2014. szeptember 16., kedd

(#401) @lbert

@lbert
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Harmon - Cardon Citaton Sixteen
tud valaki kapcsolási rajzot eme csodá készülékhez?

(#402) cafat

cafat
(fanatikus tag)

Üdv mki!
Aktív szubládát szeretnék építeni amihez már minden megvan csak az egyik leglényegesebb dolog az erősítő. Ebbe szeretném a segítségeteket kérni, hogy ajánljatok valamilyen erősítőt ehhez a mélynyomóhoz: Bővebben: link. Ez egy 120W-os Mélynyomó. A lényeg hogy az erőlködön 1rca bemenet legyen amivel a házimozi erősítő szubkivezetésével tudom összekötni. Tehát olyan kapcsolási rajz érdekelne ami elég lenne az előbb említett hangszóróhoz. Én nem nagyon vágom ezt a témát ezért csak azt kérem tőletek hogy egy működőképes kapcsolási rajzot mutassatok nekem, mert egy ismerős megtudná csinálni. Előre is köszönöm.:R

(#403) biker válasza BTO (#396) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

hát ha ezt kifejted, vagy levezeted, hogy nagyob teljesítményű erősítő több tartalékkal rendelkezik...

általában a táp ''fogy el'', abban nincs elég tartalék, nagyobb teljesítményű cucc kis hangerőn nem tud többet, mint kisebb erölködő nagyobb (kvázi egyenlő) teljesítménnyel.

nem mellesleg egy akkora dobozba nem fér el egy 18cm-es hangszóró, még 16-os is alig, hacsak nem belső nettó méretet közöltél.
vagy a 20centis doboznak 5mm-es fala van, hogy legyen még 1cm a 18centis hangszóró mellett:)?

nekem ekkora dobozban 10cm-es kevlár van, annak elég...
13cm még talán, de 16...

Telekom-adó mentesen keress Skype-on vagy Viber-en! --- www.e-szakuzlet.hu | www.gerisoft.hu | www.szeged-klima.hu

(#404) kgbrg

kgbrg
(tag)

Nem jó a link mert a főoldalra visz.

(#405) kgbrg válasza cafat (#402) üzenetére

kgbrg
(tag)

Ha IC-s érdekel akkor TDA 7294 vagy LM3886-ot próbáld ki.

(#406) cafat válasza cafat (#402) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Itt egy másik link mert az előzőbe nem jó.:B Bővebben: link A mélysugárzók közül a második. SXA 2540.

(#407) cafat válasza cafat (#402) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Itt egy másik link mert az előzőbe nem jó.:B Bővebben: link A mélysugárzók közül a második. SXA 2540.

(#408) kgbrg válasza cafat (#407) üzenetére

kgbrg
(tag)

Nekem is van 2 ilyen hangszóróm. Építeni akarsz erősítőt vagy venni?

(#409) cafat válasza kgbrg (#408) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Mondjuk úgy hogy építettni.:D Olyan kéne ami belefér a ládába. Van egy Kenwood KRF-V7060 házimozi erősítőm amin ugye van szub kivezetés. De ahhoz csak aktív szubládát lehet kötni. Szóval ilyen célra lenne.

(#410) kgbrg válasza cafat (#409) üzenetére

kgbrg
(tag)

Mennyit szánnál rá?
Van LM 3886-om készen + trafó. 4ohm 68 watt
vagy hídban LM4780 120 watt de ez már kicsit bonyolultabb.

Mekkora a láda? Ha megvan az erősítő, bele tudod szerelni?

[Szerkesztve]

(#411) cafat válasza kgbrg (#410) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Fogalmam sincs hogy mennyibe vannak az ilyen épített erőlködők.:B Te melyiket ajánlanád hozzá? Neked van ilyen és tudod mire képes hogy melyikkel lenne jobb. Amúgy mi a véleményed erről a hangszóróról? Én még nem próbáltam ki.:(

Láda még nincs megcsinálva szóval azt úgy alakítanám hogy elférjen.

[Szerkesztve]

(#412) golyani

golyani
(PH! addikt)

de jó ez a totyik még nme is láttam.

na szal. kéne vmi kapcs rajz olyan ami:
-sztereo
-lehetőleg 12 voltról megy
-meg tud hajtani rendesen egy 80 wattos 6 ohmos hangfalpárt.

mert hogyha eccer új hifit kapok vagy meghalna a jelenlegi(sony mhc-695) akkor ezt a hangfalpárt beáldoznám ilyen bulizós/szalonnasütős/etc hangfalpárnak és akkor diszkmenről, mp3 lejácóról mehetne a zene.
hangváltó gondolom van a hangfalpárban(ezt miből lehet megállpítani??? abból következtetek h csak 1 pár vezeték fut bele és 3 utas)

na ki mit tud mutizni edig én csak 100W-os mono-t találtam de az 220-ról megy trafóval.

[Szerkesztve]

HP Pavilion dv5-1080eh + OCZ AGility 3 120Gb

(#413) kgbrg válasza cafat (#411) üzenetére

kgbrg
(tag)

Nekem autóban van. Elég jól nyomja, nem a legjobb de nem is drága. Én az LM3886-osal hajtottam meg szobában. Szerintem több mint elég amit produkált.
Filmnézéshez még a tizedét se használnád ki. Ha jó ládában van akkor beremeg az ajtó+az ablak. :))
A 120-as szerintem kicsit sok lenne hozzá.

(#414) kgbrg válasza golyani (#412) üzenetére

kgbrg
(tag)

12 voltról nem fogsz 80 wattot csinálni semmivel, főleg 8 ohmon. Szerintem vegyél valami olcsó autós erősítőt.

(#415) cafat válasza kgbrg (#413) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Nekem filnézéshez meg zenéhez kell. Az LM3886 kb mennyiből jön ki? Esetleg erről valami többet tudnál írni, vagy kapcsolási rajz, mint már említettem nem nagyon vágom a témát.:B

(#416) kgbrg válasza cafat (#411) üzenetére

kgbrg
(tag)

Ha érdekel összerakok neked egy 3886-ot trafóval meg mindennel. Valamennyi tudás azért kell a beszereléshez. Írj emailt és majd megbeszéljük az árat.

(#417) golyani válasza kgbrg (#414) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

nme léyneg a 80W lehet kisebb is.
tegnap vmi TDA 2030-as 2.1-es PC hanszóróhozra dugtunk vmi 2*40-50W körüli cuccot és az is szólt rendesen.
ja ez a 80W ez zenei teljestímény a hifi szerint van még ott olyan h 2*45 RMS

ja azt mondja már meg nekem vki h mondjuk autó cuccba mér ugy ekll h pl.:
2*100W+200W-os mélyhez egy 400W-nál picit erősebb erősítő?

(#418) biker válasza kgbrg (#414) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

hacsak nem tesz mellé egy 40k körüli kapcsolóüzemű tápot :)

Telekom-adó mentesen keress Skype-on vagy Viber-en! --- www.e-szakuzlet.hu | www.gerisoft.hu | www.szeged-klima.hu

(#419) kgbrg válasza cafat (#415) üzenetére

kgbrg
(tag)

(#420) biker válasza kgbrg (#419) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

jó is az, csak azért nem ilyen van itthon, mert épp nem volt, meg nem bírta volna a tápegység :)
maradt a 1876(ha jól rémlik) hídban, 2db
az se kicsit szól egy 20nm-es szobához (41nm lakás)

nem mellékesen orosz SA-10 hangfal, 20cm mély :)

[Szerkesztve]

(#421) kgbrg válasza golyani (#417) üzenetére

kgbrg
(tag)

Ezeknek az autóhifis wattoknak a fele sem igaz.
Múltkor rátettem egy teljesítménykijelzőre a Pioneer 4*50 wattos fejegységet és alig bírtam kihozni belőle vagy 15-20 wattot.
Szerintem azok a 200-400 wattok mind 1Khzen vannak mérve 14 volton.

(#422) golyani válasza kgbrg (#421) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

na de akkor tucc vmi ötletet ehhez a 45W RMS-en hangfalpárhoz?
hídba kötve TDA2030 12V-ról? de ebből meg 2 kéne .

[Szerkesztve]

(#423) biker válasza golyani (#422) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

köthetsz 26-db-ot párhuzamosan, 12V-ból nem veszel le 15W-nál lényegesen többet (6-8ohmon) tápfesz-sokszorozó nélkül.

(#424) kgbrg válasza golyani (#422) üzenetére

kgbrg
(tag)

Miért 12 volt? Kocsiból megy a táp?
Hídban +-14 volt kell a 2030-asnak, igy az se jó neked. Monóban 14 volton tud 14 wattot.

A legjobb ha veszel valami olcsó autós erősítőt. A magnótól biztos többet fog tudni még a leggagyibb is.

[Szerkesztve]

(#425) golyani válasza biker (#423) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

akkor jöhet trafós is csak ne legyen tól bonyi.
mér ne vennék le?
ha a TDA 2030-at hídba kötikaz 28W-ot ad le az adatlapja szerint.

(#426) kgbrg válasza golyani (#425) üzenetére

kgbrg
(tag)

Hídban 2x 14 volt kell a 2030-asnak. Nem túl bonyolult az LM3886 és 50 watt 8 ohmon. Kicsit visszább linkeltem az adatlapot.

Ezzel nagyot fog szólni a hangfalad.

[Szerkesztve]

(#427) golyani

golyani
(PH! addikt)

azér lenne jó a 12 volt mer akkor vmennyire mobil is lenne.
már van itthon egy TDA2030-as erősítő az akkuról megy jól szól csak kéne hozzá egy nagyobb hangszóró mert most csak egy 6W-os van hozzá.
mer kimegyünk vhova szalonnázni akkor vmi hangot jó vinni. meg jó lenne ilyen buli erősítőnek is h ne a hifiket gyilkoljuk. szal mehet 220-ról is, viszon akkor nem mobil.

de a 3886-os az szterejó???
egy anyagköltséget tucc rá mondani?

[Szerkesztve]

(#428) biker válasza golyani (#425) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

ha se az elektro, se a fizika nem megy, kérdezzél.

vagy kössél egy 3/4 collos csövet otthon a csapra, azt menjél panaszra, hogy nem folyik át a csövön 600l/óra víz

ez nem kompresszor, hogy pumpálja a szerencsétlen elektronokat!
ha 12/14V-ra 6ohmot kötsz tisztán, akkor levettél 24-28w-ot
egy erősítő kb 60-70% -on dolgozik, akkor marad 16-18W, és pont.

b.hatod a 28W-ot, ha nincs elég tápfeszültség, amin OHM törvénye nem hajt át elég áramot. comprende?

(#429) biker válasza kgbrg (#426) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

vigyázz, mert még azt hiszi, 12V-ról 50W a 3886 :)

(#430) golyani válasza biker (#429) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

vak nem vagyok. comprende?

(#431) biker válasza golyani (#427) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

conradban van kész és megépíthető 40W és 70W autós erősítő, mindkettő TDA ic-vel, nem rossz, de nem is istenkirály, elvük a tápfesz megemelése alapján dolgozik, így ''mintha'' nem 12v-ról menne, 1-1 4700-as kondi van benne, hátránya hogy szerintem nem elég, mert 4700micro 1A-re se elég ha símitani akarok...

(#432) kgbrg válasza golyani (#427) üzenetére

kgbrg
(tag)

Ha kettő van akkor sztereó.
Ic kb 1500 /db
trafó 200 wattos min: tipp 5000
szűrőkondi 2000
+hangerőpoti, diódák, ellennállások, csatlakozók doboz

(#433) biker válasza biker (#431) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

illetve állítólag 1Are 1000micro kell, de 2200micro alatt még előerősítő tápot se adok ki a kezemből :)
2x4700 van az előerősítőmben, és 2x14000micro a végfokon :)

(#434) golyani válasza biker (#431) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

áham.
de a conrad az drága avgy risszul tom?
láttam én is kész készleteket miskolcon boltban majd szétnézek. láttam vmi 100W-osat is asszem.
de most akkor ehhez a hangszóróhoz milyen erősítő kell?
mert az RMS 45W a zenei az 80.
vagyis ezek az erősítő adatai
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#435) kgbrg

kgbrg
(tag)

Nekem van eladó LM4780-as sztereó megépítve trafóval 2*50 watt: 12000-ért
Ha kell valakinek írjon emailt.

(#436) kgbrg válasza golyani (#434) üzenetére

kgbrg
(tag)

40-50 wattos elég. Ha van rá pénzed vehetsz nagyobbat is. A trafó a legdrágább szerintem.

(#437) golyani válasza kgbrg (#436) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

aham majd kérdezősködök boltokban h mit tudnak javasolni.
köszi a helpet.

még egyte mondj meg.
a hangváltó akkor van a hangfalban?

[Szerkesztve]

(#438) kgbrg válasza golyani (#437) üzenetére

kgbrg
(tag)

Ha gyári akkor biztos van.

(#439) golyani válasza kgbrg (#438) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

ja gyári
akkor ok.

köszi még1x

(#440) biker válasza golyani (#434) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

ha jól tudom a 70W-os 10k körül van készen, a kisebbik tán 6990 volt

(#441) cafat válasza kgbrg (#432) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Szóval olyan 10k körül jönne ki? Lenne egy másik kérdésem. Az erősítőmön van 4kimenet+center+surround. Ha az egyik kimenetre rákötöm a szubládát és hangváltóval csak a mély megy rá akkor az olyan mintha az erősítő szubkivezetésén lenne egy aktív szubláda?:B

(#442) kgbrg válasza cafat (#441) üzenetére

kgbrg
(tag)

Hát nem teljesen olyan de azért kipróbálhatod. Szerintem a többi csatornára nem is megy mély. Jobb lenne a rendes sub kimenetre kötni mert ott tényleg az jön ki aminek ki kell.

[Szerkesztve]

(#443) cafat válasza kgbrg (#442) üzenetére

cafat
(fanatikus tag)

Van négy kimenet amin jön minden hangtartomány. Ezenkívül a center+surround. De ha nem lenne így az igazi akkor nem kisérletezgetek vele, inkább akkor legyen jó és dübörögjön rendesen.:D

(#444) @lbert válasza biker (#433) üzenetére

@lbert
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

na akkó ehhez mit szólsz pajtikám: 2 x 820000uF fesz áganként TDA7294 az erölködö. szted az má elég? kikapcsolom es még 1 percig muzsikál ful csutkán!
igaz bekapcsoláskor olyat ránt a hálózeton hony ha megy valami izmosab masina - ótmata mosogép hűtőláda - a fírelé meghnyatlik és kitűzi a fehérzászlót, meg a trafó majd kiugrik a dobozból.

ja egyébként te sem sokaz érthetsz az elektronikához.
híd kapcsolás nem párhuzamos!!! - hanem LN ütemű! avagy ua a táp fesz dupla áram felvétel 4x teljesítmény!!!
avagy ha potom 15W-ra veszem a 2030-as poverjét az hídban akárhogy is de az 60W! az meg már megmozgatja a 80W-os hangszórót is. mellesleg nem a wattokon kéne vitatkozni, hanem egy jó érzékenységű hangsugárzón! nem az én agyamból pattant csak ki ez mert nyalván eme totyikon van az ominózus hsz miként egy jó érzékenységú hangszóró már 10W-ról is szépen löket. de fontos hosz a membrán felület is mekkora. mert egy gomb méretű 10KW-os tányér biztos nem mozgat akkora levegő tömeget mit egy 20 v 30cm átmérőjű de csak 30 - 40W-os tányér.
mellesleg a TDA2030V az 20W nézd meg a katalógusát. hídban az egész véletlen nem 80W??? legfeljebb dob rá egy kaszkád fesz sokszorozót v kétszerezőt és stabilizálja a kellő feszre.
soha nem a táv a lényeg hanem a megtételéhez szükséges energia. 1V-ról is lehet 1KW-tott üzemeltetni csak kúrva nagy áram kellene hozzá. valami e féle aspektusát kéne figyelembe venni a dolgoknak mielőtt wattokról és voltokról prédikálnánk!

persze ez csak az én szerény véleményem! mindenki azt csinál amit akar és jónak lát. aztán majd iderül ki mennyire ért a fizikához!

(#445) @lbert

@lbert
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

HARMON - CARDONRA senki?:F

(#446) golyani válasza @lbert (#444) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

de a TDA2030 datasíítjében az van hídban 14V-ról 28W-ot tud.
akkor ez most mi merre háyn méter vagy hogyis van ez?

végülis nekem vmi olyasmi kéne ami szépen szól elegendően nagyot egy bulihoz vagy hasonlók.
erre gondolom a TDA 2030A a legócsóbb megoldás.

[Szerkesztve]

(#447) gaboooka

gaboooka
(senior tag)

Nincs valakinek kéznél egy Quad 405 nyákrajz?:R

[Szerkesztve]

Google a barátod!

(#448) @lbert válasza golyani (#446) üzenetére

@lbert
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

de TDA2030-bol van vagy 3 fajta és a retnél lehet is kapni. másrészről az lehetetlen hogy annyi merz a 2005-ös ad le annyit kb hídban, de majd rá keresek. meg van az adatlapja de nem vagyok othon gépen meg nincs meg. de migyá letöltöm. az a 28w nagyon kevés! ezt akkor én sem értem.

(#449) kgbrg válasza gaboooka (#447) üzenetére

kgbrg
(tag)

Itt van QUAD meg sok más: Bővebben: link

(#450) @lbert válasza kgbrg (#436) üzenetére

@lbert
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

ezzel totál 1et értek. egy 10W és egy 100W is alig pár ezer forint de a hozzávaló trafó ára az már elég hátbavágós. ja és a nem akármien minőségű pufferek! ezek a sullyos ezrek!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.