2015. április 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

(#7051) Kbali válasza LámaZ (#7047) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Garancia? Az a baj ezekkel a kínai cuccokkal, hogy jó, hogy olcsók, ha szerencséd van átcsúszik a vámon, ha nem, akkor fizetsz, vagy ráírják, hogy 10 dodós digitális képkeret, ha meg elveszik a csomag, persze ennyire volt biztosítva. Ha elromlik, küldheted vissza, ha kifogtál egy rendes eladót, akkor 2-3 hónapon belül kapsz egy cserekészüléket, ha nem, akkor vehetsz egy másikat.

nem vagyok suhanc...

(#7052) Pista0001 válasza LámaZ (#7047) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

DealExtreme-en amikor már shipped-nek jelölik, onnantól hány nap? Van erről tapasztalatod?

http://pc-style.hu/pista0001/ - "Nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculer ta mère."

(#7053) LámaZ válasza gipsztigris (#7050) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Népnevelő vagyok. :DD

@Pista0001:
Teljesen változó. A raktárkészlet-nyilvántartásuk nem valós. Ha van raktáron 2 hét alatt itt van, de akár egy hónap is eltelhet, amíg megkapod. Nekem max. 45 nap volt.

@Kbali:
A garanciális meg hasonló problémákba ugyanúgy beleütközhetsz itthon vásárolt cuccokkal is. Tudod, nagyot nyerni a tőzsdén is csak magas kockázatú részvényeken lehet.

Apropó, álljon meg a menet!

Kereskedelmi rendelésekkel kapcsolatos kérdésekre nem fogok itt válaszolni. Nem, és nem!
Ezeknek külön topikjuk van: Külföldi rendelések: nyomkövetés stb.

[ Szerkesztve ]

»»»»»» Szakmai kérdés csak fórumban! Ne politizálj itt! ««««««

(#7054) nemcso válasza LámaZ (#7053) üzenetére

nemcso
(senior tag)

45 nap = 1,5 hónap ;)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#7055) LámaZ válasza nemcso (#7054) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, de én türelmes vagyok, összhangban a keleti mentalitással.
Apropó! Találtam egy nagyon, nagyon jó androidos, de Sirf Star IV-es csippel szerelt 5”-os GPS-navigátort, de nem mondom el senkinek amíg el nem küldték nekem, mert nem akar megreszkírozni, hogy másnak küldjék el, és nekem ne maradjon. ;]

(#7056) Kbali válasza LámaZ (#7053) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Azt gondolom, hogy aránytalanul nagy a kockázat, főleg a tekintetben, hogy itt sokak azért akarnak olcsón vásárolni, mert nincs többre keretük, azaz kétszer nem tudják megvenni, hiába olcsó.

nem vagyok suhanc...

(#7057) GML

GML
(őstag)

Üdv,

Tudna valaki segíteni Wayteq választásban? A két kiszemelt áldozat az xTab50 és a x960BT. Navigálásra kell. Másra nem. Mennyire "kel" félni s SirfStar IV vs V különbségtől? Illetve melyik mennyire gyors? Pl belvárosi navigálás?

Válaszokat / segítséget előre is köszi minden hozzáértőnek.

[ Szerkesztve ]

(#7058) Kbali válasza GML (#7057) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

az xTab-nak olvass utána a topiikjában, nem a chiptől kell félni...

nem vagyok suhanc...

(#7059) LámaZ válasza Kbali (#7056) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Nézd, vagyunk páran, akik évek óta rendelgetünk saját, ill. közvetlen rokonaink használatára különböző kütyüket Kínából. Nem bántuk meg.

(#7060) LámaZ válasza GML (#7057) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!

A különböző GPS-csipekkel kapcsolatban elkezdtem ennek az összehasonlító táblázatnak az elkészítését, és szívesen veszem mások segítségét is.

(#7061) laszlohu válasza LámaZ (#7060) üzenetére

laszlohu
(PH! addikt)

Goclever tab t76GPS , Másnéven Freelander kütyükben
az alábbi chip van :

MT3339

(#7062) OldMike válasza laszlohu (#7061) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Prestigio Geovision 7777 GPS(TAB) is MT3339

42LM660S

(#7063) LámaZ válasza laszlohu (#7061) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi!
2011-es technológia, tehát nem a legújabb. Amúgy jól müxik?

(#7064) Kbali válasza LámaZ (#7059) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Más meg megégette magát...
Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy szerintem nagyobb a kockázat, tehát ha valaki a kis megtakarításából szeretne vásárolni, annak nem feltétlenül ez a legjobb módja a pénze elköltésének.
Tudod:"szegény ember ne vásároljon olcsón" vagy "olcsó hús, híg lé" - főleg, ha nem hívják fel a figyelmedet az apróságokra, úgymint: garancia érvényesíthetősége, rosszul optimalizált rendszerek, navigációs szoftver nincs (vagy lopott), stb...

A lényeg, hogy nem megvezetni kell az érdeklődőket, hanem megfelelően pro/kontra tájékoztatni, mert a techsheet sokmindent elbír és nem jelent semmit a valós működés tekintetében.

nem vagyok suhanc...

(#7065) LámaZ

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

A legjobbnak tűnő MediaTek GPS-csip most az MT3332/MT3333, a világ első GPS-csipje, amely a kínai Baidou műholdas LBS-t is támogatja a GPS, Glonass, Galileo (ha kiépül) mellett (99 csatorna!).

@Kbali: Távol álljon tőlem, hogy bárkit meg akarnék vezetni, sőt, magam is figyelmeztettem a kínai kütyükkel kapcsolatos kockázatokra. Nekem egyes dolgok bejöttek, persze voltak gondok is, amelyekről írtam a fórumokban.

[ Szerkesztve ]

(#7066) GML válasza Kbali (#7058) üzenetére

GML
(őstag)

Hanem?

(#7067) Kbali válasza GML (#7066) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Attól, hogy pont a navigációja nem működött...

nem vagyok suhanc...

(#7068) laszlohu

laszlohu
(PH! addikt)

Egypár Full - eus Garmin Lifetime térképes árából 15000 - et engednek az
Edigi-nél :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7069) nemcso válasza laszlohu (#7068) üzenetére

nemcso
(senior tag)

És szép nagy választék van most náluk !

(#7070) Kbali válasza nemcso (#7069) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Az akció csak két készülékre vonatkozik, de azért a pénzért szerintem most best buy, vegye-vigye mindenki.

nem vagyok suhanc...

(#7071) nemcso válasza Kbali (#7070) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Azt láttam. Én a GPS választékra (sok típus, sokféle szoftverrel) értettem az előbbit. :)

(#7072) GML válasza Kbali (#7067) üzenetére

GML
(őstag)

De van pl Google maps is...

(#7073) LámaZ válasza Kbali (#7070) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Mindjárt rohanok 50 ezer ft-os PNA-t venni.

(#7074) Kbali válasza GML (#7072) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Persze és wifi is van mindenhol

nem vagyok suhanc...

(#7075) Kbali válasza LámaZ (#7073) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Nem, te csak ötezerért vehetsz :-)

nem vagyok suhanc...

(#7076) PLaci58 válasza Kbali (#7075) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Áhhh, dehogy. Max 40 dollár a keret :C

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7077) GML válasza Kbali (#7074) üzenetére

GML
(őstag)

A kocsimban van, mi más kell még?

(#7078) LámaZ válasza PLaci58 (#7076) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Erre ráhibáztál!
40 dodó is elég, de ma úgy döntöttem, hogy nem veszek BigMac-et, így maradt egy kis aprópénzem, és be tudok vállalni egy ilyen 46 dolcsis csodát. Tudod mikor lesz a te akciós puccos cuccodban SiRF Star V-ös csip? Sohanapján. Ebben az olcsóban pedig az van. :K

[ Szerkesztve ]

(#7079) Pista0001 válasza LámaZ (#7078) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

A SiRF Star V a YFAtlas5-nek a része, vagy külön csip?

http://pc-style.hu/pista0001/ - "Nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculer ta mère."

(#7080) LámaZ válasza Pista0001 (#7079) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

A SiRF Atlas-ok - tudtommal! - SoC-k, akár mennek önmagukban is.
A SirF star-ok csak GPS-csipek.
Ezért van az, hogy egy-egy készülék speckójánál szerepel az Atlas CPU - amely a készüléket működteti, és a SirF star is, amely a GPS-sel foglalkozik.

A belinkelt 4,3 hüvelykes PND-nél ez van:
„CPU YFAtlas5 500M, SIRF ATLAS IV (500MHz)
GPS Module SiRF Star V”

Tehát a készülékben két CPU van (kétmagos, az egyik gondolom a grafikával bajlódik, a másik minden egyébbel), plusz van benne egy GPS-csip is.
Persze, a kínaiak által megadott műszaki adatokat fenntartásokkal kell fogadni, ezért egyelőre szkeptikus vagyok, de kb. egy hónap múlva kiderül az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#7081) PLaci58 válasza LámaZ (#7080) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Csak nehogy egy ilyet küldjenek :DDD

A YFAtlas4, YFAtlas5 a készülék OEM ID-je, amit a rom tárol. Ezzel azonosítja pl. a navigációs program (Igo) a készüléket.
Itt olvashatsz az ilyen hamisított készülékekről.
Ilyen tulajdonságú (tudású) készülékeket 2009-ben kezdték gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#7082) OTika

OTika
(tag)

Sziasztok!

A Garmin LM-es készülékeknél, hogyan zajlik a térképfrissítés?
Mi alapján azonosítják a GPS-t?

üdv.OT

(#7083) Pista0001 válasza PLaci58 (#7081) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

Nekem a linkelt írásból nem jön le hogy ez most jó vagy rossz. Az hogy 2009-es technika annyira talán nem gond, ha elvisz oda ahova kell.

(#7084) medvezsolt

medvezsolt
(őstag)

Szevasztok!

Tudnátok ajánlani egy 25-35 ezer forint közötti árban kapható. Ezen az áron a leggyorsabb/legjobb felbontású/ könnyen kezelhető/némi extra funkciókkal ellátott eszköz kellene

Köszönöm Szépen

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#7085) LámaZ válasza Pista0001 (#7083) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

A 2006-ban vásárolt Mio ma is jól működik.

(#7086) PLaci58 válasza Pista0001 (#7083) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Pedig ott van az első sorban : SiGe GPS vevő :D
A leírás szerint Sirf Atlas V, aztán lejjebb meg az adott képek vannak.
Sirf Atlas IV az V helyett, SIGE vevő a Sirf V helyett!

Az, hogy 2009-es, csak annyit jelent, hogy már elavult, ilyet nem vesz meg az ember.
Ilyesmi készüléket árult a teso 11K-ért Lark 43 néven. Tény és való, hogy működött, de az X960BT-hez képest jóval nehezebben talált poziciót, sokkal gyengébb fényereje volt, jóval lassabban működött a gyakorlatban, pedig elvileg 500MHz-es volt mindkettő.

Nem véletlenül ajánljuk az X960BT-t :D

[ Szerkesztve ]

(#7087) medvezsolt válasza medvezsolt (#7084) üzenetére

medvezsolt
(őstag)

Kiegészíteném avval, hogy mi a véleményetek erről? Ez árban kb a felső határ. Picit óckodok, hogy Android van rajta. Ez tulajdonképpen azt jelenti jóformán, hogy ugyanazt tudja mint a mobil verziója, csak telefonálni nem tudok vele? (Gmail. wifi, android appok?)

WayteQ xTAB-50 tablet (Android) + Sygic 3D Teljes Európa térkép + Élettartam térképfrissítés, fekete + tok

Valakinek van vele tapasztalata? Stabil, nem fagy? Gyors? A sygic vagy az Igo a jobb? Vagy vegyek olcsóbb eszközt és rakjak rá illegális szoftvert akár IGo-t? A többi GPSen milyen oprendszer van amúgy?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#7088) medvezsolt válasza medvezsolt (#7084) üzenetére

medvezsolt
(őstag)

Kiegészíteném avval, hogy mi a véleményetek erről? Ez árban kb a felső határ. Picit óckodok, hogy Android van rajta. Ez tulajdonképpen azt jelenti jóformán, hogy ugyanazt tudja mint a mobil verziója, csak telefonálni nem tudok vele? (Gmail. wifi, android appok?)

WayteQ xTAB-50 tablet (Android) + Sygic 3D Teljes Európa térkép + Élettartam térképfrissítés, fekete + tok

Valakinek van vele tapasztalata? Stabil, nem fagy? Gyors? A sygic vagy az Igo a jobb? Vagy vegyek olcsóbb eszközt és rakjak rá illegális szoftvert akár IGo-t? A többi GPSen milyen oprendszer van amúgy?

(#7089) OldMike válasza medvezsolt (#7088) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Itt megkapod a választ. Azt hiszem, hogy nem lesz könnyű döntened. :U

[link]

42LM660S

(#7090) Pista0001 válasza medvezsolt (#7088) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

Más eszközön próbáltam annó mindkettőt, messze jobb Androidon a Sygic szerintem. Azóta utóbbit rendszeresen használtam, mivel italterítőként dolgozok Párizsban és környékén. Pénteken például egy Samsung Galaxy Mini-vel nyomtam végig a napot, és nem sikerült eltévedni vele. A kijelző baromi pici mondjuk ilyesmire, de hát ez van. 1 percen belül talált mindig jelet, ez szerintem elfogadható, főleg egy mobiltól. 4,3-as vagy nagyobb kijelzőn már abszolút problémamentes a navigáció vele (várom is vissza a saját mobilomat végre a szervízből), Samsung Galaxy Tab 10.1-el jártunk egyszer a barátaimmal Bécsben, Huawei S7 Slimmel is próbáltam, utóbbi nehezen talált jelet, de utána már jó volt.

Nem Android/Sygic tapasztalatom eddig csak TomTom XL-el van. Ahhoz képest hogy itt a GPS=TomTom képlet áll, a házszámokkal rendszeresen voltak gondok, néha lassan követte a mozgást (lemaradt a jel a képernyőn az autó valós helyzetéhez képest), ezen kívül elégedett voltam azzal is (2008-as modell). Tapasztalatom hogy aki abszolút nem tud navigálni az GPS-el is el fog tévedni, akinek meg van alap érzéke a dologhoz annak bármilyen működő berendezés megteszi. Szerintem a legfontosabb hogy gyorsan találjon jelet a legtöbb szituációban, de ezt meg ki kell próbálni. Netes rendelésnél van rá 8 napod.

(#7091) LámaZ válasza PLaci58 (#7086) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Persze, hogy a kereskedők nem véletlenül ajánlják a saját áruikat. Ez logikus.

(#7092) nemcso válasza OTika (#7082) üzenetére

nemcso
(senior tag)

Regisztrálsz a Garmin oldalán a készülék gyári számával.

(#7093) PLaci58 válasza LámaZ (#7091) üzenetére

PLaci58
(őstag)

Gondolom egy kereskedőnek az a dolga, hogy a saját termékét adja el.
Akiket itt ismerek és ajánlják az X960BT-t, azok nem kereskedők, csak értenek a navigációkhoz, de nagyon :DD

(#7094) LámaZ válasza PLaci58 (#7093) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Erre nem vennék mérget.
Én is nagyon értek a navigációs készülékek és progik használatához. :DD

(#7095) LámaZ

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Kalifornia, a GPS-mentes állam. szerintem, nem sokáig.

(#7096) bazsy_ válasza LámaZ (#7055) üzenetére

bazsy_
(tag)

Elküldték már? Elárulod mit rendeltél? Érdekelne engem is. :K

(#7097) OldMike

OldMike
(senior tag)

Helló!
Találkozott már valaki személyesen a Prestigio Geovision 7777 nevű androidos, legális Primo-val felszerelt GPS-szel?

42LM660S

(#7098) Armogur

Armogur
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Még mindig nem jött meg a Garmin Nüvi 2595 LMT, pedig már több mint 2 hete rendeltem, azt mondták, még egy hét...
Ilyen az, ha olcsó, nem bánom, csak legyen kifogástalan állapotú.

Addig is valaki tud arról valamit, hogy van-e olyan funkció ebben a GPS-ben, hogy számlálja a kilométereket?
Tehát valami számláló, amit lenullázok, ha akarok, és gyűjti a km-eket, tehát nem csak az egyes utakét külön-külön?

(#7099) LámaZ válasza bazsy_ (#7096) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, mindjárt kettőt rendeltem, ha lúd legyen kövér. :DD
Az androidos, és a vincés.
Megjegyzem, a másik kis karácsonyi 40 dolcsis vincém nagyon jól működik, de már a bátyámnak ígértem, így lépni kellett, mert nem szeretem az okostelóm gps-ét.

Amúgy a két megrendelt kütyü szerintem 3 hét múlva fog befutni a pekingi fapadossal, tehát csak valamikor május elején tudok érdemben nyilatkozni.

Ha nem működnek jól, arra is van már forgatókönyvem: GPS-vétel javítása :DD

[ Szerkesztve ]

(#7100) bazsy_ válasza LámaZ (#7099) üzenetére

bazsy_
(tag)

Köszi, ez az androidos jól hangzik, főleg ha tényleg sirf star IV van benne :K , de majd megvárom míg kipróbálod és nyilatkozol róla és utána rendelek. ;] Ha igaz amit írnak akkor max a kijelzővel lehet gond napsütésnél, de majd kiderül. :)

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.