2016. május 3., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-02-13 10:32:31

IT café

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4151) milenda válasza 4Grider (#4150) üzenetére

milenda
(kvázi-tag)

Valóban nem írják, ezért kérdeztem. A helyi prepaid-opciók valóban olcsóbbak, de egy-két napos külföldi tartózkodás alatt elég lehet a 19,1 Ft/MB is. Hogy húzós lenne? A Blue Move S-ben jelenleg 690 Ft-ba kerül 10 MB. Az új tarifa szerint ez csak 190 Ft.

(#4152) McLaca válasza Herbali (#4149) üzenetére

McLaca
(PH! addikt)

Eddig ~75Ft volt MB-onként. Szóval ahhoz képest már baráti. Ezért is futtatják ki a Move S és Move M csomagokat, mivel azok drágábbak lennének, mint sima adatforgalom alapon.
Most már a Telenor NetRoaming hetijegye (a 100MB-os) sem versenyképes így. Az 100MB-ért kért 1990 Ft-ot.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4153) milenda

milenda
(kvázi-tag)

Még valami. Az ÁSzF szerint „A blue World GPRS Limit be és kikapcsolása díjmentes az USSD kód használatával, erről a részletes tájékoztató és a többi be/kikapcsolási lehetőség a www.bluemobile.hu oldalon található.” Ti látjátok valahol az erre szolgáló USSD kódot a honlapon?

(#4154) prozodus válasza Sir Sparrow (#4134) üzenetére

prozodus
(senior tag)

Veszel egy nemmagyaa blúmobiltot, oszt meg van ódva a gondod :DD

[ Szerkesztve ]

(#4155) 4Grider válasza milenda (#4153) üzenetére

4Grider
(senior tag)

Az online ügyfélszolgálaton be tudod magadnak kapcsolni.

(#4156) milenda válasza 4Grider (#4155) üzenetére

milenda
(kvázi-tag)

Igen. Itthon.

(#4157) 4Grider válasza milenda (#4156) üzenetére

4Grider
(senior tag)

Működik az a világ összes internetkávézójában/free vagy fizetős wifi elérési pontján keresztül használva is.

(#4158) Herbali válasza McLaca (#4152) üzenetére

Herbali
(tag)

Itt 100 mb-ot kapsz egy EUR-ért valamint egy óra beszélgetést szintén egy EUR-ért 24 órára:

[link]

Én rendeltem magamnak egy ilyet. Az egész eu-ban használható. 5 EUR a kezdőegyenlege. Gyakorlatilag csak a postaköltség van.
Pár napos kinttartózkodásra teljesen ideális.
Egy hét alatt ideért egy borítékban.

[ Szerkesztve ]

(#4159) Gabesz08

Gabesz08
(újonc)

Én Blue Mobilés vagyok vagy 2—3 éve. Most alap net 500ft,arra hogy e-mail és Facebook elérhető legyek elég. Minden feltöltéshez jár 33perc hálózaton belüli ingyenes lebeszélhetőség. Szerintem eléggé elfogadható.

(#4160) Sayuar válasza Gabesz08 (#4159) üzenetére

Sayuar
(senior tag)

mihez képest?

román feltöltős voda:
4500 Ft érvényes 28 napig
13 GB adat
4500 belföldi perc/SMS
400 perc EU-ba
román voda korlátlan
olasz voda korlátlan
spanyol voda korlátlan
2 hónap ingyen HBO
valami zonga nevezetű ingyen zene (spotify szerűségre tippelek)

A tisztánlátás végett írtam a fenti sorokat: nem akarok vitát nyitni, a hsz-em se azért írtam hogy bezzeg ott...átköltözni se nem akarok.

(#4161) Arni válasza Sayuar (#4160) üzenetére

Arni
(PH! addikt)

Átlag felhasználónak felesleges mennyiség, ha ezt is beleszámolom már drága.

dnb 🐉

(#4162) Sayuar válasza Arni (#4161) üzenetére

Sayuar
(senior tag)

ebben tökéletesen igazad van.
Nekem havi 3-500 perc + 1-2 GB bőven elég. Ha ezt 2500 Ft-ért megkapnám, boldog lennék.
De itt a különadók országában......

[ Szerkesztve ]

(#4163) betyarr

betyarr
(PH! addikt)

tavaly márkaváltottam,de nem 4g képes sim-et kaptam.olvastam,hogy lehet csere sim-et kérni.kérdésem,hogy ingyen cserélik ki?(így,a márkaváltás után kapott csere sim-et is?) illetve,ilyen esetben megmarad a számlámon az egyenleg,vagy elvész és inkább beszéljem le a csere előtt?

ami kérdés még foglalkoztat: ha a netet megrendelem (pl a 90ft-osat) és mondjuk következő nap le is mondom (abból a célból,hogy ne feledkezzek el az 1 hó lejárta előtt lemondani és ne vonja le automatikusan a következő havi,már drágább árat) akkor attól 30 napig ugye él a net nálam,nem kapcsolják ki a lemondással?vagy ezt rosszul gondolom?

eladó: >> ezüst színű,aluminium redmi note 2 hátlap áron alul. érdeklődni privátban!

(#4164) Pítőr válasza betyarr (#4163) üzenetére

Pítőr
(fanatikus tag)

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és kérj 4g képeset! Megmarad az egyenleged! Nem az első 30 napon kell lemondani, hanem a 31.-en, mert ugye 60nap az akciós, és persze a 31.-től a 60.-ig élni fog a net!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#4165) betyarr válasza Pítőr (#4164) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

és ingyenes a csere,vagy fizetős így márkaváltás utáni csere sim esetében?

ja,tényleg,60 napig él az olcsó net :R

[ Szerkesztve ]

eladó: >> ezüst színű,aluminium redmi note 2 hátlap áron alul. érdeklődni privátban!

(#4166) Dluinet válasza betyarr (#4165) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

ingyenes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4167) McLaca válasza milenda (#4153) üzenetére

McLaca
(PH! addikt)

Ahogy netre mennél külföldön (roaming net előfizetés nélkül is), egyből a blue felülete jön be, és ott megrendelheted valamelyik netcsomagot. Vagyis június 1-től csak a GPRS limitet.
Akkor is, ha már itthon megrendelted. Olyankor is először ez az aktiválós weboldal jön be, csak azt hiszem, annyit ír, hogy ez meg ez van megrendelve, és ott csinálni semmit nem tudsz (csak talán nyugtázni), de mindenképp betöltődik elsőnek.
(Azt csak halkan megjegyzem, hogy míg a Bule a roaming SMS árát egyszerűen 23 Ft-ra árazta be, ami a maximált roamingdíj, addig a telenyomor meglépte azt a lehetőséget, hogy akinek eleve magasabb az SMS díja, mint 23 Ft, annak a magyarországi díjat kell fizetnie, így a május 1 előtti egységes 23 Ft-ból pl. egy Praktikumosnak 51Ft-ra emelkedik. Egyre hihetetlenebb az a cég...)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4168) 4Grider válasza McLaca (#4167) üzenetére

4Grider
(senior tag)

A prepaid Voda előfizetésemen annyira eltörölték a roaming díjakat, hogy mostantól 73 Ft egy perc hívás és 23 Ft egy sms és 4.4 Ft a hívásfogadás.
Eddig az utóbbi ingyen volt, az sms drágább és a hívásindítás olcsóbb. Persze választhatok olyan ingyenes opciót is, amiben az sms jóval drágább, a fogadásért csak havi 60 perc felett kell fizetni és a hívásindítás csak a szokásos otthoni percdíjjal történik meg.
Magyarul a szolgáltatói lobbi elérte, hogy átlagban semmi nem lett olcsóbb, ellenben átláthatatlan lett a roaming díjszabás. Ez megspékelve azzal, hogy lépten-nyomon megy a néphülyítés, miszerint a Vodafone eltörölte az EU roaming díjakat, megérdemelne egy néhány tízmilliós büntetést. (Természetesen azelőtt, mielőtt egy csomó ember egyenlege csapolódik meg emiatt.)

(#4169) milenda válasza McLaca (#4167) üzenetére

milenda
(kvázi-tag)

Köszi. Korábban a Telenor vagy egy német szolgáltató kártyájával neteztem külföldön, blues kártyával még nincs tapasztalatom. A hónap közepén már lesz.

(#4170) Sir Sparrow válasza Frosttide (#4135) üzenetére

Sir Sparrow
(fanatikus tag)

...kezdem őket megsajnálni az itthoni körülmények miatt, amiért a nyereségük töredékéről (6,5%, 5 milliárd feletti bevétel esetén, kevesebb bevételnél alacsonyabb a kulcs) le kell mondaniuk különadó jogcímen! :O (Egyébként különadó előtt sem voltak olcsóbbak a percdíjak!)
Nyilván az itthoni 27%-os ÁFA és a különadó miatt sokszorosa az átlag-percdíj nálunk, mint tőlünk nyugatabbra (ahol az ÁFA mondjuk 20% és nem pedig a töredéke)! A szolgáltatók rommá keresik magukat nálunk és valóban nem kicseszésből, hanem mert errefelé (Közép- és Kelet-Európában) inkább megtehetik! Csak 1 példa találomra

St3ven, Herbali: Kár, hogy csak a "többletköltségre" vonatkozik a szabály! Ezt nem tudtam.
De legalább úgy tűnik olcsóbb lesz összességében a roaming hívás, mivel ezért nyilván nem emelik meg az itthoni percíjakat csak hogy tartsák a roaming hívások árait. Az durva lenne!
Köszi az infot! :R

[ Szerkesztve ]

(#4171) betyarr

betyarr
(PH! addikt)

most beszéltem a blue ügyfélszolgálattal 3g->4g sim csere ügyben.először azt mondták,hogy kizárólag csak a megadott állandó lakcímre viszi ki a futár a kártyát.na mondom jó,akkor majd visszatérünk rá valamikor nyáron,amikor otthon leszek szabadságon.letettük,majd 1 perc múlva hívott az üi. akivel beszéltem,hogy utána nézett és lehet kérni másik szállítási címet is.
azért írtam le,hátha másnak is hasznos az infó.

(#4172) milenda válasza Herbali (#4158) üzenetére

milenda
(kvázi-tag)

Annyi kiegészítést engedj meg, hogy az egy óra beszélgetés egy euróért csak Spanyolországba irányuló hívásokra, valamint a tartózkodási országon belül érvényes. Ha tehát Németországban vagy, német mobilokat és spanyol mobilokat tudsz hívni, de például magyart nem, minden más irányt blokkolnak.

(#4173) realmadrid válasza milenda (#4169) üzenetére

realmadrid
(fanatikus tag)

Szia, a külföldi része engem is érdekel, oszd meg majd légyszíves.
Köszi :)

A sas nem vadászik legyekre (Z14XEP)

(#4174) Herbali válasza milenda (#4172) üzenetére

Herbali
(tag)

Szia. Köszi. Ezt honnan hámoztad ki. Én nem találtam ilyen infót. Bár ez engem kevésbé érint mert én csak a net miatt rendeltem, de ha bemásolnád a leírást azt megköszönném!
Voip-on telefonálok. Azt ugysem tudja überelni semmi. Max a viber, mert az meg ingyen van. :))

[ Szerkesztve ]

(#4175) milenda válasza Herbali (#4174) üzenetére

milenda
(kvázi-tag)

Szia!
A http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Euro1 címen van egy részletes leírás a kártyáról, amit én írtam, az a Price for voice alcím alatt olvasható.

(#4176) zsolt31982

zsolt31982
(újonc)

Sziasztok! Lenne vkinek eladó sim kártyája megvenném!

(#4177) Sayuar válasza zsolt31982 (#4176) üzenetére

Sayuar
(senior tag)

persze [link]

(#4178) Oroszlánom

Oroszlánom
(kvázi-tag)

Csakhogy mindenki tudja, aki nem budapesti!
Vettem a nejemnek is egyet kb.2 hete. Nem kapta meg az aktiváló kódot.Le is tiltották azonnal. Ők elküldték, de azonosító számot nem tudnak adni érdeklődjek a postán. Ott meg: menjek a t-mobilhoz! Ha nem szeretném elveszíteni a rátöltött összeget akkor menjek fel személyesen Budapestre és ott elintézhetem, hogy aktiválják. Nooooormááááááááááááális?

(#4179) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

Most akartam 4G-s kártyát igényelni telefonos ügyfél zolgálton és a nő váltig állítja, hogy 4G-s ből csak nano sim van, micro/sima nincs. Ez igaz?

(#4180) pietrasko válasza Oroszlánom (#4178) üzenetére

pietrasko
(őstag)

A tájékoztatóban benne van, hogy ha nem érkezik meg jelezd a határidő előtt 1-2 nappal, mert a határidő után csak személyes azonosítás játszik.

(#4181) pietrasko válasza Doosa (#4179) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Nekem azt írták nincs nanojuk.

(#4182) Pítőr válasza Doosa (#4179) üzenetére

Pítőr
(fanatikus tag)

Rosszul tudja, csak kérd, sima/micro fog jönni!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#4183) betyarr válasza Doosa (#4179) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

most vannak gondolom a B.F. ügyintézők,mert a feleségem is hívta őket,hogy cserélne 4g-s simre és össze-vissza beszélt az üi.a vége az lett,hogy holnap visszahívják :U :W

(#4184) Oroszlánom válasza betyarr (#4183) üzenetére

Oroszlánom
(kvázi-tag)

Én ma kértem 4G-s kártyát. Elég nehezen értették meg mit is akarok. Aztán közölték, hogy kb.2-3 hét, aztán majd valaki még keresni fog.. Nem értettem semmit, pedig minden nap emberekkel foglalkozom, tudok beszélni az idióták nyelvén is. vagy mégsem?

(#4185) betyarr válasza Oroszlánom (#4184) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

délelőtt még csuklóból ment nekik,de úgy néz ki,hogy így estére bedobták a mély vízbe a gyengébb értelmi képességű bagázst

[ Szerkesztve ]

(#4186) szemmelver

szemmelver
(fanatikus tag)

Leirom a kis tortenetem. A multheten igenyeltem sim kartya cseret, de en nem hivtam oket, hanem az oldalukon levo kartya cserevel kapcsolatos dokumentumot letoltottem, kinyomtattam, kitoltottem, majd be scanneltem es elkuldtem nekik emailben ez volt vasarnap este 10 ora korul. Hetfon delelott kaptam az emailt, h keresem rogzitettek, es hamarosan megfog keresni az ugyintezo. Igy is volt... Masnap(kedden) delelott hivott, h csutortokon hozza a futar, at-e tudom venni, mert ha nem, akkor irjak meghatalmazast. Ennyi :)

Normal SIM kartyat kapunk, amibol ki lehet torni a microsimet :)

(#4187) Oroszlánom válasza betyarr (#4171) üzenetére

Oroszlánom
(kvázi-tag)

Ez nekem is hasznos lenne, mert nem ott lakom.. Nekem nem is emlegetett futárt. Ajánlott levelet mondott. Azt meg átvehetem néhány nap múlva is. Ez kész káosz... holnap rájuk telefonálok, hogy hogy is van??

(#4188) g0dl

g0dl
(őstag)

Jól értem, hogy itt azt írják nem csak roaming, de összesen korlát is van. Ez SMS-re 23 Ft, tehát külföldről kétharmad áron küldhetek sms-t?

(#4189) ztibor válasza g0dl (#4188) üzenetére

ztibor
(fanatikus tag)

Szerintem nem érted jól

"aktuális tarifacsomagjában szereplő árakat, és ahhoz adja hozzá a maximális többletdíjakat"

Azaz, vedd a 33Ft alapdíjat, és ahhoz jön a 23 Ft.

(#4190) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

Kösz a válaszokat!
Megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye. Gondoltam nem vacakolok papírokkal csak betelefonálok aztán had menjen, így is lett volna csak aztán mondja, hogy "akkor 4G képes nano sim". Hát mondtam neki, hogy nem, de ő egészen biztos volt benne, náluk nincs micro 4G-s sim. Még egy fél percig próbáltam udvariasan meggyőzni, hogy DE VAN :D aztán feladtam, marad a papír. :))

(#4191) g0dl válasza ztibor (#4189) üzenetére

g0dl
(őstag)

A második táblázat előtt
"Szerencsére van egy összesített maximum is, tehát ha eleve túl sokba kerülnek a percek, sms-ek és megabájtok, a szolgáltató akkor sem lépheti túl az alábbi (egyébként döbbenetesen magas, de legalább létező) határt:"

(#4192) Sir Sparrow válasza g0dl (#4191) üzenetére

Sir Sparrow
(fanatikus tag)

Hát az NMHH doksiban amire a cikk is hivatkozik valóban az áll, hogy az SMS nem lehet minden díjjal együttvéve 0,06 EUR/SMS-nél drágább.
A végén még tényleg beáll az a helyzet, amit írtam, hogy külföldi EU-s utazásnál olcsóbban küldök haza SMS-t, mint itthonról a szomszédnak!
Ezen nem tudom, h sírjak-e vagy nevessek, annyira abszurd! :(((

Mondjuk már csak azt nem értem, hogy a 0,06 EUR/SMS milyen átváltási árfolyamon lett 23,01 HUF (ill az NMHH szerint 23,07 HUF), ugyanis ez azt jelentené, h jelenleg 1 EUR = 383 HUF (a mostani árfolyam pedig 311 HUF). Ráadásul cikk is és a benne lévő hivatalos NMHH hivatkozás is direkt leírja, h jelenlegi árfolyamon számítva!
A 0,06 EUR 311 HUF-os árfolyamon számítva pedig 18,66 HUF/SMS! :D
Valami nem stimmel!

[ Szerkesztve ]

(#4193) Sir Sparrow válasza Sir Sparrow (#4192) üzenetére

Sir Sparrow
(fanatikus tag)

A 27%-os ÁFA-t nem számoltam rá, uh az okozta a difit, úgy már kijön a 23,01 HUF!

(#4194) SztiviVander válasza ztibor (#4189) üzenetére

SztiviVander
(senior tag)

Szerintem meg te nem érted jól ami le van írva :)
de mellesleg 2014 májusban 30Ft volt az sms, 2015 augusztusban pedig már 23Ft (bármelyik EU-s mobilhálózaton roaming-olva). itt vannak az sms-ek amiket a külföldi hálózatra csatlakozáskor kaptam hogy mi mennyi. már akkor is írtam asszem hogy kész vicc hogy átmegyek ausztriába és roaming-olva 23Ft-ot fizetek (és valóban csak annyit vont le) míg idehaza saját hálózatban meg 33-at. de most nézem hogy az összes itt felsorolt maximum díj annyi amennyi a tavaly augusztusi sms-ben van, szóval blue/tmobil tekintetében nem változik semmi, ők ezek szerint jóval elébe mentek a változásoknak. akkor már csak idehaza kellene leszoktatni a kedves "versengő" mobilcégeket az árkartellről és talán elérnénk a nyugati alacsony árakat (ha már a magas ottani fizetéseket nem is fogjuk soha).

[ Szerkesztve ]

(#4195) prozodus válasza Oroszlánom (#4184) üzenetére

prozodus
(senior tag)

Hívd újra, ha ilyen értetlenkedés megy, aztán előbb-utóbb egy értelmeset is kifogsz.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.