2014. szeptember 1., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-04-24 12:48:40

IT café

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15451) fpeter07 válasza zsolt19900 (#15449) üzenetére

fpeter07
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

50k-ért teleszkópos bicaj nem kell neked hidd el. Nem ér annyit, mint amennyivel nehezíti a bringát. Maximum fékezésnél érezhető, hogy ott van.

(#15452) zsolt19900 válasza fpeter07 (#15451) üzenetére

zsolt19900
(senior tag)

szóval akkor amiket így gyorsan körbenéztem webshopban 50-60 környéki első telósok nem igen érnek semmit?

inkább megéri egy teló nélkülit venni és venni rá egy telót majdan? :)

W200 - oh, köszönöm, hogy nem lyukkártyákkal kell adatot átvinni - by Polacheck

(#15453) Vasinger!

Vasinger!
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Néha úgy érzem, hogy szükség lenne néhány idióta miatt egy ilyen a biciklimre :D

Apple iPhone 5c, iPad Air, Dell Latitude E6430, U2311H, U2312HM, Shure SRH-840, SoundMAGIC E30, Cube AMS 125

(#15454) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#15450) üzenetére

Teasüti
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Amúgy szuper minőségű kesztyű, tavasszal, ősszel átmeneti időjárásra. De hőszigetelésben pont azt tudja, mintha vki a csupasz felsőtestére egy vékony termo béléssel ellátott softshell dzsekit húzna fel télen. És a csontos kezeim percek alatt kihűlnek (nem dohányzom), amíg felsőtest annyira nem is érzékeny.

Azért mielőtt visszaküldöm, megpróbálom majd, h ezzel a kesztyűvel belebújok a motoros kesztyűmbe. Kettő együtt már talán...
Bár nem túl kényelmes így.

Topikba tartozó kérdésekre nem válaszolok privátban.

(#15455) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#15454) üzenetére

Doki-HUN1978
(senior tag)

Igen, az én kesztyűim is olyanok.
Úgy gondolom ennyi pénzért legalább tudja azt a termék amit írnak róla.
Azért kesztyű a kesztyű , hogy védje az ujjakat a hidegtől.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15456) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#15455) üzenetére

Teasüti
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Lehet csak velünk van a baj és talán eredetileg szó sincs semmiféle komfortérzetről a névleges légkisebb hőmérsékleten. Lehet ez teljesen természetes, h kihűl a kezünk a kesztyűben. ;]
Már az is eszembe jutott, h megveszem a legjobb síkesztyűt ezért az árért (ami már tényleg szigetel) és moddolom kicsit. Fel kéne vágni hüvelykujj alatt, bővíteni kicsit és máris jó lenne biciklizni. Talán kesztyűt is nekem kéne gyártani, mert minőséget még pénzért se kapni. :U

(#15457) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#15456) üzenetére

Doki-HUN1978
(senior tag)

Sajnos úgy tűnik valóban ez a helyzet.

Ha elkezded a gyártást szólj, mert rendelnék tőled minőségi kesztyűt! :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#15458) venember83 válasza Teasüti (#15456) üzenetére

venember83
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A síkesztyűkkel van egy nagy baj. Vagyis kettő. Túl batár méretűek, amik kényelmetlenné teszik használatukat, illetve csúsznak a fékkaron és a markolaton, ami meg potenciálisan veszélyessé terepen és élvezetes használat mellett.

The name on the front of the shirt is more important than the one on the back! 6/10 monacói győzelem (sorozatban 5), az F1 királya. Pedal to the metal, McCrash mindörökké! 600+ http://tiny.cc/iQuZP

(#15459) rétisün válasza Teasüti (#15456) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

az én kezem bele szokott izzzadni a kesztyűbe. igaz, ezen a télen még nem nagyon volt szerencsém(?) mínuszokban tekerni.

igaz, ha melózni megyek, akkor akármilyen kesztyűt felvehetek, nem jó. viszont ha bicajozok, akkor 10-15-20 perc után már abszolút nem érzem, hogy fázna a kezem, vagy akár én magam fáznék.

[ Szerkesztve ]

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-:

(#15460) fpeter07 válasza Teasüti (#15456) üzenetére

fpeter07
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vagy kérj tanácsokat azoktól, akik ilyenkor kesztyű nélkül tekernek. Csak rá kell néznem és máris vacog a kezem.
(#15452) zsolt19900: A tesóm cross gépén lévén teleszkóp sokkal komolyabbnak, noha annak sincs csillapítása. (80k volt) Cserébe viszont a teló nem igényel karbantartást. ;] [link]

(#15461) zsolt19900 válasza fpeter07 (#15460) üzenetére

zsolt19900
(senior tag)

hűha akkor egyenlőre maradok a kölcsönbicajnál megnézem, hogy megtudom-e találni a megfelelő ülés pozíciót rajta

(#15462) rétisün válasza fpeter07 (#15460) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

azáleás völgy? :))

valami rst telóm van elfekvőben, hasonló szint lehet a(z állítólag) 60 mm-ével. bár az mintha lockolható lenne.

(#15463) Teasüti válasza rétisün (#15459) üzenetére

Teasüti
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem nem sportolni kellene, hanem kimelegedés nélkül közlekedni.
Tehát alapesetben "csak annyi melegem van", amit otthonról viszek.
Ha kihűl a kezem, vagy vmim, akkor az alatt az 5-10 km alatt nem is melegszik már fel.
Nem vagyok fázós, de a végtagjaim könnyen kihűlnek (csak edzések után nem fog rajtam a hideg). Nem egyszer volt már, h behúzott fékkel tekertem, h legyen egy kis ellenállásom, amitől melegedhetek. :(

Amúgy, most h látom mi fán terem a bringás kesztyű, sztem semmi akadálya nem lenne, ha ötvöznék a sí- és bringás kesztyűket.
Őszintén nem értem, miért nem lehet kapni ilyet.
Egy nyamvadt síkesztyűt flexibilisebb szabással és kopásálló, tapadós tenyérrésszel kellene ellátni és kész is van az ultimate téli kesztyű. Ez akkora igény lenne?? :U

szerk: most tök jó, h lett egy ilyen softshell kesztyűm, csak én ilyet a nyári éjszakákra és átmeneti időkre szántam magamnak, nem a mínuszokba...
Gondolkodom rajta, h meg is tartom, mert a rövidujjas nekem már kevés a hűvösebb nyári időkre. De akkor még mindig nincs téli kesztyűm, ami jó is vmire.

[ Szerkesztve ]

(#15464) fpeter07 válasza rétisün (#15462) üzenetére

fpeter07
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nono, azon biztosan nincs automata lock. ;]

(#15465) fungeld

fungeld
(fanatikus tag)

Létezik piros patentszem, illetve ha igen akkor hol lehet kapni?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15466) dqdb válasza fungeld (#15465) üzenetére

dqdb
(őstag)

A KMC és a Wippermann gyárt színes láncokat, de színes patentszemet (ami nem fekete/ezüst/arany) még ők sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15467) fungeld válasza dqdb (#15466) üzenetére

fungeld
(fanatikus tag)

Én is kerestem mindenfelé, de akkor marad a sarki festékbolt :D Most ilyen van, de már egyet sikerült félbetörnöm :D Majd lecserélem BBB-re vagy KMC-re.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#15468) ExZsole

ExZsole
(lelkes újonc)

sziasztok

Axo full protector merev kulcsont védővel vesevédővel XL méret 47.000 ft volt.Axo fullface bukó L-es méret 27.000 ft volt.Oklay motocross szemüveg narancssárga 17.000 ft volt.Axo teljes sípcsont térdvédő egyik térdén repedt ajándékba adom 13.000 ft volt.A szett teljesen jó állapotban van esve nem volt vele csak a térdvédővel.
A biciklit amivel használtam eladtam és igy ez is hasztalan lett számomra.Az ajánlat alkuképtelen ezt ugye nem kell magyaráznom miért:)

http://apro.bikemag.hu/browse/sisak-szemuveg/vedo-protektor/axo-teljes-vedoszett-l56089.html#

(#15469) ExZsole

ExZsole
(lelkes újonc)

sziasztok

Axo full protector merev kulcsont védővel vesevédővel XL méret 47.000 ft volt.Axo fullface bukó L-es méret 27.000 ft volt.Oklay motocross szemüveg narancssárga 17.000 ft volt.Axo teljes sípcsont térdvédő egyik térdén repedt ajándékba adom 13.000 ft volt.A szett teljesen jó állapotban van esve nem volt vele csak a térdvédővel.
A biciklit amivel használtam eladtam és igy ez is hasztalan lett számomra.Az ajánlat alkuképtelen ezt ugye nem kell magyaráznom miért:)
20.000 ft az egész szett egyben,külön nem eladó.

http://apro.bikemag.hu/browse/sisak-szemuveg/vedo-protektor/axo-teljes-vedoszett-l56089.html#

[ Szerkesztve ]

(#15470) Ariadne válasza Teasüti (#15446) üzenetére

Ariadne
(őstag)

Csodálkozom, hogy a rogelli naci nem jön be... Nekem a rimasco elődje van, locano (itt látszik valamennyi belőle), és egy betétes bringás nacival alatta pluszokban tökéletes, mínuszokban pedig egy aláöltözővel szintén tökéletes. Azt szerintem ne várd, hogy önmagában jó lesz mínuszokban, mivel itt a szélállóság a lényeg, a melegítés jó részét aláöltözővel kell megoldani - másrészt csak az aláöltözővel nem érsz sokat, ha nem szélálló, ami felette van. Ez így működik. Ja plusz az én nacim legalábbis olyan, hogy hátul vékonyabb az anyag, szellőzik a derekánál, ami persze kicsit hűt is, de mégis kell, hogy ne legyen benne esőkabát feelingje az embernek.

Bringás kesztyűben pedig még egy szavazat kb. bármelyik vastagabb BBB-re, enyém régebbi még (thx to Dirtyz), BWG-09 Comfort Shield. A két évvel ezelőtti majdnem 40 km/h-nál abszolvált, tenyérrel csillapított teljes lendületből aszfaltra pofára esést is pici szakadással kibírta, szóval nem csak meleg, de elpusztíthatatlan is (velem ellentétben :D ).

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15471) Teasüti válasza Ariadne (#15470) üzenetére

Teasüti
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szóval alulra elkölthetek mégegyszer annyit, mint az összes ruházati kiegészítőm együttvéve.
Technikai cuccok, szeretlek! :C

Bejön, csak többet várnék - árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#15472) Ariadne válasza Teasüti (#15471) üzenetére

Ariadne
(őstag)

Az aláöltöző nem olyan nagy összeg, a decathlonos is jó minőségű, nekem rp van, ennek a nadrág változata, de ennél olcsóbb volt emlékeim szerint. Előnye viszont, hogy ha nagyon hideg van és nem akarok fázni, utcára is simán felveszem az aláöltözőt (alsót és/vagy felsőt), egy farmer alá is befér, és onnantól csak röhög az ember a szélen meg a hóesésen is akár. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15473) greenmukk válasza ExZsole (#15469) üzenetére

greenmukk
(tag)

Az az Oklay nem inkább Oakley szeretett volna lenni?

SÜRGŐSEN ELADÓ!!!! SAMSUNG YP-P2 MP3/MP4 LEJÁTSZÓ 13000ft ! http://hardverapro.hu/apro/surgosen_elado_samsung_yp-p2_mp3_mp4_lejatszo/hsz_1-50.html

(#15474) anaqer

anaqer
(PH! addikt)

Köszönöm a tanácsokat - úgy tűnik akkor az új hátsó váltó (ebben a felállásban) eleve felesleges lenne, elsőt/hajtókart meg inkább elhordom még egy darabig, aztán majd egyben az egész hajtásláncot amikor meglesz a keret rá.

( Egyébként is: a köszörűköves téma kapcsán eszembe jutott, hogy az előző Altusos, 23"os - talán 170(!) lehettem akkor, de hát az volt éppen akciós, és mit tudtam én még méretezésről meg ilyen úri passziókról - Schwinn Blackwoodsomat vagy 14 éven át egész vidáman hajtottam, most meg finnyázok itt mindenfélén... :DDD )

If we can hit that bullseye, the rest of the dominoes will fall like a house of cards... checkmate!

(#15475) sanzi89

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Tudtok ajánlani valami jó minőségű, de női tulajnak szánt csomagtartó oldaltáskát, aminek a mérete kb A4? Fontos lenne, hogy lehessen hordani kézben is, mint sima táska is, de bringán is jól kell, hogy álljon. Ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15476) Ariadne válasza sanzi89 (#15475) üzenetére

Ariadne
(őstag)

A "csomagtartó oldaltáska" nem nagyon vágom, mit jelenthet, esetleg valami ilyesmi futártáskára gondolsz?

(#15477) sanzi89 válasza Ariadne (#15476) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Valami ilyesmire gondolok. Szóval normális táskának néz ki, de felakasztható a bringa csomagtartójának oldalára, mint akármelyik túratáska.

[ Szerkesztve ]

(#15478) feka007

feka007
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

(#15479) Tamoo válasza feka007 (#15478) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Ebben mi a "lol"?

(#15480) dqdb válasza feka007 (#15478) üzenetére

dqdb
(őstag)

Miért lol? A hidrós tárcsafékek elterjedése előtt csak így lehetett jól adagolhatóan nagy fékerőt elérni, ráadásul tetszőleges* vázon. Kérdezz meg egy triálost a Magura HS33-ról. Isteníteni fogja :U

* gyengébb vázaknál merevítő fékhíd felszerelésére lehet, hogy szükség volt

[ Szerkesztve ]

(#15481) Manitou válasza Tamoo (#15479) üzenetére

Manitou
(PH! kedvence)

Pont ezt akartam én is írni :D

Nekem két bringán is van ilyen. ;]

(#15482) anaqer válasza feka007 (#15478) üzenetére

anaqer
(PH! addikt)

KTM bringákra szeretik pakolni nagyon, egyik ismerősőmnek is ilyen van - ha felnik bírják, pl. egy trekkingre ahol sárférőhely nem kritikus pont elég jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

If we can hit that bullseye, the rest of the dominoes will fall like a house of cards... checkmate!

(#15483) TripleB válasza feka007 (#15478) üzenetére

TripleB
(fanatikus tag)

Mi ebben a vicces?
A Magura hs33 hidrofék legalább egy évtizedes konstrukció, a triálosok használták/használják főleg nagy megelégedéssel. :)

Látom mások is ismerik a fék múltját. :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto G kiegészítők eladók! Karpánt, szilikon tok, kijelzővédő fóliák

(#15484) Manitou válasza TripleB (#15483) üzenetére

Manitou
(PH! kedvence)

Van az 2 évtizedes is majdnem :)
A képen mondjuk szerintem nem HS33 hanem HS 22 van :)

(#15485) feka007 válasza Tamoo (#15479) üzenetére

feka007
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem láttam még ilyet, azért írtam így, nem gondoltam, hogy hidraulikus technika + V-fék is létezik, mikor ugye mindenki tárcsásat használ akinek maximum hatékonyság kell (nem tömődik el, nem veszik el a fékerő nedvességtől stb).
Elnézést akit ezzel megrökönyöztettem hogy nem tudtam róla, nagyon sajnálom.. :)

[ Szerkesztve ]

(#15486) venember83 válasza feka007 (#15485) üzenetére

venember83
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem is V-fék, de attól még hidraulikus és bizonyos alkalmazásokra nagyon is megfelel. Pl. triál. :K

The name on the front of the shirt is more important than the one on the back! 6/10 monacói győzelem (sorozatban 5), az F1 királya. Pedal to the metal, McCrash mindörökké! 600+ http://tiny.cc/iQuZP

(#15487) Tamoo válasza feka007 (#15485) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Felnitől nagyobb tárcsa nemigazán van ;)

(#15488) sanzi89 válasza Tamoo (#15487) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Nem láttad még a Shimano 2345. évi katalógusát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15489) zsolt19900

zsolt19900
(senior tag)

nyeregcső átmérőre van valami pontos táblázat, vagy ha azt ami lötyög benne valahogy megmérem, és hozzáadok 1 méretet akkor kijöhet az amilyen kell a vázamba?

elvileg 3cm az átmérője de ilyen mm-est nem láttam csak 29.x eseket az lesz a jó?

(#15490) dqdb válasza zsolt19900 (#15489) üzenetére

dqdb
(őstag)

A bringa/váz pontos típusa sokat segítene, mert az egyszerűség kedvéért körülbelül 0.2 mm-enként van egy-egy újabb nyeregcsőméret :D Én látatlanban 30,9 mm-re tippelek, a 27,2 mm és 31,6 mm mellett ez jelenleg az egyik legelterjedtebb méret.

Update: ha az a 3 cm a nyeregvázcsőnek nem a belső, hanem külső átmérője, akkor valószínűleg 27,2 mm-es kell neked, de írjál váztípust, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15491) venember83 válasza dqdb (#15490) üzenetére

venember83
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szerencsére van 30.0 mm-es is. Csak a teljesség kedvéért. :)

zsolt19900: Legegyszerűbb az, ha bemész egy bringás boltba és próbálgatod, hogy melyik a jó. Nem hiszem, hogy a nyeregvázcső méretéből kiindulva rá fogsz jönni, pontosan milyen méretű nyeregcső kell, túl közeli értékek a 30,0-30,9-31,6.

(#15492) zsolt19900 válasza dqdb (#15490) üzenetére

zsolt19900
(senior tag)

és venember83

és akkor esetleg nézessem ki magam a boltból ha én esetleg olcsóbban használt darabot kívánok venni?

tolómérővel megmérve azért jó adat fog születni remélem :)

amúgy a váznevet merre találom a bicajon?

szerkesztés: és amint látom a nyereg befogó részek sem egyeznek? szóval azt is figyelnem kell, ha van itthon egy megadott nyergem, hogy a felfogatás stimmeljen?

[ Szerkesztve ]

(#15493) dqdb válasza zsolt19900 (#15492) üzenetére

dqdb
(őstag)

tolómérővel megmérve azért jó adat fog születni remélem
Valószínűleg, de nem teljesen biztos, mert a nyeregcsőbilincs szorít rajta valamennyit, és elképzelhető, hogy a nyeregvázcső nyaka olyan állapotban nagyobb átmérőjű. Mivel itt tizedmilliméterekről van szó, annyit hibázhatsz, és egy állandóan beeső nyeregcső a szívás mellett veszélyes is.

amúgy a váznevet merre találom a bicajon?
Alsócső és/vagy felsőcső, lényegében a márkajelzést kell róla leolvasni.

nyereg befogó részek sem egyeznek
Nem tudom, pontosan mit értesz ezalatt, de a kétsínes nyeregrögzítés eléggé szabványosnak mondható. Persze van itt is vannak kivételek, de általában a csillagászati árú kategóriában. Vagy a hipermarketekben árult bringának tűnő tárgyaknál lehet valami egybeöntött csodamegoldás.

[ Szerkesztve ]

(#15494) feka007 válasza Tamoo (#15487) üzenetére

feka007
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Sokat érsz vele, ha kis sártól nem fog fogni a hegyről le..

(#15495) zsolt19900 válasza dqdb (#15493) üzenetére

zsolt19900
(senior tag)

e között és e között akkor semmi különbség sincsen? nyereg befogató részen? mert az egyiknél külön írja, hogy csavarral a másiknál nem találok erre való utalást

hogy érted azt, hogy összenyomhatja egy egy részen? a cső ha lemérem 1-2-3-4 helyen és 1 méretet mérek akkor gondolom az a jó méret :)

(#15496) rétisün válasza dqdb (#15493) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"nyereg befogó részek sem egyeznek"

valószínűleg régebbi fajta nyerge/nyeregcsöve van, ami még nem a kétsínes szabvány, hanem a nyeregcső kisebb átmérőjű részére megy bilinccsel, ilyen :

[ Szerkesztve ]

(#15497) dqdb válasza zsolt19900 (#15495) üzenetére

dqdb
(őstag)

Igen, mindkettő ugyanúgy jó a hagyományos nyergekhez. A monolink, monorail és I-Beam szavak kerülendőek, bár azokkal nem ebben az árkategóriában lehet találkozni.

hogy érted azt, hogy összenyomhatja egy egy részen? a cső ha lemérem 1-2-3-4 helyen és 1 méretet mérek akkor gondolom az a jó méret
Arra gondoltam, hogy a nyeregvázcső belső átmérőjét mérted le. Ha egy nyeregcsövét, akkor sztornó.

rétisün: ha ilyen, akkor bónuszként esélyes valami kihalt/kihalóban lévő nyeregcsőátmérő is

[ Szerkesztve ]

(#15498) zsolt19900

zsolt19900
(senior tag)

bocsi nem fértem bele a szerkesztési időbe megnéztem a vázat

mongoose 6061 tig welded aluminium ez van ráírva ebből valamit kitudtok találni?

(#15499) dqdb válasza zsolt19900 (#15498) üzenetére

dqdb
(őstag)

Igen, Mongoose a gyártó, alumínium a váz (ez a 6061-ből is adódna, nem csak a feliratból :D), és olcsóbb régebbi modell lehet, hogy 6061-es ötvözetből készült (a 7005 az elterjedtebb mostanában). Modellnév nem szerepel rajta?

[link]
2001-től indulva kép alapján valószínűleg megtalálod a bringádat, és ha megvan, akkor vagy a nyeregcső típusából kiderül az átmérő, vagy a váz típusából és évjáratából.

[ Szerkesztve ]

(#15500) zsolt19900 válasza dqdb (#15499) üzenetére

zsolt19900
(senior tag)

okés a nyeregcső az most nem van rajtad :D de akkor majd megnézem a képek között nem találtam pont ugyan olyant, csak hasonlót, de átnézem még egyszer :)

szerkesztés: amúgy csak kölcsönkaptam, nekem már ez is kb. hűha bicikli a régebbi alap öszteleszkóposom után :) valahogy masszívabb meg stb. stb. az egész szerkezet és ez tettszik, ha találok megfelelő nyeregcsövet, tuti jó lesz az üléshelyzet is, mert annyira meredeken mégsem megy a csőtartó, mint amit elsőre dirtjumpos vázat linkeltem nektek

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.