2014. október 31., péntek

(#201) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok. már az internet 80% át átnéztem de semelyik sem volt igazán megoldás.
van 1 pendriveom. 16 gb os.
a cél:
pl 1 xp telepítö
win7 telepítő
linux live cd
linux mint telepitő

a linux nem fontos de kb ezeket szeretném rátenni, úgy hogy mikor elindul a gép, bejöjjön 1 boot menü és kkiválasztva az a telepitő, live cd induljon el amelyiket választom. probálkoztam már mindennel, a legjobban talán a Yumi vált be eddig, de ott az a baj hogy hol jó, hol nem, de inkább nem :( a win 7 et xpt és linuxot nem szereti...
ezenkivül mondjuk legyen ez 10 gb lefoglalt terület. a többi részt jó lenne külön partícióként használni, ahol adatokat tudok tárolni.
várom az ötleteket, mert már nekem nincsen. :( (parancssorból is árogattam át már meg formáztam és ment,, 1 telepítövel, amig mellé nem pakoltam még cuccokat...)
ja igen és lehetöleg isokat szeretnék haszálni :)

[ Szerkesztve ]

(#202) flash- válasza bb.bocs (#201) üzenetére

flash-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

én ezt találtam nemrég,ki is próbáltam szinte tökéletes.egyedül a Kaspersky-rescue disk nem sikerült vele....

Yumi

A magánszféra, pontosan azért, mert biztosítja, hogy soha senki nem ismer bennünket teljesen, még önmagunk sem, menedéket nyújt a képzelet szabadságának, a kíváncsiságnak és az önreflexiónak. Azzal, hogy privát önmagunkat védjük, a kreatív és értelmes élet lehetőségét védelmezzük.“

(#203) bb.bocs válasza flash- (#202) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

mondtam hogy a yumit már próbáltam... én most az x boot ot találtam, de nem vlmi jó, összevissza... hol jó hol nem

(#204) joneee

joneee
(újonc)

Szerintem külön kellene létrehozni a partíciókat a pendrive-on és ezekre feltenni az op. rendszereket, valamint talán a GRUB-ot mint boot menü-t. tudtommal ezt valahogy fel lehet pendrive-re is tenni. De igazán nem néztem utána a dolognak.

(#205) bb.bocs válasza joneee (#204) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

aha. hát jó lenne megoldani. emrt most win7 linux mint xp win8 is van telepítő rajta... jó lleírtam. ebböl a linux a win 8 meegy. az xp kékhalál ellenörizzem chkdsk/f
a win7 kinyögi hogy tegyek be vlmi cdt vgy dvdt amin a fájlok vannak... nem tudom miért nem keresi a pendriveon és itt meg is akadok. nagyon jó lenne megcsinálni. még mindig az xbootnál tartok. msot ha megit yulival szórakozom ami cseppet sem jött be akkor oda sok meló mire ezeket úgy felpakoltam hogym indent lásson elinditson kb...csak telepitenie kéne :D
és az xboot nál nem lát külön partíciókat, csak az egészet és nem rakja partíciókra... azzal nem lehetséges

ja és a yumiban pl a win 8 sincsen benne se mondjuk ha all in one dvdt akarok feltenni az is gond neki. linux mintet meg nem is láttam benne asszem. szóval x bootos megoldást szeretnk

[ Szerkesztve ]

(#206) BitMan65

BitMan65
(újonc)

Vista és a Win7 telepítő készítése egyszerűen Pendrive-ra.

Biztos sokan végigjárták a internetet,hogy készítsenek hordozható telepítő anyagot pendrive-ra.
Nos én is köztük vagyok,illetve csak voltam mert én is csellengtem minden oldalon de vagy én vagyok
buta vagy nagy parasztvakítás volt az egész.
Tartott ez addig amíg besokalltam és kínomban elkövettem a következő lépéseket.
Előre is hangsúlyozom lehet,hogy már más is rá jött akkor viszont "feltaláltam a spanyol viaszt"
de én kínomban vetemedtem erre.
Figyelem Xp-t így nem tudtam fabrikálni.

1. Formázd meg a pendrive-ot.
2. Az ISO vagy NRG állományt társítsd a WinRar-ral.
3. A nevezett állományt nyisd meg dupla kattintással.
4. Nyisd meg a pendrive-ot külön ablakban.
5. A WinRar ablakában jelőld ki az állomány tartalmát és húzd át a pendrive-ra.
Kicsit molyolás után felteszi a kérdést,hogy másolni akarod?Természetesen YES.
Fontos!! A pendrive-on levő telepítő állomány nagyon érzékeny ezért az utólagosan ne másolj semmit a pendrive-ra.
Remélem sikerült segítenem valakinek ha igen akkor küldj egy zöld pontot a [moderálva] címre.

Esetleg ha valaki használható útmutatót tud adni miként telepítsek Xp-t pendrive-ra annak én küldök zöld pontot.

[ Módosította: Qru ]

(#207) harrygabi

harrygabi
(újonc)

Sziasztok! Lenne egy kis problémám..
Ismerős áthozott egy notebookot, rakjam már újra az operációs rendszerét.. windows 7. Kértem kölcsön egy pendrivet, egy okos programmal ráraktam a windowst, gond nélkül bootoltam újra is telepítettem.
Azután mondom akkor újratelepítem már az én gépem is, rég volt már mivel nincs benne olvasó.
De az Istenért nem bírom rábírni hogy bootoljon usb-ről..
Ezeket a lehetőségeket dobja fel: : Floppy, LS120, Hard Disk, CDROM, ZIP,
USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD, Legacy LAN, Disabled.
Egy ~5éves abit alaplapról lenne szó.. sürgős lenne, köszönöm!

(#208) harrygabi válasza harrygabi (#207) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Senki??

(#209) BitMan65 válasza harrygabi (#208) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Talán próbáld meg az USB-ZIP vagy USB-HDD-t.

(#210) harrygabi válasza BitMan65 (#209) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Próbáltam mindhármat, egyik se hozza ki hogy bootoláshoz nyomjon meg egy gombot...

(#211) BitMan65 válasza harrygabi (#210) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Van a bios-ban olyan opció,hogy chipset configurations vagy valami USB nevezetű valami.?

(#212) BitMan65

BitMan65
(újonc)

Az alaplapnak mi a pontos típusa?

(#213) harrygabi válasza BitMan65 (#211) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 01/22/2008-P35-W627DHG-6A79OA1LC-10
Alaplap neve Abit IP35P

(#214) BitMan65 válasza harrygabi (#213) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Szerintem tudom mi a baj.
Az hogy mielőtt bekapcsolod a gépet tedd be a pendrive-ot valamelyik aljzatba hogy a bios felismerhesse az eszközt.Ez után szerintem meg fog jelenni a listában.

(#215) harrygabi válasza BitMan65 (#214) üzenetére

harrygabi
(újonc)

Kikapcsolni nem kapcsoltam ki, csak újraindítottam de az nem felel meg ugyan annak? Szerintem igen, de megpróbálom mindjárt..

(#216) BitMan65 válasza harrygabi (#215) üzenetére

BitMan65
(újonc)

Sikerült?

(#217) Norbi46

Norbi46
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Van egy Asus K52J szériás laptopom, és azt szeretném megtudni hogy lehet usb-ről bootolni?!
BIOS-ban nem találok usb lehetőséget.

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#218) Norbi46 válasza Norbi46 (#217) üzenetére

Norbi46
(fanatikus tag)

Megoldva!

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#219) emitter

emitter
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,
elég régi gép AwardBios Setup Utility (nem Phoenix Award Bios! Így néz ki: link) nevű biosában nem találok olyan lehetőséget, hogy USB pendrive-ról lehetne bootolni. USB FDD és USB ZIP van, de azokkal nem indul a pendrive. Valami ötlet?

(#220) hawrlantb

hawrlantb
(újonc)

Üdv mindenkinek!
Szeretnék egy boot pendrivot készíteni windows 7 ultimate x64-re. Megoldható ez? Hogy kell ilyet készítein? A másik kérdésem hogy mivel most egy 32 bites rendszer van fent azon a gépen amin készíteném, egyáltalán meg tudja e csinálni?

(#221) amerigo válasza hawrlantb (#220) üzenetére

amerigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hello
Letöltöd ezt. Feltelepíted, és csinálod amit ír (lemezkép file kell hozzá)(ISO). Meg tudod 32 bit alól is csinálni.

(#222) lajxko

lajxko
(kvázi-tag)

Hali!

Szeretnék csinálni egy Multi-USB pendriveot YUMI segítésgével ( vagy bármi mással, ha tudtok jobbat).
Kellene rá a windows egy jó pár verziója, win7(x86, x64 ), win8 (x64), win8.1 (x86, x64 ) + egyedi win7 (x86, x64 ). Ezen kívül még raknák rá Hirenst meg még egy pár dolgot, de az már nem gond szerintem.

Hogy tudom a legegyszerűbben megoldani?
Arra gondoltam, hogy rakok egy:
1 db Microsoft.Windows.817.AIO.Multi.Language.2013.December-westlake iso
1 db windows_8_pro_vl x64 iso
2 db a egyedi win7-et
egymás után YUMI-ba, viszont így összegerjednek, elbasszák egymást, mert a mappák neveik ugyanazok.

Az lenne szerintem a legjobb megoldás, ha a westlakes iso-t tudnám szerkeszteni, és berakhatnám mellé még a sima win8-at + a 2 egyedi win7-et, viszont ennek nem tudom a módját. Tudtok benne segíteni?

(#223) spezyal_ válasza lajxko (#222) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

helló!
Szerintem ezzel ott a gond, hogy újraindítást kér pl egy win telepítő, emiatt nem fér meg egy pendrive-on több os telepítője, de majd az okosak megmondják. Mindenesetre ha van megoldás engem is éredekelne egy ilyen dolog :)

(#224) Matthisa

Matthisa
(tag)

sziasztok! Adott egy windows 7 összeomlott most javítani kéne!Netbook nincs olvasó!Csak az usb-és megoldás maradt! Megcsináltam a telepítőt pendrive-ra!Prioritásban is a pd van elöl!Be is jön hogy Windows is loading files illetve utánna starting windows és utánna fekete képernyő meg a nyílkurzor!Ennyi utánna se kép se hang!Mi lehet az oka?

(#225) lajxko válasza spezyal_ (#223) üzenetére

lajxko
(kvázi-tag)

Hali!

Megoldottam még aznap.
Ezzel

(#226) spezyal_ válasza lajxko (#225) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

Frankó, tesztelem is! Köszi :C

(#227) spezyal_ válasza spezyal_ (#226) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

...most nézem csak hogy ezzel már én is próbálkoztam, de nem volt kielégítő a telepítők működése...
Neked működik jól pl a win7 telepítés?

(#228) lajxko válasza spezyal_ (#227) üzenetére

lajxko
(kvázi-tag)

Tökéletesen. Win7-ből vagy 4 fajta van egymás mellett, 2 win8, meg egy win8.1 AIO is. Emellett XP, 2 Linux, meg jó pár egyéb Rescue, stb Boot CD-k.

(#229) csanady97

csanady97
(kvázi-tag)

Ha a pendrivet megcsináltam hogy lehesen róla bootolni akkor utána hogy tudom visszaformázni hogy újra rendes pendrive legyen?

(#230) spezyal_ válasza lajxko (#228) üzenetére

spezyal_
(kvázi-tag)

Időközben rájöttem, hogy egymás után kell betöltetni vele az iso-kat, így már minden működik :)

csanady97 : Sima format megteszi!

(#231) Angel2014

Angel2014
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok ! Kérlek segítsetek nekem pár kérdésben és hogy jól e csinálom.
windows 8.1 et szeretnék usb pendrivra rakni UEFIBEN
1 Kérdés: ez csak fat 32 használható, hogy elinduljon mert ntsf ben nem indult ?
2, amikor rendszergazdaként megcsinálom parancssorból a pendrivot akkor a végén muszáj beírni a mastert,
Bootsect.exe nt60 xxxx ét ? vagy csak elég a fat32 formázása és mehet a másolás? akkor is jó lesz?
3 És ha már ezt előkészítettem uefi bootra és pl egy barátom megkérne rakjam újra a gépét de nála legaciban van a bios akkor is indulna , vagy akkor muszáj lenne megcsinálni ntsf-re?
4 Ha esetleg windows 7 et rakom legacy biossal ugyan így kell csinálni csak ntsf ben igaz?
Ezekben szeretném kérni a segítségeteket.

(#232) SomaSom válasza bb.bocs (#201) üzenetére

SomaSom
(újonc)

Szerintem Az Iso To USB Megteszi Azzal Tettem Fel A Win7 Operációmat :) http://www.isotousb.com/
Innen Töltsd Le! :DD Égyébként A Hirens'Boot CD Is Megteszi! :C

[ Szerkesztve ]

Soma

(#233) SomaSom válasza proximus (#12) üzenetére

SomaSom
(újonc)

De Ha Iso to USB vel csinálom jó lessz?

Soma

(#234) Glaz-dozfhut válasza SomaSom (#233) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Találtam egy programot, ami lehetővé teszi a pendrive-ról bootolást olyan gépen, aminek a BIOS-a nem támogatja magától ezt az opciót. A program neve: EasyBCD Letöltéskor nem kell megadni nevet és e-mail címet. Nem próbáltam, de működőnek mondják. Ahonnan vettem és bővebb info itt.
"új üzenet" akart lenni

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#235) Gabesz87

Gabesz87
(senior tag)

Valaki lentebb kérdezte, hogy miután egy pendrive-ból bootolható telepítőt csináltunk, utána hogy lehet szokásos pendrive-ként használni? Engem is ez érdekelne; simán csak megformázom Windowsban és kész?

(#236) Glaz-dozfhut válasza Gabesz87 (#235) üzenetére

Glaz-dozfhut
(fanatikus tag)

Minden további nélkül. Nem is feltétlen kell formázni, elég ha törölsz, hacsak nem más filerendszert akarsz létrehozni. A boot szektor is csak adat.

- Glaz-doz-fhut -

(#237) jim bcs válasza Gabesz87 (#235) üzenetére

jim bcs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

(#235) Gabesz87
igen, gyorsformázás NTFS-re és kész

(#201) bb.bocs
Rufus ,a leggyorsabb/legjobb

[ Szerkesztve ]

Dell S2340L ¤ i5 4570 + Asus H87M-Plus ¤ Adata XPG CL9 1600mhz 2x4GB ¤ Samsung830 128GB + WD Scorpio Blue 500GB (WD5000LPVT) ¤ Asus Geforce GTX680 DCII TOP ¤ Seasonic X560 ¤ Test_Bench

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.