2014. október 2., csütörtök

(#1551) bkgb

bkgb
(újonc)

Sziasztok!
A közeljövőben (a jövő héten) szeretnék én is Blue Mobilra váltani T-Mobile Dominóról. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem:
az egyenlegem egy hét múlva (8.31-én) jár le, ha holnap e-mail-ben elküldöm a márkaváltási kérelmet, az még belefér-e ebbe a határidőbe? Egyáltalán számít-e ez a határidő valamit, vagy nyugodtan kicsúszhatok belőle? (Azért írtam határidőt, mert ugye ha addig nem töltöm fel a Domino egyenlegem, akkor ugrik a rajta lévő össze, ami nem sok 379 Ft, de nem gond, mert azt még egy hét alatt lebeszélem, tehát elveszni nem fog.)
A másik kérdésem, hogy milyen fájltípusba érdemes elküldeni az e-mailben a kérelmet, pdf vagy jpg, mert szkenneléskor kétfélébe engedi elmenteni?
A választ előre is köszönöm, és elnézést, ha nagyon láma kérdéseket tettem fel.

(#1552) setom válasza bkgb (#1551) üzenetére

setom
(kvázi-tag)

Mindegy, hogy jpg vagy pdf.

(#1553) 8th válasza bakbéka (#1546) üzenetére

8th
(senior tag)

Pont két hónapja nyúzok egyet. Nagyon alap telefon. Mondjuk telefonálni abszolút hibátlan. Nálam másfél-két hetet elvan egy töltéssel úgy, hogy folyamatosan keresi a térerőt mert az nincs a környékünkön [link]. Opera Mini telepítése után netezni is lehet vele bár én csak a üzeneteimet (gmail) nézem meg rajta nagy ritkán ha épp nem vagyok gépközelben. Arra épp megfelel. Mind a mikrofon mind a hangszóró hoz egy erős közepes szintet. Általában zajban dolgozom de mindig hangosan és érthetően hallom a másik felet, ez fordítva is igaz. Zenelejátszóról rádióról nem tudok nyilatkozni kamerát is csak 1x próbáltam nem kell tőle csodát várni de elfogadható, csupán a telefonhoz mérten brutál akksija miatt vettem meg.
Megér-e 7000 forintot a telefon? Ha telefonálni kell vagy fülesen keresztül zenét hallgatni utazás vagy meló közben akkor mindenképpen mert arra hibátlan viszont ha hébe-hóba másra is használnám (web, multimédia) akkor már nem biztos, hogy újra ezt venném.

[ Szerkesztve ]

Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...

(#1554) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Köszönöm a választ!

(#1555) bakbéka

bakbéka
(újonc)

De még érdekelne,hogy milyen a rádiója és az mp3 lejátszója is.

[ Szerkesztve ]

(#1556) kezdő válasza Doosa (#1538) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Sziasztok!

Ez az IMEI tiltásos dolog biztos?
Rokonoknak lett vásárolva Domino csomagban jó áron nagyi mobil, de a Dominos percdíjak botrányosak.
Gondoltam, simán veszek Blue Mobile SIM kártyákat és azzal használhatják a telefonokat, hisz a hálózat megegyezik, még jó hogy azért benéztem ebbe a topicba előtte.

IMEI tiltás miatt, gondolom a szoftveres függetlenítés nem is segítene......
Tényleg képesek voltak több százezernyi IMEI-t tiltólistára tenni? :Y

(#1557) club1 válasza kezdő (#1556) üzenetére

club1
(Szakértő)

Persze, hiszen te is azt szeretnéd csinálni, amit a Telekom meg akar akadályozni az imei szűréssel.

* * A privát üzenetek közül a fórumba való kérdésekre nem tudok válaszolni. * *

(#1558) zoetsa válasza RootRulez (#1499) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Most már késő neked, de mehetett volna a 2 napban, ha időben jelentkezik, és egyeztet, h 14-én legyen a hordozás.

[ Szerkesztve ]

(#1559) zoetsa válasza aicon (#1527) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Ilyenkor újra kell hívni az üfsz-ot: a legritkább esetben kerülsz uahhoz az emberhez.

Nyaralás alatt bnő meggyőzhető volt, h jobb a bm, net híján a címet nem tudtam tuti tutira, gondoltam üfsz. Hát ja... Hölgyike mint a papagáj hajtogatja, h menjek simért a lidlibe, mikor megkérdezem, h márkaváltásért mennék az Aradiba, de hányas számba is kell...
És még engem nézett hülyének, mikor mondtam, h nem, holott 2nk közül csak nekem volt fogalmam róla, h miről beszélek. Azért nem kicsit meglepődtem, h nem ismerte még a márkaváltás szót sem (sajnos nem túlzás)... És miután részletesen elmeséltem neki a számhordozást, megint rákezdte a lidli-litániát...

(#1560) zoetsa válasza bkgb (#1551) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Én is így voltam a télen, elvileg meglett volna, de elcseszték, nagyon alaposan, úh fel kellett töltenem a kártyát, és amikor újra lefogyott, hordoztam végül.

(#1561) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Mobilfény van benne?
Mert láttam olyan videót amelyben volt.
12 ikonos a főmenü?

(#1562) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

Tegnap próbaképp beletettük ismerős telefonjába a blue-s SIM-emet és ugyan azt csinálta mint az én régi telefonommal. Internet volt viszont hívást nem lehetett kezdeményezni. Ugyanúgy 2-3 éves gyári független készülék volt.
Úgyhogy aki nem Bluemobilos telefonba tervezi a sim-et beletenni, az mindenképp próbálja meg valahogy letesztelni, hogy az ő készüléke "kompatibilis-e".
Egyéb fórumba találkoztam már másokkal is akiknek hasonló gondjuk volt, ők úgy oldották meg, hogy kicserélték a telefonban a hálózati modult, de nem hiszem hogy ez mindenkinek létező és gazdaságos opció.

(#1563) club1 válasza Doosa (#1562) üzenetére

club1
(Szakértő)

Leírod azt is, hogy konkrétan milyen telefonmodellekről van szó, és azok pontosan melyik forgalmazóktól származnak?

(#1564) Doosa válasza club1 (#1563) üzenetére

Doosa
(fanatikus tag)

Nekem egy Samsung Galaxy S2-m volt, a Samsung Magyarországtól, az ismerősét pontosan nem tudom csak annyi, hogy egy középkategóriás Alcatel.

[ Szerkesztve ]

(#1565) club1 válasza Doosa (#1564) üzenetére

club1
(Szakértő)

Nekem eddig az összes független telefonomban működött a kártya (N5800, Samsung Galaxy S DUOS, Samsung Galaxy S4 mini DUOS, Samsung Galaxy Pocket Neo, Alcatel 997D, Alcatel 993D).

(#1566) 8th válasza bakbéka (#1561) üzenetére

8th
(senior tag)

Nincs benne mobilfény. Zenelejátszó milyenségét nem tudtam neked kipróbálni mert nem tudom összekötni a géppel se adatkábelem se microsd-m nincs hozzá. Rádiót kipróbáltam az korrekt, jó vételi képességekkel bír. Igen annyi de ez változtatható.

Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...

(#1567) bakbéka válasza 8th (#1566) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Értem.
És hangjegyzet,stopper,visszaszámláló,átváltó,számológéppel mi a helyzet?

(#1568) JoinR

JoinR
(senior tag)

Na átkérettem magam én is Blue-hoz végre :) 1-jén (hétfőn) délután 4-kor küldtem el az e-mail-t a márkaváltásos papírral és a szerződéssel, most 3-án (szerdán) jött a futár 48 órán belül. Már csak a telefonhívást kell várjam, hogy aktiválják. :C
Mondjuk a kiszállított SIM csak sima mini, nem micro, úgyhogy magamnak kell kivágjam...nem tudom azt külön kellett volna ígényelni, vagy csak így sikerült, de már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1569) club1 válasza JoinR (#1568) üzenetére

club1
(Szakértő)

Micro sim-et ingyen igényelhetsz, futár szállítja ki azt is, szintén ingyen. Hátránya, hogy az esetek egy részében az ügyfélszolgálat feladáskor beaktiválja és ezzel inaktiválja a régi kártyádat, és ilyenkor bizony az átvételig egynéhány napig szolgáltatás nélkül maradsz.

(#1570) JoinR válasza club1 (#1569) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Megcsináltam magamnak, nem kell hozzá született tehetségnek lenni :)) (van itthon másik micro-sim, így ahhoz könnyű volt mérni)

[ Szerkesztve ]

(#1571) St3ven válasza JoinR (#1568) üzenetére

St3ven
(őstag)

Érdekes, én nem kértem, mégis micro méretűre (is) kitörhető SIM érkezett alapból.

Samsung Galaxy S Advance 7 Core Neo Ace Pro Mini Pocket 12 Plus+

(#1572) Fecogame válasza St3ven (#1571) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Szintén, nekem is a második alkalommal ( két számot hordoztam át hozzájuk eddig ).

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#1573) McLaca

McLaca
(őstag)

Nekem is microra is kitörhetőt küldtek kérés nélkül. De van mini-micro-nano kivágóm is. :)

Üdv!

(#1574) zoetsa

zoetsa
(kvázi-tag)

Itt beszéltünk a fogyasztóvédelemről? Megtaláltam a cetlimet:

TK 685§
151/2003(IX.22)

1959.IV.307.248§

Jegyzőkönyv! (Ehhez van 8 pont, h mit kell tartalmaznia.)

(#1575) setom

setom
(kvázi-tag)

Ha lemondom az igényelt netcsomagomat, akkor egyből megszűnik a net vagy azért még a kifizetett hónapban működik?

(#1576) Fecogame válasza setom (#1575) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

A 30 napos periódus végéig.

(#1577) setom válasza Fecogame (#1576) üzenetére

setom
(kvázi-tag)

Köszi!

(#1578) zoetsa válasza bkgb (#1551) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#1579) sunavlys

sunavlys
(kvázi-tag)

Mit jelent a számhordozási nyilatkozaton, hogy:

Tudomásul veszem, hogy
- mobil rádiótelefon hálózat előfizetőjének hívása esetén a tárcsázási mód megváltozik

Mi változik meg és mire?

[ Szerkesztve ]

(#1580) club1 válasza sunavlys (#1579) üzenetére

club1
(Szakértő)

Amióta csak 06-tal vagy 00-ával vagy +-al lehet csak hívni, azóta nincs értelme ennek a figyelmeztetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#1581) sunavlys válasza club1 (#1580) üzenetére

sunavlys
(kvázi-tag)

nem értem sajnos

vagy talán azt jelenti hogy a számokat +36...-tal kell tárcsázni?

[ Szerkesztve ]

(#1582) zoetsa válasza sunavlys (#1581) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Amióta csak 06-tal vagy 00-ával vagy +-al lehet csak hívni, azóta nincs értelme ennek a figyelmeztetésnek.

(#1583) Littoral válasza zoetsa (#1582) üzenetére

Littoral
(kvázi-tag)

Régebben (nagyon) volt olyan, hogy hálózaton belül elég volt a hatjegyű telefonszám, nem kellett külön megjelölni, hogy 06/+36/0036 20/30 123456, csak beütötted, hogy 123456. Ha jól emlékszem rá, kb. vagy a hétjegyű telefonszámok bevezetésekor, vagy a Vodafone "nemzeti roaming"-ja óta változtak a dolgok.

(#1584) Littoral

Littoral
(kvázi-tag)

@sunavlys-nak ment a válasz.

(#1585) zoetsa válasza Littoral (#1583) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

A 7jegyűekkel??? Az ezeréve volt, de legalább 15-20, a szimpla hívás meg alig pár éve szűnt meg... :))

[ Szerkesztve ]

(#1586) Littoral válasza zoetsa (#1585) üzenetére

Littoral
(kvázi-tag)

Mire gondolsz szimpla hívás alatt?

(#1587) McLaca válasza Littoral (#1586) üzenetére

McLaca
(őstag)

A körzetszám nélkülire gondol, és az tényleg nem túl rég szűnt meg.

Üdv!

(#1588) Littoral válasza McLaca (#1587) üzenetére

Littoral
(kvázi-tag)

Persze, egyről beszélünk, azóta van az előhívóval együtt való hívás, mindegy, hogy mikor szűnt meg.

[ Szerkesztve ]

(#1589) zoetsa válasza Littoral (#1588) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Ezen az alapon az is mindegy, h fiú vagy-e v lány.
Bár végülis a mai világban... :DD :)) :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#1590) Csokihab

Csokihab
(újonc)

Szép estét!

Arra lennék kíváncsi, hogy mobilnet ügyben melyik lehet a legjobb opció, vagy egyáltalán, hogy is működik ez?
Jelenleg a havi 15mb alap netet kapom, de ez nekem nem elég. Az "S"-es csomagra szeretnék váltani, ami ugyebár 2 hónapig 90Ft. Az "M"-es csomag is 90Ft 2 hónapig. És itt jön a gondom: Ha az "M"-es csomagot megrendelem és használom 90Ft-ért 2 hónapig, akkor, ha a 2. hónap után átváltok az "S"-es csomagra, akkor az S-es csomag is 90Ft 2 hónapig?

Egyéb kérdéseim: Hogyan/mikor érdemes váltani a csomagot, hogy ne fizessek kötbért (M-ről S-re)? (hónap végén vagy máskor?)
SZERK.:Illetve, hogy havonta kell-e megrendelni a csomagokat vagy megújulnak-e?

(Ennek az oldalnak a tetején lévő akcióra gondolok: http://www.bluemobile.hu/mobilinternet.html)

Remélem érthetően fogalmaztam, és köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1591) csubuka

csubuka
(senior tag)

Sziasztok!

2008-as C902 SE telóval ami T függő mehet a blue sim? Valaki ilyennel már megbírkózott? *Nekem ez a teló egy 3G modemet helyettesítene nagyapámnál, semmi más szerepe nincsen... Vagy egy igen régi Huawei E1750 3G usb modem? Olyat meg olcsón, gombokért tudnék szerezni? T függő az is...

[ Szerkesztve ]

(#1592) csubuka válasza Csokihab (#1590) üzenetére

csubuka
(senior tag)

Mi az az alap net? Az jár mindenkinek ingyen aki bluemobile-os?

(#1593) sos456 válasza csubuka (#1591) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia! T függő telefonnal általában nem működik a blue.

http://www.youtube.com/watch?v=X5Izm1LQfw4 -ha vki még nem látta volna

(#1594) kbn válasza Csokihab (#1590) üzenetére

kbn
(újonc)

Ha az aktuális netcsomag bekapcsolásától számított 31. és a 60. nap között mondod le, a csomagok váltogatásával folyamatosan 90 Ft-ért lesz neted.

Lemondáskor nem szűnik meg a szolgáltatás, továbbra is lesz neted a kifizetett időszak, azaz a 60. nap végéig.

(#1595) kbn válasza csubuka (#1591) üzenetére

kbn
(újonc)

Családban 2008. májusi T-függő telefonnal megy a Blue - ami persze még semmit nem jelent, de mindenképpen érdemes megpróbálni...

(#1596) csubuka válasza sos456 (#1593) üzenetére

csubuka
(senior tag)

Köszi!

(#1595) kbn Köszönöm az információt! Meg fogom próbálni, ez azért jó régi már, nekem elég ha net megy...

(#1597) csubuka

csubuka
(senior tag)

Amúgy a bluemobile-nál, ha nekem csak netre kellenének, számhordozás meg semmi nem kell, akkor a teljes hozzájuk befizetet pénzt lehet netre költeni? Ez hülyén hangzik, de pl mondjuk a feltöltésemet bármire használhatom vagy valamennyi lebeszélés köteles? Nekem már amikor megveszem a simet a rajta lévő pénz is jó lenne ha netcsomagra menne, a legkisebbre akár...

(#1598) csubuka válasza csubuka (#1597) üzenetére

csubuka
(senior tag)

*Ez összefüggéstelen lett bocsi :)

(#1599) sos456 válasza csubuka (#1597) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Bármire felhasználhatod a feltöltött összeget.

http://www.youtube.com/watch?v=X5Izm1LQfw4 -ha vki még nem látta volna

(#1600) csubuka válasza sos456 (#1599) üzenetére

csubuka
(senior tag)

Köszi! És egy sima simkártya igénylést kimozdulás nélkül meg lehet csinálni (nagyapának kell...)?

(#1601) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

Most akkor megoldható a folyamatos 90Ft-s net vagy minden 3. hónapba teljes árat kell fizetni? :D

(#1602) McLaca válasza Doosa (#1601) üzenetére

McLaca
(őstag)

Ha nem mondod le időben, akkor igen.

Üdv!

(#1603) zoetsa válasza csubuka (#1600) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Igen, futár viszi házhoz. Úgy emlékszem, egész Mo-n bhová ingyenes.
(Anno beírtam itt, amikor még frissen kérdeztem.)

(#1604) zoetsa

zoetsa
(kvázi-tag)

Jut eszembe... Ma már megint jött egy sms, h módosul az ászf... De miben már megint???

(#1605) McLaca válasza zoetsa (#1604) üzenetére

McLaca
(őstag)

http://www.bluemobile.hu/aszf.html

Üdv!

(#1606) zoetsa válasza McLaca (#1605) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Tudom. Akkor gyk: Ha már úgyis küldenek körsms-t, miért nem lehet beleírni 2 szóval a változásokat? Azt már nem is kérdezem, h a 66millió ilyen fontos hatalmas ászfváltozást miért nem lehet egyszerre bevinni?

(#1607) csubuka válasza zoetsa (#1603) üzenetére

csubuka
(senior tag)

Köszönöm!
De ilyen opciót hol látok? A Lidl oldalán kéne nézni? Nagyapa nem akar még egy lidl-be se elmenni kártyát venni... :N

(#1608) Fecogame válasza csubuka (#1607) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Ha nem számot hordoz, hanem új sim kell neki ( új számmal ), akkor tudtommal nem lehet. Egyébként te is tudsz neki vinni/venni, nem kell hozzá személyi, vagy hasonlók :)

(#1609) McLaca válasza zoetsa (#1606) üzenetére

McLaca
(őstag)

Mert nem fér bele az sms-be. A változások pedig folyamatosan történnek, így nem tudják egy évre előre megküldeni. Az meg, hogy így kell értesíteni a felhasználókat, előírás, így mást nem tehetnek.
Ne legyél már ennyire „ügyfél“. ;)

Üdv!

(#1610) zoetsa válasza McLaca (#1609) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Látom, nem érted a lényeget, így belekötsz a részletekbe. Nem egy évről volt szó, de 2-3 hónapot nyugodtan meg lehetne oldani egyszerre. Itt egyszerűen arról van szó, h nem ügyfélbarát a cég. Mint ahogy ezekre a nagyokra ez nem is jellemző. Nagyon sokmindent lehetne sokkal okosabban és ügyesebben csinálni, csak nekik ez mindegy, nem igyekeznek ilyenekre odafigyelni. Pedig ez öreg hiba. És ebben az esetben legalább még elmondható, h a blue legalább nem károsít meg ezzel ügyfelet (legalábbis többnyire), mint mondjuk a upc (de 2 év után ma végre elhangzott, h igazam van, és most pár hónapig ingyennetem van :D )

[ Szerkesztve ]

(#1611) zoetsa válasza csubuka (#1607) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Nem a lidli, hanem a blue oldalán. Én az Aradiba mentem be, így azt konkrétan nem tudom, milyen rendelési opciók vannak fent, de a számhordozás biztosan, de sztem új előfizető is lehet. De van egy másik ötletem, írj privát, ha érdekel.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.