Új hozzászólás Aktív témák

  • suszterga

    csendes tag

    Kedves mindenki!
    Új vagyok a fórumon és egyben laikus :-) Szeretném a segítségeteket kérni (de lehetőleg úgy, hogy egy szöszi is megértse! :-), bár nem vagyok az!
    Kb. egy hónapja kapcsolódtunk be mi is az IPTV rendszerébe és uezt a modemet kaptuk a T-től. Azóta viszont fennáll egy problémám. A T-vel beszéltem már, szerintük beállítás kérdése a dolog, távolról nem intézhető, csak kiszállással, ami min. 8000 ft. Ha egy mód van rá, akkor inkább szeretném magamnak beállítani. A probléma a következő:
    Doktoranduszként sokat kell irodalmaznom, és ez eddig úgy működött, hogy VPN-en keresztül csatlakoztam az egyetem rendszeréhez, így jogosult voltam/vagyok minden olyan irodalomhoz, amihez az egyetemnek is joga van. A VPN-es kapcsolat létrejötte után egy böngészőt megnyitva tudtam keresgélni, letölteni az előfizetett újságok között. Amióta az új modem van, a VPN kapcsolat létrejön (legalábbis én úgy látom) de amikor megnyitom a böngészőt, olyan, mintha nem lenne internet. (de van, mert a másik laptopon működik ekkor is, csak azon nem, hol a VPN aktív.)
    Van esetleg ötletetek a megoldásra? Addig már eljutottam, hogy meg tudom nyitni a modem beállításait, itt a VPN passthrough oldalon minden Enable módban van. Esetleg be kellene a VPN fülön is valamit állítani? Vagy tűzfal beállítási probléma lehet? Ha igen, akkor konkrétan mit?
    Köszi előre is a segítségeteket!
    Üdv: Gabi

Új hozzászólás Aktív témák