel és használhatatlan, az erkélyről nem is beszélve hiába vittem ki a főbejárat hoz a routert a falakon nem hatolt át így az erkélyen ismételten nuku jel.

    Olyat is csináltam hogy a régi routert vissza kötöttem majd az asus-al rá csatlakoztatam elméletileg így is fel tudja erősíteni a jelet legalább is ezt írta, de semmi ugyan az. Nem volt sokkal jobb mint a 3K-s Router ami szerintem eléggé vicces :)

    A Lényeg az lenne hogy még ha ki is helyezzük a Routert mondjuk a nappaliba akkor is legalább a Hálószóba 7-8m,Fenti szobák 10-15-25m, és az erkély ami a nappali-tól a leghosszabb része is max 10-15m-e van és jó formán ugyebár műanyag nyílászárók választják el na ezeken a helyeken fontos lenne a jó minőségű jel.
    Na ehhez kellene valami jó fajta tényleg erős de azért ne túl drága kütyü

    Letört az ujjam ha valamit nem írtam le szólj.

    Alá írás :)

  • zozy84

    senior tag

    Sziasztok.

    Routert kellene cserélnem mert a kb 8-10 éves TP-Link WR542G-m felett eljárt az idő. Meg azért is mert pár hete vettem egy Synology DS215j-t és wifin max a telefon meg a laptop van a többi eszköz (NAS, Ps3, Med600, külső vinyó, stb.) meg kábellel van összekötve oda meg jó lenne a 1000MBps.
    Szóval haverok a TP-Link 1043 ajánlották, hogy nekem az elég lenne. Gondoltam benézek ide is, hogy ti mit ajánlatok. Itt olvastam párszor a TP-Link 3600-ról.
    A netem 30megás csak. (a 8 éves Sony Vaio-m Speedtest-en viszont wifin max 22megáig megy, ha dirktbe rákötöm akkor jön a 32 is. )
    Szóval mivel jobb vagy miért járnék jobban 3600al mint egy 1043al? :F (a 1043as kb 12eft, a 3600 meg 14-15eft, az a 2-3eft már mind1)
    Esetleg más max 15eft-ig?

    Előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Tegla80

    addikt

    válasz Gubek-Einste #45582 üzenetére

    "TP-Link router-ekben nincsen gyárilag DLNA szerver így a film stream-elés sem működik."
    Csak kerdezem(mert erteni nem ertek hozza),h akkor En a tp3600-ra (gyari fw) dugott hdd-rol miert tudok minden mokolas nelkul halozatrol filmet lejatszani Sony W8b tv-vel? Siman latja a tv sajat medialejatszoja a routeren logo hdd-t es a tartalmat is kezeli...

    [ Szerkesztve ]

    Sony® & PlayStation®

  • spici

    tag

    Üdv!
    Amikor nálunk elérhetővé vált a Docsis 3.0 hálózat akkor kaptunk egy WiFi képes ONT-t és úgy voltam régen vele, hogy felesleges a TP-Link 1043ND 2.1 és eladtam :W :W

    Pár hét után jöttem rá, hogy hosszútávon nem éri meg mert sokszor szidtam a szolgáltatót a net miatt és 1x néztem ping tesztet csak az ONT felé és hát ott is megugrott a pingidő, akkor jöttem rá hogy nagy hibát követtem el az eladással és a WiFi jel is gyengének mondható (Technicolor 7200).
    A TP Link hatótávjával nem voltam megelégedve mivel már a bal alsó nappaliba nem volt teljes a jelerősség, kb félerős amikor a középső szobába jobboldalt volt elhelyezve.

    A ház 1997-es.

    Szóval itt az alaprajz, értelemszerűen tudom, hogy a ház közepére érdemes tenni, de ott van a bárpult meg ilyenek és nem nagyon megoldható az elhelyezése, padra meg nem tenném.

    Mivel az ONT tuti ott marad hová lenne érdemes tenni az új routert?
    Esetleg oldjam azt meg, hogy bridge mód és ugyanaz az SSID?

    A laptopomban most szeretnék kártyát cserélni és olyat szeretnék vásárolni ami 5Ghz-es is, mivel a telefonom (Galaxy S5) is tudja az 5Ghz-et így már érdemes lenne DualBand routert vásárolni.

    Milyen DualBand eszközöket ajánlotok az adott lakásba illetve hogy milyen módon lenne a legésszerűbb, legjobb módon elhelyezni, kivitelezni.
    Maximális ár: 20.000Ft

    Ha már itt tartunk, milyen WiFi kártyát (belső) érdemes vásárolni? (Sony VAIO VPCF24M1E)

    Alaprajz

  • artid

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #48225 üzenetére

    Köszi mindenkinek a válaszokat.
    Most kb 8 m-re vagyok leginkább a routertől, max 1 10-es válaszfal van közte.
    Legmesszebb kb 15-18m-re vagyok, 3 válaszfallal.

    Otthon egy Dell Inspiron n5010-es laptop van, céges Toshiba Satellite C50-B-149, valamint Lenovo P70-es, Sony M1, iPhone 5S.
    Főleg ezek használják.

    Asus-t, TP-Linket nekem spec nem ajánlották, főleg emiatt gondoltam a Linksys-re, mivel az előző bevált,csak csalódtam, hogy "lassú a wifi".
    Hosszú távra tervezek, MAC szűréssel, szerintem max 30K, de az tényleg a plafon.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

  • Arpitov

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #51924 üzenetére

    Szia!
    Koszonom szepen a segitseget! Vegul csak egy TP-Link 841ND routert vettem meg kulonbozo okok miatt. A routeres szobaban az ac kepes telefonommal(sony xperia z3 compact) csinaltam tesztet. 40mbit/s jott ki kozvetlenul a router kozvetlen kozeleben. A masik szobaban(kb 5 meterre a routertol ez a sebesseg mar csak olyan 10-13mbit/s a telefonnal merve. Igazad volt, szuksegem lesz egy usb-s adapterre is, hogy rendesen tudjam majd fogni a jelet majd a notebookon. A laptop egy osregi Lenovo G500(meg csak G-s wifire kepes). Az durva, hogy ennyire learnyekol 2-3 fal a panel lakasban. Erdekes volt, hogy telefonon nem tudtam 40 mbit/s fele menni a router mellett... Mi lehet ennek az oka? Van ertelme usb-s adaptert vennem a masik szobaba vagy nincs mese kabelezesbe kell fogni? :S

    Koszonom szepen! :)

    Arpitov

  • Vicodin24

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy emeletes csládi ház (2*70nm) 10/5 Mbps internet ezzel a routerrel.

    https://www.arukereso.hu/router-c3144/smc/wbr14s-n3-p41200157/#termek-leiras

    A router az emeleten van az egyik főfal mellett itt még mindenhol van net,kicsit még az udvaron is,de a földszinten már a lakás közepén a konyhában alig ,ha épp akad valami jel,nemhogy az alsó hálóban ami a túlsó főfal mellett van,(kb 10-13méter,közte 40 centi beton födém,(betongerenda kefnivel,nem tömör vasbetonnal)

    Egy asztali számítógép van fixre dugva bele,csak netezés minimális letöltéssel,csak telefon miatt van wifi.
    Szoktam viberen telózni vagy messengeren esetleg video és sokszor meg is szakadt pl..
    Eddig xiomi hongmi volt,most lenovo p70 ugyan úgy dobál néha és van egy sony is,azzal is hasonló a jelenség.

    Szóval tudtok valami megoldást erre a problémára?
    Más márka,több antenna vagy valami,mert én nem igazán vagyok ebben járatos,sőt!
    Sebességet mennyire tudja befolyásolni?
    Ez is csak egy ajándék router,én a TP-Linket ismerem,tudom,hogy jó.

    Előre is köszönöm!

  • Soma01

    veterán

    válasz Soma01 #62784 üzenetére

    sony309!

    Sőt!!!

    Kb. ennyi pénzért van TP-LINK AP200. (az dual, jövőtálló, gigabites LAN porttal) Itt a menüje: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • hakos1987

    őstag

    Sziasztok!

    Sajnos belezavarodtam a keresgélésbe, így szeretném segítségetek kérni.
    Routert keresek, az alábbiaknak megfelelően:

    Alapvetően mobilinternetet osztok egy Huawei E5186 routerrel. A gondom ott kezdődik, hogy a TV-m (Sony 55XE9305) csak 100-as lan-t tud (világ vicce na... :)) ). NAS-ról (QNAP TS-212p) szeretnék Wi-Fi-n streamelni 4K videót, mivel kábelen ez nem megy, de van a TV-ben AC-s Wi-Fi.

    Mivel ritka, hogy legyen SIM kártya foglalata a routereknek, vagy akár USB-n lehessen mobilnetet osztani, akkor megtartanám a Huawei-t a net csatlakozáshoz, mint modemet. Amúgy 60/50-et tud a mobilnet, így biztos nem ez lesz a szűk keresztmetszet, inkább a belső hálózatra fektetném a hangsúlyt.

    Árban ilyen TP-Link Archer C7körül gondolkodtam, nem tudom mennyire lenne előnyös MIMO-s eszközt választanom.
    A TV és router közt légvonalba nincs 1 méter egyébként. Az eszköz a ház egyik sarkában lenne, 100 m2 másik felére azért tudjon jelet adni.
    Köszi előre is a segítő kommenteket!

    [ Szerkesztve ]

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • Jaded

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy TP-Link Ac1200-as routerem, de nem igazán vagyok megelégedve a teljesítménnyel mostanában. Szeretném lecserélni, ezt pedig AP-ként beállítani.
    Tudnátok ajánlani típusokat, kb 30 ezer ft-ig (itthoni beszerzés)?

    Ami rá van kötve:
    -vezetéken
    egy Samsung UHD tv
    egy Sony BD player (egyelőre, ehelyett később valami médialejátszó lesz, valószínű Apple TV)
    egy Synology DS118 NAS
    -wifin
    2db iPhone (6s és X)
    2 további telefon (Andriodos)
    1 iPad
    egy Samsung fullhd tv
    egy Macbook
    néha egy Windowsos Lenovo laptop

    A NAS gigás hálózatot kér, mindenhol CAT6-os kábelek vannak. Családi, téglaház, 80nm. 10m-re a routertől már nem igazán van 5Ghz. Jó lenne ha mindegyik eszköz normálisan tudna vele működni (Apple eszközökről hallottam, hogy pl az Asusokkal nincsenek jóban, de lehet csak urban legend).
    A net sajnos csak 10megás Telekom (telefonos, ami a valóságban kb 5mega), vidék, tehát optika maximum a jövő évszázadban lesz (bár ki tudja).
    A Telekomos router típusát fejből nem tudom, de az csak modem módban megy.

    Renault Megane IV Limited

  • Rag

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #74245 üzenetére

    Amit még nem írtam, hogy van egy gépészeti helyiség, ott van a szolgáltatói kábel és modem, oda van kábelezve minden végpont (8db)
    És nem semmi usb winyo. meg nyomtató kezelés.

    Milyen típusok?
    DS218 Nas, médiaszerverként
    i5-ös asztali gép
    Android-os Sony tv, kodival megy filmlejátszónak
    Pioneer hálózati zenelejátszó
    TP-link TL-WR1043ND
    az alap rendszer elemei

    Kamerát most akarom majd megvenni, de elő van kábelezve/készítve

    egy switch jó lehet a kamera miatt. min 8 port kellene.

    A wifi ki/be kapcsolás akkor még nincs megoldva

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák