2015. május 29., péntek

Gyorskeresés

(#2151) St3ven válasza McLaca (#2149) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

100%, hogy nem nézted el, mikor mit rendeltél? Vagy magát az egyenlegedet?

Csak mert a honlapjukon még mindig fent van ez a kedvezmény.

Samsung Galaxy S Advance 7 Active Core Grand Neo Ace Pro DuoS Mini Pocket LTE Mega Trend 12 Plus+

(#2152) McLaca válasza St3ven (#2151) üzenetére

McLaca
(őstag)

100%. 1380 volt az egyenlegem és most 890.
És slusszpoén, hogy hasonló volt már a T-nél is, amikor még a Dominóban is működött ez az akciózás.
Már eleve az érdekes volt - amit írtam is korábban - , hogy legutóbb az automatikusan meghosszabbodó 133MB-os net meghosszabbítás utáni ciklusa 04.22-től 05.21-ig tartott, ami nem 30 nap. Az előző az 03.22 - 04.21. A mostani 33MB-os 05.23 - 06.22. Mindkét dőlt betűs 30 nap. Lehet, hogy már ez is megérne egy reklamációt, az már csak hab a tortán, hogy az egyenleg és forgalom menüben az internet időszak végénél 06.23 van, míg az előfizetések testreszabása/mobilinternet/beállítások alatt viszont 06.22. Utóbbi természetesen a helyes. De 400 forintért ezzel pöcsölni... nem éri meg. Pláne, hogy nekem tényleg csak a net kell, mert VoIP-on telefonálok.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2153) St3ven válasza McLaca (#2152) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor lehet, hogy vége a jóvilágnak? :O

Amúgy az én számításaim szerint:
03.22 - 04.21. = 31 nap
04.22 - 05.21. = 30 nap
05.23 - 06.22. = 31 nap

Samsung Galaxy S Advance 7 Active Core Grand Neo Ace Pro DuoS Mini Pocket LTE Mega Trend 12 Plus+

(#2154) MrPeekaboo válasza St3ven (#2153) üzenetére

MrPeekaboo
(újonc)

Én ma aktiváltam Net M-et és teljes árat vont le, pedig 95 napja rendeltem az utolsó ilyet. Szóval úgy néz ki eddig tartott a beetetés vagy ide is elért az áremelkedés csak ilyen formában.

(#2155) Dluinet válasza MrPeekaboo (#2154) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nekem az L-re 790-et vont le tegnap

Többféle kerek számot ismerünk, de a legkerekebb szám a nulla.

(#2156) Tomy007

Tomy007
(kvázi-tag)

Azt a honlapot pont múltkor írtam több mint fél éve nem frissitették , elmaradott az egész. mint a facebook oldaluk

(#2157) St3ven válasza Dluinet (#2155) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Korábban aktiváltad már a blue Net L-t valamikor? Vagy csak most először?

Mert a T-nél emlékeim szerint úgy indultak a "megszorítások", hogy először a kedvezmény többszöri igénybevételének a lehetőségét szüntették meg azzal, hogy nem csak x napra visszamenőleg nézték az aktiválást.

(#2158) Dluinet válasza St3ven (#2157) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nem, most először

Többféle kerek számot ismerünk, de a legkerekebb szám a nulla.

(#2159) St3ven válasza Dluinet (#2158) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor azt gyanítom, hogy ugyanaz a forgatókönyv, mint anno a T-nél.

Azaz él a kedvezmény, de csak adott csomag legelső aktiválása esetén. :(

(#2160) betyarr válasza St3ven (#2159) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

én az M-et aktiváltam vagy 3 napja.90ft-ot vont le.előtte tavaly nyáron már volt aktiválva.

>>> regisztrálj a következő linken és kapsz 500MB plusz tárhelyet: https://onedrive.live.com/?invref=ba37666c9dc5e27a&invsrc=90

(#2161) moriak

moriak
(kvázi-tag)

Sziasztok. Szerettem volna átvinni a 30-as Vodafoneos számom a Bluehoz csak a fórum böngészése közben olvastam hogy IMEI tiltás van. Van egy Z2 készülékem a T gyárilag függetlenül árulja, ettől függetlenül én nem fogom ezt a készülékét hasznalni Blue kártyával? Köszönöm

(#2162) Fecogame válasza moriak (#2161) üzenetére

Fecogame
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha tényleg gyárilag független, akkor minden gond nélkül menni fog.

16dBi-s Wi-Fi antennák jelerősítéshez ( Raktáron! ) --> http://goo.gl/D29Wz

(#2163) McLaca válasza St3ven (#2159) üzenetére

McLaca
(őstag)

Na akkor legközelebb én is az L-et rendelem meg 2 hónapra, aztán az M-mel próbálkozok újra, mert akkorra már több mint 90 nap eltelik az utolsó megszüntetés óta (utolsó aktiválástól számitva meg több mint 120).

Ja, legutóbbi számhordozási igényünket a Telenor csont nélkül elfogadta. El se hiszem. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2164) club1 válasza Fecogame (#2162) üzenetére

club1
(Szakértő)

Attól hogy független a készülék, még az imei adatállományban bent lesz az.

(#2165) tope

tope
(őstag)

Eljött az idő, hogy váltsak: (30-asról számhordozás)
1. Kinyomtattam a T-Mobile-os Számhordozási papírt, ki is töltöttem.
2. Egyedi Előfizetői Szerződést ugyanígy (bár ott nem tudom pontosan mit kéne kitöltenem (pl. Bank neve, bankszámla száma az kell ? illetve szerződés száma a tetején azt gondolom nem nekem kell) 2. oldal közepén a választott díjcsomagnál mit kéne írni, Blue Easy ... ?

3. Ha jól értem ezen 2 dokumentumot beszkennelve kell elküldeni a szamhordozas@bluemobil.hu címre.

Mennyi az átfutási ideje ? Most ép alig van pénz a T-s számomnál (Dominós csomag), így jó lenne tudni mennyi idő lenne, nem akarom már feltölteni.
Ha bemennék helyi T-s boltba az gondolom nem sietett meg semmit, illetve Lidl-be.
Mire kéne még ügyelnem, hogy zökkenőmentes legyen a váltás (azaz elérjenek a jelenlegi számomom addig ameddig, majd az újjon minél előbb) ?

(#2166) St3ven válasza tope (#2165) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A legfontosabb, hogy nem a számhordozásos, hanem a márkaváltásos nyilatkozat kell neked.

(#2167) tope válasza St3ven (#2166) üzenetére

tope
(őstag)

Erről beszélek

Illetve Egyedi előfizetés

[ Szerkesztve ]

(#2168) tope válasza tope (#2167) üzenetére

tope
(őstag)

Márkaváltás menete: Amennyiben a megtartani kívánt hívószámára vonatkozóan jelenleg a Magyar Telekom Nyrt-vel áll szerződéses jogviszonyban a márkaváltáshoz kérjük töltse ki a „Nyilatkozat márkaváltáshoz - Telekom vagy MOL mobile szolgáltatásról blue mobile szolgáltatásra” dokumentumot, kérje munkatársunktól az Egyedi Előfizetői Szerződést, majd mindkét dokumentumot kitöltve és aláírással ellátva juttassa el hozzánk e-mailben (markavaltas@bluemobile.hu), faxon a 06 1 447 4128 számra, vagy postai úton a következő címre: Magyar Telekom Nyrt. 1519, Budapest, Pf. 434. A Telekom, illetve MOL mobile/blue mobile márkaváltás feltételeinek meglétét a blue mobile ügyfélszolgálat ellenőrzi. A márkaváltás során futárral juttatjuk el Önnek új blue mobile SIM kártyáját, amely normál és micro SIM kártya képes mobilkészülékébe egyaránt behelyezhető lesz, tehát felhasználható normál és micro SIM kártyaként is. A SIM kártya átvételkor fizetendő ára megegyezik az üzletben értékesített SIM kártya árával.

A vastagon kijelöltre kell küldeni :B

(#2169) St3ven válasza tope (#2168) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az lesz az. :K

A többit pedig a korábbi hsz-edben jól gondoltad. Blue Easy díjcsomag van csak, bankszámlaszám meg a többi a környékén természetes személy esetén nem kellenek.

(#2170) tope válasza tope (#2168) üzenetére

tope
(őstag)

Elküldtem a 2 doksit a címre, majd kiderül jól csináltam-e, kihagytam-e valamit.
Mondjuk azt nem értem, hogy lesz aktív a kártya így újként, mikor kell fizetnem a 999 Ft-ot, meg ilyenek.

St3ven: Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2171) St3ven válasza tope (#2170) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Futárnak fizetsz, kell majd a személyid meg a lakcímkártyád.

Miután visszaért az aláírt papír a futárral, egy leegyeztetett, késő esti időablakban fogják aktiválni a kártyádat. Engem felhívtak előtte, és kérdezték, jó lesz-e most rögtön, majd miután letettük, pár perc múlva meg is mukkant a régi T-s kártyám, és aktív lett az új blue-s.

[ Szerkesztve ]

(#2172) cocka

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Hi!

Amúgy az működhet, hogy netbankban feltöltesz egy blue mobile-os 30-as számot vagy gyakorlatilag elúszik a jóváírás?

(#2173) St3ven válasza cocka (#2172) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A többiek szerint megy.

Én nem próbáltam, mert 3000-es címlet a legkisebb, míg online feltöltésnél 1500. (Ha 2×1500-zal töltöm, 2×33 ingyenes blue-percet kapok, míg ez egy egyszeri 3000-es feltöltés esetén csak 1×33.)

(#2174) Fecogame válasza cocka (#2172) üzenetére

Fecogame
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Működik, de lottózóban érdemesebb tölteni a 1500 Ft-os címlet miatt ( 33 perc ajándék / feltöltés )

(#2175) cocka válasza Fecogame (#2174) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Van 1500 Ft-os opció is a netbankban. Ti milyen banknál vagytok, hogy nektek nincs?

(#2176) ztibor válasza Fecogame (#2174) üzenetére

ztibor
(fanatikus tag)

1500-as feltöltésnél is 1 évig lehet használni?

(#2177) pietrasko válasza ztibor (#2176) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Az csak 180 napot ad az érvényességhez

(#2178) ztibor válasza pietrasko (#2177) üzenetére

ztibor
(fanatikus tag)

Kösz, én is így emlékeztem

(#2179) Fecogame válasza cocka (#2175) üzenetére

Fecogame
(PH! addikt)
LOGOUT blog

K&H. Te?

(#2180) cocka válasza Fecogame (#2179) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

CIB. Itt ilyen összegek vannak:

1500, 3000, 5000, 10000, 15000 (telenornál is) Csak vodánál van 3000-től.

[ Szerkesztve ]

(#2181) cocka válasza cocka (#2180) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Amúgy meg csak a té meg a voda variálgat összevissza a feltöltési összegekkel. Bár e szerint feltöltheted a Budapest banknál is 1500-tel. Sőt a honlapjukon is ott alul. Kérdés, hogy ezek a megoldások bluemobile kompatibilisek-e.

[link]

(#2182) pietrasko válasza cocka (#2181) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Itt te választod ki az összeget.

(#2183) cocka válasza pietrasko (#2182) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Igen, de itt is megvan ez az opció:

[link]

És az a nem teljesen világos továbbra sem (bár az előző hsz.-ekből az derült ki, hogy működik), hogy a t-mobile minden feltöltési opciója működik-e egy bluemobile-os számmal is. Mondjuk kéne a számegyezőség miatt, de ahogy a websms rész felismeri, hogy a megadott szám nem egy t-mobile-hoz hordozott szám, úgy a rendszer is simán kiszúrhatja, hogy ez sem "teljesen" t-mobile-os. Ami azért furcsa, mert ugye a bluemobile-os szerződésben is valójában a Magyar Telekommal szerződsz.

[ Szerkesztve ]

(#2184) pietrasko válasza cocka (#2183) üzenetére

pietrasko
(őstag)

De a kártya HLR-je más, emiatt másik telefonközpont kezeli a SIMed, s ha a websms pl. csak a 20,30,xx HLR-ekkel kommunikál, akkor a te 87-es vagy akármilyen HLR-ed hiába telekomos, ha nem kommunikál a WEBSMS szerver vele.

(#2185) tope válasza tope (#2170) üzenetére

tope
(őstag)

Ma délelőtt hívtak, holnap hozza a futár a simet :Y
Ezt nevezem én gyorsaságnak.

(#2186) McLaca válasza tope (#2185) üzenetére

McLaca
(őstag)

Családtag is most hordoz, de őt nem hívták, csak mailt írtak.

Üdv!

(#2187) tope válasza McLaca (#2186) üzenetére

tope
(őstag)

Mail az előtte jött még a levél küldése napján.

(#2188) tope válasza tope (#2185) üzenetére

tope
(őstag)

Már nálam a sim, gondolom csak holnap hívnak az aktiválás miatt, de azért addig is beletettem a simet, hamár 2 simet kezel a telefon.

(#2189) prozodus válasza tope (#2188) üzenetére

prozodus
(kvázi-tag)

Az okos ötlet volt, akkor ha minden rendben lesz, folyamatosan elérhető leszel, és még csak nézegetned sem kell, bár este 8-kor rögtön meg szokott történni.

(#2190) pnauser válasza tope (#2188) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Arra figyelj, lehet kell majd egy újraindítás, mert elképzelhető, hogy nem jelentkezik fel automatikusan a hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#2191) pietrasko válasza tope (#2188) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Ha felhívod az aktiválási vonalat(+36304408700, ha jól tudom), s a 2es(sim csere) opciót választod megcsinálják most is akár.

(#2192) prozodus válasza pietrasko (#2191) üzenetére

prozodus
(kvázi-tag)

Azt meg hogy? Még az átvétel előtt??? Mielőtt a másik szolgáltató kikapcsolná a számot?! Az azért érdekes lenne, ha egyszerre 2 társaságnál él a szám...

(#2193) St3ven válasza prozodus (#2192) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Írta, hogy már átvette az új SIM-et. :U

(#2194) pietrasko válasza prozodus (#2192) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Márkaváltás történt.
Nem számhordozás.

(#2195) tope válasza pietrasko (#2194) üzenetére

tope
(őstag)

Számom maradt T-ről, Bluera váltottam a szolgáltatót csak.

(#2196) prozodus válasza pietrasko (#2194) üzenetére

prozodus
(kvázi-tag)

Nem ez volt a kérdés... Hanem h hogy lehet ezt megcsinálni, amíg a régi kártya él? Egyszerre 2 mükszik???

(#2197) pietrasko válasza prozodus (#2196) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Mivel mindkettő a Telekom rendszere, ha a Bluenál jelzi, hogy megjött a SIM s használná, akkor beregisztrálják a Blue SIM azonosítót a rendszerben, s pár perc múlva a Blue SIMen elérhető az előfizető.

Szolgáltató váltás esetén nem ilyen egyszerű.

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.