Batman forever. 
Weboldalam: "A világ szépsége: lélekvezérelt fotográfiák." http://karpatisandor.hu

Batman forever. 
Weboldalam: "A világ szépsége: lélekvezérelt fotográfiák." http://karpatisandor.hu

Köszi a kommenteket mindenkinek, akkor lehet, hogy még foglalkozom hasonló képekkel. 
"Csak két dologban hihetsz: vagy abban, hogy a világon minden csoda, vagy abban, hogy semmi sem." (Albert Einstein) • http://zoltanmolnar.com • http://www.facebook.com/zoltanmolnarcom • http://www.flickr.com/photos/caymood
haha nagyon viccesek 

A második bejön, jó ahogy "kinő" a sötétből és a túloldalon meg kiégés szerű nyomok vannak!
http://www.flickr.com/photos/4ceberg/ Ketté_osztható_terű_+_laptoptartós_fotós_hátizsák: Tamrac Aero 80 eladó, 14k. Érdeklődni: PÜ!

A masodik remek lett tetszik hogy sotetre vetted.

Csatlakozom a többiekhez. Az első is jó, de a második elnyomja annyira jól sikerült
. Nagyon ötletes ez a világítás, majd kipróbálom én is. Következő hónapba tervezek egy Yn 460 II és hozzá kioldókat, ernyőt stb..
==============> http://www.flickr.com/szlomenphotos <==============
Első villám fotóm 
Azt hogyan lehetne megoldani, hogy az arány is megmaradjon (16:9) a villámok is jól látszódjanak, de a kép alja ne legyen olyan zavaró (félbevágott kocsi tető, jobboldali oszlop, bár pont olyan mintha az oslopba is belecsapna egypici, pedig nem....)?
[ Szerkesztve ]
"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."
Hát nekem még soha nem sikerült villámot fotóznom, szóval gratula hozzá! Ami a szerkesztést illeti, szerintem valamit fel kellene áldozni. Például a bal oldali villámot ha kihagyod, akkor szűkebbre vághatod a többi részt az arányok megtartásával.
Nekem ez lenne a mai termésem:
http://www.flickr.com/photos/brumi/
Szerintem nagyon jó, a villámok remekül sikerültek, talán a helyszínre figyelj oda jobban, szvsz jobban néznének ki a villámok egy tájképen, egy városképen, mint egy kissé lepukkant épületnél, meg egy parkolónál.
Szerintem keress jobb helyszínt, talán egy esti városkép a legideálisabb villámfotóknál. Bár tudom, nehéz téma, mivel hosszú expózni kell, és közben megázol, de valamit valamiért. 
Kell keresni valami jó menedékhelyet, ahol meg sem ázol, de nem is látszik a képen. 
Sok sikert! 
Azért ahoz képest, hogy melózok, és az iroda ablakában kellet mesterkednem...
Köszi a tippeket!
"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

A vágás tényleg nem jó így. A jobb oldali tornyot meg kéne tartani "áltémának", de elég nagy baj hogy ott ilyen kevés a hely (gondolom alapból ilyen a kép). A lámpa fénye így eléggé felerősödött, persze ez orvosolható, csak nem egy 1 perces feldolgozás alatt.
Mindenképpen sötétíteni kell rajta, és én ff-be is raknám, a drámai hatás miatt.
Engedelmeddel egy feldolgozás: (ha szeretnéd persze töröltetem)
(az alacsony minőség és a görbék módosítása miatt persze az égbolt nem a legszebb)
[ Szerkesztve ]
kovacsrichard.hu
Nem,nem, sőt, örülök neki. Az eredeti képben van még egy pici hely a torony jobboldalán de közel sem akkora, hogy az aranymetszésbe(?) kerüljön.
Sztem tök jó lett a ff-ben! Nagyon nem értek a fotózáshoz, de méginkább az utómunkálatokhoz, de majd próbálkozom.
"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

bár nem vagyok májköl így nemtom, folytassam-e a posztomuszomat, de látok benne valamit
pirosat meg kéket 
on: amúgy direkt színes a lány is? illetve fura még a napszemüvegen a tükröződés (szőrszál ketté lett vágva...)
amúgy bejövős. jó kontrasztos az alap B&W (nekem jobban tetszene az átmenet nélkül, fehér háttérrel. bár látom picit aurás, de az nem baj
[ Szerkesztve ]
képeim: https://www.facebook.com/mateee.photo + http://www.flickr.com/photos/mateeee/
Egyébként nem írnék rá véleményt, mert nem igazán értek a modellfotókhoz, de ha ezt szeretnéd... ![;]](/dl/s/v1.gif)
Tetszik ez a rendőrös megoldás. Én jobb oldalt hagytam volna még egy kis helyet, így talán a haja se lógna ki, és a könyöke is benne lenne a képben.
A fülével van valami, kicsit manófülei vannak, nem tudom mi az oka ennek, nekem kiszúrta nagyon a szemem. 
Ami még engem zavar, az pedig a szemüvegben lévő tükröződés, látszik benne az ernyő...
Bár nem tudom, hogyan csináltad a hátteret (?
), de a piros részből többet hagytam volna, mivel a áttér nagy részét a kék szín tölti be, szerintem jobb lenne ha egyenletesen lenne elosztva a két szín.
Első ránézésre ezeket látom, de nagyon tetszik a fotó, bár én jobban otthon vagyok az ilyen egyszerű, utcai portrékban, akár lesi portrékban. 


Üdv!
Új vagyok a DSLR-ek terén, most kaptam egy Canon 450D-t 18-55mm 3,5/5,6 obival meg egy 55-250mm 4/5,6 telével. Segítsetek majd légyszi, mit hogy merre 
Szomszéd macskái :
http://kepfeltoltes.hu/view/100522/Picture_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Madár a kertben
http://kepfeltoltes.hu/100522/Picture_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Táj:
http://kepfeltoltes.hu/view/100522/Picture_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100522/Picture_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Anyu virágja:
http://kepfeltoltes.hu/view/100522/Picture_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
miért ilyen zajos a sötét rész? legkisebb ISO értéken volt, meg a zajcsökkentést is csináltam utólag
Kérdésem az, hogy számítanom kell a jobb képminőségre illetve mit állítsak rajtuk utólag stb...
[ Szerkesztve ]
☎iPhone 3GS☎ iMac 20" ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

Szia!
Az első kép nekem tetszik, habár alul vágnék egy kicsit... a többi kép nekem semmit nem mond (bocs) 
Egyébként hónapokkal ezelőtt én sem csináltam jobb képeket... Azóta elolvastam néhány könyvet, rengeteg képet néztem és máshogy látom a dolgot
Minden esetre ha foglalkozol vele, érdekel a téma, akkor megéri foglalkozni vele és mehet a fejlődés 
Ja, és közeli képeknél hasznélj makrót meg ne ekkora ISO-val (alacsonyabbal) fényképezz.
[ Szerkesztve ]
PH!-s fotós adatbázis, ha fotózol csatlakozz http://tinyurl.com/bymu4fo
A virág makród tetszik, az a legjobb szerintem.
Amiben még látok valamit, az a madár.
Ilyen esetben, ha látnál még egyet, menj vele szembe, vagy az oldala felé is mehetsz akár, és feküdj le a fűbe, így vele egy szinten leszel, és az ő testmagasságából láthatjuk majd a fotót. Vigyázz a távolságra, nehogy elrepüljön, de szerencsére van egy jó teléd, amivel le tudod kapni kicsit távolabbról is. Képstabilizátort szerintem kapcsold be, mivel a fűben feküdve nehéz néha kitartani egy hasonló fotót.
A tájképek elég sötétek, és bemozdultak. Használj rövidebb záridőt, és magasabb ISO-t. A második tájképnél pl. hagyd benn a képben az oszlop tetejét is, ne vágd félbe, legyen benne az egész.
Az első tájképnél hosszabb záridőt kell alkalmaznod, és használj állványt! Így azt az eredményt kapod, hogy az autók lámpái egybe fognak mosódni, így ilyen eredményt fogsz kapni.
Az objektívek jók, ezekkel már simán lehet álomképeket készíteni... 
Sok sikert! 

Nekem a modellel nincs bajom, de a vágás tényleg kicsit szűk. Lehet ilyen esetben inkább nem erőltettem volna a négyzetes vágást, de azért így se rossz.
Háttér gondolom PS, kár érte...jól néz ki így is, de én mostanában rászoktam a vakuk fóliákkal való színezésére
Ha ugyenezt a színezést két vakuval és fóliákkal értétek volna el, sokkal jobb lenne, mert akkor a modellre is vetülne a színes fényekből, ami szerintem még jobb lenne.
Amúgy sztem az sem baj, hogy az ernyő tükröződik a szemüvegben, mert így legalább látjuk, hogy tükröződik a szemüveg...
Ha nem tükröződne benne semmi, akkor tök más lenne sztem az egész.
Képek tőlem is:
Jazz után egy kis rock:
www.sztyui.com

Szerintem ügyelj rá, hogy a téma a lehető legjobban kitöltse a képet, a környezetből csak annyit mutass, amennyi erősíti a kompozíciót. Ez adja a portré/tájkép kivágást is. A kép széléhez közeli, hozzáérő vagy elvágott elemek nagyon erősek tudnak lenni, például az előtér a macskáknál vagy a villanyoszlop.
Tetszik a virágos (a bal oldal lehetne önálló kép, portré vágással) és az út, ahol szerintem jó az ég/föld 2/1 arány - itt esetleg az eget lehetne utómunkával fényesebbre tuningolni.

Én is "belepiszkáltam" utólagos engedelmeddel.
[link]
Bocsi nem tudom kisképet hogyan kell link-ként betenni
Fujifilm FinePix S3500 eladó

A DNB-s fiatalok tényleg így nyomják, szóval az alkotás korhű, és hiteles is, a színötlet is illik hozzá. Egy nagyon kicsit zavaróak csak a fűszálak a jobb alsó sarokban. A gitáros fotóhoz külön gratulálok, nem egyszerű történet a reflektorral szemben fényképezni, egyszerűen nagyon jó lett, kritikát sem tudnék rá megfogalmazni. 
"Csak két dologban hihetsz: vagy abban, hogy a világon minden csoda, vagy abban, hogy semmi sem." (Albert Einstein) • http://zoltanmolnar.com • http://www.facebook.com/zoltanmolnarcom • http://www.flickr.com/photos/caymood

Az a reflektor történetesen egy vaku volt 
Táncos kép: Nekem nem tetszik, hogy nagyon beleolvad a környezetbe a srác. Illetve kár, hogy lent olyan kevés hely maradt 
Aki nem ismeri a táncot, azt gondolhatná rossz pillanatban kattintottál 
kovacsrichard.hu

Tényleg, eddig nem is figyeltem a kép alatt az infót

Egyébként a táncos képen véleményem szerint direkt nem különül el a háttértől a srác, mert a háttér legalább olyan szerves része a kép mondanivalójának, mint maga a srác. Igazam van, sztyui? 
"Csak két dologban hihetsz: vagy abban, hogy a világon minden csoda, vagy abban, hogy semmi sem." (Albert Einstein) • http://zoltanmolnar.com • http://www.facebook.com/zoltanmolnarcom • http://www.flickr.com/photos/caymood

Persze direkt, de nekem nem tetszik 
Ha mondjuk oldalról-hátulról lenne egy kis élfény, talán jobban elkülönülne a srác a faltól.
kovacsrichard.hu

Persze, hogy direkt nem különül el 
Eredetileg egy kék pulcsi van rajta...Szándékosan vettem le a szaturációját a pulcsinak, mert amúgy nagyon nem illett volna a színekhez meg annyira a háttérhez sem.
Jah, és persze a háttér sem véletlen lett ilyen pont ehhez a "stílushoz" 
[ Szerkesztve ]
www.sztyui.com

Aki nem ismeri a táncot, annak úgyse mond semmit a kép. Amúgy a hangulat és a színvilág tökéletesen összeillik. A srác teljesen jól kiugrik a háttérből, elég kontrasztos. Ami kicsit zavaró, hogy alul annyira szűk a hely, hogy hirtelen aszt hittem, hogy ugrik a srác nem pedig táncol. Elsőre nem is értettem a címét miért D'nB.
==============> http://www.flickr.com/szlomenphotos <==============


Igen, a túlságosan szűk vágást én is észrevettem, és tényleg hibája a képnek...
Sajnos vaksötét volt, épp hogy beállítottam valahogy az állványt és nyomatta a táncot, miközben én meg véletlenszerűen nyomogattam az expógombot...
Nagyon sok kép készült, talán ezt láttam még a leglátványosabb mozdulatnak a lába állása miatt...
Szóval nagyjából végigvilágította magát telefonnal, és úgy láttam a keresőben, hogy akkor nagyjából hol a lába meg hol a feje. Sajnos túl szűk lett, ez van...
www.sztyui.com

Nem is vettem észre a telefont a kezébe
. Úgy néz ki mintha a graffiti folytatása lenne. Azért ezt nézve is jól sikerült, főleg a készítési körülményeket tekintve.
==============> http://www.flickr.com/szlomenphotos <==============

A teló nincs a kezében. Valahova letette, arról szólt a zene 
www.sztyui.com

Akkor fordítva
. A graffiti olyan mintha telefon lenne a kezébe, de ez így már nem lényeg
.
==============> http://www.flickr.com/szlomenphotos <==============

Ha szépek voltak a felhők, akkor talán jobb lenne nagyobb látószöggel. Nem egy szokásos esküvői kép, az biztos.

Látom beindult az esküvői szezon, tele van a Flickr esküvői képekkel.
Az esőtől függetlenül nagyon hangulatos lett
és sztem ez adj meg a hangulatát, szépek lettek a színek. Szerintem a menyasszonyt az eső jobban bosszantotta mint téged
.
[ Szerkesztve ]
==============> http://www.flickr.com/szlomenphotos <==============

a, nem voltak szepek 
Slowman: engem SOKKAL jobban zavart, a menyasszony ugy gondolta majd ugyis megoldom, de hat... 
[ Szerkesztve ]
Alulról nem fotóztad most őket?
Megmondom őszintén, nekem azok jobban tetszettek... 
[ Szerkesztve ]

(#29842) drkbl: ez mi? Technikailag jó a kép... (netán UFÓ agyveleje? Vagy valami gomba?) 
(#29845) Fejo: szép a bokeh. Hyperfocalosat nem készítettél?
(#29841) Cassidey: Szép...
Mi történt az esernyő szárával?
(#29839) Tomate: Az elsőbe összefolyik a virág és a bokeh... ugyanolyan színű a háttér. Sztem nem érvényesül eléggé a virág. A második már jó. A harmadikon nem tudom mi van fókuszban... 4-nél: ilyen virágunk nekünk is van, és ez kb., amit ki lehet hozni belőle..
(#29838) sztyui2: még a soft focus effekt hiányzik, és teljes.
http://kiskornel.net84.net/kepek/ - http://forditasaim.hostzi.com/
Szegények... 
Sajnálom őket, esőben nem lehet kellemes összeházasodni. De a kép szerint boldogok, és ez a lényeg... 
Jó kép! 