Új hozzászólás Aktív témák

  • hanog

    csendes tag

    válasz r3pl4y #3545 üzenetére

    Próbáltam a webet is, nem hat rá semmi. Igazából szívtam én is az ékezetekkel rtorrent miatt de sikerült úgy beállítanom, hogy bár az alap problematika megvan, hogy vagy ftp ékezet vagy szamba ékezet, de rtorrent nem száll el. Így ha valamit kirakok ftpre vagy hozzám tesznek fel ékezetest akkor azt ftp-n szedem, a samba meg marad a torrentre meg a windows hálóra. Eddig az volt a baj hogy ha ékezetes torrentet szedtem le akkor az sambában és ftp-ben is kriksz kraksz lett. De ezzel a beállítással megoldottam hogy ha ékezetes torrent jön le akkor a samba normálisan látja és csak az ftp lát szemetet.

    A beállításom:

    nvram unset usb_vfat_options
    nvram unset usb_smbcpage_x
    nvram unset usb_smbcset_x

    nvram set usb_vfat_options=codepage=852,iocharset=utf8
    nvram set usb_smbcpage_x=852
    nvram commit
    nvram save
    nvram commit /csak a biztonság kedvéért :)/

    Az usb_smbcset_x unset után alapértelmezésként utf8-ra áll be nem kell babrálni!
    Az smbcpage és az smbcset a /etc/smb.conf fileban írja át a megfelelő kódlapra mely reboot után íródik bele /ezt csak azért írom le mert én eddig ezt nem tudtam/, a vfat fogalmam nincs mit ír át igazából, reméltem hogy a vinyó kezelésének kódlapját de hiába utf8, az ftp még mindig ratyi, viszont ha rtorrent leszed egy ékezetes fájlt vagy mappát akkor sambában legalább normális lesz.

Új hozzászólás Aktív témák