Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegyszer

    addikt

    Sziasztok!

    Had osszam meg veletek a velem minap történteket, hogy ti már ezzel a szopórollerrel ne menjetek újabb köröket.

    Tehát A kiindulási pont. Jól működő JiaYu G4S. Spanyol 4.4.3 rommal (v3 módban feltéve).

    A Beállítások alatt találtam még az összel egy menüpontot, hogy Mobile anti thieft.

    Beállítottam, hogy igény esetén távolról tudjam a telót törölni. A párom számát adtam meg. És egy teszt erejéig az elsődleges SIM (csak adat) kártyát kivettem, és bebootoltam a telót. Mint kiderült, itt követtem el a hibát. A teló lezárt. Feloldó kódot kért, közben a párom sms útján tájékoztatta az alábbi szöveggel:

    我的手机可能被盗,请保留发送此短信的号码。
    :Y  :Y
    Azaz Google fordító után:
    A telefonom is ellopták, kérem, tartsa küldése üzenet számát.

    Na de a feloldó kódot már elfelejtettem, vagy többször is elírtam.
    :W :W
    Más infót a Zasszony nem kapott. De legalább hívást fogadni tudtam...

    Mondtam ok, wipe factory reset.
    Látott már ilyet a világ.

    Aztán jött a pofára esés: Wipe után is lockolt! :W
    Tehát a védelem jó. :R
    Utolsó mentés vissza, lockolt. Másik mentés meg elcsúszott kijelző tapis (és lockolt) eredményt hozott.
    Találtam egy Update-et hozzá, bízva abban, hogy ez a kijelző helyre rakó, felettem. Hát nem az volt. Boot során kifogyott.
    Recovery-t nem enged indítani Power menüben, töltő természetesen nincs nálam. Koldulok egyet.
    Új, száraz, biztonságosabb érzést nyújtó tiszta MG V8 rom fel, és még mindig lockolt!
    A védelem mégjobb, mint gondoltam. :W :W
    Új rom, a Nokiauser féle 4.2 alapú. Simán bootol, de ugye a kijelző el van csúszva tapi szempontból. Egy PIN kódot bírni is nehéz.
    Sajnos az Update-et nem találtam meg, ami helyre tette volna, így őt kellett emiatt zaklatni. De mint mindég az elmúlt 6 év kollégalitás tiszteletére, most is gyorsan segített. Amit ezúton is nagyon köszönök neki! :R Tehát a saját hülyeségemnek, és az ő segítő készségének had álljon itt örök tanúbizonyságul a link: G4SJB_TFKernel_V3_0.51.zip Ez rendbe is hozta a 4.2 kijelző csúszást. :Y

    Mondtam magamban, hogy jó jó ez a 4.2, de a spanyol rom pár fícsöre úgy hiányzik, hogy csak vissza teszem. Mert ugye nem mentem már így is épp elég kört a szopórollerrel? Ugye?

    Ment fel a spanyol rom, simán, hátha jó lesz. Hát nem lett az, mert lockolt! :W
    MG V8 szintén.
    Na ekkor mondtam magamban minden csúnyát egy Sziránóéhoz mérhető monológ formájában, de az biztos, hogy ez nem az orromhoz/orromról szólt.

    Nokiauser féle 4.2 fel, de csak hiányzik a sw-be integrált vakus hívás kijelzés. (kb 2s-el hamarabb már villog, mint hogy megzizzenne, megszólalna, vagy a hívó képe elő jönne, és ez nagyon bejött nekem) külső app ezt a szintet nem tudta hozni. Mindig le volt s hangtól maradva.

    Gondolom egy nagyot, még a v3 előtti (régi kijelző driverre épülő, de már 4.4.3 alapú) spanyol rom mentésem volt. Az jött vissza, és nem lockolt! :R :Y :R
    De a kijelző eltolt. :W
    A javító script nem teszi rendben. :W A boot során kifagy. Töltő nincs nálam, hogy recovery-t indítsak. :W
    Igen, újabb köröket róvok a szopórollerrel...

    De lett töltő, és a spanyol v3 módban feltéve a kijelző érzékenység jó, és nem lockolt! :Y
    Valószínűleg a régi mentés azt az eldugott sort, miszerint a teló SIM csere esetén zárjon le, felül sikerült írni. És a tiszta telepítési folyamatot már nem bántotta.

    És a tanulság:
    -Ha aktiválsz lopás elleni védelmet, akkor ne bootoj be akkor sem, ha csak egy SIM kártyát (az elsődlegeset?) kivettél.
    -Ne felejtsd el a feloldó kódokat, soha, semmilyen körülmények között se!
    -A vezérlő SMS kódokat a másik fél mindenképpen tudja meg.

    Jelen esetben ez így nézett volna ki:
    #mima#

    És akkor ez a kálvária nem jön össze, de ez az írás sem jöhetett volna létre...

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • cappa72

    nagyúr

    válasz muszi0521 #3247 üzenetére

    Ezt próbáld meg feltenni: G4SJB_TFKernel_V3_0.51.zip, lévén Veszszer már volt többször szopórolleren, és megjárta az ezzel kapcsolatos pokol-bugyrokat.

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

  • vegyszer

    addikt

    válasz cappa72 #3606 üzenetére

    :R :R
    Így már mindjárt más a leányzó fekvése.

    Köszönöm szépen a fáradozásodat!
    :R :R

    Minden olyan, ahogy szeretem. Nincs belső sd, "csak" 13GB szabad hely, ami csak várja az appokat. Meg a 32GB sd kártya (ami belső tárhely, de ez már csak didaktikai kérdés) :Y

    Eme zip előtt gyakorta jött egy hiba üzenet, hogy az sd kártya sérült, formázzam újra.

    De azért a saját hibámból tudom, hogy egy ilyen üzenet kapcsán nem nyomunk a formázás gombra. Mert anno a Xiaomi Hongmi már a szopórollerre egyszer felületetett, és az átpartícionálás után a belső sd kártya reszli helyett a fizikai sd kártyán végzett formattálást. :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    válasz Pubszon #4295 üzenetére

    Igen, vissza lehet. De elképzelhető, hogy kell majd egy kis pach a vissza váltás miatt.

    Keress itt rá a szopóroller kifejezésre. Legalább egyszer már leírtam tt is.

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Új hozzászólás Aktív témák