2014. április 24., csütörtök

(#1151) endib válasza zoetsa (#1150) üzenetére

endib
(kvázi-tag)

Semmi.
De most már kikapcs után is arra áll vissza, és hálózat keresésnél is csak a három "nagy" szolgáltatót látja.
Érdekes :U

(#1152) djcir válasza endib (#1151) üzenetére

djcir
(kvázi-tag)

Nekem is Telekom HU ír.

---========="Már a jövő sem a régi"=========---

(#1153) mickemoto válasza djcir (#1152) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Nekem is Telekom HU-ra állt át kikapcsolás,újra bekapcsolás után.

"Szövőgyárban kelmét szőnek: fent is lent meg lent is lent. Kikent kifent késköszörűs lent is fent meg fent is fent."

(#1154) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Nekem anno akkor volt ilyen mikor a pannon nevet váltott.
De igazából kit izgat mit ír ki a lényeg hogy maradjon a percdíj.

Formula 1 Official Race Edits: http://goo.gl/4Xaub

(#1155) tkesy válasza mickemoto (#1153) üzenetére

tkesy
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem is... és mit választottatok LTE-t vagy 3G-t?

>> McLaren 1966-2012 Drivers’ Titles:12; Constructors’ Titles: 8; Victories: 182 << >>>> “Life is measured in achievement, not in years alone.” - Bruce McLaren <<<< >>>> So Say We All --- The Truth Is Out There - I Want To Believe --- Indeed <<<<

(#1156) mickemoto válasza tkesy (#1155) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Az én telefonom egy régi 2G-s samu, még EDGE sincs benne, így válsztanom sem kellett. :)

"Szövőgyárban kelmét szőnek: fent is lent meg lent is lent. Kikent kifent késköszörűs lent is fent meg fent is fent."

(#1157) endib válasza tkesy (#1155) üzenetére

endib
(kvázi-tag)

Nekem 3g van, megy is ahogy eddig

(#1158) Gézengúz

Gézengúz
(őstag)

Csak felém nem találnak a készülékek hálózatot?

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#1159) sos456 válasza Gézengúz (#1158) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Bp van hálózat, és nekem is Telekom már délelőtt óta.

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU -ha vki még nem látta volna

(#1160) Gézengúz válasza Gézengúz (#1158) üzenetére

Gézengúz
(őstag)

pannon és vodafone látszódik, mást nem lát ha hálózat keresést csinálok (Hatvan)

Na megvan...

[link]

[ Szerkesztve ]

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#1161) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Blue Mobile Speedtest

Nem rossz, 6/1Mbps-os sebességű, és még csak nem is 3G-n. Viszont leszívott a mérés kapásból 14MB-ot, így nem ajánlom a tesztelését :)

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#1162) club1 válasza Fecogame (#1161) üzenetére

club1
(Szakértő)

Ezt a sebességet és csomagkésést csak 3G-n mérhetted. Azalatt az EDGE kb. maximum 0.2-0.3 Mbps-ot és 80-100 ms feletti késést tud.

Szakmai kérdéseidet kérlek NE magánban tedd fel, azoknak a nyilvános fórumon van a helyük...

(#1163) mzso

mzso
(őstag)

Lehet, hogy nem ártott volna szétnézni itt egy kicsit, mielőtt megrendelem.
Akkor a T-mobil-os telefonom nem fog működni... Remek. :DDD

Látom korábban valaki azzal játszott, hogy netbankon keresztül töltötte fel. OTP-nél próbálta valaki? Mit csinál ha 2500-ra mész? A blue-nál elméletileg csak 3000 és 3500 van. :))

(Alig ha nem a Blue oldalán fogom feltölteni.)

Mennyi idő alatt szokott átfutni egy t-mobile márkaváltás? Az aktiválás ugyanaz mintha új SIM-et vennék? Nekem egy hét alatt egyelőre semmi.

(#1164) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Fontos infó:

Úgy is fel lehet tölteni az egyenleget, mintha T-Mobile-os számot töltenél fel. :) Nem muszáj direkt Blue-s feltöltési lehetőséget választani.

(#1165) mzso válasza Fecogame (#1164) üzenetére

mzso
(őstag)

És akkor hogy alakul a Rendelkezésre állási idő?
Ha mondjuk 2500-ra (OTP web bank) +366 nap lenne az nekem igencsak megérné mert keveset hívok. Folyton csak azért töltöm fel mert lejáróban van.

Veszem észre. A honlapos feltöltésnél nincs megszabva, hogy mennyivel növeli a rendelkezésre állást. Ott pedig elméletileg száz forintos pontossággal 1500-10000Ft között tölthetek. Tudja valaki ebben az esetben, hogy alakul?

(#1166) Fecogame válasza mzso (#1165) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

3000 Ft-al töltöttem fel, és plusz egy évet kaptam. Úgy tudom, hogy 2500 Ft-tól adja meg az egy évet, alatta csak ~180 napot.

(#1167) mzso válasza Fecogame (#1166) üzenetére

mzso
(őstag)

Bank automatáról?

Töltött már valaki OTP Direkt-ről?

"2500 Ft-tól adja meg az egy évet, alatta csak ~180 napot."
Tuti?
Áh az on-line bankkártyás résznél megtaláltam: Rendelkezésre állási idő: 2500-10.000 Ft közötti feltöltés esetében a feltöltést követően 366 nap.

[ Szerkesztve ]

(#1168) zoetsa

zoetsa
(újonc)

Na, adtam nekik még egy esélyt. Úh lesz bm, ha a hordozást nem cseszik el megint.

Mondjuk, elég bénán indult, mert bementem a samsungos üzletbe, és a srác még a kérdést sem értette, nemh a választ tudta volna...

(#1169) mzso

mzso
(őstag)

Jól nézem, hogy a régebbi készülékeket nem szűrik? Az enyém van vagy 6-8 éves.
Gondolom ettől még függetleníteni kell a telefont.

(#1170) sos456 válasza mzso (#1169) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia! Csak a Telekom-os telókat szűrik kb. 4 éves korig, és valóban függetleníteni kell hozzá.

(#1171) club1 válasza mzso (#1169) üzenetére

club1
(Szakértő)

Tudomásom szerint a régi készülékeket nem kell, mert a hálózatkód ugyanaz. Az újakat pedig az imei számaik alapján tiltják ki, azok függetlenítve sem szoktak működni a Blue Mobilnál. (Persze hivatalosan függetlenítve kérni lehet az imei lock feloldását.)

Szakmai kérdéseidet kérlek NE magánban tedd fel, azoknak a nyilvános fórumon van a helyük...

(#1172) mzso

mzso
(őstag)

Kösz a válaszokat!
Akkor szerintem a 6300-asommal nem lesz baj. 2008-as. :)

@club1
"Tudomásom szerint a régi készülékeket nem kell, mert a hálózatkód ugyanaz."
Akkor még egy problémával kevesebb. :DDD

(#1173) zoetsa válasza zoetsa (#1168) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Ma hívtak, és az azért javukra szól, h az ügyfélszolgálatosok nagyon kedvesek, készségesek :), h igen, látja, h egyszer már volt próbálkozás, és sajnálja, meg köszönik, h kaptak még egy esélyt :). Elvileg jövő hétre meg is van az időpont... Nofene, még a végén működő bm-om is lesz??? :D

[ Szerkesztve ]

(#1174) Iomega

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Amerikából hívnak, mennyit von le a szolgáltató percenként? :U :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1175) sos456 válasza Iomega (#1174) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Amennyiben Mo.-on tartózkodsz, hívásfogadásért nem kell fizetni. Csak külföldön van roaming díj.

(#1176) Iomega válasza sos456 (#1175) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Tegnap hívtak Amerikából, de nem csöngött ki a telefon, viszont a hívó más 30-as számot is próbált, és azt gond nélkül tudta hívni, csak az enyémet nem, többszöri próbálkozásra sem. Arra gondolok, hogy mivel le volt fogyva az egyenlegem, és "mondjuk a hívott fél is fizet", ezért nem tudott felhívni, mert nem állt rendelkezésre összeg az egyenlegemen.

Ezt muszáj lesz kideríteni, mert ez így nem olyan jó.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1177) Iomega válasza Iomega (#1176) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Nos, utánaérdeklődtem a Blue Mobil ügyfélszolgálatán is, és azt mondták, hogy nincs ilyen jellegű korlátozás, amennyiben aktív a kártya, abban az esetben hívhatnak külföldről, és nincs költsége.
A kártyám rendben van, nincs korlátozva külföldi hívásoknál. Lehet, hogy mégis az amerikai szolgáltatónál van(volt) valami, majd kiderül.

(#1178) zoetsa válasza zoetsa (#1173) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Ma reggel megérkezett a kártya, és ezúttal ide küldték, nem más címre :D

(#1179) zoetsa válasza Iomega (#1176) üzenetére

zoetsa
(újonc)

A sima T-m is csinál rendszeresen ilyet... Látszólag minden rendben, mégis elérhetetlen.

(#1180) Iomega válasza zoetsa (#1179) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Ma sikeresen elértek a számomon USA-ból, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#1181) mzso

mzso
(őstag)

Gondolom hétvégén már nem fogják aktiválni a SIM-emet, ugye? Ma kaptam meg csak...

A szerencsétlen futárcégnek harmadjára sikerült szállítani a kártyát, mert kétszer "csomag kézbesítése sikertelen " Gyanítom b@szott eljönni a futár egyeztetés nélkül (mivel a régi kártyám már lejárt)

Most meg húsvét is lesz. Ehhh. Jó ha egy hét múlva lesz telefonom.

(#1182) zoetsa válasza mzso (#1181) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Ott volt a rubrika, h másik számot megadj. Másrészt ha van simed, arról is kellett kapjál értesítést, h mikor élesítik...

[ Módosította: CoolMan81 ]

(#1183) Iomega válasza mzso (#1181) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Dehogynem, felhívod az ügyfélszolgálatot, és megoldják. Én is szombat, vagy vasárnap aktiváltam.

(#1184) mzso válasza zoetsa (#1182) üzenetére

mzso
(őstag)

Azt írták majd megkeresnek miután a futár visszaért. Írtam mail-t is hogy aktiválják egyből ahogy lehet. De végül ott is azt írták, hogy majd felkeresnek...

(#1185) mzso válasza Iomega (#1183) üzenetére

mzso
(őstag)

Nem vette fel senki...

(#1186) Iomega válasza mzso (#1185) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Sajnos, akkor nem tudom... :U

(#1187) sos456 válasza mzso (#1185) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

36 30 440 8400. Ezt hívtad, mert ez a telefonos üfsz? A másik szám az automata üfsz. Ezt keresve elvileg 0-24 fel kellene vegye valaki.

(#1188) mzso válasza sos456 (#1187) üzenetére

mzso
(őstag)

Elméletileg. De nem. Pénzért ócska zenét hallgatni meg annyira nem móka.

(#1189) zoetsa válasza mzso (#1188) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Milyen pénzért? A saját kártyáról ingyenes...

http://www.bluemobile.hu/blue_sim_aktivalas_sub.html

(#1190) mzso válasza zoetsa (#1189) üzenetére

mzso
(őstag)

A saját kártyáról nem tudok csinálni semmit, mert nem regisztrált SIM, nem csatlakozik a hálózathoz.

(Már említettem, hogy T-mobil márkaváltás.)

(#1191) mzso

mzso
(őstag)

Na fél nyolckor aktiválták. Sikerült kikapcsolnom a hangpostát is.

Azt írja, hogy a Blue alapnet csomagban vagyok: Időszaki díj ( 30 nap ): 0 Ft
Viszont van valami percdíj, használati díj mert arról nem nyilatkoznak.

Meg elméletileg megújúl. De az akkor is 0 Ft lesz?

Valószínüleg nem fogom használni. De nem zavar ha van, akkor hogyha nem vonogat le pénzt.

(#1192) sos456 válasza mzso (#1191) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia! Az alapnet 6 hónapon keresztül 15MB ingyenes adatforgalmat jelent, használhatod.

(#1193) zoetsa válasza mzso (#1190) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Mert nem is kell, az első hívással aktiválódik.
Akkortól, AMIKORRA mondták.
(Kivéve persze, ha elcseszik.)
De elvileg pontosan tudtad, mikor élesítik. A futáros csomagba tesznek időpontos papírt is, eleve csak akkor küldik a simet, ha van hordozási engedély, akkor szoktak telefonálni is, h mikor kapcsolják át. De ha meg azt mondták, h majd később közlik az időpontot, akkor meg végképp nem értem, mi bajod, hisz csak meg kellett várni.
Az Alap Net infói részletesen ott vannak a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#1194) mzso válasza zoetsa (#1193) üzenetére

mzso
(őstag)

Már mondtam, hogy nem...
Azt írták, hogy majd felkeresenek.

Másodszorra mer fel bírták fogni, hogy ne keresgéljenek, hanem csak csinálják meg az átváltást és (esetleg) értesítsenek róla.

(#1195) Kroni1

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok! A Vitamax kártyámhoz tartozó számomat szeretném áthordozni a remek percdíjak miatt a Blue-hoz. Egy telefonboltos srác viszont ma azt mondta, hogy valamiért a Blue mobile kártyáival több - nem a Blue-nál vásárolt - telefon esetében előfordul, hogy nincs rendesen térerő.. Ez mennyire lehet igaz?

[ Szerkesztve ]

Ölni tudnék egy Béke-Nóbeldíjért!

(#1196) club1 válasza Kroni1 (#1195) üzenetére

club1
(Szakértő)

Térerő gondok nincsenek ennél a szolgáltatónál csak ott, ahol nincs Telekom térerő sem (kevés ilyen hely van az országban).
Ami gondot szokott jelenteni, hogy az elmúlt 3-5 évben eladott T függő telefonok le vannak tiltva a hálózatban. Ezek unlock-olva sem tudnak a Blue hálózatára feljelentkezni. Természetesen a többi szolgáltató függő telefonja sem tud, de azokat függetlenítve, gond nélkül tudják használni ezt a hálózatot.
Javaslom azonban, hogy várj még egy hónapot, mert meg fog jelenni az Aldi Mobile Magyarországon (a Vodafone hálózatán).

(#1197) Kroni1 válasza club1 (#1196) üzenetére

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Értem, kösz a hasznos infókat! :R

Az Aldis dolog jó lehet, de sajnos vodás ami nem igazán lenne jó nekem: Azért is akarok amugy vodáról váltani többek közt az ár mellett, mert valamiért itthon nekik nincs tul nagy térerősségük, sokszor szakad meg, T-mobilos szám jobbnak tűnik, és hát ugye sokat telefonálok itthonról.

(#1198) Kroni1

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Amugy használ valaki VOIP szolgáltatást? igencsak megéri, nincs havidíja, feltöltesz mondjuk 10eurot, és használod amig van belőle.. Ha alkalmas a telefonod rá, akkor Wifivel otthonról vagy kávézóban, stb. is megy, tehát még ha nincs mobilneted akkor is megéri, és így nem a számládról ketyeg a pénz, hanem a jóval kedvezőbb, 1-2-3Ft-os percdíjjal lehet beszélni. Logouton olvastam róla egy cikket, a szerző pont Blue kártyával használja, én is használom már egy ideje, akár a hó végére már belassított mobilnetemmel is tök jól tudok beszélni rajta..

[ Szerkesztve ]

(#1199) club1 válasza Kroni1 (#1198) üzenetére

club1
(Szakértő)

Itt a topicja.

(#1200) Kroni1 válasza club1 (#1199) üzenetére

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen, köszi! Nem reklám akart lenni, csak egy jó tanács elégedett userként.. Bár ebben a Blue topicban már eleve a tudatosabb telefonálók vannak szerintem. :P

(#1201) Fecogame válasza club1 (#1196) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Javaslom azonban, hogy várj még egy hónapot, mert meg fog jelenni az Aldi Mobile Magyarországon (a Vodafone hálózatán).

Ez mennyire biztos? Illetve tudsz pontosabb infókat erről?

[ Szerkesztve ]

(#1202) club1 válasza Fecogame (#1201) üzenetére

club1
(Szakértő)

Biztossá akkor válik, ha megjelenik róla a közlemény. Addig semmi nem biztos, de az Aldi mobilra mindenhol megérte várni (egy hónapot biztosan).

(#1203) atcq

atcq
(újonc)

Sziasztok! Ha jól értelmeztem a fórumban leírtakat, a T-s vagy ex-T-s telefonokban nem használható a BM SIM kártya. (Kivéve nagyon régi készülékeket (>4-5 év), mert akkor jó lehet.)
Konkrétabban: Nokia 6310-ről váltanék E52-re. Mindenképp gyárilag független készüléket kell vásárolnom, hogy működjön a BM-os SIM-em, vagy megfelelő lesz az ex-Telenoros, házilag függetlenített készülék is?
(Azért kérdezem, mert az E52-es nokiák függetlenítéséről nem sok jót hallottam)

[ Szerkesztve ]

(#1204) Kroni1 válasza atcq (#1203) üzenetére

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ex voda es ex telenor elvileg jo, csak az ex T vel lehet gond tudtommal..

(#1205) atcq válasza Kroni1 (#1204) üzenetére

atcq
(újonc)

Köszönöm! :)) A T-s készülék már meg van, de akkor megpróbálom becserélni egy függetlenre, vagy más exre.

(#1206) club1 válasza atcq (#1205) üzenetére

club1
(Szakértő)

Előbb próbálj ki benne egy Blue kártyát. Az E52-esek már erős határesetek az imei tiltás szempontjából.

(#1207) Kroni1 válasza atcq (#1205) üzenetére

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Probald ki azert, csak a 3-4 evnel ujabbakkal szokott gond lenni, de kis szerencsevel mukodhet.

(#1208) atcq válasza club1 (#1206) üzenetére

atcq
(újonc)

Jajj! Mindenképpen kipróbálom!
Attól tartok még, hogy nem azonnal fogja blokkolni a hálózat, hanem később. Ez lehetséges?
Olyasmit is olvastam, hogy valakit csak napokkal később tiltottak le.

(#1209) club1 válasza atcq (#1208) üzenetére

club1
(Szakértő)

Az alap szűrés miatt ez nem lehetséges. Időközben szűrés két ok miatt lehet: ha bejelentik lopottként, vagy még hűségszerződés van rá és elfelejtik fizetni a havidíjakat/ a készülék részleteit. Utóbbi nem valószínű.

(#1210) atcq válasza club1 (#1209) üzenetére

atcq
(újonc)

Hááát... Az egyik aukciós oldalon vettem a telefont, de mivel kipróbálni nem tudtam, mert a kártyám nem jó bele, így bármi lehet. :F

(#1211) zoetsa válasza atcq (#1210) üzenetére

zoetsa
(újonc)

Bátor vagy...

Nekem holnap élesítik a BM-t. Elvileg teló miatt nem kell izgulnom.

Majd még ki kell derítenem, h a kártyán van-e lebeszélhető, vmi ilyesmi rémlik, és h hol tudom feltölteni, meg az egyenleget figyelemmel követni.

Mármint ha ezúttal vban működni fog a beélesítés :D

(#1212) atcq válasza zoetsa (#1211) üzenetére

atcq
(újonc)

:) Most bátor, ha meg nem jó valami, akkor balek.
Ez van. Próbálom a legtöbbet kihozni a helyzetből.

Hirdetés

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.