Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz k1csi #15607 üzenetére

    Nekem a D7000 kapcsán van videós tapasztalatom, nem is kevés (csak azért mondom, mert ugyan az, mint a D5100-ban) és sajnos bármelyik belépő Canon megveri ha rolling shutterről van szó. Sajnos ezek a Nikonok (még a jóval újabb D3200, D7100 is) túlságosan hajlamosak a "jello effect"-re, ami már túlontúl zavaró még egy amatőr kezében is (sőt, főleg abban). A Canon-ok (550D, 600D, 650D volt a kezem ügyében ebből a szegmensből videózásra) sokkal toleránsabbak, ami az általános minőségen nagyon sokat lendít, főleg egy amatőr kezében aki nem biztos, hogy fog hozzá vásárolni stabilizáló rendszereket vagy nem akar mindig stativról videózni. A D7000 még egy válltámasszal is sajnos eléggé "zselés" videót készít.

    Egyébként dinamika, zaj, képtömörítés oldalról közelítve viszonylag egálban vannak.

    Persze azt én is tartom, hogy aki kézikamerát akar, az vegyen kézikamerát. DSLR/MILC videózásra annak való aki tud vele bánni.

    "ergonómia szempontból még jópár kiegészítővel is elsősorban tervezett "filmezésre" mintsem ad-hoc eseményvideózásra alkalmas"

    Ez így csak féligazság. Értő kezekben eseményvideózásra is jók, de tény, hogy aki nulla videós tapasztalattal akar egy olyan kamerát amivel 20x-os zoom mellett, fejek felett eltartva, ledöntött LCD-vel akarja az éppen elballagó 14 éves kislányát videózni a tornateremben, annak nem a DSLR/MILC való, hanem egy kézi camcorder. De mondjuk én videóztam már rokont hasonló körülmények között, igaz akkor felcsaptam a válltámaszt, nyakamba egy fesztiválos Press kártyát raktam mintha a suli által bérelt videós lennék és odapofátlankodtam az események sűrűjébe. Egy félig zenés, félig riportfilm jellegű anyagot vágtam belőle.

    Csak tudni kell, hogy mit akarunk és arra milyen felszerelés felelne meg.

    Pentax K-30 (váz) meg az ára:

    Nikon D5100 - 123k HUF

    Pentax K-30 - 170k HUF

    Nikon D7000 - 225k HUF

    Ha már szóba jött, hogy melyikhez van közelebb... ez egy tízessel még mindig a D5100-hoz áll közelebb. Miközben a D7000 nyitóára 350k volt anno. A K-30 valóban drágább, de pont annyival többet is tud, teljesen korrekt árcédulája van. De akkor vegyük el az egyik legjobb fícsört a vázszigetelést, adjunk hozzá egy kevéske fejlesztést és ott a K-500, ami jelenleg 150k nyitóárával eléggé baráti. Valószínűleg a K-30 már nem sokáig lesz kínálatban, mert a K-50 kiszorítja.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz k1csi #15616 üzenetére

    "Sajnos ez a teszt sem mutatja a legérdekesebbet, hogy hogy esik szét vibrációnál pl. egy motoron a kép, ezt nehéz objektíven tesztelni"

    Pont azért nem jó ez a teszt, mert a vibrációra sokkal jobban szétesik a Nikon képe. Nekem van velük nem kevés gyakorlati tapasztalatom. A rolling shutterből adódó oldalra rángatós torzulásban hasonlóan teljesítenek, nem is csoda, mert technológiai okai vannak, viszont a Canon képe kevésbé hajlamos a kocsonyásodásra amit a vibráció vagy a kisebb kézremegés vált ki. Sajnos a D7000 (D5100) ilyen szempontból rosszabbul teljesít. Szó se róla, ez megvan a 600D vázon is, de sokkal visszafogottabb.

    Nem is szeretek a D7000-rel videózni, de van amikor muszáj mert csak az van bent éppen.

    "Vázszigetelés: hagyjuk már, ahhoz olyan obi is kell (nem olcsóért). Ezek hobbi gépek."

    Pontosan. És az átlag hobbista ritkán cseréli le a kitobjektívet, ami a K-30/K-50 mellé szigetelt kiadásban (WR) jár. Plusz várható, hogy a Pentax jövőben megjelenő objektívei már alapból ezzel lesznek ellátva, mert látszólag nagyon rámegy erre a fícsörre.

    Nekem is van még egy Pentax K200D-m szigetelt objektívvel. Az a váz nem nagy eresztés 2013-ban, de azzal üldözöm a viharokat, azzal megyek ki fotózni szakadó hóesésben vagy szitáló esőben. Jó az, nem elhanyagolható funkció. Akinek meg nem kell, az spórol rajta 25%-ot az olcsóbb kiadással (K-50 vs. K-500). Hol itt a problematikája vagy feleslegessége? Ne fizesd meg ha nem kell.

  • Davee22

    csendes tag

    Sziasztok! Elég kezdő vagyok a témában, rengeteg tesztet olvastam már, de nem igazán jutottam előrébb, maximum annyival, hogy le tudtam szűkíteni 2 termékre: Canon 600D-re és Nikon D5100-ra. Maximum ebben az árkategóriában gondolkozom. Amire használnám: főleg épületeket, utcaképeket, embereket fotóznék. Érdekel a timelapse videó készítés is, de azzal nem foglalkoznék komolyabban. Tehát elsődlegesen fotózásra használnám és ha úgy adódna akkor néha egy kis videózás. Szerintetek melyik lenne jobb választás és miért? De persze, ha tudnátok ajánlani más gépet is, annak is nagyon örülnék! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz runner 125 #16157 üzenetére

    Kérdéssel válaszolnék:

    - Mik az elvárások a géppel szemben? Jó kezelhetőség, képminőség, kiegészítők?
    - Mire szeretné használni? Inkább fotó vagy inkább videó lenne túlsúlyban?
    - Mennyire fontos a kis méret és kompaktság?

    Ha a videó fontos, akkor jó lehet a Canon 600D egy Magic Lantern firmware mellett. Ha inkább a fotó fontos, akkor a Nikon D3200 egy jól sikerült váz, bár nincs messze tőle a D5100 sem (kihajtható kijelző, néhány plusz funkció, magasabb bitráta RAW mellett), vagy a Pentax K-500 sem. A K-500 már dupla tárcsás, jól kezelhető gép, abban is kiváló Sony szenzor van mint a Nikonokban, képminőségben hasonlót lehet elvárni tőle. Ha meg fontos a kompaktság, akkor nem biztos, hogy a NEX-3N lesz a legjobb vétel MILC fronton, eléggé fapados, de persze képminőségben jó. Én a Micro4/3 rendszer körül is megnézném a lehetőségeket, sajnos Sony NEX rendszerben még nincs olyan sok objektív.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #16159 üzenetére

    Jó kezelhetőség, egyszerű menü, mivel első dSLR-je lenne, kiegészítők - obi park szerinte nem számít (bár, úgy gondolom, ha belejön biztos fogja bővíteni..), csak a fénykép minőség számít, videóra nem használná.

    Utánaolvastam a Magic Lantern firmware-nek, nagyon szimpatikus ez a "varázsmenü", tetszik. Nikon alá nincs ilyen?

    Tegnap elugrottam vele a MM-ba, őszintén szólva a D3100 és a D5100 fogása nekem nagyon nem volt kényelmes. Meglepve tapasztaltam mennyivel kisebb vázak, mint a D80-am. Nagy kezem van, ráadásul portrémarkolattal használom, így belesimul a tenyerembe, ezek meg abszolút nem. Megfogtam az EOS 600D-t is, Nikon-osként mondom h mérföldekkel jobb volt a fogása/anyaghasználata. Már első kézbevétel után nekem az jött le, mintha már egy másik kategóriát képviselne a két szóban forgó Nikon-nal szemben.
    Lehet placebo volt, de a srácnak ugyanez volt a véleménye, kényelmesebb volt neki a 600D.

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz erika53 #16161 üzenetére

    Különbséget pusztán képminőségben ugyan azokkal az objektívekkel még jó, hogy nem láttál, mivel mindkettőben ugyan az a szenzor van. A D7100 annyiban különbözik, hogy már nincs benne az aluláteresztő (anti-aliasing) szűrő, ami elvileg élesebb képet eredményezne (azért olyan sokat nem számít, tapasztalatból mondom a D800E mellől). Amiben szignifikáns eltérés van, az a kezelőszervek és a szolgáltatások/funkciók. Nyilván mi sem véletlenül mondjuk, hogy ahány fotós annyi igény, minden esetben az a legjobb váz ami leginkább megfelel neked. Ha a D5200 tudása elegendő, akkor az volt a sokkal racionálisabb döntés, mert valóban felesleges olyan funkciókért fizetni amire neked nincs szükséged. :)

    ---

    (#16171) runner 125: Minden mai belépő szintű DSLR ennyire apró, így a D80-hoz képest minden zsugorpöcsnek számít, talán még a D90 is összement egy kicsit. Aztán a D90 (illetve D300s) után átalakult az ökoszisztéma, jött a D5xxx meg a D7xxx sorozat (illetve a D60 után a D3xxx). Más világot élünk, a DSLR-ek addig mentek össze amíg nem volt alternatíva cserélhető objektívesre, ma már vannak MILC-ek, de a belépő DSLR gépeknél még mindig nyomják a marketing rizsát, hogy milyen jó neked attól, hogy kicsi (szerintem nem kicsinek, hanem könnyebbnek és jobban kezelhetőnek (pl. dupla vezérlőtárcsa) kellene lennie, de ez egyéni vélemény).

    Az eredeti kérdésre visszatérve: Én megfogdosnám a Pentax K-500-at is. Dupla tárcsás, így manuális módban sokkal könnyebben kezelhető, képminőségben hozza azt amit egy D5100-tól várnál (kis módosításokkal, de ugyan az a Sony szenzor van benne). Hátha az jobban bejön majd neki ha a Nikonok ergonómiája nem jött be. Anyagminőségre nem tudom milyen, még nem volt alkalmam megtapogatni és a K-50 már masszívabb, időjárásálló, de van is neki bő 50k felára.

    Amúgy meg ha a Canon EOS 600D jobban tetszik neki, akkor azt kell venni. Nem minden a szenzor (ebben sajnos lemarad az említett Nikon és Pentax gépektől), ott vannak még az objektívek, vakuk, egyéb kiegészítők is. Tudom az már drágább, de a 650D kezelhetősége szerintem nagyon sokat javult. Én még nem rajongtam így egytárcsás Canon vázért. Érintőképernyős (keverve a fizikai gombokkal), de nagyon jól kitalálva, szerintem remekül ellensúlyozza a második tárcsa hiányát. Ilyet faszát még nem tudott kitalálni a Nikon a D3xxx és D5xxx sorozatnál. Nekem tényleg tetszett, ha én belépő Canon-t vennék, már nem adnám ez alá, de ugye ez is csak egyéni igény kérdése. Próbálja ki. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz András. #16189 üzenetére

    A 650D fiatalabb mint a D5100, ezért is volt teljesen érthetetlen, hogy a Canon miért adta ki a tök ugyan olyan 700D-t alig 8 hónappal a megjelenése után. Lehet, hogy rossz hírnevet szerzett magának a 650D, mert az első szállítmányokon olyan gumiborítás volt, mely sok embernél allergiás reakciót váltott ki. Ezeket visszavonták és cserélték, de hát az előítéletek rajta maradtak. Vagy csak a Canon tudta, hogy a 650D nem fejlődött eleget az előzőhöz képest, ezért gyorsan ki kellett adni újra eggyel nagyobb számozással, hátha a vásárlók a "csak minden második generációt vásárolok meg" elv alapján beruháznak majd rá.

    Nem tudni.

    Ahogy azt sem tudni, hogy lesz-e még 650D karácsony körül, de én nem remélnék tőle sokat. Érdekes, hogy míg a 650D már "discontinued" (azaz már nem gyártják), addig a 600D még mindig hivatalosan forgalomban van. A hivatalos oldalon is csak az 1100D, 100D, 600D és 700D van listázva, mint aktuális belépő DSLR modellek.

  • kokr

    tag

    válasz jjeahh #16266 üzenetére

    Fogásra tetszett meg nekem a 600d(5100 mellett fogdostam).Menüje is bejön.G3 még nem volt a kezemben.DSLR vonalon mit választanál inkább?nikon d5100,esetleg pentax k500?

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz kokr #16267 üzenetére

    a k500-at nem tapogattam, de gondolom jobb anyagminőségű váz, mint az előbbiek mivel mintha időjárásálló cucc, na meg tud 1/6000 záridőt...azt hiszem ugyanaz a szenzor van benne, mint a d5100-ban, de ha mégsem, dxo szerint képminőségben akkor is kb ugyanazt nyújtja, ami engem pont kielégítene, nem úgy mint a 600d...ezek közül nekem a pentax kellene...viszont ha a g3 is szóbajöhet, akkor az, de az teljesen más kategória, számomra rengeteg előnnyel bír. Valszeg jövő év elején veszek is egyet, az e-p1 helyett :K szerintem döntsd el mi az amire szükséged van, és milyen téren kötnél kompromisszumokat, milc kell-e vagy dslr, és akkor könnyebb lesz tájékozódni...

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • kokr

    tag

    válasz jjeahh #16269 üzenetére

    Egyébként a G3-nál is belehallatszik az AF a videóba?
    Mert 600d-nél,és d5100-nál több helyen olvasom.
    Erre csak a MF a megoldás?

  • Abry

    tag

    válasz balu077 #16338 üzenetére

    Attól függ mire akarod használni, ha csak fotózásra, akkor nikon d5100 + 18-105 best-buy, ha viszont fontos a videó is akkor a Canon 600d.

  • k1csi

    senior tag

    válasz DjKoxi #16427 üzenetére

    A DSLR a hagyományos filmes SLR vonalat viszi tovább ahol a keresőbe kell nézni. Itt gyorsak és nagyon jó követő fókusz van.
    Amikor a hátsó LCD-n látod a képet akkor a felcsapott tükör miatt még a leggyorsabb liveview váznál (Canon 70D) is 0.8 másodperc (azaz majdnem egy másodperc) tellik el a között, hogy indítod az expót (fókuszt) és elkészül a kép.

    Azaz ha neked fontos a "liveview" és kevésbé a követő mód, akkor jobban jársz egy MILC-el (mint pl. Pana/Oly mFT rendszer) és az újabb vázak képminőségben kb. ott vannak mint a Canon (valamivel jobb is különösen a 650D/700D-nél amik valamivel rosszabbak dinamikában mint az előd 550D/600D vázak pont a hibrid AF miatt ami gondolom a + szenzor elektronika miatt gyenge kiolvasási zajban).

    Az én szememben a tükrös gép jelenti a gyors exponálási lehetőséget, jó képminőséget, masszív fogást, hosszabb üzemidőt, nagyobb látószöget, cserélhető objektívet.

    Kb. ugyanazt tudja pl. a mFT, de más MILC vázak is. A masszív fogásra a DSLR-nél a nagyobb obik miatt lesz szükséged, de ugyanezért masszív táska is kell amiben a több kilót cipeled. DSLR-t akkor érdemes venni, ha nem gond a nem csekély extra súly/méret és pl. kell a nagyon jó követő mód (esetleg a minimális képminőség előny, mert kitobikkal tényleg minimális lesz).
    FF esetén (ami nemcsak váz, hanem obik miatt is drágább) jobb háttármosás és jobban tolhatod az ISO-t.

    A DSLR gépek tényleg jobban bírják akkuval, de pótakkut mindig vihetsz magaddal a MILC cuccokhoz is.

    Egyébként Canonból 6D van (ez full frame váz) vagy 600D (ez APS-C), Nikonból meg a FF váz a D600 (APS-C D5100, D7000 stb).

    Régi kompaktól meg bármi jobb képet csinál ma már. Pl. fényerős obis kompaktok mint pl. Pana LX7, Oly xz-2 stb.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • csuf

    tag

    válasz grigo #16753 üzenetére

    Üdv!
    Olvass teszteket pl: [link]
    Olvass, használd a keresőt és kérdezz itt: [link]
    Olvass itt a topikban is - használd a keresőt :-)
    Személyes tapasztalat: én kb. egy éve voltam hasonló helyzetben - kompakt után DSLR-t kerestem. Sokat gondolkodtam mik az igényeim és a lehetőségeim - főleg az anyagiak. Nálam első körben a Canon 1100D és a Nikon D3100 volt versenyben mint a két belépő modell. Sokat olvastam tanácsot kértem hozzáértőktől - a fórumon is - mit válasszak... Megkaptam a három fenti tanács mindegyikét :-) Aztán arra jutottam, hogy igénylem a kihajtható LCD-t, és az obijektív viszonylag nagyobb átfogását, mert csak egy obijektívre volt pénzem. Ekkor a Canon 600D 18-135-el és a Nikon D5100 18-105-el maradt versenyben, mint az előzőeknél két egyel feljebb pozícionált modell. Nagyon hasonló tudású gépek. Amiért a Nikon lett végül... Konyhanyelven leírom :-) Hát első körben az érzékelője amely kiemelkedő a kategóriában és az obijektív átfogása és minősége - jó kis mindenes, amely egyenlőre kielégítette az igényeimet - mint kezdő tanonc, és nem utolsó sorban az ára - akkoriban jó 40eFt-al volt olcsóbb a kit a Canonénál :-)
    Azóta kb. 7000 képet készítettem vele megelégedésemre :)) Folyamatosan próbálok tanulni és fejlődni, fórumozom, szakkönyveket olvasok és kikérem a nálam fényévekkel nagyobb tudású barátom véleményét :-)
    Röviden ennyi - remélem nem lett nagy zagyvaság a hozzászólásom :-)
    csuf

    Ps.: egy római kirándulás megmutatta a DSLR hátrányát is, szvsz nem mulatság cipelni a nyakadban napokon keresztül, ha valami kisebbre vágysz akkor MILC vagy csúcskompakt (pl: G1X a te világod....

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TayRol #16797 üzenetére

    Az autóiparban úttörő technológiákat felvonultató Mercedes modellek alap listaára meg 25 milla felett indul rendszerint. Szóval ha nem tudod megvenni, akkor az már nem is úttörő vagy mi? Drágák ezek a gépek, még az Alpha 7 alap 1700 dolláros ára is mire ideér lesz annyi, mint a Full Frame tükrösök, ráadásul a Zeiss objektíveknek is van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon nem olcsók. Nem Átlag Józsinak szólnak, aki a Nikon D5100 meg a Canon EOS 600D között őrlődik. Az Alpha 7 + Zeiss 35mm is lesz majd egy milla.

  • grigo

    őstag

    Jó reggelt Uraim!
    Először is szeretném megköszönni a pár napja nyújtott komplett segítséget. Kb végigolvastam mindent amit adtatok és tegnap úgy tudtam bemenni a media marktba hogy volt elképzelésem mit mondjak az oda oda lépő eladónak.
    Sajnos élőben kiderült, hogy az általam kiválasztott milc kategória nem lesz nyerő.Ugyanis annyira elveszik a kezemben, hogy hüvelyk ujjammal keresztben átérem és felületében pedig kb a kezelő gombok felét le is fedem. Ami kézbe illőbb darab volt az a Sony Alphája volt. De az meg akkora mint egy dslr.
    Úgyhogy sajnos ott vagyok ahonnan indultam.
    Ami a kalapban van:
    - 600D
    - D5100

    Valamint egy másik helyen az eladó hölgy ajánlott nekem egy utolsó darab 650D-t 200-ért.
    Kérhetek még egy kis segítséget tőletek? -> [link]
    A cél továbbra is 100 és 150e között maradni, de ha nagyon jó vétel lenne akkor persze már pár ezer vagy mondjuk tízezerrel magasabb ár beleférhet, hiszen nem hetente vesz az ember gépet.
    Alapból az is nagyon érdekel, hogy mi alapján döntsek Nikon és Canon között? Tudom hogy ez örök láma kérdés, de mi a különbség?
    Előre is köszönöm ha valaki segít a második fordulóban.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz grigo #16814 üzenetére

    Az EOS 600D és 650D között csak az érintőképernyő a különbség. Amikor teszteltem a 650D vázat, én nagyon megszerettem, de ekkora felárat nem biztos, hogy megér, akkor inkább egy 50mm f/1.8 II-vel lepd meg magad, az ezerszer értelmesebb lépés lenne.

    A D5100 fejlettebb a 600D-nél, de azért képminőségben nem kell olyan drasztikus különbségekre gondolni hacsak nem vagy pixel kukkoló, aki állandóan nüansznyi különbségekre vadászik. Egy jobb objektívvel sokkal előbb érsz el javulást a fotó (mint alkotás és nem mint digitális pixelhalmaz) minőségét tekintve. A már említett fényerős 50mm-es fix például nagyjából fele annyiba kerül, mint Nikonra. Újonnan 25-30k, használtan meg egészen nevetséges áron beszerezhető.

    Egyik vázzal sem lősz mellé, vedd amelyik neked jobban megfelel aztán csak használd. Tényleg nem vesz minden héten az ember új gépet, de azért rágörcsölni sem kell. Két olyan gép között akarsz választani, melyhez bőséges az objektív kínálat, mindkettőhöz vannak olcsón fényerős fixek, vakuk, stb.

    A már említett Pentax K-500-ra is ránéznék. 130k árával bestbuy váz, de itt érdemes jobban megnézni az objektíveket is, hogy tulajdonképpen mire van szükséged és az mennyibe kerül ennél a rendszernél.

  • lovas001

    aktív tag

    sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenn hogy 3 gép között variálok meiket lenne érdemesebb venni vagy ilyen áron mit lehetne nikon D3100---Nikon D5100 Canon 600d
    Előre is köszönöm

    Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lovas001 #16840 üzenetére

    1.) Leírhatnád, hogy mik a szempontjaid és mit szeretnél fotózni vagy videózni. Ezek nélkül nem lehet segíteni. A Ford Focus kombit nem lehet összemérni az Peugeot 308 kabrióval. Mindkettő autó, mindkettő gurul, de mindkettő más igényeknek felel meg.

    2.) Papíron ezek közül a D5100 a legjobb fotóra, de videóban meg a 600D erősebb.

    3.) Ebben az árban még meg lehet nézni a Pentax K-500 vázat is, az mindháromnál jobb fotóban, de a Pentax esetén jobban észnél kell lenni és előre megnézni, hogy milyen objektívek kellenek, némelyik eléggé megdrágult mostanában.

  • grigo

    őstag

    válasz BiriBum #16853 üzenetére

    Hát igen, még dupla obival is jó áron van, a tesztek alapján is nagyon ott van a d5100-al. Bár a gari itt is csak 1 év. Plussz ti is nagyon dícséritek. Úgy érzem egyre távolodok a 600D-től és a két említett versenyez. Egyedüli problémám hogy 0% thm van most a media-ban és a webes oldalukon nem látok Pentaxot a kínálatban. És ez lehet rá fog kényszeríteni a Nikonra. Bár egyik esetben sem esek kétségbe mert jó gép mindkettő.
    Valamiért mondjuk bizonytalan vagyok a Pentaxal kapcsolatban, nem tudom miért mert nincs tapasztalatom, sőt aki ismerősömnek volt csak dícsérte, de bizalmatlan vagyok.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • grigo

    őstag

    válasz sir_mook #16883 üzenetére

    Értem. Köszönöm. Csak a szavaidból az jött le, hogy nem igazán értékeled sokra a gyártó termékeit. És érdekelne, hogy gépvásárlás (600D vagy d5100) után mennyiben kalkulálhatok ezzel a gyártóval. Csupán kíváncsi voltam. Kösz mégegyszer. Bár teljesen vakon vagyok még, és mondjuk azt nem tudom, hogy ezek az általad említettek, a Sigma paletta milyen árketegóriáját jelölik.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • grigo

    őstag

    válasz BiriBum #16892 üzenetére

    Azon agyaltam, hogy lehet megkapom egy ismerős "kinőtt" obiját. És ha az használható akkor könnyebb lenne az olcsóbb 600D-t megvenni 18-55 IS II-vel. Mint egyből kicsit többet beruházni a d5100 18-105VR verziójába.
    De már feladom lassan, bemegyek amelyik jobban illik a kezembe az alap 18-55-el azt megveszem, és szarok bele a későbbi fejlesztésekbe majd ha jön akkor agyalok. Azért az még sem pálya, hogy naponta több oldalnyi leírást olvasok meg teszteket, meg videókat nézek. Ráadásul nektek is az agyatokra megyek :D

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • k1csi

    senior tag

    válasz fazr #17006 üzenetére

    A stabi nélküli 18-55 meg a 75-300 a legalja az obik közzül, ilyeneket ne vegyél. A nem STM 18-135 so-so.

    Kitobikból érdemes egy kicsit nagyobb átfogásút venni, Canon esetén az új 18-135 STM, Nikon esetén a 18-105 (vagy a zsírúj 18-140 ami még azért elég drága).
    Vázak közzül Canon 600D/650D (esetleg 70D), Nikonból D5100/D7000.

    Ha nem kell a stabi, de fontos a fényerő és rajz a nem stabis Tamron 17-50.

    Érdemes megfontolni milyen fixet vagy telét vagy külső vakut szertnél majd később még venni és az alapján rendszert választani.

    Ha sokat hurcolászod (ahol a méret/súly zavaró lehet) érdemes pl. Pana/Oly MILCeket megnézni.

    De a stabi nélküli 18-55-öt meg a 75-300-at felejtsd el, ezek a teljesen tudatlan leemelem a polcról mert DSLR és az biztos jó mert a profik is DSLR-t használnak egységsugarú vásárlóknak lett kitalálva.

    [ Szerkesztve ]

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • Rogiii

    aktív tag

    Sziasztok!
    Szeretném a régi fuji s5600-omat lecserélni, mert beadta a kulcsot.
    A cél a fél éves fiam pillanatainak megörökítése, sokszor beltérben lámpafénynél.
    Videózni annyira nem, inkább fényképzésre szeretném a gépet.
    Elvárásom szép képek, akár kevés fénynél is. Maximum 200e. a keret.Kezdő fotós vagyok, de szeretnék a témával foglalkozni(tanulni).
    Ezek alapján melyik alternatívát ajánlanátok:

    Canon 600d + 18-55 kit obi + fix 50mm f1,8 obi 176ezer
    Canon 600d + 18-135 kit obi 199ezer

    Nikon d5100 + 18-55 kit obi + fix 35mm f1,8 obi 196ezer
    Nikon d5100 + 18-105 kit obi 162ezer

    Nagyjából ezek a párosítások férnek bele a keretembe. Ha olyan választás lenne ami kevesebb mint 200, akkor a maradékból ajánlhatnátok kiegészítőt. Nikonnál az angol menü nem zavar.

    Köszönöm előre is a segítséget.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz qpakcovboy #17206 üzenetére

    A Canon EOS 1100D a DSLR paletta legalja, nagyon ócska műanyagból, inkább az egy kategóriával magasabb xxxD (pl: 600D) ajánlott helyette. Viszont a DC objektívek a kifejezetten nem javasolt darabok, nagyon szarok. A 18-55 IS II nem rossz, de ettől függetlenül az 1100D továbbra sem egy nagy eresztés.

    Ezek közül a D3100 sokkal inkább ajánlott, ha sokallod a 170 ezres árat, akkor vedd egy objektíves kitben, akár 18-105mm-el és majd később beruházol egy teleobjektívre. Már ha nem lesz elég a 18-105mm.

    Ha meg már ilyen 170 ezres árak kerültek elő, akkor óhatatlanul meg kell emlékezni a Nikon D5100-ról (18-105mm VR objektívvel 160k) vagy a Pentax K-500-ról (18-55 mm objektívvel 130k), azok már sokkal kiforrottabb gépek. A Pentax ráadásul egy egész friss darab.

    (#17207) DemonDani: 130 ezerért a NEX-5R bestbuy. Azzal jó vételt csinálsz, csak figyelj a garanciára is! :) Ha ez megnyugtat, akkor a Fujifilm gépekben is Sony gyártmányú szenzor van. Mondjuk a Fujifilm képfeldolgozója szerintem jobb, ráadásul jel/zaj arányban is jobban teljesít, de azért a NEX rendszert sem kell félteni. Az egy jó kompromisszum az X-A1 helyett ha videóznál is.

    A NEX-5T esetében az NFC tök felesleges... csak egy bugyuta újdonság amivel kiadtak egy új vázat. A NEX-5R-ben ugyan úgy ott a Wi-Fi. Szóval ne aggódj, hogy nem tudod kihasználni a telefonod NFC képességeit. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz GU-81M #17300 üzenetére

    szia, ha már canon, én a 600d-t venném 18-135-el..de csak, ha videózni, magic lantern-ezni akarsz, vagy láttál olyan obit canonra, ami kellene, és nikon vagy más fronton nincs alternatívája...ha viszont fotózni akarsz, állóképminőségben a nikonok ma már érezhetően jobbak, pl d3200 vagy d5100 18-105-el

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • GU-81M

    tag

    válasz jjeahh #17301 üzenetére

    Szia!

    Sokat vacilláltam azon, hogy melyiket lenne érdemes megvenni (d5100 vs 600d). Sok helyen olvastam, hogy a d5100-nek jobb a képminősége, viszont volt lehetőségem mindkettőt megfogdosni és megmondom őszintén, hogy nekem annyira nem volt meggyőző a Nikonaz anyagminősége. Valamiért a 600d komolyabbnak tűnt (több gomb, számomra kényelmesebb fogás, bár utóbbit lehet, hogy csak bemesélem). Amikor a Nikonnal szemeztem, akkor a 18-105-ös obit néztem hozzá, így lett volna kb 160-170, viszont a 600d a 18-135-ös obival más súrolja a 200-at, amit így első körben nem szeretnék elérni (ha használom rendszeresen a gépet, akkor nincs akadálya, de addig nem akarok ennél több pénzt ráfordítani). Kellene még egy pár kiegészítő úgyis (pl egy jobb fajta állvány), úgyhogy a 200-at így is elérem. A videó funkció nálam egyáltalán nem fontos.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz schawo #17317 üzenetére

    nameg a legtöbb ember ilyesmiért nem fogja egyik vagy másik vázat sztem utálni :U esküszöm nekem eszembe sem jutott a saját vázamon ilyesmit vizsgálni...
    Abry:
    ez a több obi miatt válaszd ezt vagy amazt a vázat is addig, amíg valaki megtalálja egy rendszerben az összes üveget, amire szüksége lehet, baromság sztem...vagyis ha valaki elégedett a pentax obiparkal, tartozékokkal, miért ne lehetne annak a k500 pl jobb választás? nem mindenki telézik (pl én sem), nem mindenki videózik (én sem)...azt, hogy egy 600d, vagy d5100 mennyire masszív, hagyjuk sztem :DDD sokaknak nem kell masszívabb váz, de nem kérdés, hogy a három gyártó közül a belépő cuccok között melyik csinál masszívabb vázakot.. ff-re sem akar mindenki tovább lépni, meg sokan szeretnének a nagy böhöm csúcs gépek alatt, a haladó aps-c szegmensben is jobb felépítést, masszivitást :K
    nem értem sosem, hogy miért van mindig mindennek meg az ellentábora, miért vannak fan-ok, stb., ennek a topiknak pl. gondolom az lenne a szerepe, hogy elfogulatlanul, a felsorolt igényeik alapján ajánljunk cuccokot az embereknek...

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • hegyitaho

    tag

    válasz HollyBoni #17338 üzenetére

    mindezzel tisztába vagyok, nyilván nincs olyan gép ami viszonylag olcsó, jó képet és videót csinál. én is láttam h jobb a minősége a canonnak videoban de 18-135-el 240k a 650d és 215k a 600d, míg 160k a d5100 18-105-el. használtban még nem néztem, de gondolom arányban van az új árával. MILC-eket is néztem de drágák, APSC alá meg nem adom.

    [ Szerkesztve ]

  • D22

    csendes tag

    Sziasztok!
    Fényképezőgép vásárlás előtt állok, és ezt a 2 gépet néztem ki: Nikon D5100 és Canon 600D. Főleg emberek, utcai fotózásra használnám és vennék hozzá állványt is. Néztem tesztképeket is és a Nikon, mintha részletgazdagabb képet csinál, csakhogy ebben a vázban nincs tükörfelcsapás. A kérdés, hogy ez valóban nagy hátrányt jelent a gyakorlatban? Mert ha igen, akkor úgy tűnik számomra a Canon marad.
    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Fujis2950 #18263 üzenetére

    600d vs d5200? pl. 650d-ről meg d5100-ról szó sem lehet? :) szvsz ha a kis súly méret nem számít akkor maradj dslr fronton, kevésbé költséges fejleszteni rá

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • 98bja

    senior tag

    Egy kezdőnek első gépként inkább D5100 (18-55) vagy inkább 600D (18-55) gépet ajánljátok?
    Szempontok:
    -Jó minőségű videófelvétel
    -A lehető legkisebb zaj magasabb ISO értékeken
    -Kényelmes fogás (középméretű kéz)

    Ezek alapján ti melyiket javasoljátok? Én egy picit az 5100 felé hajlok.

  • k1csi

    senior tag

    válasz 98bja #18404 üzenetére

    A D5100-at inkább a 18-105-el vedd.
    A 600D-t inkább a 18-135 STM-el (ez jó eséllyel csak külön van, vagy kitből kivett példány).

    Ezek belépő vázak, nagyobb obival nem lesz kényelmes fogásuk (és az obi többet számít mint a váz).

    Magas ISO-n (mi a magas egyébként?) a zaj a fizikai/technológia korlátok miatt szükségszerűen van kb. hasonló. Fényerős obi, vaku, állvány, utómunka ami segít rajta. Fotóra a külső vaku alap.

    Videóra pl. Panasonic G6 Index adok veszekről használtan. Az obi már nehezebb kérdés.
    Viszont kirándulásra, családi videóra én nem javasolnék DSLR-t (mFT jobb).

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz d4d #18424 üzenetére

    Ha jól értem főleg tárgy fotózás lenne a cél. Őszintén szólva ilyesmihez bármelyik DSLR (sőt akár MILC) váz tökéletes lehet, én inkább az objektívekre fektetnék hangsúlyt. Egy váz + kitobjektív + makró objektív kombóval szerintem jól elvolnál.

    Szigorúan csak a DSLR vázakat nézve ezek közül bármi jó lehet:

    Nikon D3200, D3300, D5100

    Canon EOS 600D, 700D

    Pentax K-500

    MILC vázakra meg rögtön kapsz tonnányi példát, de az biztos, hogy ha új gép kell, akkor makró objektívvel együtt egyik sem férne bele még a 200k keretbe sem. Ha nem számít a gép mérete és tömege, akkor a költségek miatt maradj a DSLR mellett.

    Én átmennék az objektíves topikba és rákérdeznék a megfizethető makró objektívekre és ha van szimpatikus darab és belefér a keretbe, akkor az alapján vásárolj vázat. Rendszerben kell gondolkozni, a váz csak a jó objektívekkel ér valamit. Nagyobb tárgyakhoz nem feltétlenül kell makró üveg, a Canon EF 40mm f/2.8 STM megfizethető is és 30 cm-es közelpontja ehhez a gyújtótávolsághoz teljesen korrekt ilyen lámpák meg nagyobb tárgyak fotózásához, de az apróbb dolgokhoz kellhet egy igazi makró. A kitobjektív meg elég az általános dolgokra, az biztos hogy többet ér bármelyik egy ilyen kompaktnál.

    Szerk: A Nikon 40mm f/2.8 már igazi makró. 1:1 leképezés, kb 16 centis közelpont. Viszont ezt nem ismerem, meg őszintén egyik másik makró objektívet sem. Ebben a kérdésben az objektíves topikban tudnak segíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Bandesz18 #18519 üzenetére

    pont nálam van egy, építési minőségre elég gáz sztem, de ha a 600d anyagát elfogadod...akkor az obié sem fog zavarni... :DDD zörgős is egy picit a nálam lévő darab, pedig kímélve van, és jpegben nem tom a váz mennyire korrigálja, de raw-ban nagyon vinyettál...ezt leszámítva rendben van a képminősége, nyitva is használom, csak annyira Ca-zik, amennyi még simán korrigálható, az élessége is elviselhető
    viszont ha nem kell csúcs videó, én mindenképpen a d5100-ra szavaznék 18-105-el, majd mellé egy 50/F1.8

    (#18520) whitehand: "de főleg videózni"
    700d, magic lantern, pár manuál obi olcsóért, de mit értesz a természetfotózás alatt? 2km-re lévő oroszlánt kapnád le pl. lessátorból, vagy tájképek?

    (#18517) d4d: ha nem fontos a módválasztó tárcsa, akkor e-pm2-őt sztem olcsóbban megkapod, ugyanaz a szenzor van benne

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Bandesz18

    tag

    válasz jjeahh #18522 üzenetére

    Csak nem találok elfogadható árú d5100-at a vonzáskörzetemben. Arra is gondoltam, hogy megveszem a d3100-at a 18-105mm obival aztán ha találok egy megfelelő d5100 vázat akkor lecserélem a d3100 vázat rá. Igazából amikor eldöntöttem, hogy dslr-t szeretnék mindenféleképpen 600d-t akartam, de most már nagyon elgondolkodtam a nikon-on is főleg, hogy sokan dícsérik a 18-105mm obit ami ár/érték arányban igen jó. Canon-nál még nem találtam ilyen kaliberű obit.

  • barrasz

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az ismerősöm nem tud választani két gép közül és mivel én sem vagyok nagy fotós így tőletek kérnék segítséget,hogy melyiket válassza pro és kontra érveket előre is köszönöm.
    A két gép pedig a Canon 600d és a Nikon D3200.
    Mondjuk én a Nikon D5100-t javasoltam neki de nyelvtudás hiányában azt elvetette,nem szándékozik sok objektívet használni elmondása szerint max 3-4 db lesz neki.
    Felhasználás család,természet,városnézések alkalmával épületek,templomok külső és belső képek és mivel szenvedélyes madarász így madarak fényképezésére is szeretné használni.
    A válaszokat a nevében előre is köszönöm.

  • Colonel993

    senior tag

    válasz fungeld #19361 üzenetére

    Eddigi átnézett tucatnyi videós teszt... szöveges rívjúk alapján a 600D inkább Videós rész...
    Márcsak a felvétel közbeni Rekeszállítás miatt, ami jó móka... illetve némi videós minőség pluszt érzek bennük.
    Nikon D5100 inkább amolyan Jó vagyok erre is... Jó vagyok arra is gép...
    Szép képeket csinál, nagyon sok rugalmasságot ad, ára is korrekt, kihajtható kijelző nagyon hasznos és képminősége is korrekt (max kicsit fakó meg a szokásos szikrázó napos nemláthatóság)
    Többek között emiatt is vettem játékba magam is !
    Olcsó obik terén igazából mindenhol találsz példányt... ha használt piacot nézzük akkor meg FŐKÉNT.
    Egyedül a nikonnak van tényleg érezhető árbeli lecsípései itt-ott. sejthetően üzleti politika miatt [Nikon vagyok, válassz engem... :) ]
    Ilyen kategóriában amm tényleg nehéz mellényúlni !
    Váz minőségre/milyenségre tényleg a Nikon tud megint odapirítani, bár én meg nagyon szeretem a Canon formatervet...
    50/60 FPS-ben ő is tud HD-t... full HD-t meg a szokásos 50-25-24fps -ben emlékeim szerint.
    Igazából tényleg hülyités mentesen és kicsit elfogult Canonosként a Nikon felé hajlik a mérce.

    Esetleg nézegesd meg a D3200-at...
    Nincs kihajtható LCD de van pár profi gépekről visszaköszönő baloldali gombsor illetve felbontás többlet.
    Az ára megint jól van szabva... egyetlen hiányosságai, hogy tényleg "totál MANUÁL" a dolog (pl nincs autoexpozíciós sorozat ami HDR-nél előnyös.. tehát Állvány és magad görgeted képenként az alul és fölül exponálást, plusz gyatrább sorozat kép érték...)

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • fungeld

    aktív tag

    Egyre valószínűbb, hogy 600D-t fogok venni. Mennyi különbség van a D5100 és a 600D között képminőségben? Mindenhol azt olvasom, hogy a D5100 jobb gép. Viszont én szeretnék komolyabban ismerkedni a videózással is, illetve a Canonhoz van ugye a Magic Lantern. Szerintem, ha erről mindenki tudna, akkor nem lenne kérdés, hogy D5100 vagy 600D. Többek között: timelapse, mozgásra fényképezés(madáretető mellett, villám fotózásnál, illetve nekem például bringázásnál elég hasznos lenne), focus peak, kibővített expozíciósorozat és még sorolhatnám. Miért mondja mégis mindenki a D5100-at? Esetleg van olyan gép, amit nem vettem számításba? Canonnál melyik a következő modell, amire esetleg érdemes pluszt pénzt áldozni?(első dslr lesz)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

  • Colonel993

    senior tag

    válasz fungeld #19537 üzenetére

    Van ezer meg egy RÍVJÚ neten... Videós RÍvjú JuhTyúkon...
    nem kell neked ott helyszínen kattintgatni a szarul bevilágított neonban a NULLA témát... :N

    Fotózás terén a kettő kb ugyan ott van... Nikon tán jobb, De hát RAW-ban mindkettővel ugyan oda Lyukadsz ki... tök8

    Anyaghasználatban viszont van külömbség (illetve Nikon 3év gyártói Garit vállal csuklóból vs. CANON 1 év gari)
    Obiban kicsit olcsóbb alternatívákat találsz Nikonnál...

    CANON, és abból részben a 600D erősen videózásra faragott darab... és lehet pl Rekeszt állítani felvétel KÖZBEN is (szerintem nem kell részleteznem milyen fícsőr a felvétel közben változó mélységélesség)
    Videók kicsit szebbek is... és alapvetően tényleg több Feature hajlik arra, hogy kamerázz vele...

    ha táblázatba pakolnám az elmúlt 3 és fél eredményét amit ezen gépekre ráseggeltem;

    Pentax K30/K500 - fotózás élvonalban... Videózás háttérbe szorítva (azért van kettő mert kb ugyan az csak az egyik az olcsóbbik a másik meg a drágább, időjárás álló verzsön)

    Nikon D5100 - Fotózás elsődlegesen és mellé szép videók is (de Ő kb az igazi MULTISZERSZÁM...)

    Canon 600D - Videózás elsődlegesen és mellé szép képek, cserébe kicsit ratyi anyagja van de persze nem Zsebkompakt teszkós flankonból van... meg a szokásos Canon dolgok

    Taperászd meg őket... ezek minden Media Markt-ban ott ülnek...
    Amelyik jobb tetszik, válaszd azt !
    Én a Nikon felé terelnélek, félig elfogult Canonosként.

    Szerk.: Sony igen még szerepet játszhat, nekik is van sok Obijuk és elérhető MM-ban de nem occó...
    És gyanús, hogy EVF-es gépek jöhetnek csak szóba... az meg más világ

    Mindenki:
    Ez egy nagyon szubjektív dolog a részemről, magamra alapozva... és némileg globálra... kérem nem a torkomnak ugrani :R szeretés van !

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • fungeld

    aktív tag

    válasz Colonel993 #19541 üzenetére

    Köszi! Tehát akkor ha nem érdekel az anyaghasználat, a +2 év gari és RAW-ban fotózok akkor a Canon jobb választás a videó, illetve a sok extra miatt? Abban szerintem egyet értünk, hogy ha valaki megnéz egy képet akkor nem fogja megmondani, hogy az most a 600D vagy a D5100 műve.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

  • Tikakukac

    titán

    Nos, akkor elég vétel közelibe került a dolog, erős piackutatás után ahová eljutottam: rengeteg gari nélküli szürke gép van a piacon, fele leütve fele mutyizva.
    Ami fogja az agyam az egy D3200 gyakorlatilag érintetlen, 2.5 év garival, full csomag ami kell. A másik meg egy 600D szintén az alap obijával, még 1 év garival. Árban 90 ropi körül mozognak, előbbi picit olcsóbb, utóbbi picit drágább.

    Kelljen nekem a Canon akár még gari buktával is? D5100-ról letettem, használtban az én szám íze szerint nem nagyon vannak sajnos, mindig egy közepesen bepusztult vagy éppen gariból futós van, ami nekem nem ok.

    Ötletek?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Nos, most már teliben meg van minden infó 1 hét után telített lettem, D3200-D5100-600D a végső futó, mindegyikből van 90k körül ahogy kell a nagy könyvből szépen kitben.

    Tud valaki boltot ahol legalább egy D5100-600D fogható? Elég fontos lenne, mert papíron sok difit nem bírok már ide-oda tologatni. Videóban a 600D az valóban jobbnak tűnik, főleg hackelve, csak kérdés lesz-e annyi idő mindig belőni, mikor kell. Tippre nem. Szóval fogás dönt, ha valaki tud boltot, akkor jelentkezzen thanx. :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • fungeld

    aktív tag

    Egy gyors kérdés. Most megyek media marktba 600D-t, D5100-at nézni. Milyen gépek vannak még ezen a szinten, amikre érdemes vetni egy pillantást?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

  • fury71

    aktív tag

    válasz fungeld #19841 üzenetére

    Nekem egy hete van egy D5100. Én az anyagminőség és fogás miatt döntöttem a Nikon mellett, persze nem ez volt az első szempont, de sokat nyomott a latba, pedig gondolkodtam melyik legyen, D5100 vagy 600D.

    Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

  • afrojack1

    senior tag

    Sziasztok
    olyan 100k körül nézegettem fényképezőket és ezt a kettőt találom szimpinek:
    1: Nikon D5100
    2: Canon EOS 600D
    melyik a jobb? vagy van ezeknél jobbak, ebben az árkategóriában? :)

    SC: Herczku_Death

  • Vyndree

    őstag

    válasz schawo #28594 üzenetére

    Ráadásul nem konferencia, hanem rendezvény. A ilyen helyeken nincs néma csend sőt, elég hangosak szoktak lenni. Még a kiállításokon is elfogadott és az esküvőkön is megszokott dolog hogy fotóznak. Ahol zavaró a zár hangja, ott általában nem is lehet fényképezni, ilyen például a Vatikánban található Sixtus-kápolna.

    A D5100 már az amit meg szabad venni. Ugyan az alsó kategóriába tartozik, de legalább annak már nem a legalja. A D3xxx, D5xxx, D7xxx az alsóház három sorozata, bár utóbbi már inkább középkategóriás.
    A Nikon D5100-nak a Canon megfelelője a 600D (és a 650D, 700D ez a három majdnem ugyanaz), ha nem jót írok majd kijavítanak.

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Lassú Víz #28824 üzenetére

    Neked is címzem, mert a földön jársz :) de mindenkinek szól:

    Lány ismerősöm 150k körül gondolkodik "valamiben" (pluszminusz pár tizes beleférhet). Mit ajánlanátok neki ? Megtanulni a fotózás alapjait, de mélyebben, hobbi szinten. Portrék, makrók érdeklik + amikor utazgat a pasijával, szép tájképek.

    Mernétek egy Oly E-M10 kitre rábeszélni ? (Azért ne E-PL kompaktfeeling legyen).
    Én is E-M10-el fotózok, a 45-össel lőttem róla jópár képet és nagyon megtetszett neki, EVF-en visszanézés napsütésben, stb. De én nem vagyok elfogult, úgyhogy próbálom a neki legjobbat megtalálni.

    Gondoltam ezekre eddig:

    - Olympus E-M10 alapkit (14-42 II R)

    - Nikon D5100 + 18-105 (best buy volt sokáig, sztem még mindig vállalható a benne lévő 7000-es szenzora)

    - Sony A5000 valamelyike (L ? Sima ? Y ? Fogalmam sincs, miben térnek el) - alap kitben. Stúdiózni nemigen fog, vakupapucs nem kell, viszont nem tudom, merjem-e a szegényesebb obiválasztékos Sony-ra rábeszélni.

    - Canon EOS 600D kitben - régi szenzor, mint minden Canonban, de amúgy vállalható gép lehet.

    Szempontjaim:
    - 2 milc és 2 tükrös is van terítéken.
    - mindre van jó kis portrézós, nagy bokeh-t adó fix (ez nagyon tetszett neki)
    - a tükrösöknél jönnek-jöhetnek a focus nyűgök, a PDAF pontatlanabb ugye.. még kalibrálni sem lehet ezeken a CaNikon vázakon, csak fentebbi kategóriában.
    - milc fókusz lassabb, de sokkal pontosabb + szinte teljes képmező lefedettség + arcfelismerő
    - Oly nem egy magas iso bajnok, de talán nincs is rá szüksége
    - Sony fura állatfaj, nem talál rá az ember csak úgy hipphopp akármilyen üveget, de szenzorra jónak tűnik
    - Panát nem néztem, bőrszínek mások kicsit, ennyit tudok, de jó gépek ők is
    - Fuji drága, drága, drága. Ilyen üveg árak mellett kilőve + az Adobe X-Trans raw kezelése pocsék.

    Eleinte JPEG lenne, utána RAW-zna, informatikus csajszi, PS-t kezeli, retus megy, szóval nem a szőkenő kategória. ;)

    Minden konstruktív véleményt köszönök. Az én Oly szettemet akarná, de húzós már neki árban, a fix üveg dob persze rajta, a kittel viszont nem bokeh-zik szépen. Tükrös kit + 50 1.8 mellé lehet még menne, bár egy 50 1.8G sem sokkal kevesebb az Oly 45 1.8-nál, lehet egy Canon 50 1.8 az út ? (Nikon 50 1.8D-vel meg nincs fókusza D5100-en).

    Magam sem tudnám most amúgy, vakon elindultam egy Olympus vonalon és semmi pénzért nem csinálnám vissza, de nem mindenki egyforma. Érdekel mások véleménye is.

  • grigo

    őstag

    válasz jjeahh #29713 üzenetére

    Hát az enyém az kemény kör lesz. Anno milc mellett döntöttem 2 éve. Kinéztem egy olyt talán. Elmentem megvenni de amikor kipróbáltam azt hittem elsirom magam. Mint egy t-rex ha telefonnal fotózna. Neztem d5100at de az is kényelmetlen volt még. Amikor a 600d-t megfogtam azt mondtam hogy ma igen, ez kenyelmes, ezt stabilan fogom. 2 éve volt, most már tudom használni, anno mindent meg kellett tanulni. De most már kellene egy jobb kereső, jó lenne néha úgy felmenni 800iso-ig hogy nem zajosodok szénné. De nem vagyok benne biztos, hogy a milc az én mancsomba való. Van egy sor heliosom, egy két zeiss, mir, szeretnék még 55ös vivitart és egy átalakított minoltát. Amúgy egy 17-50 tami van és egy 50es kötelező fix. Nem egy nagy készlet. Bárhová ugrálhatok. Elméletileg..... Szerencsére nem most kell dönteni. Amúgy vonzó ahogy beszéltek ezekről a milcekről.
    Ja még valami, vakításnak tartottam a forgatható kijelzőt de nem tudnék meglenni nélküle virágfotóknál. De még van egy évem.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • Motion_Blur

    félisten

    üdv!

    Használtan szeretnék venni belépőszint+1 kategóriájú gépet.

    Keret 120-130k, ebbe bele kell férnie egy egyszerű kitobinak is (18-55).

    Mivel korábban volt Canon 450D-m, 600D-m, 650D-m, ezért most ki szeretném próbálni a Nikont. Mit javasoltok ilyen árban?

    Amiket néztem:

    - D7000
    - D5100
    - D5200

    Olyan sallangok mint videó, GPS, Wifi stb nem érdekel. Megérheti egy megkímélt D7000 mondjuk a D5200-al szemben?

    Felhasználási terület: általános + sport, szóval egy 18-55 vagy 18-105 és egy 70-200 vagy 70-300 lesz majd rajta

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Új hozzászólás Aktív témák