Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    válasz tlac #4940 üzenetére

    Több hsz.-hez is hozzászólnék, de nem idézem mindet.

    "szerintem egy merevlemeznek sem használ a hetekig tartó folyamatos üzem."
    Tévedsz! Egy winyó halála, inkább a sűrű újraindítás!
    Inkább pörögjön egy lemez, minthogy mondjuk egy óra múlva újra bekapcsolod. Nekem volt már dolgom olyan szerverrel, ami kb. 6 évig ment újraindítás és hiba nélkül! Azóta nem vagyok annál a cégnél, lehet, hogy azóta is megy!
    Az indításkori hatalmas áramfelvétel szokta tönkretenni az elektronikát!

    A flash tárolókat sajnos nem lehet végtelenszer újraírni! Az élettartamát leginkább ez befolyásolja. Érdemes jó nevű gyártmányt venni. Állítólag a Kingston elég sokáig szokta bírni. Azért már annyit javult a gyártástechnológia, hogy ki merték adni az EeePc-t (ennek is flash tárolója van!) és gondolom azért legalább néhány évre szánták az élettartamát!

    Én most raktam rá a 8G-s pen-t. Sajnos nem vagyok profi linuxos, és még sok dolgot be kell lőnöm rajta. :(
    Talán egy másik fórumon aktív KGY-től olvastam (http://sctcs.seaky.hu/forum/), hogy ő USB HUB-ot és kártyaolvasót használ. Így több, máshonnan már kikopott SD, CF, MMC, stb. kártyát is tud hasznosítani. Például így egy 512-es CF kártyát lehetne swapnak és lognak tenni, míg egy nagyobb pen-re az adatokat. Így ha ez a sűrű írástól tönkremegy, könnyű pótolni, és a fontosabb adatok biztonságosabb helyen vannak!

Új hozzászólás Aktív témák