Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyu-001

    csendes tag

    Sziasztok!
    Olvasgattam a fórumot, szeretném én is megírni a véleményemet, tapasztalataimat az Epson nyomtatókról. Én a másik oldalról látom a dolgokat, ugyanis nyomtatószervizben dolgozok. Előszőr is nem csak az Epsonnál hanem a többieknél is létezik az a megoldás, hogy számlálják a tintagyűjtőbe fecskendezett tinta mennyiségét, és amikor az elér egy értéket, akkor a nyomtató letilt. EPSON: A nyomtató egyes belső alkatrészeinek lejárt az élettartama. Parts inside your printer are at the end of their service life. CANON: A hulladéktinta gyűjtője megtelt. HP: Cserélje ki a tintakarbantartó modult. A HP-knál a hordozható nyomtatóknál találkozhatunk ezzel. Ugyanis elég gáz lenne, amikor beteszed a táskádba, és kifolyik a tinta. Biztos sokan láttatok már olyan tintasugaras HP-t, amit megbillentettek, és kifolyt az asztalra a tinta. Na ez nem jó. Meg elég undorító olyan nyomtatót javítani, amit szedek szét, és orrán-száján dől a tinta. De az is igaz, hogy az Epson, Canon-nál túl alacsonyra állították ezt az értéket. Pédául egy Epson C43-as, ha csak fejtisztítást csinálsz, és nem nyomtatsz, akkor kb 250-300 tisztítás után letilt. (A nyomtató időnként magától is tisztít fejet.) Tapasztalatok: Maradjunk ennél a jól ismert C43 típusnál. A hozzám került mintegy 40-50 db ilyen nyomtatónak mintegy 80%-a azért jött mert letiltott a tintagyűjtő miatt. Ezeknél valóban nem mondható, hogy tele lett volna tintával, de más dolgok miatt azért indokolt volt a karbantartás. Jellemzően a papírtovábbító henger fölötti műanyag leszorítók tele vannak dzsuvával, és összekoszolják, csíkozzák a papírt. A fejmozgató bordásszíj megnyúlik, és kétirányú nyomtatásnál szellemképes lesz a cucc. Feszits a bordásszíjon, és futasd le a driverben a nyomtatófej beigazítást. A service station, és a fej alja is összeszedi a szöszt, ezeket el kell távolítani. A behúzógörgőt is érdemes megtisztítani. Én ki szoktam mosni vízzel a szivattyút is, mert volt 1-2 nyomtató, ahol már annyira eldugult, hogy nem szivattyúzott rendesen, és a fejtisztítás hatástalan volt a fejre. Érdemes a service stationt kimosása után megkenni, mert különben ki tud akadni, a fej beleakad, és nem tud helyre menni, amitől beszárad. A naív felhasználók észre sem veszik, hogy ez a baj. Eddig csak kb a felét írtam le, amit egy ilyen nyomtatóval csinálni szoktam. Ha már naív felhasználó: mostanában találkoztam egy pár olyan nyomtatóval aminek azért száradt be a feje, mert a biztonsági szalagot nem szedték le a tetejéről, és olyan jól zárt, hogy nem ment tinta a fejbe.
    Mit tegyünk ha a fej beszáradt?
    Házilag a következőt javaslom:
    Példa Canon Ip1000: vedd ki a fejet. Vedd ki a patronokat. Végy egy Tescos mosogató szivacsot, langyos vízzel itasd át, tedd rá a fejet. Óvatosan huzogathatod. Felülről, ahol a befolyó nyílások vannak, csinálj rá héhány milliméter magasan 50% víz, 50% ''Clin Universal+alkohol'' keveréket (ablaktisztító). Lehet, hogy pár óra alatt megjavul. Nekem volt olyan, amiről más szervizben már lemondtak, de 2-3 napos kezeléssel helyrejött 100%-osra!
    Epsonnál kicsit macerás a fejet kiszerelni, ott nedves papírzsebkendőt tudsz a fej alá tuszkolni, és hasonlóan a fúvókák csonkjaira tegyél a titkos szerből.
    Vigyázz, hogy elektronikát ne érjen folyadék, és töröld szárazra mielőtt bekapcsolod. A boltban kapható, erre a célra készített fejtisztító folyadékok tapasztalatom szerint nem sokat érnek.
    Canonoknák előfordul, hogy a tintától összeragad a fejtisztító egység, kiakad, a fej nem tud a helyére menni. A nyomtató ilyenkor szolgáltatáshiba üzenettel leáll.
    Canonnál óvatosan használjátok a tintaszámláló nullázó hacker programokat, mert könnyen elkúrhatjátok a nyomtatót egy rossz eeprom írással. (Például az i250-nél)
    Bocsánat a hosszú hozzászólásért, szívesen írnék még tippeket, trükköket, de az üzletet sem akarom rontani, meg untatni sem akarok senkit, de remélem sokaknak segítettem vele.
    Ha valakinek problémája van szívesen segítek. Fórumot nem olvasok, de a www.atom.hu/szerviz.php linken tudtok tovább tájékozódni, illetve kérdezni.
    Üdv: Gyuri

Új hozzászólás Aktív témák