Új hozzászólás Aktív témák

  • Pendragon911

    aktív tag

    Üdv!

    Pár hónapja beszereztem egy Pioneer VSX-520-as házimozi erősítőt. Úgy tervezem, hogy idővel kicserélem a hangszórókat is, jelenleg egy kb 2004-es kiadású 5.1-es Panasonic rendszerem van, aminek elég picik a hangszórói és nem fából vannak, ettől függetlenül nem szólnak rosszul, de talán ehhez az erősítőhöz már jobban illenének fa "dobozok". Egyenlőre abban a helyzetben vagyok, hogy egy kiválasszak egy márkát, teljesítményt és azt is, hogy darabonként vásároljak vagy egy szettet vegyek. Tehát lényegében még sehol sem tartok :D Az ajánlás szerint az erősítő árának kétszereséért érdemes hangfalakat venni, tehát mondjuk olyan 150-170 ezerben kéne gondolkodjak, ha azt nézzük, hogy ez az erősítő 80-85 körül volt még a leárazás előtt. A szoba, amibe be lenne építve kb 5x5 méter, tehát úgy durván 25 négyzetméter vagy kicsivel több. A hangszórók útjában nincs semmi, tehát ahonnan nézzük a TV-t, ott tökéletesen hallható minden. Elsőre azt mondanám, hogy Pioneer-t vennék, mivel az erősítő is az, de sztem ezt sokan leszavaznák. Az a helyzet, ha bemennék három üzletbe, akkor vszínű mindenütt mást ajánlanának és én vszínű mindet el is fogadnám, mivel foglalmam sincs, melyik mit tud. Nagy a valószínűsége annak is, hogy nem tudnám kipróbálni megvétel előtt, ezért érdeklődök tapasztalt emberektől. Gondolom túl magas összeget nem érdemes beleölni, hiszen ez egy kezdő vagy talán annál magasabb szintű erősítő, így elképzelhető, hogy egy nagyértékű szettből nem is hozná ki a benne rejlő energiát. Egy összegben nem tudnék a fent említett összeget kiadni, tehát ebből következik, hogy nem szettben gondolkodok. Ha apránként veszem a hozzávalókat, akkor mondjuk alkalmanként 30-40 ezer forintjával össze lehetne vásárolgatni (ezeket az árakat hasraütve mondtam, de talán van realitás alapja ;)) Igaz ez hosszabb idő és lehet többe kerülne, mint mondjuk egy szett, de talán jobb is. Felhasználást tekintve főként zenét hallgatunk, de azért nem kevés filmet is megnézünk, viszont ha választani kell, akkor inkább a zene irányába mozdulnék el, ha ez segít vmit ;) Kicsit hosszúra sikerült, de így legalább mindent leírtam, ami szükséges lehet.

    Választ és segítséget előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák