Hirdetés

2014. szeptember 30., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

IT café

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7251) Patice válasza prmcsk (#7249) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem hangzik rosszul a tudása, a realtek chipnek megfelelő, átlagos felhasználás mellett szerintem nem lesz gond vele.

A leírás utal a NAS funkcióra, de ez csak annyit tesz, hogy a bele rakható merevlemezt látni fogjátok PC-ről is hálózatban és másolhattok rá tartalmakat. Torrent is OK.

Ez ugyan az a chip, tudja a NAS funkciókat + torrent is szerepel a leírásban. És olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: HiVox Myotis; Samsung BD-C6500; Coincident CST-1; ValhallA jumperek, Soundcare tüskék

(#7252) prmcsk válasza philoxenia (#7250) üzenetére

prmcsk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Jogos a felvetés, csak azt elfelejtettem írni, hogy még visszamondható és ez teszi a kérdésemet aktuálissá. :DDD

Patice: köszi.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet a szegényeket sikeressé tenni azzal, hogy a gazdagabbakat kifosztod".

(#7253) szabi__memo

szabi__memo
(őstag)

Található valahol a chip-ek képességeiről rendes összefoglaló?
Milyen 264-es profile-okat tud kezelni?
hdmi 1.4-et kezeli-e?
stb
Köszi

(#7254) szucsinka válasza prmcsk (#7249) üzenetére

szucsinka
(őstag)

felejtsd el a komoly torrentezést nem csak ezen hanem majdnem mindeggyiken .olvass vissza ;) estleg használj kulcsszavakat :K

[ Szerkesztve ]

L:voltàl te màr életedbe. ...hol Laci? ?....................................L: hoonantudjam huuukk boooááááuuuáá

(#7255) madgie válasza szucsinka (#7254) üzenetére

madgie
(VIP)

Amennyit egy átlagember filmezik, arra bőven elég ez is (egy film/nap kábé)

“Two words I learned today: F*ck Chicago.”

(#7256) Tristis

Tristis
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem olyan furcsa, hogy itt mennyi ember lusta egy hordozható háttértárt átdugni az egyik eszközből a másikba, és ehelyett - bár pénze nincs rá - valamiféle félmegoldást keres zenelejátszóként. Srácok, ne tegyétek! ;-) A vinyó átdugása csak megszokás kérdése, és biztos vagyok benne, hogy sokak számára nem egy lélekvesztően fontos dolog. Torrent kliens... na arra erősen kíváncsi lennék, hogy kinek fontos az igazán... Míg kikeresel egy filmet, megnézed hányan töltik fel stb. már visszahozta az időbefektetést. :U
Szóval ésszel, kell a pénz másra is, főleg, hogy ilyen drágák a háttértárak....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7257) Tomika1981 válasza Tristis (#7256) üzenetére

Tomika1981
(tag)

"Nekem olyan furcsa, hogy itt mennyi ember lusta egy hordozható háttértárt átdugni az egyik eszközből a másikba"

ez a mondat 20 éve így hangzott:

Nekem olyan furcsa, hogy itt mennyi ember lusta egy ablaktekerőt letekerni az autóban és pénzt dob ki arra hogy mindezt egy gombbal tegye.

Remélem érzed a 2 modat közti összefüggést!

Egy NAS-t vagy DLNA-t támogató eszköz létjogosultságát nem hiszem hogy van értelme taglani. Az egy másik kérdés hogy jelenleg ezek mennyire és mire használható megoldások.

Tomika

(#7258) uki válasza Tomika1981 (#7257) üzenetére

uki
(fanatikus tag)

Annyit tennék hozzá, hogy azt kell még megnézni, hogy mekkora az az összeg amit kiadsz azért, hogy ne gombot nyomj, hanem kézzel tekerd vagy ne vinyót dugj át hanem működjön azonnal.

Nincs azzal baj ha valaki azt mondja neki az nem ér 5-10, akármennyi pénzt, de azt is fogadjuk el hogy van akinek meg megéri és ő még ha leül a tv elé akkor már nem kaar semmivel vacakolni.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#7259) Zen_Ronin

Zen_Ronin
(lelkes újonc)

Torrentezés.

A Himedia 560B-nél ez a következőképpen néz ki.
A PC-n megkeresem a letölteni kívánt pl. filmet, ugyanúgy mint eddig.
Letöltöm a torlent-fájlt, de nem a torrent-klienssel nyitom meg.
Beírom a böngészőmbe a Himedia 560B-re kiosztott ip-címet, és a torrent-kliensében nyitom meg az előzőleg letöltött fájlt.

Ennyi.
Innentől ugyanolyan, mint ha pl. a BitTorrent-et használnám.
Kivéve azt, hogy ha reggel elmegyek, akkor leállítom a PC-t, és a Himedia 560B töltöget.

És ha esetleg este is "dolgozik", közben simán nézhetem a filmeket.
:C

[ Szerkesztve ]

(#7260) aleister

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem offtopickodok tovább a plazmás totyikban, ezért gondoltam átjövök ide. :)

Olyan kérdésem lenne, hogy a HiMedia HD300B le tudja játszani a tömörített állományokból a bennük lévő videót?
Továbbá van arra lehetőség, hogy külső ODD-t csatlakoztassak hozzá? Vagy ebben az esetben érdemesebb lenne olyan készüléket vennem, amiben ez alapban benne van?

Everyone has iron in the blood so technically everyone has HEAVY METAL in their blood.

(#7261) kimi02

kimi02
(őstag)

Hálozati megosztásban müködik a Dune D1.
UTP kábellel van összekötvel a Routerhoz (TP-link WR541G-s) de az adatátviteli sebesség szerintem lassú , ha a számitógép vinyoról másolok a Dune vinyóra akkor a sebesség 6-7 mb/s.
Esetleg valakinek ötlete ?

(#7262) Snoop-y

Snoop-y
(őstag)

Sziasztok,

Media lejatszot keresek az alabbi celnak kene megfelelnie:
Kezeljen kulso belso ( ha van ) merevlemezt halozaton keresztul is mukodjon.

Hd felbontasban jol mukodjon hazimozi erositot ra lehessen kotni.
Van olyan ami tamogatja a windows mediacentert? Tehat hogy azon keresztul erem el az eszkozt?
Kb 30K osszeget szannek ra. WDTV Live-ot nezegettem itt ( Anglia ) azt biztos meg tudom venni mert kaphato :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7263) beers válasza jpeetr (#7170) üzenetére

beers
(őstag)

Nos vegyes a kép.......!
Hálózaton akadt a lejátszás! (killa)
USB-ról viszont gond nélkül vitte a beépített lejátszóval!
BS player is, de mintha a gyári videoplajeren simábban ment volna!
Ha lesz idő megnézem a többit is, de most csak erre volt időm!
A masina elég hozzá a hálózat viszont....!
Pedig gigabites routerem van!

Desert Combat 4ever!!!

(#7264) jpeetr válasza beers (#7263) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

mindenben N-es wifi van?
titkosítás? az is el szokta cseszni a sávszélt.
vedd le a titkosítást, aztán mac address szűrés próbaképp

mennyire vagy megelégedve vele? kép? hang? sebesség?

battletag: jpeetr#2753

(#7265) Pityke78 válasza Snoop-y (#7262) üzenetére

Pityke78
(senior tag)

Nekem is hasonló igényem lenne, annyival kiegészítve, hogy kezelje a HD hangsávokat is.
Illetve akár használtban is gondolkoznék, ha esetleg egy jobb vételt, magasabb kategóriát ki lehet fogni. Ezekben a lejátszókban nagyon nincs mi elromoljon, nem?

Tudtok olyan oldalt, tesztet ajánlani, ahol ebből a kategóriából lehessen válogatni?

Köszönöm a segítséget Snoop-y fórumtárs nevében is. :)

(#7266) prmcsk

prmcsk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Na...

Lemondtam az eaget m6-ot és helyette ma megvettük a HiMedia HD560B-t.

"Gyorsba" összeraktuk és eddig minden oké. Végső összeismerkedést holnapra tervezzük, főleg a NAS és torrent funkciókat illetően.

Zen_Ronin: Mivel tipus azonosak vagyunk, minden ismertetőd hasznos nekem.

"Nem lehet a szegényeket sikeressé tenni azzal, hogy a gazdagabbakat kifosztod".

(#7267) aleister válasza prmcsk (#7266) üzenetére

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagyon kíváncsi vagyok a beszámolódra. Én a HD300B-t néztem. Ez mennyivel tud többet?
A hw-ján látom, hogy kicsit fejlettebb chip, több ram és flash van benne, de a szolgáltatásait tekintve mivel tud többet?

Everyone has iron in the blood so technically everyone has HEAVY METAL in their blood.

(#7268) Rick4 válasza prmcsk (#7266) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Én is ma vettem meg, nemrég értem vele haza, még a szoba hőmérsékletét veszi fel..
Egyébként ki hogy gondolja, milyen fájlrendszerre formázzam a belekerülő vinyót? Mert ha NTFS-re formázom, és ki kell venni (ebből 1 másodperc) akkor akármilyen gépbe dughatom.

A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.

(#7269) Rick4 válasza Keksz (#7246) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Erre okosat nem biztos hogy tudok írni, mert nas-ban is gondolkodtam, de mivel az usb-s routeremen is van linux, meg a műholdvevőmben is, sok értelmét nem láttam a harmadik linuxos cuccnak, mikor nem használom ki a lényeges funkciókat sem. Nekem elég ha egy pici torrent megy, egy belső hálóból minden eszköz lássa, meg menjen a filmlejátszás, de nem hiszem, hogy pont olyan filmbe tenyerelek, amit ez ne játszana le. Egyébként meglepően súlyos a készülék, ezt nem fogja elhúzni a HDMI kábel a polcon.. :D

A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.

(#7270) prmcsk válasza aleister (#7267) üzenetére

prmcsk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A kettő között nagy hirtelen én sem találtam más kükönbséget annál, amit leírtál.

Újabb proci, több ram és +2GB flass-el tud többet.
Ez az, ami +5k-t megér nekem, mert emiatt még biztosabb "járást" várok tőle.

(#7271) Rick4

Rick4
(PH! nagyúr)

Na, összedugtam a cuccot, minden okés, hálóban is látok mindent, de még a torrent rész nem vili, nem menti el a beállított sebességeket, választanom kellene valami vinyót, de választási lehetőség nincsen, és a torrent se kerül a listába, viszont mikor másodszor is betenném, azt írja ki, már bent van...

(#7272) junkpod válasza Rick4 (#7194) üzenetére

junkpod
(őstag)

xtreamert ismerem, javaslom is, használom is, semmi gondom vele, ezt már 34-ért is láttam 24 hónap garival, illetve kintről már lehet rendelni a 3-as verziót 100+35 euró áron (jobb proci van benne).

Xtreamer SW4 - Android XBMC

(#7273) junkpod válasza GLOCK34 (#7242) üzenetére

junkpod
(őstag)

ez nem tudja a fullhd 3d-t?

Xtreamer SW4 - Android XBMC

(#7274) Rick4 válasza junkpod (#7272) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Ez jó válasz, csak már itthon van egy Himedia 560-as. :D

(#7275) jpeetr válasza junkpod (#7273) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

attól függ mit értesz fullhd3d alatt
bd3d-t, vagy fullsbs-t. elvileg bd3d-t tud, de szerintem fullsbs-t is.
ellenben magáról a lejátszóról sok jót nem írtak a tesztek

(#7276) GLOCK34 válasza junkpod (#7273) üzenetére

GLOCK34
(fanatikus tag)

A Blu-ray 3d nem látom hogy tudná. Az pedig jó lenne.

(#7277) jpeetr válasza GLOCK34 (#7276) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

pedig elvileg tudja:

Product Features

Full 1080P Frame-Packed (Blu Ray) 3D Capable Media Player!
Fast Realtek 1186 750MHZ Processor, USB 3.0 & Gigabit LAN!
3.5" Hard Drive Bay--Fits Desktop-sized Hard Drives (Hard Drive NOT Included!)
Integrated Memory Card Reader

(#7278) Cold5

Cold5
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Nekem is HiMedia HD560B-m van. Nagyon tetszik eddig a készülék. Mindent tud ami számomra fontos. Tökéletesen kiváltja a HTPC-met. Ami a legtutibb, hogy a 2TB HDD-t (WD20EARS) csak kivettem a HTPC-ből és beraktam a lejátszóba, azonnal vitte, nem kellett leformáznom.

Torrent működik, mindent lejátszik, hálózaton tudom kezelni a dolgokat. Még ne adj Isten egy androidos távirányító prg kellene hozzá és akkor maga lenne a csoda!

Csak ajánlani tudom!!!!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#7279) Rick4 válasza Cold5 (#7278) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

A torrenteknél látod a letöltési folyamatot is? Ha a menüben beállítod, hogy a torrent és a samba aktív legyen, akkor kikapcsoláskor neked látja a gép az IP-jén? Ha igenek jönnek, melyik fw van fent?

(#7280) GLOCK34 válasza jpeetr (#7277) üzenetére

GLOCK34
(fanatikus tag)

Nekem magas a műszaki adatok,csak nézni szeretném már normálisan.
Nekem ezt adták meg etalonnak. Mindegy milyen gyártótól,de ha ezek e speccek benne vannak akkor ok. Te biztos ki tudod mazsolázni belőle a lényeget,de én kajak nem értek hozzá. Mezei tévébambuló vagyok. :DDD

(#7281) TCr

TCr
(PH! addikt)

Mi most ez az Androidos távirányítós mizéria?
Miért jó az az embereknek, hogy az 30 ezer Ft-os kütyüjüket a 20-30-40 (vagy még több) ezer Ft-os mobiltelefonjukkal vezéreljék?

Kajakra nem értem, valaki magyarázza el kérem.

[ Szerkesztve ]

War has changed.

(#7282) jpeetr válasza GLOCK34 (#7280) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

Ne várd el, hogy bármelyik mediaplayer tudja majd azokat a dolgokat, amit egy 200-230ezer forintos mármár highend kategóriába tartozó bluray player.
Bár ha jobban belegondolok tudok egy olyat, ami mindezt tudni fogja neked. Az Oppo BDP-93 :)
Jó bocs, ezt nem hagyhattam ki.
Kapásból olyan képminőséget fog produkálni, amit szerintem mediaplayer meg nem fog közelíteni, max Dune vagy Popcorn.
A 7.1ch kimenet megintcsak durva lesz, mivel nem sok készülék tudja.
BD3D-ről ne is beszéljünk.
Én azt mondom, ha kell a bluray meghajtó is, akkor Dune HD Max. Talán az megközelíti minőségben, tudásban, de még az is szegényes ehhez képest.

(#7283) jpeetr válasza TCr (#7281) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

Semmire. Egyszer vittem haza szüleimhez a Dune-t, és otthon felejtettem a távirányítót.
Gondoltam végre hasznát tudom venni annak, hogy okosabb telefonom van, mint én.
Vajon min kommunikálna a telefon és a Dune? Hálózat. Nyilván.
Vajon be tudom e állítani a hálózatot távirányító nélkül? Nem.
Erről ennyit :)

(#7284) GLOCK34 válasza jpeetr (#7282) üzenetére

GLOCK34
(fanatikus tag)

Nem vagyok kihegyezve a médialejátszóra,jó lenne egy asztali Blu-ray is,legfeljebb kiírom az olyan filmeket ami megéri. Hálózati rész teljesen hidegen hagy,a pc állandóan megy.
Tehát ismersz olyan több komponensből álló író,olvasó egységeket ami valamilyen formában képes azt a full minőséget adni? Letöltött film kiírva milyen a gyárihoz képest?

(#7285) Na_Ta

Na_Ta
(újonc)

Üdv!
Létezik olyan média lejátszó, amin Gigabit LAN van és USB3.0-n képes fogani külső eszközt?
Előre is köszönöm.

NT

(#7286) jpeetr válasza GLOCK34 (#7284) üzenetére

jpeetr
(fanatikus tag)

Nem ártana tudni egy értékhatárt, hogy mennyit szánsz rá.
Mivel digitális adatról beszélünk, elvileg ugyanolyan lesz a másolt film minősége, mint az eredetié.
Gondolom ha már ilyen minőségekről beszélünk, akkor nem rippelt mkv-kra gondolsz, hanem rendel blurayekre.

(#7287) aleister válasza Cold5 (#7278) üzenetére

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Cold5, Prmcsk, Rick4 és többi kedves HD560B tulaj :)

Egyetlen kérdésem van: tömörített állományokból le tudja játszani a filmet a player?
Mert ha már torrentezni lehet vele, és az esetek komoly részében be lesz tömörítve az így letöltött film, akkor elég nagy szépséghiba lenne, ha először át kéne másolni hálózaton egy pc-re, kitömöríteni, majd onnan vissza a lejátszóra.

(#7288) Patice válasza aleister (#7287) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ezt tudnia kéne a médialejátszóknak? Tömörített állományt szerintem egyik sem fog tudni neked lejátszani. Számítógép sem tud, előtte ki kell csomagolnia. Ugyanezt meg kéne csinálnia a médialejátszónak, ami nem erre van kitalálva. Elkezdi ugyan, de a processzora nem bírja és lefagy.

Eladó: HiVox Myotis; Samsung BD-C6500; Coincident CST-1; ValhallA jumperek, Soundcare tüskék

(#7289) TCr válasza aleister (#7287) üzenetére

TCr
(PH! addikt)

Eleve jókora nagy szépséghiba beRAR-olni a filmeket.

War has changed.

(#7290) Toobee válasza Patice (#7288) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Azt hiszem a VLC-hez le lehet szedni valami modult, amivel rarból játszik.

Furutech ADL Cruise eladó!

(#7291) Galahed válasza Na_Ta (#7285) üzenetére

Galahed
(fanatikus tag)

Elvileg a popcorn pl A-300 az tudja, lasd itt:

[link]

Bar szerintem csak SLAVE az USB 3.0 -ja.

BB Z10 10.2.1.1925

(#7292) madgie válasza Toobee (#7290) üzenetére

madgie
(VIP)

XBMC gond nélkül tolja a raros filmeket.

“Two words I learned today: F*ck Chicago.”

(#7293) Tomika1981 válasza aleister (#7287) üzenetére

Tomika1981
(tag)

Honnan töltesz filmeket? A jobb oldalak már nem engednek rarba tömörített filmeket feltölteni.

Tomika

(#7294) Patice válasza madgie (#7292) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

XBMC, VLC. Mindkettő Linux alapú. Akkor egy linux alapú firm megoldhatja vajon ezt a problémát? Vagy Android?

(#7295) Imdre válasza Patice (#7288) üzenetére

Imdre
(fanatikus tag)

A-210-en is nézem a rar-os dolgokat. Igaz külön app kell hozzá, mert a gyáriba belefagy. Az llink viszont viszi, mintha be sem lenne csomagolva.
Pc-n én km playert használok, az is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7296) Patice válasza Imdre (#7295) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A RAR-olt és feldaraboltat is játsza folyamatosan? ;]

(#7297) GLOCK34 válasza jpeetr (#7286) üzenetére

GLOCK34
(fanatikus tag)

Blu-ray mindenképp. Jó lenne ha 150-ig beleférne. Hang optikán menne egy Harman erősítőbe,igaz az nem 3d. Az oppo már meredek,nem szeretnék annyit kiadni érte.

(#7298) Patice válasza GLOCK34 (#7297) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor Dune HD Max, pont annyi.

(#7299) aleister válasza Patice (#7288) üzenetére

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Több médialejátszó is tudja ezt. Úgy ahogy az iso-ból is le tudják a filmet játszani. Semmivel nem bonyolultabb megoldani. Márpedig a HD560B tudja a BD-ISO és a DVD-ISO lejátszást is.

(#7300) Imdre válasza Patice (#7296) üzenetére

Imdre
(fanatikus tag)

A feldaraboltat nem viszi folyamatosan. Viszont arra jó, hogy ne kelljen dupla helyet foglalva tárolgatni, ha az ember csak meg akar nézni valamit. Így pc sem kell hozzá, ha netán hajnalban jönne le valami.
Viszont a gyári kliens (1.75) leszedés után egyből kicsomagolta, csak sajnos ha az fel volt darabolva akkor az is csak az első rész bontotta ki. Gondolom a későbbi verziókba emiatt sem rakták bele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.