2014. november 23., vasárnap

(#1701) Dluinet válasza St3ven (#1700) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

vodánál így volt

szegénynek lenni sokba kerül

(#1702) McLaca válasza sunavlys (#1696) üzenetére

McLaca
(őstag)

2008-ban vitten a számomat Telenortól Vodához, ugyanez volt. Mármint a 2001-ben szerződött telefonszámomhoz nem volt semmi a rendszerükben. Amikor cseréltek (talán AMDOCS-ra), akkortájt tűnhettek el ezek. A 2004-es számomhoz viszont már megvolt minden. Gyakorlatilag át kellett íratni a SIM kártyámat magamról magamra :D, vagyis szerződést kötni velük újra (eredeti szerződés mai napig megvan), hogy kiadják az akkor még a folyamatot meggyorsító engedélyt. Meg amúgy is célszerű volt megtenni, mert ha nem teszem, visszadobja a Telenor az egykapus váltásban a Vodának az egészet, hogy nem egyeznek az adatok.

Üdv!

(#1703) otps

otps
(tag)

NanoSIM-ről bármi hír?

(#1704) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Érdekesség:

Ma délután sikerült úgy telefonálnom Facebook hívás segítségével, hogy korlátozott Blue Mobile-os nettel kellett beérnem ( 32/32kbps ). A hangminőség pedig szinte tökéletes. 15-20 perces beszélgetés volt, meglepően jól működött a dolog :)

Amire figyelni kell, hogy a 3G hálózat elérhető legyen.

Egyébként online rádiót is lehet ugyanígy korlátozott nettel hallgatni :)

16dBi-s Wi-Fi antennák akár INGYEN szállítással ( Raktáron! ) --> http://goo.gl/D29Wz

(#1705) andatti

andatti
(fanatikus tag)

Nekem hétfőn járt le az egyenlegem, a számom még január akárhanyadikáig él a vodánál... Ma voltam a helyi lidl-ben, kértem a sima szerződéskötéses nyomtatványt, illetve a számhordozáshoz nyomtatványt, (mert telefonon egyeztettem a bluemobil-al és azt mondták mindkettőt ki kell tölteni...) erre csak az utóbbihoz tudott adni, a sima szerződés nem lett meg, nem találta, így nem tudta kinyomtatni... Menjek vissza holnap délelőtt, akkor ott lesz a főnök... :) Kérdezem, hogy a számhordozásért kell-e fizetni? mert alapból ingyenes, de az ászf-ben mintha az lenne, hogy 400 Ft... Lehet, hogy már itt is kérdeztem korábban, de nem emlékszem, hogy végül is kell fizetni a sim kártyáért, vagy nem? Azt tudom, hogy majd futár hozza az érvényes sim-et. Amit most itt írtatok, hogy lemondó nyilatkozat, az nekem teljesen új. Igaz, még sose hordoztam számot, mindig vodás voltam, vagy céges mobil, azokat meg sose én intéztem.
Tehát:
1. átíráshoz nyilatkozat, + szerződéskötés, normál szerződés kitöltése
2. bescannelve elküldeni nekik emailben, (mert így gyorsabb, azt mondták)
3. ők felviszik az adatokat és majd futár kihozza az új sim-kártyát, amit bele tudok tenni a telóba.
4. aktiválás, (ha van) és feltölteni az egyenleget X összeggel...

Jól értettem?

(#1706) club1 válasza andatti (#1705) üzenetére

club1
(Szakértő)

http://www.bluemobile.hu/tajekoztato.html#szamhordozhatosag
Ha jól emlékszem 1000 Ft-ot kért a futár a sim kártyáért, ebből talán 600 Ft volt a lebeszélhető/feltöltött rész.

* * A privát üzenetek közül a fórumba való kérdésekre nem tudok válaszolni. * *

(#1707) zedok

zedok
(senior tag)

Sziasztok!

Gondolkozom, hogy váltok blue-ra (telenorról). Lejárt a hűségidőm, alapvetően már VOIP-on telefonálok, és az a kérdés, hogy a sima blue mobil SIM-hez jár valamilyen mobilnet? Vagy ami van mobilinternet az oldalukon azt igénybe lehet venni az adott blue-s simhez? Előre is köszi! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1708) Dluinet válasza zedok (#1707) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

olcsón meg lehet úszni

1 és 2

(#1709) zedok válasza Dluinet (#1708) üzenetére

zedok
(senior tag)

Köszi, már aktív is a kártya. Most jön a mobilnet :)

(#1710) Doosa

Doosa
(fanatikus tag)

A T-nél megemelték 10 Mbit/s-re az összes kártyás csomag elérhető(max) sebességét. Vajon ez valamikor hozzánk is elér?

(#1711) McLaca válasza Doosa (#1710) üzenetére

McLaca
(őstag)

Már elért. A legutóbbi Blue ÁSZF változás erről szólt.

Üdv!

(#1712) zedok

zedok
(senior tag)

Amúgy jól értelmezem, hogy 30 naponta kell sms-t küldeni a mobilnet csomag miatt?

Tehát, ha 15-én vettem a kártyát és aktiváltam rajta a netet, akkor következő hónap 13-14-én újra kell küldenem sms-t, hogy a következő 30 napig is aktív maradjon ez a csomag?

[ Szerkesztve ]

(#1713) Doosa válasza McLaca (#1711) üzenetére

Doosa
(fanatikus tag)

Szuper! A honlapon még 7,2 van, ez tévesztett meg.
Kösz a választ!

(#1714) St3ven válasza zedok (#1712) üzenetére

St3ven
(PH! addikt)

Amíg van legalább a havidíj összegének megfelelő egyenleg a kártyádon, automatikusan megújul a net és levonják a díját 30 naponta.

Samsung Galaxy S Advance 7 Core Neo Ace Pro DuoS Mini Pocket LTE Mega 12 Plus+

(#1715) zedok válasza St3ven (#1714) üzenetére

zedok
(senior tag)

Szuper :) Köszönöm szépen a gyors választ! Gondolom a kedvezményes árú mobilnetre is ez vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#1716) McLaca válasza zedok (#1715) üzenetére

McLaca
(őstag)

Igen. Úgy érdemes, hogy megrendeled az épp 2 hónapig kedvezményest, majd a második hónap vége felé a megújulást kikapcsolod, így nem vonja le a harmadik hónapban a teljes összeget, de az időszak végéig használhatod. Amikor "lejárt", akkor pedig megrendelsz egy másik, megint 2 hónapig kedvezményes árút.
A "megújulást" a netes felületen tudod kikapcsolni.

Amiről pedig szó volt már korábban, miszerint nem az számít, hogy mióta nem használsz egy netcsomagot, hanem, hogy mikor volt az utolsó aktiválása, valóban igaz. Először volt 2 hónapig Blue M netem, aztán 2 hónapig S, és most újra meg tudtam rendelni az M-et 90Ft-ért, pedig a kikapcsolása óta csak 2 hónap telt el.
Tehát az utolsó bekapcsolástól számított 90 nap eltelte után (vélhetően a 91. napon) ismét kedvezményesen bekapcsolható.

Ja és még valami: a neten az "egyenleg és forgalom" menüben (bal felső) a net előfizetés időszakának záródátuma nem jó, 1-2 nappal későbbi, mint amikor valójában lejár. A helyes dátum az "előfizetések testreszabása -> mobilinternet -> beállítások" gomb alatt látható.

Üdv!

(#1717) otps

otps
(tag)

Bocs, biztos volt már: 4G helyzet?

(#1718) zoetsa válasza andatti (#1705) üzenetére

zoetsa
(kvázi-tag)

Ha már lejárt az egyenleged, cseszheted. Ha csak lefogyott a pénz, de nem járt le, akkor hordozhatod.

[ Szerkesztve ]

(#1719) Gézengúz

Gézengúz
(őstag)

Az csak nekem újdonság, hogy a 1412 úgy látszik ingyenesen hívható a Blue hálózatából?

Házad bárhol lehet, de Hazád csak itt

(#1720) Dluinet válasza Gézengúz (#1719) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

igen

(#1721) club1 válasza Gézengúz (#1719) üzenetére

club1
(Szakértő)

Ügyfélszolgálati számaink Magyarország területéről a Magyar Telekom vezetékes és mobil hálózatából díjmentesen hívhatók.

A Blue Mobile a Telekom mobilhálózata. Csak az értékesítés/marketing egy része tartozik a Lidl-hez.

(#1722) Gézengúz válasza club1 (#1721) üzenetére

Gézengúz
(őstag)

Nem baj most már bárki rákereshet a fórumban a 1412-re, akinek hozzám hasonlóan nem volt egyértelmű...

Szóval 1412 ingyenes :)

(#1727) Gézengúz válasza Gézengúz (#1722) üzenetére

Gézengúz
(őstag)

Szeretném tudni ki moderálta ki a hsz-kat és miért?

(#1728) club1 válasza Gézengúz (#1727) üzenetére

club1
(Szakértő)

Van erre topic, keresd meg, fejből nem tudom mi a neve.

(#1729) Gézengúz

Gézengúz
(őstag)

Annyira nem érdekel, hagyjuk, megvan a véleményem, egyre hígabb a társaság

(#1730) polonic

polonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az üzletekben lehet már kapni micro simes csomagokat is?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.