2014. október 31., péntek

(#51) Tomcat13

Tomcat13
(senior tag)

Lehet hülyén hangzik, de szerintem az Age Of a király, hamarosan kijön az Age Of Empires III, úgyhogy a klasszikus sorozat folytatódik!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#52) Egon válasza cucka (#50) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Na ja, újkori Civ-ek közül szerintem is az AC volt az egyik legjobb (vagy a legkevésbé rossz...;]), de szvsz a Civ3 azért jobban sikerült...
Simán belefér a stratégia kategóriába a TT: gazdasági stratégia...:) Van ilyen: Sim-ek, Tycoon-ok, Imperialism, Capitalism, Tropico stb. Mondjuk nekem személy szerint nem igazán jönnek be...:)

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#53) Egon válasza Tomcat13 (#51) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt nem szeretem az Age of sorozatban (és ha már itt tartunk: a Westwood-os stratokban sem), hogy az első rész óta szinte csak a grafika változott: ugyanaz a játékmenet, ugyanaz a koncepció...:( Az ember egy idő után ráun a csak a háttér színében különböző progikra. Ezért értékelem nagyra azokat a gamékat, amelyek ebben a túlreprezentált műfajban valamilyen újdonsággal, nem szokványos játékmenettel rukkolnak elő (pl. Battle Realms, Impossible Creatures, stb.). Írhattam volna negatív példaként végül is a Blizzard-progikat is, de azok annyira hangulatosak szvsz, hogy megbocsátom nekik ezt a hiányosságot...:)

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#54) Horbal válasza Egon (#53) üzenetére

Horbal
(őstag)
LOGOUT blog

Én nem is igazán értem, miért nem szerepelnek itt a warcraft sorozat elemei, tudom nem a strat csúcsa, de a feeling az tökéletes, imádom ezt az elvetemült, heroikus okosságot, nekem nagyon bejön...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#55) Egon válasza Horbal (#54) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hogy' a fenébe ne szerepelnének?!? :) Pl. #27-es hozzászólás...:D

(#56) ollie válasza cucka (#50) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Jah, az Alpha Centauri tényleg nagyon sirály! Nincs neked eladó kieged hozzá (Alien Crossfire).

Go for the eyes, Boo, go for the eyes! --- Hearthstone videóim: http://www.youtube.com/user/gyokzoli

(#57) cucka válasza ollie (#56) üzenetére

cucka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

eddig nem is tudtam, hogy jelent meg hozzá kiegészítő. mindenesetre én is kipróbálnám, nem lehet kapni valahol olcsó kiadásban? (mint ahogy a starcraft+broodwar is kijött dvd tokban 2-3 pénzért).

(#58) hg válasza Egon (#53) üzenetére

hg
(újonc)

Teljesen igazat adok neked, a dune 2 óta a RTS-ek ugyanazon sémára működnek, csak a grafika meg 1-2 apróság változott. Hja és emlékszik még valaki a Settler első részére (AMIGÁN!!!), micsoda hangulata volt annak a game-nak! :))Még mai is el tudnám fütyörészni a zenéjét! És azét ne hagyjuk ki a Panzers-et se!!! Még mielőtt meglincselne a tömeg, hozzáteszem, hogy én is sokat nyomtam például az AoE-t vagy a Warcraft sorozatot.

(#59) ollie válasza cucka (#57) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Nem sajna, egész Magyarországon már évek óta nem kapható, már régóta keresem. A játék megjelenésekor árulták egy rövid ideig, persze nagyon drágán, de azóta semmi. Külföldön is cska olyan helyeken találtam (web), ahonnan nem szállítanak itthonra. :(

Go for the eyes, Boo, go for the eyes! --- Hearthstone videóim: http://www.youtube.com/user/gyokzoli

(#60) becksim válasza hg (#58) üzenetére

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Teljesen egyetertek!!

A tomerdek RTSben grafikan kivul max az egysegeken valtoztatgatnak, de pl hogy egy adott emberke ne mindig 6hp sebezzen egy lovessel, hanem mondjuk 4-8at random, evekig eszebe se jutott egy fejlesztonek se...

A hangulat meg a sztori viszont tenyleg kiraly a blizzard gamekban, foleg a stracraftnal, le a kalappal!

Nindzsák?? Hol?

(#61) ollie válasza becksim (#60) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Az a baj annál, hogy akkor már bejátszik egy véletlen faktor is, és a nyerés máris nem az ügyességeden múlik. Egyébként a körökre osztott startégiák szinte mind ilyenek.

(#62) isapeti

isapeti
(fanatikus tag)

Volt itten szó a Heroes of Might and Magic sorozatrul, egészen pontosan a 3. és a 4. részrôl.
Namost ezek szvsz lócsöcs kategóriába tartoznak a 2-höz képest!!!! Hihhetetlenül komplex de
még nem agyonbonyolított, nagyon izgalmas, nagyon hangulatos, stb stb... Egyedül a grafika
felett járt el 1 kicsit az idô, de ez engem spec. nemigen b*sz. Aranyos kis rajzos. :)

Szal ha jó stratégiát akarsz magadnak, ezt ki ne hagyd az életedbôl!!! Ja, és egy gépen akár
6-an is lehet multiplayerezni (vagy 8-an, nemtom, mi 4-en 5-en szoktunk...).

RTS-bôl meg Warcraft, de abból is az elsô kettô... azoknál nem volt olyan, hogy akár csak pár
napig is ne játsszak, amig a végére nem értem... a 3 ugyan gyönyör?, és nem is tudok semmi
rosszat mondani rá, de nem hatott rám ennyire. De az is lehet, hogy közben +öregedtem... :))

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#63) corlagon válasza Egon (#49) üzenetére

corlagon
(senior tag)

Én a karakterfejlödés, a csapat fokozatos feltápolása-felszerelése miatt szeretem ezeket a ''squad-based'' stratégiákat, sokáig képesek lekötni az embert, föleg egy jó sztorival körítve... Az UFO-k, Jagged Alliance megvoltak, klasszikus mindegyik a maga idejében. Sajna a Fallout Tactics óta nem volt szvsz kiemelkedö, talán a folytatása (ha elkészül).

Az RTS-ek közül a Rise of Nations-t nem említettétek, ami remek, bár szvsz egy csomó birodalomépítös/fejlesztös/harcolós stratégiát hosszú távon tönkrevág a monotonitás (minden pályán lényegében ugyanaz a játékmenet, lásd c&c multi, total war, age of sorozat). Persze azért lehet velük jókat nyomulni.

(#64) becksim válasza isapeti (#62) üzenetére

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

A legjobb ''Heroes'' a Kings Bounty volt c64-en, amirol az egesz strukturat koppintottak! :DDD

Nindzsák?? Hol?

(#65) Egon válasza corlagon (#63) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egyetértek.

(#66) Egon válasza corlagon (#63) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Incubation-nal játszottál? Szvsz az is nagyon ott van a top-on...:) Ha bejön ez a stílus (és szemet tudsz hunyni a 97-es grafika fölött), akkor feltétlenül nyomd végig (az alap game elég könnyű, de a kieg (Winderness Missions) kiemelkedő...).

(#67) becksim válasza corlagon (#63) üzenetére

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nono!

Az UFO nem klasszikus, hanem egy Laser Squad (szinten c64) koppintás!! :Y

Nindzsák?? Hol?

(#68) corlagon válasza becksim (#64) üzenetére

corlagon
(senior tag)

... vagy inkább egy az egyben ellopták, bár nem tudom, lehet, hogy egyezett a kiadó. Tényleg sirály volt, a malacszerü démonok, meg az idétlen vámpírok, meg a hamutartó alakú városok, hatalmas játékmenet... :)

(#69) Egon válasza becksim (#60) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Úgy emlékszem, a Warcraft2-ben random sebzés volt (legalábbis az egységek értékénél, a damage mintha tól-ig lett volna megadva...).

(#70) corlagon válasza becksim (#67) üzenetére

corlagon
(senior tag)

Az is megvolt, szvsz mind a kettö klasszikus. Az tényleg enyhe koppintás, a King's Bounty---Heroes meg tovább fejlesztés / lenyúlás szvsz.

(#71) e=mc² válasza becksim (#67) üzenetére

e=mc²
(őstag)
LOGOUT blog

zx spectrumon laser squad volt a kedvencem :)
meg a talizman :)

Conquest of the new world?

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#72) ollie válasza becksim (#64) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

A King's Bounty készítője csinálta a Heroes sorozatot is. :D

(#73) becksim válasza corlagon (#68) üzenetére

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Tenleg, mintha a new world computing mar a kings bountynal is mintha ott lett volna...

Nindzsák?? Hol?

(#74) ollie válasza corlagon (#68) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

A készítő volt ugyanaz, tehát a King's Bounty tulajdonképpen Pre Heroes.

(#75) becksim

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ha mar az oskovuletekbol csemegezunk, Storm across Europe mond valakinek valamit?

A grafika csucsa volt mar a maga idejeben is! :)

Nindzsák?? Hol?

(#76) ollie válasza becksim (#73) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Ott is volt.

(#77) becksim

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

5 perc floppy recsegtetes minden kor vegen... regi szep idok...

[Szerkesztve]

Nindzsák?? Hol?

(#78) corlagon válasza becksim (#75) üzenetére

corlagon
(senior tag)

A grafika csucsa volt mar a maga idejeben is!

Ja, tiszta Spectrum. De a játékkal el lehetett tökölni pár napot/hetet.

(#79) Poctar

Poctar
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem a Heroroes Sorozat a kedvencem, bár ez nem csak startégia.
Egyébként StarCraft(98óta nyomom) a kedvencem ;Ra1-2;Generals;Homeworld,Imp1-2.....
Szóval szerintem A :CStarCraft:C a legjobb.
És a master of Orion 3. Bár ez is keverék

Magyarul minden Kedvencem ami st, de a TOP
1.Heroes & StarCraft
:C:Y:C

[Szerkesztve]

(#80) Allien válasza gazsiba75 (#45) üzenetére

Allien
(PH! kedvence)

Azt nem tudom, milyen a ''wset front'' de neked a Panzer General KELL! Az első része, amikor a németek oldalán harcolhatod végig a jelentősebb csatákat, körökre osztva. Utánna az Allied General jött, de ott meg a szövetséges oldalon nyomulhat az ember, az szvsz nem annyira érdekes, mint az eredetileg vesztes németekkel. Igaz, grafikailag fika, a maiakhoz képest, de élményben magassan veri szinte az összes RTS stilusut. Azt azért megfigyeltem, hogy akkor a legjobb vele játszani, ha egyhuzamba nyomod, és nem lépsz ki belőle, mert az egységeket másképpen kezeli, ha újra inditod a gamet.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 http://bf2s.com/player/45446900/ | Pentax K200D dupla kit+gripp | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert | Zboard billentyűzet+BF2 kieg

(#81) Egon válasza Allien (#80) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A Panzer 2. része sem rossz (csak szokni kell az első rész után): elég érdekes újítások vannak benne (pl. prototípus, kitüntetések).
A generalok közül nekem legjobban a Fantasy General jött be: szvsz iszonyú hangulatos game. Kiküszöbölték benne a PG legnagyobb hibáját (ti. a rövid hadjáratot).

(#82) illusiON

illusiON
(PH! addikt)

életem majdnem 1etlen és legjobb stratégia gameje: warcraft 3 (nem a tróger trón frózen trón:D) nagyon cool, és jópár helyen kell kirágnod az inyedet a gondolkozás miatt :D meg az első oldalon irt command & councer generals is naygonj jó, bár multiba nem, prószáltam még...

( : no woman no cry : )

(#83) bogarfx

bogarfx
(fanatikus tag)

Szerintem alegjobb strategiakat a Command&Conqwer csinalja.Ezen belul en a generalsra szavazok,de a red alert 2 se volt anno rossz gama
Generals:DD

(#84) szekreny válasza illusiON (#82) üzenetére

szekreny
(tag)

Öreg hiba.Mert ha C&C Generals, akkor csakis multiba szabad..

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#85) BOOSTER

BOOSTER
(senior tag)

Egy szavazat a StarCraft BroodWar-ra....

Mindenki hülye aki nem normális?

(#86) C16

C16
(újonc)

Hi!
A kedvencem a tycoon deluxe és a Master of Orion 2. Utóbbiban sikerült átfordítanom a pontszámlálót cheat nélkül, bibíí! :D
De ami nagyon nem teccik az a MOO3. Nagyon el lett rontva!
Miért? :F

A viz-bül veszem ki a zoxigént... Teccik éteni ?!?

(#87) flinta

flinta
(kvázi-tag)

dune2
warcraft1

a többi csak koppintás :D

még a total annihilation kap fél pontot, a bugos de nagyon élvezetes multija miatt

(#88) ollie válasza flinta (#87) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

merhogy a warcraft nem koppintás a dune2-ről, mi? :D

(#89) Horbal

Horbal
(őstag)
LOGOUT blog

Na tegnap újra felpakoltam a BROODOT, 1,11b patchel, akkora szopás, nagyon elszoktam tőle, 3 órát vergődtem de ezek a kiba zergek, állandójan baxtatnak, na mindegy, azért majd nyomom, mert naon rulez kis gáma ez, persze ezt mindig is tudtam...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#90) szuwyy

szuwyy
(újonc)

Cossacs Back to War

(#91) flinta válasza ollie (#88) üzenetére

flinta
(kvázi-tag)

csak egy picit ;)

(#92) tuctuc

tuctuc
(senior tag)

A legjobb tényleg az Europa Universalis 2. Második talán az Europa Universalis 1.

11 éve a PH-n

(#93) 6745

6745
(újonc)

StarCraft
ImpreiumGalaktika2
C&C Generals:ZeroHour
Jah és ha valakinek galaktika2 vel vagy starcraft-al vankedv játszani az szoljon nekem :))

(#94) Dodi72

Dodi72
(PH! kedvence)

Nekem a Pretorians és most a Total War:Rome de a Rise of national sem rossz.
Állítolag van egy Magyar hasonló megfelelelője!!!

http://polirmasters.5mp.eu/web.php?a=polirmasters AUTÓKOZMETIKA FELSŐFOKON

(#95) TexT-BoY válasza MasOyama (#22) üzenetére

TexT-BoY
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Cossacks?
nem olyan rosz gammma és még mindig sokan jácák de már mindenki várja a 2t:)
BTW-t lehet küldeni

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#96) Pyriel

Pyriel
(tag)

Nem tudom mondta-e már itt valaki, de nekem a Close Combat sorozat volt a menő. Aki azokat végigvitte nehéz szinten, nemcsak fanatikus, de Rommeli képességű is :)). A mostani RTS-ek lósz..t sem tudnak az igazi taktikai harcokról.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#97) Spensers

Spensers
(fanatikus tag)

1-k legjobb a Settlers volt annó :)

(#98) BenJoe

BenJoe
(senior tag)

A Warcraft 1-2-3 (FT nincs meg, de avval már abszolút istenkirálycsászár lehet:) )
Starcraft
Dune 2 (Bár ''kicsit'' régi:) )

Most ennyi jutott eszembe... :D

Now we're the ones who help to set the sun...

(#99) Slayer Valor

Slayer Valor
(őstag)

Én ezeknél maradok....

-StarCrft - BroodWar
-Shogun - Total War
-Rome Total War
-Warcraft III
-S.W.I.N.E
-Afrika Korps vs Desert Rats
-Imperium Galaktika I-II
-Stronghold - Crusader ( eléggé várom már a Stronghold 2 full megjelenését.. ti nem?)
-Empire Earth
-Age of Empires I-II
-Sim City IV
-Cossacks - Europen Wars
-Commandos I-II-III
-Heroes III-IV
-Desperados
-Frontline Attack: War over Europe

[Szerkesztve]

(#100) Amigo78 válasza Egon (#27) üzenetére

Amigo78
(senior tag)

a sacriface iszonyat game meg a popoluos3, battlezone

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.