2014. szeptember 23., kedd

(#1551) bkgb

bkgb
(újonc)

Sziasztok!
A közeljövőben (a jövő héten) szeretnék én is Blue Mobilra váltani T-Mobile Dominóról. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem:
az egyenlegem egy hét múlva (8.31-én) jár le, ha holnap e-mail-ben elküldöm a márkaváltási kérelmet, az még belefér-e ebbe a határidőbe? Egyáltalán számít-e ez a határidő valamit, vagy nyugodtan kicsúszhatok belőle? (Azért írtam határidőt, mert ugye ha addig nem töltöm fel a Domino egyenlegem, akkor ugrik a rajta lévő össze, ami nem sok 379 Ft, de nem gond, mert azt még egy hét alatt lebeszélem, tehát elveszni nem fog.)
A másik kérdésem, hogy milyen fájltípusba érdemes elküldeni az e-mailben a kérelmet, pdf vagy jpg, mert szkenneléskor kétfélébe engedi elmenteni?
A választ előre is köszönöm, és elnézést, ha nagyon láma kérdéseket tettem fel.

(#1552) setom válasza bkgb (#1551) üzenetére

setom
(kvázi-tag)

Mindegy, hogy jpg vagy pdf.

(#1553) 8th válasza bakbéka (#1546) üzenetére

8th
(senior tag)

Pont két hónapja nyúzok egyet. Nagyon alap telefon. Mondjuk telefonálni abszolút hibátlan. Nálam másfél-két hetet elvan egy töltéssel úgy, hogy folyamatosan keresi a térerőt mert az nincs a környékünkön [link]. Opera Mini telepítése után netezni is lehet vele bár én csak a üzeneteimet (gmail) nézem meg rajta nagy ritkán ha épp nem vagyok gépközelben. Arra épp megfelel. Mind a mikrofon mind a hangszóró hoz egy erős közepes szintet. Általában zajban dolgozom de mindig hangosan és érthetően hallom a másik felet, ez fordítva is igaz. Zenelejátszóról rádióról nem tudok nyilatkozni kamerát is csak 1x próbáltam nem kell tőle csodát várni de elfogadható, csupán a telefonhoz mérten brutál akksija miatt vettem meg.
Megér-e 7000 forintot a telefon? Ha telefonálni kell vagy fülesen keresztül zenét hallgatni utazás vagy meló közben akkor mindenképpen mert arra hibátlan viszont ha hébe-hóba másra is használnám (web, multimédia) akkor már nem biztos, hogy újra ezt venném.

[ Szerkesztve ]

Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...

(#1554) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Köszönöm a választ!

(#1555) bakbéka

bakbéka
(újonc)

De még érdekelne,hogy milyen a rádiója és az mp3 lejátszója is.

[ Szerkesztve ]

(#1556) kezdő válasza Doosa (#1538) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Sziasztok!

Ez az IMEI tiltásos dolog biztos?
Rokonoknak lett vásárolva Domino csomagban jó áron nagyi mobil, de a Dominos percdíjak botrányosak.
Gondoltam, simán veszek Blue Mobile SIM kártyákat és azzal használhatják a telefonokat, hisz a hálózat megegyezik, még jó hogy azért benéztem ebbe a topicba előtte.

IMEI tiltás miatt, gondolom a szoftveres függetlenítés nem is segítene......
Tényleg képesek voltak több százezernyi IMEI-t tiltólistára tenni? :Y

(#1557) club1 válasza kezdő (#1556) üzenetére

club1
(Szakértő)

Persze, hiszen te is azt szeretnéd csinálni, amit a Telekom meg akar akadályozni az imei szűréssel.

A privát üzenetek közül a fórumba való kérdésekre nem tudok válaszolni, azt az időt inkább a családommal töltöm.

(#1558) zoetsa válasza RootRulez (#1499) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Most már késő neked, de mehetett volna a 2 napban, ha időben jelentkezik, és egyeztet, h 14-én legyen a hordozás.

[ Szerkesztve ]

(#1559) zoetsa válasza aicon (#1527) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Ilyenkor újra kell hívni az üfsz-ot: a legritkább esetben kerülsz uahhoz az emberhez.

Nyaralás alatt bnő meggyőzhető volt, h jobb a bm, net híján a címet nem tudtam tuti tutira, gondoltam üfsz. Hát ja... Hölgyike mint a papagáj hajtogatja, h menjek simért a lidlibe, mikor megkérdezem, h márkaváltásért mennék az Aradiba, de hányas számba is kell...
És még engem nézett hülyének, mikor mondtam, h nem, holott 2nk közül csak nekem volt fogalmam róla, h miről beszélek. Azért nem kicsit meglepődtem, h nem ismerte még a márkaváltás szót sem (sajnos nem túlzás)... És miután részletesen elmeséltem neki a számhordozást, megint rákezdte a lidli-litániát...

(#1560) zoetsa válasza bkgb (#1551) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Én is így voltam a télen, elvileg meglett volna, de elcseszték, nagyon alaposan, úh fel kellett töltenem a kártyát, és amikor újra lefogyott, hordoztam végül.

(#1561) bakbéka válasza 8th (#1553) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Mobilfény van benne?
Mert láttam olyan videót amelyben volt.
12 ikonos a főmenü?

(#1562) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

Tegnap próbaképp beletettük ismerős telefonjába a blue-s SIM-emet és ugyan azt csinálta mint az én régi telefonommal. Internet volt viszont hívást nem lehetett kezdeményezni. Ugyanúgy 2-3 éves gyári független készülék volt.
Úgyhogy aki nem Bluemobilos telefonba tervezi a sim-et beletenni, az mindenképp próbálja meg valahogy letesztelni, hogy az ő készüléke "kompatibilis-e".
Egyéb fórumba találkoztam már másokkal is akiknek hasonló gondjuk volt, ők úgy oldották meg, hogy kicserélték a telefonban a hálózati modult, de nem hiszem hogy ez mindenkinek létező és gazdaságos opció.

(#1563) club1 válasza Doosa (#1562) üzenetére

club1
(Szakértő)

Leírod azt is, hogy konkrétan milyen telefonmodellekről van szó, és azok pontosan melyik forgalmazóktól származnak?

A privát üzenetek közül a fórumba való kérdésekre nem tudok válaszolni, azt az időt inkább a családommal töltöm.

(#1564) Doosa válasza club1 (#1563) üzenetére

Doosa
(fanatikus tag)

Nekem egy Samsung Galaxy S2-m volt, a Samsung Magyarországtól, az ismerősét pontosan nem tudom csak annyi, hogy egy középkategóriás Alcatel.

[ Szerkesztve ]

(#1565) club1 válasza Doosa (#1564) üzenetére

club1
(Szakértő)

Nekem eddig az összes független telefonomban működött a kártya (N5800, Samsung Galaxy S DUOS, Samsung Galaxy S4 mini DUOS, Samsung Galaxy Pocket Neo, Alcatel 997D, Alcatel 993D).

(#1566) 8th válasza bakbéka (#1561) üzenetére

8th
(senior tag)

Nincs benne mobilfény. Zenelejátszó milyenségét nem tudtam neked kipróbálni mert nem tudom összekötni a géppel se adatkábelem se microsd-m nincs hozzá. Rádiót kipróbáltam az korrekt, jó vételi képességekkel bír. Igen annyi de ez változtatható.

Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...

(#1567) bakbéka válasza 8th (#1566) üzenetére

bakbéka
(újonc)

Értem.
És hangjegyzet,stopper,visszaszámláló,átváltó,számológéppel mi a helyzet?

(#1568) JoinR

JoinR
(senior tag)

Na átkérettem magam én is Blue-hoz végre :) 1-jén (hétfőn) délután 4-kor küldtem el az e-mail-t a márkaváltásos papírral és a szerződéssel, most 3-án (szerdán) jött a futár 48 órán belül. Már csak a telefonhívást kell várjam, hogy aktiválják. :C
Mondjuk a kiszállított SIM csak sima mini, nem micro, úgyhogy magamnak kell kivágjam...nem tudom azt külön kellett volna ígényelni, vagy csak így sikerült, de már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1569) club1 válasza JoinR (#1568) üzenetére

club1
(Szakértő)

Micro sim-et ingyen igényelhetsz, futár szállítja ki azt is, szintén ingyen. Hátránya, hogy az esetek egy részében az ügyfélszolgálat feladáskor beaktiválja és ezzel inaktiválja a régi kártyádat, és ilyenkor bizony az átvételig egynéhány napig szolgáltatás nélkül maradsz.

(#1570) JoinR válasza club1 (#1569) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Megcsináltam magamnak, nem kell hozzá született tehetségnek lenni :)) (van itthon másik micro-sim, így ahhoz könnyű volt mérni)

[ Szerkesztve ]

(#1571) St3ven válasza JoinR (#1568) üzenetére

St3ven
(őstag)

Érdekes, én nem kértem, mégis micro méretűre (is) kitörhető SIM érkezett alapból.

Samsung Galaxy S Advance 7 Core Neo Ace Pro Mini Pocket 12 Plus+

(#1572) Fecogame válasza St3ven (#1571) üzenetére

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Szintén, nekem is a második alkalommal ( két számot hordoztam át hozzájuk eddig ).

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#1573) McLaca

McLaca
(őstag)

Nekem is microra is kitörhetőt küldtek kérés nélkül. De van mini-micro-nano kivágóm is. :)

Üdv!

(#1574) zoetsa

zoetsa
(kvázi-tag)

Itt beszéltünk a fogyasztóvédelemről? Megtaláltam a cetlimet:

TK 685§
151/2003(IX.22)

1959.IV.307.248§

Jegyzőkönyv! (Ehhez van 8 pont, h mit kell tartalmaznia.)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.