2015. július 1., szerda

Gyorskeresés

(#2301) Dluinet válasza St3ven (#2300) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

ott biztos mindenki GSM only módban használja a telefont, 2015-ben

Többféle kerek számot ismerünk, de a legkerekebb szám a nulla.

(#2302) club1 válasza Dluinet (#2301) üzenetére

club1
(Szakértő)

Ha az adott helyen nincs 3G (ami azért nem ritkaság, mivel 2100 MHz-en nyomják), akkor muszáj vagy azon, vagy 4G-n lógni. A telefonálás úgysem működik még 4G-n, tehát marad a 2G. Nagyon vidéken nem mászkálunk csak 3G-re állított telefonokkal, mert egy csomó helyen nem leszünk elérhetőek...

(#2303) Dluinet válasza club1 (#2302) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

akkor eddig vodafonosként elvoltam kényeztetve, (rózsaszín a beltéri lefedettség)

[ Szerkesztve ]

(#2304) club1 válasza Dluinet (#2303) üzenetére

club1
(Szakértő)

A Vodafone nagyon vidéken 900 MHz-en nyomja a 3G-t (egyedüliként az országban). Ez kb. 2.5x-ös lefedettséget biztosít - ugyanannyi cellát feltételezve - 3G-n, mint a másik kettőé.

(#2305) KamuMazsola válasza Dluinet (#2303) üzenetére

KamuMazsola
(senior tag)

Nem lehet a telodat 2G/3G automatikusra állítani?

Üdv.: KamuMazsola

(#2306) Dluinet válasza KamuMazsola (#2305) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

de, de mindig így használtam, eszembe nem jutott, hogy ezen múlik

(#2307) KamuMazsola válasza Dluinet (#2306) üzenetére

KamuMazsola
(senior tag)

Hogy mulik-e rajta, nem tudom, de egy próbát megér.

Üdv.: KamuMazsola

(#2308) St3ven válasza Dluinet (#2306) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát, ha nincs ott 3G, ahol vagy, akkor persze, hogy ezen múlik.

Samsung Galaxy S Advance 7 Active Core Grand Neo Ace Pro DuoS Mini Pocket LTE Mega Trend 12 Plus+

(#2309) Dluinet válasza St3ven (#2308) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

most már tudom,
csak én ehhez voltam szokva:

(#2310) St3ven válasza Dluinet (#2309) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ja, hát a Voda hagyományosan a 3G-re gyúr(t).

Samsung Galaxy S Advance 7 Active Core Grand Neo Ace Pro DuoS Mini Pocket LTE Mega Trend 12 Plus+

(#2311) g0dl válasza Dluinet (#2309) üzenetére

g0dl
(őstag)

Tehát 1,6% -on NINCS 3G lefedettség. Meg aztán tudjuk mi a statisztika.... azt hiszem el, amit magam hamisítok.
És ez a lefedettség terület, vagy lakosságra vetítve 98,4%?

(#2312) McLaca válasza g0dl (#2311) üzenetére

McLaca
(őstag)

Terület, kültérre vonatkozik, a domborzati viszonyok és elektromágneses hullám terjedési jellemzők alapján matematikai-statisztikai módszerekkel képzett. Tehát méréshez nincs köze, nem azon alapszik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2313) g0dl válasza McLaca (#2312) üzenetére

g0dl
(őstag)

Ja kültéri... Így vagyok én a telenorral Balatonon. Házon belül nincs mindenhol, pedig kültéri 3G van, de házon belül "csak" 2G és 4G.

[ Szerkesztve ]

(#2314) club1 válasza McLaca (#2312) üzenetére

club1
(Szakértő)

Nem terület alapú, hanem lakosság alapú kültéri 3G lefedettségről van szó.

(#2315) Dluinet válasza g0dl (#2311) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nézd meg magad

eddig vodafonosként elvoltam kényeztetve, (rózsaszín a beltéri lefedettség)

és tényleg mindenhol volt térerő ahol megfordultam, most bluemobile-osként furcsa, hogy gyérebb az elérhetőség

[ Szerkesztve ]

(#2316) SztiviVander válasza Dluinet (#2315) üzenetére

SztiviVander
(senior tag)

nem igazán értem ám a problémádat. azt mondod a mobilneted ki van kapcsolva, nemigen használod. akkor meg nem tök mindegy hogy 2G-n vagy 3G-n telefonálsz? a 3G az csak adatforgalom szempontjából előnyösebb, telefonálásra használva a 3G-t csak annyi "előnyöd" lesz hogy kb fele annyi ideig tart ki a telefonod akksija. állítsd auto-ra a hálózat módot és máris lesz mindenhol térerőd a blue/T-mobil-al is. mellesleg lehet hogy a vodának jobb a 3G lefedettsége, viszont sok helyen -talán a túlterheléstől- olyan lassú hogy az valami vicc (konkrétan balaton déli part és Bp 13. kerület északi része). sokszor a 2G/edge gyorsabb volt mint a 3G/hsdpa (200Kbit 2G-n vs 40-60Kbit 3G-n). én többek közt ezért is váltottam blue-ra. a T az legalább nem csak ilyen látszat 3G-t ad, hanem ha van térerő akkor rendes net sebesség is van.

(#2317) HXY

HXY
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a Telekomnál vásárolt telefonok esetén a Telekom letiltja az IMEI számok alapján a telefonokat a virtuális szolgáltatóinál.

A kérdésem az lenne, hogy fordítva is ez a helyzet,
azaz a Blue Mobilnál vásárolt telefonok IMEI számát a Telekom a saját hálózatán engedélyezi, vagy azokat is tiltja?

(#2318) club1 válasza HXY (#2317) üzenetére

club1
(Szakértő)

Fordítva nem, a Telekom csak a lopott/nem fizetett telefonokat szűri.

(#2319) St3ven válasza Doosa (#2256) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"Ma sikerült 120 nap (2*2*30) elteltével ismét aktiválnom kedvezményesen a Blue Net L-et. Úgyhogy még mindig jóság van"

Nekem (125 nap után) úgyszintén sikerült újra 90 Ft-os áron aktiválni a Blue Net M-et.

(#2320) g0dl

g0dl
(őstag)

Hogy megy ez a másik csomag aktiválása a folyamatosság vonatkozásában? Lemondom, és azonnal megrendelem a másikat, vagy csak megrendelem a másikat? És mindez hogy kapcsolódik a fordulónaphoz? Nyilván egyidejűleg nem akarok két csomagot.

(#2321) Dluinet válasza g0dl (#2320) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

egyidejűleg lesz a egy csomag lesz, de a másikat még leforgalmazhatod (nem veszik el) vagy amikor lefogyott vagy lejárt az ideje, az után rendeled meg a másikat

(#2322) tpet3r

tpet3r
(újonc)

Üdv! Lenne két Dominó kártya, amit át kellene vinnem a BlueMobile-ba. Viszont mindkettő eredeti gazdája nem ismert (aki annak idején vette készülékhez). Így is lehet csinálni számhordozást, avagy helyből felejtős?

(#2323) Dluinet válasza tpet3r (#2322) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

felejtős

(#2324) tpet3r válasza Dluinet (#2323) üzenetére

tpet3r
(újonc)

valahogy sejtettem :(((

(#2325) pietrasko válasza tpet3r (#2322) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Bemész Telekom üzletbe, rögzítteted magad mind a két telefonszámhoz, mint felhasználó vársz 30 napot(míg értesítik az eredeti tulajt, hogy rögzítenek téged, s jelezze, ha nem ért egyet ezzel.

Majd 30 nap után átiratod a saját nevedre/számhordozol.
Azt nem tudom, hogy hordozáshoz külön át kell-e íratni saját névre, vagy felhasználó is hordozhat, de szerintem utóbbi is lehetséges, de telekom topikban kérdezd meg, ott a hozzáértők megírják a pontos menetet.

Kicsit hosszú folyamat, de legalább van lehetőség.

(#2326) pinnacle

pinnacle
(PH! addikt)

Blue Mobil-ra is érvényes, ha nem fogadom el az áremelést, akkor nem emelnek? Ezt hol tudom jelezni? Bármelyik Telekom üzletben vagy ügyfélszolgálaton keresztül is megy?

+36 30 440 8400-t hívtam, kérésemet rögzítették, azt mondták amíg nem váltok díjcsomagot, internet előfizetést, addig marad a régi díj. Így kell ezt csinálni. Telenort továbbra sem tudom elérni.

[ Szerkesztve ]

(#2327) sos456 válasza pinnacle (#2326) üzenetére

sos456
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia! Blue-nál is lesz emelés, lemaradtam valamiről?

http://www.youtube.com/watch?v=X5Izm1LQfw4 -ha vki még nem látta volna

(#2328) St3ven válasza sos456 (#2327) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem, nem lesz.

(#2329) qwertly

qwertly
(őstag)

Sziasztok!
Ha van t-mobilos Net&Roll domino kártyám a tabletre de nagyon drága a nett így kérdésem lenne miképpen tudnék határozatlan nett előfizetésre váltani Blue Mobilnál?nagyjából 2 hónapra kellene kb. Blue Relax L kategóriájú csomag amiben 8GB mobil nett van ez lenne 6500FT van még hozzá más költség?

(#2330) Dluinet válasza qwertly (#2329) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

veszel egy bluemobile kártyát 1000Ft-ért, majd minden évbe használod 2 hónapot

(#2331) pinnacle válasza sos456 (#2327) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Július 1-től ott is lesz valami változás. Lehet, hogy mégsem tarifa, de azért rögzítették.

(#2332) prozodus válasza tpet3r (#2322) üzenetére

prozodus
(tag)

Bemész a kártyával a trébe, megmondod, h tiéd x éve, de nem a te neveden van, felveszik az adataidat, és ha egy hónapon belül nem jelentkezik érte az eredeti gazdája, átírják a te nevedre végleg.
A trénél is, meg a telenyomornál is így írattam át a kártyákat, mert nem volt kedvem a céges papírokért, meghatalmazásokért rohangászni.
Utána meg már szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#2333) Dluinet válasza pinnacle (#2331) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Július 1-től:

Megszűnik a 13688-as (Magyar Telekom Hello holnap) hívószám

Töröljük a blue mobile ÁSZF-ből a Business Telecom Távközlési Kft. korábban megszűnt 1235-ös és 1442-es ügyfélszolgálati rövidszámait.

Pontosításra kerültek a mobilinternet hozzáféréssel, illetve a blue Duó szolgáltatás módosításával kapcsolatos feltételek.

(Szolgáltató a blue mobile Általános Szerződési Feltételek Törzsszöveg 4.2.3 pontja alapján az internet hozzáférés feltétele, hogy az Előfizető blue mobile egyenlegén minimum 15,-Ft-tal vagy időszaki díjas adat egyenleggel rendelkezzen. 15 Ft-nál alacsonyabb összegű blue mobile egyenleg esetén az internet szolgáltatás nem elérhető, a blue mobile egyenleg feltöltését követően az internet ismételten hozzáférhetővé válik. )

A mobilvásárláshoz kapcsolódó feltételek pontosításra kerültek.

Egyéb szolgáltatások igénybevételi lehetőségéről szóló tájékoztatás kiegészítésre került

A blue mobile ÁSzF szövegében pontosítások kerültek átvezetésre

(#2334) betyarr válasza prozodus (#2332) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

és a telenyomornál ez ingyenes?mert ha a sim gazdájával odaállít valaki,hogy át kéne írni másik névre,akkor elég vastagon fog a ceruzájuk (talán 5k).

>>> regisztrálj a következő linken és kapsz 500MB plusz tárhelyet: https://onedrive.live.com/?invref=ba37666c9dc5e27a&invsrc=90

(#2335) Dluinet válasza betyarr (#2334) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

6,5k-ra emlékszem

(#2336) pietrasko válasza betyarr (#2334) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Feltöltőkártyás csomag esetén a Telenor és Telekom is ingyen csinálja a felhasználó rögzítést, majd az átírást.

Havidíjas csomag esetén mindkét fentebbi szolgáltatónál fizetős.

(#2337) betyarr válasza pietrasko (#2336) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

nekem a telefonos üfsz-en azt mondták,hogy van díja.illetve a honlapjukon is az szerepelt :U

>>> regisztrálj a következő linken és kapsz 500MB plusz tárhelyet: https://onedrive.live.com/?invref=ba37666c9dc5e27a&invsrc=90

(#2338) pinnacle válasza Dluinet (#2333) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi! Akkor nincs emelés.

(#2339) St3ven válasza betyarr (#2337) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az átírásnak van, amit pietrasko írt (felhasználóként rögzítés, majd 30 nap múlva véglegesítés), annak nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2340) betyarr válasza St3ven (#2339) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

hahh! :R

(#2341) tope

tope
(őstag)

Szép napot!
Amit a belépéskor adtak 15MB-nyi netet, azt ha elérem, utána megszünik a netem, vagy lesz és lassítják, vagy lesz, és fizethetek mint a kisangyal ?
Most éppen használom, elvileg be is állítottam, hogy szóljon ha elérem a korlátot, sőt kapcsolja ki a kommunikációt, de ha élne tovább és nem kell fizetni, akkor az jó lenne, mégha le is lassít, mert az elég lenne még MSN-re.

(#2342) St3ven válasza tope (#2341) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem lassít, hanem megszűnik. Ilyenkor meg kell várni a fordulónapot.

(#2343) tope válasza St3ven (#2342) üzenetére

tope
(őstag)

Köszi.
Az mit jelentene? utána pár napig nem lehet 90 Ft-os netet rendelni ?

(#2344) St3ven válasza tope (#2343) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De, lehet egyből rendes netcsomagot rendelni. De a 6 hónapig 15 MB Alapnetre már nem tudsz utána visszaváltani.

(#2345) St3ven

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"2015. augusztus 1-jétől hatályos változások

Bekerül az ÁSzF-be az 1/265-94-79-es normál díjas ügyfélszolgálati szám. 1-es menüpont (mobil készülék szerviz), 2-es menüpont (mobil készülék egyedi azonosító (IMEI szám) alapján történő letiltása)

Megszüntetésre kerül a hirdetői szám szolgáltatás.

A blue Relax M és blue Relax L adatdíjcsomagok értékesítése lezárásra kerül. A blue Relax M és blue Relax L szolgáltatásainkat használó ügyfeleink szolgáltatás megújulása (adategyenleg aktiválása az előfizetésen és az időszaki díj levonása) utolsó alkalommal 2015. július havi fordulónapon lesz. Ezt követően a 2015. augusztus havi fordulónapon a szolgáltatás már nem újul meg, használata megszűnik. A 2015. augusztus 1. előtt aktivált, vagy automatikusan megújult szolgáltatás esetén az azzal együtt jóváírt adategyenleg az aktiválás/megújulás időpontjától számított 30 napig még felhasználható.

A fenti változások az Eht. 132. § c) pontja alapján, egyoldalúan kerülnek módosításra. Ha az egyoldalú módosításban foglaltakat nem kívánja elfogadni, úgy az értesítéstől számított 15 napon belül élhet felmondási jogával."

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2346) McLaca válasza St3ven (#2345) üzenetére

McLaca
(őstag)

Gondolom nem volt túl sok előfizetője. Viszont még mindig nagy az űr a 333MB-os csomag után. Kellene valami jó árú 500MB-os, vagy 1GB-os csomag...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2347) prozodus válasza betyarr (#2334) üzenetére

prozodus
(tag)

Én egy fillért sem fizettem érte, majd még azt, na neeee....
Egyedül a trénél kellett fizetnem egyszer, mikor utazás előtti este elhagytam a sim-kártyát -benn a lakásban, és pótolni kellett (pár hónap a meg múlvmeglett egy cd-ben :))

(#2348) prozodus válasza prozodus (#2347) üzenetére

prozodus
(tag)

Hülye taccspad.... megint ugrott... :W

(#2349) betyarr válasza prozodus (#2347) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

köszi,holnap tépünk is intézni! :K :C

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.