2014. szeptember 1., hétfő

(#1501) RootRulez válasza Fecogame (#1500) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Gondoltam erre, viszont ha előtte átváltana kártyásra, akkor fel kéne tölteni 3000Ft-at és nem tudom az a számhordozás után megmaradna-e a Blue-s kártyán. Sztem elveszne a pénz. :(

Közben kiderült félre lettem tájékoztatva és ugyanazon a napon jár le a hűség, amikor a fordulónap van. Ebben az esetben a kérdés az, kifizetteti-e a telenor a teljes előfizetési díjat. ha pl a hűség idő lejáratával elindítjuk a számhordozás, ahogy néztem egy kb egy hét. Szal az cinkes, ha kifizettetik vele az utolsó hónapot és egy hetet használ le belőle. :F

Ez eleve szar ügy amúgy, mármint, hogy előfizusból hordozza a számát kártyásba...

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#1502) club1 válasza Fecogame (#1500) üzenetére

club1
(Szakértő)

Fel-lemondott előfizetést nem lehet hordozni, csak élőt.

(#1503) Fecogame válasza RootRulez (#1501) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Az összeg elveszik, ami rajta van, 600 Ft lesz az új kártyán. Egyébként érdeklődjétek meg a Telenortól a dolgot.

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#1504) Murphys2

Murphys2
(kvázi-tag)

Néhány hónapja lehet igényelni micro simet a régi kártyád helyett, amit futárral küldenek ki. Hát én is igényeltem... bár ne tettem volna. Vasárnap felhívtam őket, és kértem a cserét. Hétfőn reggel letiltották a kártyám, annak ellenére, hogy még az új kártyát nem hozta ki a futár. Reklamáltam eredménytelenül. Most már második napja nincs telóm. Ha ezt tudom, vagy leírják valahol, akkor a franc se kért volna új simet, inkább körbevágatom a régit.
Ha a másik szolgáltatótól való átregisztrálásnál is így elcseszik a dolgokat, akkor sosem viszek át hozzájuk számot annak ellenére sem, hogy a net és a hívás árak is nagyon korrektek.

(#1505) club1 válasza Murphys2 (#1504) üzenetére

club1
(Szakértő)

(#1506) Murphys2 válasza club1 (#1505) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

Köszi, akkor várok... de ezt miért nem tudják közölni az emberrel? És miért nem tudják akkor tiltani a régi kártyát, amikor aktiválom az újat? Sosem tudjuk meg. :N

(#1507) szuszinho válasza Murphys2 (#1506) üzenetére

szuszinho
(fanatikus tag)

Nekem simán ment. Sőt, már megvolt az új SIM pár napja, és még Ők hívtak, hogy mikor aktiválják.

(#1508) Murphys2 válasza szuszinho (#1507) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

Ma délután megjött a kártya. Ami fura, hogy aktiváltan érkezett. 2,5 nap alatt lezajlott az egész. Ha ebből leszámítom, hogy 2 napig inaktív volt a kártyám, akkor le a kalappal előttük. :(

(#1509) St3ven válasza Murphys2 (#1508) üzenetére

St3ven
(őstag)

Tőlem is kapnak egy pirospontot: szombaton (!) hívtak a számhordozásom ügyében, hogy akkor kedden küldik a kártyát, amit tegnap meg is kaptam. Már csak az aktiválásra várok, és beálltam én is a kékek közé. :D

Samsung Galaxy S Advance 7 Core Neo Ace Pro Mini Pocket 12 Plus+

(#1510) Doosa

Doosa
(tag)

Nálam is úgy volt, hogy felhívtak mikor inaktiválják a másikat. Szerintem itt az e kérdés, hogy márkaváltásod van vagy számhordozásod.

Viszont sajnos a telefonomat le kellett cserélnem, mert ahogy fogalmaztak "sajons előfordul, hogy minden indok ellenére egy telefon nem működik a Bluemobile hálózatán, vegyen egy Bluemobil függő készüléket".

2 napig konzultáltam az ügyfélszolgátlukon, hogy a telefonom miért nem tud hívásokat fogadni/kezdeményezni mikor regisztrált a hálózaton és netezni is tudok, valamint bármilyen más szolgáltató kártyájával működik a telefon. Kb 8 ügyintézővel beszéltem köztük voltak olyanok is akik tényleg segíteni akartak, meg olyanok akiknek mivel fogalmuk sem volt le akartak pattintani. Végül elküldtek a Samsunghoz, akik baromi jó fejek voltak, nagyon Prémiumnak érezem enmagam :DD . Már 1 éve lejárt a garanciám, de szó nélkül teljes kivizsgálást csináltak és megállapították, hogy a telekom a hiba forrása.

(#1511) club1 válasza Doosa (#1510) üzenetére

club1
(Szakértő)

A Blue esetében a hálózatkód ugyanaz, mint a T-Mobile/Telekom hálózatkódja, ezért az alapból arra zárt (sim-lock-os) T-s készülékek működtek volna a Blue hálózatában. A T-nek ez nagyon nem érdeke, ezért ezt úgy oldották meg, hogy a T-nél eladott fiatal (max. 3-4 éves) készülékek imei számaira tiltás van a Blue hálózatában. Hivatalosan ebben az adatbázisban nem szerepelhetne egy gyárilag független telefon, már ha az tényleg gyárilag függetlenként lett eladva és nem csak véletlenül volt független az eladás pillanatában.

(#1512) St3ven válasza St3ven (#1509) üzenetére

St3ven
(őstag)

Mondjuk hívhatnának már az aktiválás ügyében. :U

(#1513) Fecogame válasza St3ven (#1512) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Zargasd őket, én is ezt csináltam.

(#1514) St3ven válasza Fecogame (#1513) üzenetére

St3ven
(őstag)

De ha már kiküldték az új SIM-et, az már azt jelenti, hogy nincs technikai/adminisztratív akadálya a márkaváltásnak, ugye?

(#1515) Fecogame válasza St3ven (#1514) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Elméletileg igen. Amúgy nem szokott gond lenni.

(#1516) Doosa válasza club1 (#1511) üzenetére

Doosa
(tag)

Ezt értem, de ha egyszer a samsung igazolja IMEI alapján, hogy gyárilag független a cucc. Másrészt pedig a készülék tud regisztrálni a hálózaton, az internet működik is.

(#1517) club1 válasza Doosa (#1516) üzenetére

club1
(Szakértő)

Hol vetted a telefont/ki volt az első magyarországi forgalomba hozója? Megjelenik valahol a telefonban a blue mobile felirat a telefon menüjében?
A beregisztrál a telefon a mobilhálóra és hogy használni tudod a modemjét egy adott hálózaton, az szerintem lehet két külön dolog, mert nem biztos, hogy az apn-en is működik a szűrés. (Ki kellene próbálni egy letiltott telefonnal, de nincs ilyenem.)
(Én - külföldi származású - Samsungokkal nyomulok, még nem volt velük problémám a Blue-nál.)

(#1518) Doosa válasza club1 (#1517) üzenetére

Doosa
(tag)

Rendesen kiírta, hogy Bluemobile csak ott volt mellette, hogy csak segélyhívás.
Amúgy most már, lényegtelen mert el is adtam, akinek eladtam az meg nem is hallott még Bluemobilról, neki az volt lényeg hogy a Telenor-ral működjön, azzal meg semmi gond.

(#1519) St3ven válasza Fecogame (#1515) üzenetére

St3ven
(őstag)

Egyébként tesztelem őket, mert ráérek - különben én is átmennék zargatóba. Kíváncsi vagyok, hány nap után hívnak.

(#1520) Gézengúz válasza kbn (#1481) üzenetére

Gézengúz
(őstag)

Akkor ha én most elküldtem a +BLUENETM szót akkor a 133MB csak 90 forintba kerül?

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#1521) Fecogame válasza Gézengúz (#1520) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, amennyiben a 90 nap már lejárt és nincs aktív net előfizetésed.

(#1522) Gézengúz válasza Fecogame (#1521) üzenetére

Gézengúz
(őstag)

Milyen 90 nap? Nem teljesen vagyok képben mobilnet ügyben sajna...

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#1523) szuszinho

szuszinho
(fanatikus tag)

Szerintem nem kell neki a 90 nap, mert eddig nem volt net előfizetése.

(#1524) St3ven válasza St3ven (#1519) üzenetére

St3ven
(őstag)

Ma hívtak, fél órán belül aktiválták a kártyát, minden flottul ment. :C

Online felületre belépve kellemes meglepetés: szinte ugyanaz, mint a My T-Mobile, csak világoskékben. :))

(#1525) mr.tamasbiro

mr.tamasbiro
(fanatikus tag)

Telekomos dominós kártyát elfogad a Blue-s mobil?

[ Szerkesztve ]

(#1526) St3ven válasza mr.tamasbiro (#1525) üzenetére

St3ven
(őstag)

Igen.

(#1527) aicon

aicon
(fanatikus tag)

Sikerült tegnap kifogni az évszázad legkedvesebb ügyintézőjét.
Egy egyszerű problémát kellet volna megoldani, de nem sikerült.
megkérdeztem, hogy akkor én most mit csináljak a szolgáltatással, nem működik rendeltetés szerűen, erre azt a választ kaptam: ha nem tetszik dobjam el a SIM kártyát.
Ok, mondom akkor van itt más is, erre megint volt egy hasonló válasz, de volt olyan is, hogy ő nem köteles ismerni az ÁSZF-t, ha valami gondom van olvassam el, ő ebben nem segít...azt se mondja meg melyik rész vonatkozik az esetleges problémára, ő nem köteles erre válaszolni.
Gondoltam kérek egy másik ügyintézőt, esetleg egy magasabb szintű emberkét, a környezetem a háttérben erősen ledöbbent arccal hallgatta mi is folyik itt...
De a legjobb mégis az volt, hogy ő nem tudja sem a csoportvezetőjét, sem a főnökét, se más embert kapcsolni... neki nincs főnöke, csoportvezetője, stb.
Kovács Balázsnak hívta magát. Ja, és panasszal sem lehet élni sem a szolgáltatással kapcsolatban, sem vele. A diagnózist egy pszichológus, de inkább pszichiáter majd felállítja...
Lipót-ot mégsem kellet volna bezárni...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ======== Ha a szolgáltató tiltaná a VoIP-t, megoldás INGYEN VPN ======== https://srfez.com/5GNXBKYTSM

(#1528) club1 válasza aicon (#1527) üzenetére

club1
(Szakértő)

Az ügyfélszolgálati tevékenység tipikus 22-es csapdája.
Értelmes, gondolkodni tudó és akaró, empátiával és végtelen türelemmel rendelkező embereknek való, akiknek nem gond a 7x24 órás munkaidő-beosztás és az ehhez járó nevetséges fizetés.
Anno amikor az egyetem elvégzése után ide jelentkeztem, megdöbbentő volt számomra a felvételi körök során részben megismert elvárásokhoz felajánlott fizetés. Gondolom mind a mai napig ezért aztán óriási a fluktuáció.
Nem Kovács Balázs védelmében írtam (mert egyébként nem érdemli meg a védelmet), de nem árt tisztában lenni a tényekkel...

(#1529) mickemoto válasza aicon (#1527) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Mi volt a probléma?

"Szövőgyárban kelmét szőnek: fent is lent meg lent is lent. Kikent kifent késköszörűs lent is fent meg fent is fent."

(#1530) mr.tamasbiro

mr.tamasbiro
(fanatikus tag)

A másik kérdés pedig az,hogy telekomos telefonban ami már elég régi elfogadhatja a Blue-t?
A telekomos telefon azt hiszem T függő.

[ Szerkesztve ]

(#1531) St3ven válasza mr.tamasbiro (#1530) üzenetére

St3ven
(őstag)

Ha függő, akkor nem.

(#1532) mr.tamasbiro válasza St3ven (#1531) üzenetére

mr.tamasbiro
(fanatikus tag)

köszi

(#1533) mickemoto válasza St3ven (#1531) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Nekem régi telekomos t-függő telefonom van és blue simem.

"Szövőgyárban kelmét szőnek: fent is lent meg lent is lent. Kikent kifent késköszörűs lent is fent meg fent is fent."

(#1534) St3ven válasza mickemoto (#1533) üzenetére

St3ven
(őstag)

És elfogadta? :Y Úgy tudtam, hogy az újabb telefonok még függetlenítve sem fogadják el, a régiek viszont úgy igen.

(#1535) mickemoto válasza St3ven (#1534) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Én úgy tudtam hogy a régi t függő telefonok elfogadják a blue simet.Legalábbis nekem elfogadta.

(#1536) St3ven válasza mickemoto (#1535) üzenetére

St3ven
(őstag)

Elhiszem, csak ezt én eddig úgy értettem, hogy a régebbi T-s telefonok függetlenítve fogadják el a blue-s kártyát, mert nincs rajtuk a feltételezett IMIEI-tiltás.

(#1537) McLaca válasza aicon (#1527) üzenetére

McLaca
(őstag)

Lehet, hogy utolsó napja volt. :D
De vigyázz a nevek nyilvános közlésével! Mi (nem telekommunikáció, de ügyfélszolgálat) most fogunk feljelenteni egy ügyfelet, pontos okot még nem mondtak, de valószínűleg adatvédelmi törvény súlyos megszegése miatt (kikért hangfelvételek nyilvánosságra hozása, stb.).

Club1: a magyarországi "színvonalhoz" nincs az az empatikus képesség és türelem, ami elegendő lenne. Az ország 60-70%-a funkcionális analfabéta.Ugyanezeket bármikor gyámság alá lehetne helyezni, mert önálló életvezetésre alkalmatlanok. Az pedig teljesen alapvető, hogy összeadni nem tudnak, a kivonást meg már meg sem merem említeni. Az pedig, hogy felelősséget vállaljanak bármiért is, amiért ők a sárosak - mesebeli elvárás. Másra kenni sokkal könnyebb. Ezek pedig nem kiragadott példák, ez a nagy átlag. A normális, nem kekeckedő, nem suttyó stílusban hozzáálló, nem csak reklamációt szándékosan generálni akaró (mert ilyen is van ám! egyeseknek ez a napi szórakozása) gondolkodni képes (és szófosástól mentes :D), értelmesen kérdező és a válaszokat megértő ügyfél kevés, nagyon kevés. Napi 2-3%.

Üdv!

(#1538) Doosa válasza St3ven (#1536) üzenetére

Doosa
(tag)

Mivel ugyanazt a hálózatot használja, ezért a hálózati zár semmit sem ér. Ezért tiltották le az IMEI-ket, mert amúgy vígan működne ugyanúgy.
Csak az a kérdés, hogy milyen időre visszamenőleg tiltottak, meg hogy csak a magyar telefonokat vagy a világ összes T-s telefonját. Az utóbbit kétlem.

(#1539) St3ven válasza Doosa (#1538) üzenetére

St3ven
(őstag)

"Mivel ugyanazt a hálózatot használja, ezért a hálózati zár semmit sem ér."

Jogos. :B

(#1540) St3ven

St3ven
(őstag)

Mit gondoltok a holnaptól 14k-ért elérhető Alcatelről?

[ Szerkesztve ]

(#1541) Murphys2 válasza St3ven (#1540) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

Ez a teló függetlenül a 08.21-ig 11 ezer az Auchanban fél év net eléréssel.

(#1542) Murphys2 válasza Murphys2 (#1541) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

Lejárt a szerkesztés... nem független.

(#1543) St3ven válasza Murphys2 (#1542) üzenetére

St3ven
(őstag)

Milyen függő? T?

(#1544) Murphys2 válasza St3ven (#1543) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

Nem T, Telenor.

(#1545) St3ven válasza Murphys2 (#1544) üzenetére

St3ven
(őstag)

Kösz. Az akkor nem lesz jó. :(

(#1546) bakbéka

bakbéka
(újonc)

Helló!
A Blues Samsung gt e2200-ról mi a véleményetek?
Olvastam,hogy mp3 lejátszó és fm rádió meg kamera is van benne.
Akinek ilyen telója van írja már le a véleményét.
Köszönöm!

(#1547) Chieftec

Chieftec
(őstag)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Blue Net S csomagban a VoIP illetve chat alkalmazások korlátozva vannak-e? Sajnos az oldalukon nem találtam erről semmilyen információt. Vodafoneról szeretnék váltani.
Köszi a válaszokat.

(#1548) Fecogame válasza Chieftec (#1547) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Saját tapasztalat alapján nincsenek korlátozva.

[ Szerkesztve ]

(#1549) Murphys2 válasza Chieftec (#1547) üzenetére

Murphys2
(kvázi-tag)

A Blue netje jelenleg semmilyen korlátozást nem tartalmaz. Én is Vodától jöttem át.

(#1550) Chieftec

Chieftec
(őstag)

Köszi srácok! :R

(#1551) bkgb

bkgb
(újonc)

Sziasztok!
A közeljövőben (a jövő héten) szeretnék én is Blue Mobilra váltani T-Mobile Dominóról. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem:
az egyenlegem egy hét múlva (8.31-én) jár le, ha holnap e-mail-ben elküldöm a márkaváltási kérelmet, az még belefér-e ebbe a határidőbe? Egyáltalán számít-e ez a határidő valamit, vagy nyugodtan kicsúszhatok belőle? (Azért írtam határidőt, mert ugye ha addig nem töltöm fel a Domino egyenlegem, akkor ugrik a rajta lévő össze, ami nem sok 379 Ft, de nem gond, mert azt még egy hét alatt lebeszélem, tehát elveszni nem fog.)
A másik kérdésem, hogy milyen fájltípusba érdemes elküldeni az e-mailben a kérelmet, pdf vagy jpg, mert szkenneléskor kétfélébe engedi elmenteni?
A választ előre is köszönöm, és elnézést, ha nagyon láma kérdéseket tettem fel.

(#1552) setom válasza bkgb (#1551) üzenetére

setom
(lelkes újonc)

Mindegy, hogy jpg vagy pdf.

(#1553) 8th válasza bakbéka (#1546) üzenetére

8th
(senior tag)

Pont két hónapja nyúzok egyet. Nagyon alap telefon. Mondjuk telefonálni abszolút hibátlan. Nálam másfél-két hetet elvan egy töltéssel úgy, hogy folyamatosan keresi a térerőt mert az nincs a környékünkön [link]. Opera Mini telepítése után netezni is lehet vele bár én csak a üzeneteimet (gmail) nézem meg rajta nagy ritkán ha épp nem vagyok gépközelben. Arra épp megfelel. Mind a mikrofon mind a hangszóró hoz egy erős közepes szintet. Általában zajban dolgozom de mindig hangosan és érthetően hallom a másik felet, ez fordítva is igaz. Zenelejátszóról rádióról nem tudok nyilatkozni kamerát is csak 1x próbáltam nem kell tőle csodát várni de elfogadható, csupán a telefonhoz mérten brutál akksija miatt vettem meg.
Megér-e 7000 forintot a telefon? Ha telefonálni kell vagy fülesen keresztül zenét hallgatni utazás vagy meló közben akkor mindenképpen mert arra hibátlan viszont ha hébe-hóba másra is használnám (web, multimédia) akkor már nem biztos, hogy újra ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#1554) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Köszönöm a választ!

(#1555) bakbéka

bakbéka
(újonc)

De még érdekelne,hogy milyen a rádiója és az mp3 lejátszója is.

[ Szerkesztve ]

(#1556) kezdő válasza Doosa (#1538) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Sziasztok!

Ez az IMEI tiltásos dolog biztos?
Rokonoknak lett vásárolva Domino csomagban jó áron nagyi mobil, de a Dominos percdíjak botrányosak.
Gondoltam, simán veszek Blue Mobile SIM kártyákat és azzal használhatják a telefonokat, hisz a hálózat megegyezik, még jó hogy azért benéztem ebbe a topicba előtte.

IMEI tiltás miatt, gondolom a szoftveres függetlenítés nem is segítene......
Tényleg képesek voltak több százezernyi IMEI-t tiltólistára tenni? :Y

(#1557) club1 válasza kezdő (#1556) üzenetére

club1
(Szakértő)

Persze, hiszen te is azt szeretnéd csinálni, amit a Telekom meg akar akadályozni az imei szűréssel.

(#1558) zoetsa válasza RootRulez (#1499) üzenetére

zoetsa
(lelkes újonc)

Most már késő neked, de mehetett volna a 2 napban, ha időben jelentkezik, és egyeztet, h 14-én legyen a hordozás.

[ Szerkesztve ]

(#1559) zoetsa válasza aicon (#1527) üzenetére

zoetsa
(lelkes újonc)

Ilyenkor újra kell hívni az üfsz-ot: a legritkább esetben kerülsz uahhoz az emberhez.

Nyaralás alatt bnő meggyőzhető volt, h jobb a bm, net híján a címet nem tudtam tuti tutira, gondoltam üfsz. Hát ja... Hölgyike mint a papagáj hajtogatja, h menjek simért a lidlibe, mikor megkérdezem, h márkaváltásért mennék az Aradiba, de hányas számba is kell...
És még engem nézett hülyének, mikor mondtam, h nem, holott 2nk közül csak nekem volt fogalmam róla, h miről beszélek. Azért nem kicsit meglepődtem, h nem ismerte még a márkaváltás szót sem (sajnos nem túlzás)... És miután részletesen elmeséltem neki a számhordozást, megint rákezdte a lidli-litániát...

(#1560) zoetsa válasza bkgb (#1551) üzenetére

zoetsa
(lelkes újonc)

Én is így voltam a télen, elvileg meglett volna, de elcseszték, nagyon alaposan, úh fel kellett töltenem a kártyát, és amikor újra lefogyott, hordoztam végül.

(#1561) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Mobilfény van benne?
Mert láttam olyan videót amelyben volt.
12 ikonos a főmenü?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.