2014. december 22., hétfő

Gyorskeresés

(#151) harry

harry
(PH! kedvence)

Sziasztok, szeretnék egy olyan pendriveot, melyre telepíthetnék oprendszert (egy ubuntu home-server / media gép volna). Milyen szempontok volnának fontosak? Mekkora legyen a minimális írási/olvasási sebesség? Mennyivel lenne lassabb egy vinyónál? Mármint a tényleges használat alatt, nyilván olv/írásban lassabb egy pen, de ez mennyire érezhető pl. torrent, hálózati másolgatás, ftp, filmezés, stb esetén? Fontos, hogy csak az oprendszer lenne a pendriveon, van mellette egy vinyó is, ott van minden adat.

(#152) drachos válasza harry (#151) üzenetére

drachos
(tag)

Na, ez engem is érdekelne :)

De most az lenne a gondom, hogy csak ki akartam próbálni a dolgot, és próbálkoztam sok mindennel (unetbootin-al több pendrive-ra is megcsináltam xbmc boot pendrive-ot), kiválasztottam bisoban 1st boot device-nak a removable device (vagy valami nagyon hasonló), de nem akart sehogy sem bootolni usb-ről. Ezek szerint ő eltávolítható eszköz alatt nem pendrive-ot ért? mert akkor mégis mit? Laptopon próbáltam, ilyenen: Asus X51L

(#153) Gézengúz

Gézengúz
(őstag)

linuxliveusb

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#154) sonar

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Dos-os boot-os usb-t akarok csinálni, de vhogy nem akar futni a VFD Vista 64bit alatt.
Találkozott már vki hasonló problémával? Tudtok rá vmi megoldást? :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#155) sonar válasza harry (#151) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Írásban biztos elmarad a winyótól, de ha csak olvasni akarsz akkor is.
A boot idő hosszabb lenne abban is biztos vagyok. De szerintem ha elegendő memória van a gépedben akkor nem nagyon okoz gondot. De biztos, hogy lassabb lesz. Esetleg CF kártyát kipróbálni IDE átalakítóval?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#156) POWERIVÁN válasza sonar (#155) üzenetére

POWERIVÁN
(kvázi-tag)

Ha valaki xp -t akar esetleg telpíteni a legegyszerübb módszer :
NOVICORP wazzeg a legegyszerübb és magyarszkijra át lehet állítani

WindowsPhone 8.1 függő vagyok :)

(#157) POWERIVÁN válasza POWERIVÁN (#156) üzenetére

POWERIVÁN
(kvázi-tag)

Amugy meg a multiboot10 a barátod. Ha gyorsabban akarsz XP-t telepíteni

WindowsPhone 8.1 függő vagyok :)

(#158) gabor977

gabor977
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy amennyiben van egy USB-SATA/IDE átalakítóm és egy SATÁS vagy IDÉS DVD meghajtóm, akkor tudok róla bootoltatni és oprendszert telepíteni?

Vennék egy netbookot, és nem rendelkezem 8 gigás pennel, ezért a kérdés.

Köszi.

Üdv.

(#159) e00dgy válasza Reset Elek (#86) üzenetére

e00dgy
(tag)

Ezt kipróbálom. Már régóta szeretném, használni a pendriveról való bootolást.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat.

(#160) Pego

Pego
(újonc)

Sziasztok!
Szerintetek egy gépet (jelen esetben egy 4 éves Toshiba laptopot) meg lehet tanítani USB-ről való bootolásra, ha egyébként a BIOS-a ezt nem ajánlja fel. A BIOS frissítéssel már próbálkoztam, de ugyanaz a 4 lehetőség van mint előtte (HDD, CD/DVD, Floppy, LAN). Ha van ötletetek azt megköszönném, de azt is, ha valaki megmondaná, hogy nem lehet, mert akkor nem küzdenék tovább.
A segítséget előre is köszönöm! Pego

(#161) sonar válasza gabor977 (#158) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Miért ne tudnál? A kérdés az, hogy a telepítőben mennyi és milyen driverek vannak beleintegrálva. Bár elég foghíjas kérdést tettél fel. Ha linuxot akarsz telepíteni akkor biztosan nem lesz gondod ha új disztribúciót használsz.

@Pego - ha nincs lehetőség akkor sajnos nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#162) Pego

Pego
(újonc)

Köszi Sonar a válaszod.

Szerencsére sikerült, mégis az USB-ről való bootolás. Ennek a gépnek (Toshiba L20 183) kissé trükkös a BIOS-a ezen a téren, legalábbis számomra. Ugyanis a HDD lehetőséget nem csupán előre vagy hátra tudod mozgatni a listában, hanem - és ez az amire eddig nem jöttem rá - enterrel belépve egy külön almenü jön fel és ott a vinyó és a csatlakoztatott USB eszköz sorrendjét is meg lehet változtatni. (szerencsére az USB pont bent volt a gépben)

Azért írtam le ilyen részletesen, hátha mást is érinthet ilyen probléma, meg az okulásért is először jobban körül kell nézni. (bár nem gondoltam volna hogy a HDD-n belül lesz az USB lehetőség)

De, hogy az USB-ről való bootoláshoz egyéb dolgot is hozzátegyek: Én kezdőként egy számítástechnikai magazinból kiolvasott, egyébként magyar programozó által elkészített kis programot használok (jelent esetben, ahogy jól is gondoltad: Linux live OS előállításához). A neve: UNETBOOTIN. Egyszerű és működik.

Esetleg ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem: Lenne-e olyan lehetőség, hogy egy-egy ilyen USB-s Linuxos indulás után a kívánt beállításaimat (pl.: internet kapcsolat paraméterei, könyvjelzők, stb.) egy fájlba elmenteni szintén az USB-re és így a legközelebbi indulásnál onnan beolvasva a rendszer már tudná alkalmazni és nem kéne megint mindent megadni elölről?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv. mindenkinek!

Ui.: mindig próbálkozzatok

(#163) sonar válasza Pego (#162) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Én ha ezzel a lili-vel csináltam a boot-os usb-t[link], akkor induláskor ki tudtam választani egy úgynevezett Persistent Mode-t ami azt jelenti, hogy minden amit csinálsz nem veszik el.

(#164) Pego válasza sonar (#163) üzenetére

Pego
(újonc)

Kösz! Pont tegnap olvasgattam ezt a honlapot, de végül nem töltöttem le. De ha azt mondod műkszik. akkor kipróbálom.

(#165) sonar válasza Pego (#164) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Én egy Kubuntu 9.10-es pendrive-ot csináltam vele és a gadeget meg hátteret szépen megtartja. Tökmindegy, hogy milyen gépre dugom rá. Sajnos nem sok időm van kísérletezni a többi disztribúcióval :(

(#166) Vigneau

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Windows 7 alatt tud valaki bombabiztos módszert DOS-os pendrive készítésére? A HP módszere itt kudarcot vallott, eszem is a kefét miatta... :(((
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Vig

Érzem az avart az erdőben...

(#167) Vigneau válasza Vigneau (#166) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Probléma megoldva, a csuda vinné el a rendszergazdai jogokat... :W :B

Érzem az avart az erdőben...

(#168) cocka

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a BartPE, MiniPE (XP-re épül) és hasonló windóz live CD-szerű rendszereket hogyan lehet persistentté tenni egy pendrive-on?

Eddig annyit tudtam megcsinálni, hogy bootolok a penről és ugyanúgy működik, mintha CD-ről vagy DVD-ről bootolnék. Vagyis a változtatásokat nem őrzi meg és pl. update-ekhez is a ramot használja.

Ubuntunál az usb live készítőben beállítható hogy persistent vagy nonpersistent verziót akarsz, az működött is csak a helyhiánykorlátba ütköztem.

Windóznál hogy érhető el, hogy a live környezetben végzett módosítások megmaradjanak, hiszen a pendrive-ra ugyebár írni is lehet. Vagy hogy csak azt írja a ramba, ami kikapcsolás után elveszhet, amit módosítok és mentek az a következő indításnál is ugyanúgy maradjon?

Tud erre esetleg vki válaszolni?

(#169) sonar

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Portable Win7-et szeretnék csinálni. No nem telepítés céljából.
Túrtam a netet, de nem találtam számomra megfelelő megoldást.
Addig ok, hogy ha végig követem ezt a leírást: [link] akkor induláskor nem telepítek hanem nyomok egy Shift+F10-et és van parancssorom. Sőt még ha másolok fel TC-t azt is el tudom indítani.
De kéne nekem az asztal is. Olvasgattam és elvileg a WIM fájlokkal operálgat, azaz, hogy azok tartalmazzák az "imaget". Na most én a win7 telepítőben kettő wim-et találtam.
boot.wim - 137.5 Mega, install.wim -2.0 Giga
Ha az install.wim-et kicserélném egy telepített gépről készültre akkor az működne? Egyáltalán tudja vki pontosan, hogy melyik wim mi célt szolgál?

Csinált már vki ilyesmit?

@cocka - szerintem nem lehet megcsinálni mert ha jól tudom akkor ezeket a wim-eket csomagolja ki a ramba és a végén meg nem csomagolja vissza a változásokat.

[ Szerkesztve ]

(#170) Sunyer

Sunyer
(újonc)

Sziasztok!
Van itten egy új lapi: Samsung R528
Szeretnék vele pendrive-ról bootolni!
Az oprendszer telepítésnél a CD-hez nem kellett átállítni 1st bootot mert magától nyomatta a CD-t...
De most hogy USB-znék hiába kerestem a BIOS-ban a BOOT fülnél azt h 1st, 2nd stb.
nem találtam effélét! :W
Pedig párszor már tettem újra gépeket de ez a BIOS meghökkentett.
Megmondom őszintén, az angolom nem valami fényes de a BOOT nál csak
INABLED -ENABLED választások voltak és a többi fülnél sem volt olyan amit keresek.
Valószínüleg ott van csak én nem beszélem a nyelvet...bocsi
Valami tipp?

"Megoldás --> START\Programok\Kellékek\Parancssor -> FORMAT C:"

(#171) Sunyer válasza Sunyer (#170) üzenetére

Sunyer
(újonc)

szivem szerint törlölném az előző hozzászólásomat ugyanis megoldottam a dolgot és ráadásul DISABLED helyett INABLED-et :DDD irtam
azért köszi hogy elviseltek
minden jót :)) :R

[ Szerkesztve ]

"Megoldás --> START\Programok\Kellékek\Parancssor -> FORMAT C:"

(#172) hegeanabol

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

Láttam már pár jó dolgot. De ennyi össze visszáságot :DDD

Valaki le írna egy alap DOS inditót win7 alá ??

THX :R :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#173) hegeanabol válasza hegeanabol (#172) üzenetére

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

Mostanában ha lehetne ;] ;] ;]

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#174) hegeanabol válasza hegeanabol (#173) üzenetére

hegeanabol
(senior tag)
LOGOUT blog

hát látom nem járok szerencsével ..... :((( :(((

(#175) herrLeon válasza hegeanabol (#174) üzenetére

herrLeon
(tag)

[link]

DELL Studio 1737 Windows 7

(#176) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítség, pendrivról akarom telepíteni a windows7-et ez a leírás szerint csináltam végig BIOS-ban is át állítottam,. hogy USB-ről bootoljon viszont amikor F12-vel besegítek, hogy bootolni akarok usbről akkor sem kezd bootolni illetve akkrosem ha simán csak el indítom a win7-et nagyon örülnék ha tudnátok segíteni.
Köszi

Martin

(#177) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Szerintem az a baj, hogy nem engedi be írni ezt a parancsot BOOTSECT.EXE /NT60 H: helyette ki írja, hogy a hozzáférés megtagadva :S

(#178) Karma válasza martin66 (#177) üzenetére

LOGOUT blog

Rendszergazdaként indítsd el a parancssort, amibe a bootsect parancsot írod.
Elég kritikus lépésről van szó, ha ez nem megy, nem fog a boot se, ahogy látod.

[ Szerkesztve ]

And, given the right circumstances, a new world was just as likely as an old one.

(#179) martin66

martin66
(fanatikus tag)

Igen ez volt a baj, köszi, láttam videókban is, hogy rendszergzadaként indítja el viszont azt hittem nem kell :S, de így már jó :D köcc

(#180) uszilard

uszilard
(tag)

Üdv Urak!

Szeretnék csinálni egy bootolható xp sp3 telepítőt pendrive-ra, Megoldható ez?

A data 2gb-osom van.

Köszönöm.

Üdv Szil

P5QLD PRO E5200@3.3Ghz 500GB WD HDD ATI 5770 Silent Cell FSP 500W Táp

(#181) AndrewTdi válasza uszilard (#180) üzenetére

AndrewTdi
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy XP-vel meg tudod-e csinálni.
Én ezzel a progival szoktam. (Win7-et)

[ Szerkesztve ]

(#182) uszilard válasza AndrewTdi (#181) üzenetére

uszilard
(tag)

Köszi

Már másolja a fileokat, 10 perc és kiderül működni fog e .

A gép egy Lenovo Netbook.

(#183) uszilard

uszilard
(tag)

Azóta is másolja a fileokta. Úgy döntöttem veszek egy új pendriveot.

PQI U273 4Gb fekete USB Flash Drive ra gondoltam. A fontos nekem hogy meg legyen a csatlakozásnál a fém keret és hogy gyorsan lehessen írni olvasni és hogy minél rövidebb legyen(autós fejegységben is használnám)

Köszi

Üdv Szil

(#184) AndrewTdi válasza uszilard (#183) üzenetére

AndrewTdi
(őstag)
LOGOUT blog

Na azért eddig nem kéne, hogy tartson, főleg egy 600mb-s xp.
Nekem Kingston Datatravelerem van, 30K-val olvas, és 20K-val írok rá. Nem panaszkodom.

(#185) uszilard válasza AndrewTdi (#184) üzenetére

uszilard
(tag)

Sajnos kisebb fileoknál ez vmiért nagyon lassú.
Pl mp3 akat hamar felrakja.

(#186) benedekco válasza Reset Elek (#86) üzenetére

benedekco
(HARDVERAPRÓD)

:R

Nagy vagy!!!

Mos mé, hánem? - Túrás, sátras, kempinges topik: http://tinyurl.com/3hjp8on

(#187) Badb0y válasza uszilard (#185) üzenetére

Badb0y
(PH! addikt)

Szia!

Pen drive bootos topikban néztem, hogy csináltál xp bootos pent. Tudsz valami linket adni, hogy is kell ezt ? 16gb-os vagy 1 gb-os pen drivejaim vannak.

Köszi.

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#188) Badb0y válasza Badb0y (#187) üzenetére

Badb0y
(PH! addikt)

Na szép, privát helyett topikba ment :B

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#189) 1989rigo

1989rigo
(tag)

Üdv.

Szeretnék egy pendrive-ot win xp telepítőre használni. Rámásolom cdről azt restart majd beállítom h bootoljon a pendiről de továbblép rajta. mit lehet tenni?

Üdv Szabolcs Tel.: 06-30-701-07-51

(#190) gabesz78 válasza 1989rigo (#189) üzenetére

gabesz78
(tag)

Szia

Szerintem itt megkapod a választ.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#191) gyiku

gyiku
(PH! kedvence)

16gb sp usb3-at megcsinaltam bootosra, es ramasoltam a win7 gyari lemezrol mindent, hogy odd nelkul is tudjak telepiteni. el is indul a telepites, de vmi sata drivert hianyol a vertex2hoz. mit rakjak meg ra az usbre?

hüllő

(#192) Male válasza gyiku (#191) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Win7 telepítőt szerintem inkább az MS-féle megoldással csinálj.

...ha ezzel csináltad, és SATA driver a gond, akkor a chipsethez tartozó cucc kell rá... de ilyen Win7-nél szerintem nem szokott előfordulni (XP.hez kellett).

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#193) gyiku válasza Male (#192) üzenetére

gyiku
(PH! kedvence)

koszi, kiprobalom.

hüllő

(#194) elfelejtette

elfelejtette
(PH! kedvence)

Kolléga akar pendrive-ról wint telepíteni, de nekem nem rémlik, hogy az ASUS M3A biosában lenne 'try other devices' kapcsoló...
Ilyenkor mi a teendő?

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Cubot One

(#195) Rush26

Rush26
(újonc)

A notimban(asus t9400) bedöglött a vinyo,És csak olyan botolási lehetöség van hogy usb fdd.Rápakoltam pendrivre egy ubuntu-t és beállitottam elsö helyre az usb fdd-t de meg sem nyikkan. Mit csináltam roszul? Vagy estleg nem is lehet bootol?ni pendrivrol

(#196) G.A.

G.A.
(fanatikus tag)

Helló!

Tudna valaki egy programot, vagy leírást adni, hogyan tudnék 1 pendriveról több operációs rendszert telepíteni?

Már van 1 pendriveom amin rajta van a win7 és arról megy a telepítés, de azt szeretném, ha lehetne választani valahogy így:
boot from hdd
win7pe(előtelepített windows)
valamilyen előtelepített linux
win7x64SP1HUN
win7x86SP1HUN
ubuntu
suse
reboot

Valaki?

GA

(#197) BambaHuba

BambaHuba
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Átnéztem a googlet, fórumokat és oldalakat. Sehol sem találom a megoldást. A helyzet az, hogy van egy Sony Vaio VPCY2 laptop (opt meghajtó nélküli), amin nincsen windows. Probáltam bootolni külső optikai meghajtóról, USBről, de egyik sem megy. A biosban csak annyit lehet beállítani, hogy Külső eszközről/networkről/belső merevlemezről bootoljon. Azt írja, hogy:
Check cable connection!
PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
Operating System Not Found
Kivagyok már kicsit :W :W
Köszönöm előre is a segítséget! :R
B

(#198) drahotab

drahotab
(tag)

Sziasztok!

Asrock b75 pro3-m lapom van (meg semmilyen oprendszer nincs a gepen)
Amikor benyomom, azt irja: error loading operating system.

A biosba az usb eszkoz van beallitva elsonek, a tobbit kiszedtem. NTFS es FAT32 ben sem megy...

Valaki tudna nekem segiteni?

Koszonom!

(#199) spe88

spe88
(lelkes újonc)

Akarok egy 'gép telepítő' pendrive-ot, amiről tud bootolni a Windows. Ez a pendrive elég nagy ahhoz, hogy rápakoljam a Win7-et, XP-t, az összes programot, ami kellhet, ezen felül meg még azt, amire tényleg szoktak használni egy pendrive-ot :)

Szóval létezik-e olyan opció, hogy tudjon bootolni, mindkét wint lássa és telepítésnél esetleg ki tudnám választani, hogy melyik wint rakja fel. Amikor meg már windowsos környezetben beteszem, akkor lehessen használni normál drive-ként!

thx

(#200) flash-

flash-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

sziasztok

lenne egy kérésem!
olyan pendriveot szeretnék létrehozni amin több olyan dolgot is ki tudjak választani amik külön külön iso-ban letölthetőek a netről.
példa:
letölthető iso formában a memtest,és az avira virusirtó "dosos"vírusirtója.
ezt a kettőt szeretném egy pendrivera rátenni,úgy hogy ha bootolok a pendriveról,akkor menüben ki tudjam választani hogy melyik program bootoljon. az avira vagy a memtest,stb...
tudtok ebben segiteni?
szóval nagy segítség lenne ha valaki leírná hogy hogy csináljam meg!

[ Szerkesztve ]

"We can learn from the past, but those days are gone; We can hope for the future, but there may not be one"

(#201) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok. már az internet 80% át átnéztem de semelyik sem volt igazán megoldás.
van 1 pendriveom. 16 gb os.
a cél:
pl 1 xp telepítö
win7 telepítő
linux live cd
linux mint telepitő

a linux nem fontos de kb ezeket szeretném rátenni, úgy hogy mikor elindul a gép, bejöjjön 1 boot menü és kkiválasztva az a telepitő, live cd induljon el amelyiket választom. probálkoztam már mindennel, a legjobban talán a Yumi vált be eddig, de ott az a baj hogy hol jó, hol nem, de inkább nem :( a win 7 et xpt és linuxot nem szereti...
ezenkivül mondjuk legyen ez 10 gb lefoglalt terület. a többi részt jó lenne külön partícióként használni, ahol adatokat tudok tárolni.
várom az ötleteket, mert már nekem nincsen. :( (parancssorból is árogattam át már meg formáztam és ment,, 1 telepítövel, amig mellé nem pakoltam még cuccokat...)
ja igen és lehetöleg isokat szeretnék haszálni :)

[ Szerkesztve ]

(#202) flash- válasza bb.bocs (#201) üzenetére

flash-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

én ezt találtam nemrég,ki is próbáltam szinte tökéletes.egyedül a Kaspersky-rescue disk nem sikerült vele....

Yumi

"We can learn from the past, but those days are gone; We can hope for the future, but there may not be one"

(#203) bb.bocs válasza flash- (#202) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

mondtam hogy a yumit már próbáltam... én most az x boot ot találtam, de nem vlmi jó, összevissza... hol jó hol nem

(#204) joneee

joneee
(újonc)

Szerintem külön kellene létrehozni a partíciókat a pendrive-on és ezekre feltenni az op. rendszereket, valamint talán a GRUB-ot mint boot menü-t. tudtommal ezt valahogy fel lehet pendrive-re is tenni. De igazán nem néztem utána a dolognak.

(#205) bb.bocs válasza joneee (#204) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

aha. hát jó lenne megoldani. emrt most win7 linux mint xp win8 is van telepítő rajta... jó lleírtam. ebböl a linux a win 8 meegy. az xp kékhalál ellenörizzem chkdsk/f
a win7 kinyögi hogy tegyek be vlmi cdt vgy dvdt amin a fájlok vannak... nem tudom miért nem keresi a pendriveon és itt meg is akadok. nagyon jó lenne megcsinálni. még mindig az xbootnál tartok. msot ha megit yulival szórakozom ami cseppet sem jött be akkor oda sok meló mire ezeket úgy felpakoltam hogym indent lásson elinditson kb...csak telepitenie kéne :D
és az xboot nál nem lát külön partíciókat, csak az egészet és nem rakja partíciókra... azzal nem lehetséges

ja és a yumiban pl a win 8 sincsen benne se mondjuk ha all in one dvdt akarok feltenni az is gond neki. linux mintet meg nem is láttam benne asszem. szóval x bootos megoldást szeretnk

[ Szerkesztve ]

(#206) BitMan65

BitMan65
(újonc)

Vista és a Win7 telepítő készítése egyszerűen Pendrive-ra.

Biztos sokan végigjárták a internetet,hogy készítsenek hordozható telepítő anyagot pendrive-ra.
Nos én is köztük vagyok,illetve csak voltam mert én is csellengtem minden oldalon de vagy én vagyok
buta vagy nagy parasztvakítás volt az egész.
Tartott ez addig amíg besokalltam és kínomban elkövettem a következő lépéseket.
Előre is hangsúlyozom lehet,hogy már más is rá jött akkor viszont "feltaláltam a spanyol viaszt"
de én kínomban vetemedtem erre.
Figyelem Xp-t így nem tudtam fabrikálni.

1. Formázd meg a pendrive-ot.
2. Az ISO vagy NRG állományt társítsd a WinRar-ral.
3. A nevezett állományt nyisd meg dupla kattintással.
4. Nyisd meg a pendrive-ot külön ablakban.
5. A WinRar ablakában jelőld ki az állomány tartalmát és húzd át a pendrive-ra.
Kicsit molyolás után felteszi a kérdést,hogy másolni akarod?Természetesen YES.
Fontos!! A pendrive-on levő telepítő állomány nagyon érzékeny ezért az utólagosan ne másolj semmit a pendrive-ra.
Remélem sikerült segítenem valakinek ha igen akkor küldj egy zöld pontot a [moderálva] címre.

Esetleg ha valaki használható útmutatót tud adni miként telepítsek Xp-t pendrive-ra annak én küldök zöld pontot.

[ Módosította: Qru ]

(#207) harrygabi

harrygabi
(újonc)

Sziasztok! Lenne egy kis problémám..
Ismerős áthozott egy notebookot, rakjam már újra az operációs rendszerét.. windows 7. Kértem kölcsön egy pendrivet, egy okos programmal ráraktam a windowst, gond nélkül bootoltam újra is telepítettem.
Azután mondom akkor újratelepítem már az én gépem is, rég volt már mivel nincs benne olvasó.
De az Istenért nem bírom rábírni hogy bootoljon usb-ről..
Ezeket a lehetőségeket dobja fel: : Floppy, LS120, Hard Disk, CDROM, ZIP,
USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD, Legacy LAN, Disabled.
Egy ~5éves abit alaplapról lenne szó.. sürgős lenne, köszönöm!

(#208) harrygabi válasza harrygabi (#207) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Senki??

(#209) BitMan65 válasza harrygabi (#208) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Talán próbáld meg az USB-ZIP vagy USB-HDD-t.

(#210) harrygabi válasza BitMan65 (#209) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Próbáltam mindhármat, egyik se hozza ki hogy bootoláshoz nyomjon meg egy gombot...

(#211) BitMan65 válasza harrygabi (#210) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Van a bios-ban olyan opció,hogy chipset configurations vagy valami USB nevezetű valami.?

(#212) BitMan65

BitMan65
(újonc)

Az alaplapnak mi a pontos típusa?

(#213) harrygabi válasza BitMan65 (#211) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 01/22/2008-P35-W627DHG-6A79OA1LC-10
Alaplap neve Abit IP35P

(#214) BitMan65 válasza harrygabi (#213) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Szerintem tudom mi a baj.
Az hogy mielőtt bekapcsolod a gépet tedd be a pendrive-ot valamelyik aljzatba hogy a bios felismerhesse az eszközt.Ez után szerintem meg fog jelenni a listában.

(#215) harrygabi válasza BitMan65 (#214) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Kikapcsolni nem kapcsoltam ki, csak újraindítottam de az nem felel meg ugyan annak? Szerintem igen, de megpróbálom mindjárt..

(#216) BitMan65 válasza harrygabi (#215) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Sikerült?

(#217) Norbi46

Norbi46
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Van egy Asus K52J szériás laptopom, és azt szeretném megtudni hogy lehet usb-ről bootolni?!
BIOS-ban nem találok usb lehetőséget.

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#218) Norbi46 válasza Norbi46 (#217) üzenetére

Norbi46
(fanatikus tag)

Megoldva!

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#219) emitter

emitter
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,
elég régi gép AwardBios Setup Utility (nem Phoenix Award Bios! Így néz ki: link) nevű biosában nem találok olyan lehetőséget, hogy USB pendrive-ról lehetne bootolni. USB FDD és USB ZIP van, de azokkal nem indul a pendrive. Valami ötlet?

(#220) hawrlantb

hawrlantb
(lelkes újonc)

Üdv mindenkinek!
Szeretnék egy boot pendrivot készíteni windows 7 ultimate x64-re. Megoldható ez? Hogy kell ilyet készítein? A másik kérdésem hogy mivel most egy 32 bites rendszer van fent azon a gépen amin készíteném, egyáltalán meg tudja e csinálni?

(#221) amerigo válasza hawrlantb (#220) üzenetére

amerigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hello
Letöltöd ezt. Feltelepíted, és csinálod amit ír (lemezkép file kell hozzá)(ISO). Meg tudod 32 bit alól is csinálni.

Nem vagyok mobilkereskedő, csak a családban túl sok lett a felesleg....

(#222) lajxko

lajxko
(kvázi-tag)

Hali!

Szeretnék csinálni egy Multi-USB pendriveot YUMI segítésgével ( vagy bármi mással, ha tudtok jobbat).
Kellene rá a windows egy jó pár verziója, win7(x86, x64 ), win8 (x64), win8.1 (x86, x64 ) + egyedi win7 (x86, x64 ). Ezen kívül még raknák rá Hirenst meg még egy pár dolgot, de az már nem gond szerintem.

Hogy tudom a legegyszerűbben megoldani?
Arra gondoltam, hogy rakok egy:
1 db Microsoft.Windows.817.AIO.Multi.Language.2013.December-westlake iso
1 db windows_8_pro_vl x64 iso
2 db a egyedi win7-et
egymás után YUMI-ba, viszont így összegerjednek, elbasszák egymást, mert a mappák neveik ugyanazok.

Az lenne szerintem a legjobb megoldás, ha a westlakes iso-t tudnám szerkeszteni, és berakhatnám mellé még a sima win8-at + a 2 egyedi win7-et, viszont ennek nem tudom a módját. Tudtok benne segíteni?

(#223) spezyal_ válasza lajxko (#222) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

helló!
Szerintem ezzel ott a gond, hogy újraindítást kér pl egy win telepítő, emiatt nem fér meg egy pendrive-on több os telepítője, de majd az okosak megmondják. Mindenesetre ha van megoldás engem is éredekelne egy ilyen dolog :)

(#224) Matthisa

Matthisa
(tag)

sziasztok! Adott egy windows 7 összeomlott most javítani kéne!Netbook nincs olvasó!Csak az usb-és megoldás maradt! Megcsináltam a telepítőt pendrive-ra!Prioritásban is a pd van elöl!Be is jön hogy Windows is loading files illetve utánna starting windows és utánna fekete képernyő meg a nyílkurzor!Ennyi utánna se kép se hang!Mi lehet az oka?

(#225) lajxko válasza spezyal_ (#223) üzenetére

lajxko
(kvázi-tag)

Hali!

Megoldottam még aznap.
Ezzel

(#226) spezyal_ válasza lajxko (#225) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

Frankó, tesztelem is! Köszi :C

(#227) spezyal_ válasza spezyal_ (#226) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

...most nézem csak hogy ezzel már én is próbálkoztam, de nem volt kielégítő a telepítők működése...
Neked működik jól pl a win7 telepítés?

(#228) lajxko válasza spezyal_ (#227) üzenetére

lajxko
(kvázi-tag)

Tökéletesen. Win7-ből vagy 4 fajta van egymás mellett, 2 win8, meg egy win8.1 AIO is. Emellett XP, 2 Linux, meg jó pár egyéb Rescue, stb Boot CD-k.

(#229) csanady97

csanady97
(kvázi-tag)

Ha a pendrivet megcsináltam hogy lehesen róla bootolni akkor utána hogy tudom visszaformázni hogy újra rendes pendrive legyen?

(#230) spezyal_ válasza lajxko (#228) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

Időközben rájöttem, hogy egymás után kell betöltetni vele az iso-kat, így már minden működik :)

csanady97 : Sima format megteszi!

(#231) Angel2014

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok ! Kérlek segítsetek nekem pár kérdésben és hogy jól e csinálom.
windows 8.1 et szeretnék usb pendrivra rakni UEFIBEN
1 Kérdés: ez csak fat 32 használható, hogy elinduljon mert ntsf ben nem indult ?
2, amikor rendszergazdaként megcsinálom parancssorból a pendrivot akkor a végén muszáj beírni a mastert,
Bootsect.exe nt60 xxxx ét ? vagy csak elég a fat32 formázása és mehet a másolás? akkor is jó lesz?
3 És ha már ezt előkészítettem uefi bootra és pl egy barátom megkérne rakjam újra a gépét de nála legaciban van a bios akkor is indulna , vagy akkor muszáj lenne megcsinálni ntsf-re?
4 Ha esetleg windows 7 et rakom legacy biossal ugyan így kell csinálni csak ntsf ben igaz?
Ezekben szeretném kérni a segítségeteket.

(#232) SomaSom válasza bb.bocs (#201) üzenetére

SomaSom
(újonc)

Szerintem Az Iso To USB Megteszi Azzal Tettem Fel A Win7 Operációmat :) http://www.isotousb.com/
Innen Töltsd Le! :DD Égyébként A Hirens'Boot CD Is Megteszi! :C

[ Szerkesztve ]

Soma

(#233) SomaSom válasza proximus (#12) üzenetére

SomaSom
(újonc)

De Ha Iso to USB vel csinálom jó lessz?

Soma

(#234) Glaz-dozfhut válasza SomaSom (#233) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Találtam egy programot, ami lehetővé teszi a pendrive-ról bootolást olyan gépen, aminek a BIOS-a nem támogatja magától ezt az opciót. A program neve: EasyBCD Letöltéskor nem kell megadni nevet és e-mail címet. Nem próbáltam, de működőnek mondják. Ahonnan vettem és bővebb info itt.
"új üzenet" akart lenni

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#235) Gabesz87

Gabesz87
(senior tag)

Valaki lentebb kérdezte, hogy miután egy pendrive-ból bootolható telepítőt csináltunk, utána hogy lehet szokásos pendrive-ként használni? Engem is ez érdekelne; simán csak megformázom Windowsban és kész?

(#236) Glaz-dozfhut válasza Gabesz87 (#235) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Minden további nélkül. Nem is feltétlen kell formázni, elég ha törölsz, hacsak nem más filerendszert akarsz létrehozni. A boot szektor is csak adat.

- Glaz-doz-fhut -

(#237) jim bcs válasza Gabesz87 (#235) üzenetére

jim bcs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

(#235) Gabesz87
igen, gyorsformázás NTFS-re és kész

(#201) bb.bocs
Rufus ,a leggyorsabb/legjobb

[ Szerkesztve ]

Dell S2340L ¤ i5 4460 + MSI B85I GAMING ¤ Adata XPG CL9 1600mhz 2x4GB ¤ Samsung830 128GB + WD Scorpio Blue 500GB (WD5000LPVT) ¤ MSI GeForce GTX 970 ¤ Seasonic X560 ¤ Test_Bench

(#238) Kowa

Kowa
(tag)

Mi,yen programmal tudnam azt megoldani hogy hdd helyett egy usb 3.0 ra telepitenem mondjuk win 8.1 et es arrol bootoljon a rendszer?

(#239) Glaz-dozfhut válasza Kowa (#238) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Ez nem támogatott dolog a windows részéről. Talán liszensz szempontjából?

- Glaz-doz-fhut -

(#240) Kowa válasza Glaz-dozfhut (#239) üzenetére

Kowa
(tag)

es windows to go?

(#241) Glaz-dozfhut válasza Kowa (#240) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Az sem egy teljes operációs rendszer, ahogy nézem.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.