Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Pumika1975 #19944 üzenetére

    Ma kaptam reggel a Tmallboxtól egy levelet, hogy elérhetőek az MTK6589-es professzorokkal szetelt telefonok.
    (Azért nem venném mindet kézpénznek, de a THL és a ZOPO valósnak tűnik. Ha a ZOPO valós, akkor a Hero H sorozat, mint OEM ZOPO is az lehet)
    Tehát elkezdenek szivárogni lassan ezek is.
    Addig viszont biztos nem vennék, amíg nincs biztos infó ezek root-olásáról, illetve a többi segédprogram használhatóságáról. (MTKDroidtools, Mobileuncletools, stb...)

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • Drbonci

    aktív tag

    MTK6589 lehet már rootolni? Nem nagyon találtam róla infót, és nem látom a telefonoknál sem hogy opció lenne.

  • Janocax

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár napja boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen telefonnak..

    [Changjiang N7300+ Phablet MTK6589 ]

    Tudna valaki segíteni a rootolásban?

    [ Szerkesztve ]

  • tboy93

    nagyúr

    Kéne nekem egy "kis" segítség! Haverom iNew-ján akarunk véghezvinni néhány módosítást. Ehhez szeretnék jól érthető leírásokat találni.

    A telefon egy iNew 2000

    1.) Hogyan tudjuk rootolni? Erre a telefonra specializált root módszert nem találtam, elég csak simán MTK6589-es soc-ra illő rootmegoldást találni? Tudtok ilyet mutatni?

    2.) IMEI szám mentésről volt itt szó korábban, cikk is készült róla?

    3.) Hogyan tudjuk lementeni a ROM-ot a telefonról, backup-ot csinálni?

    4.) Átparticionálás is érdekelne, de szintén nem találtam erre a telefonra illőt. Zopo 810-re láttam, de nem tudom érdemes-e megpróbálni azzal.

    Előre is köszi! :DDD :R

  • cappa72

    nagyúr

    válasz paolinho #25910 üzenetére

    Hmmm... Megint egy érdekesen viselkedő mtk6589....
    A lenovo a820 is tud recovery érdekességeket produkálni, de hogy újraindítás után eltűntek a root jogok, na olyat nem produkált.
    Ha cwm van, akkor ezt is megprobalhatod telepíteni cwm-ből : [link]. Ez egy superSu telepítő mtk6589-hez.

    Amíg nem tisztázódott a helyzet, addig ne próbálj visszaallitas csinálni.
    Ha lesz root, akkor a teljes rendszer menthető lesz mtkdroidtools - szal!

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • hungobungo

    aktív tag

    válasz sasa311 #26174 üzenetére

    Azért nem ennyire tragikus a helyzet, én eddig bármilyen noname telefonnal találkoztam, stabil volt, főleg a mostani mtk6589-esek. Az upgrade hiánya szvsz nem olyan nagy probléma (sokan használnak még Android 2.3.x-es telefonokat, és ők sem sírnak...). A kernel/driverforrások hiánya miatt nem várható, hogy a gyártónál újabb romot faragjon valaki (hacsak nem elég pl. az Android 4.3-asnak ugyanaz a kernel mint a régebbinek).
    A root-olás után az alap javíásokat meg lehet tenni (gps fix, kínai szarok lepucolása, stb.).

    Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ezekbe a mostani 4.1.x-4.2.x androidos telefonokba nem is nagyon kell beletúrni, ha nem kínai belpiacra szánt készüléket veszünk (hogy legyenek támogatott nyelvek, play áruház, stb.)

    QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

  • cappa72

    nagyúr

    MTK6589 root-olása CWM recovery vagy Kínai "CWM" (aka tyúklábas recovery) segítségével:
    [link]
    A képek fölött ott van a CWM-nek megfelelő szöveg is.
    A hozzá tartozó root.zip

    Remélem segítség.

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • faresz5

    senior tag

    válasz tboy93 #27523 üzenetére

    Az általad linkelt autoroot MTK6589-re fájljai (2usbdriver +maga az autó root csomag+pdf-be lementve az oldal a rootolás mikéntjéről.)
    (mivel csak regisztráció után lehetett letölteni a fájlokat, ezért linkeltem be ide a közvetlen elérést.)
    data.hu:

    [link]

    Hátha valakiknek hasznos lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • alázógyík

    őstag

    válasz tabela #29121 üzenetére

    Nekem pedig hirtelen az X7 telóm nem lett rootolt. :DD

    Szerk.: Majd megpróbáltam Az Mtk6589 one key root progival, erre hibát dob : Intall_Failed_Already_Exist :F

    [ Szerkesztve ]

  • blueye

    veterán

    MiniDeal hírlevél:

    JIAYU G4 Android 4.2 Smart Phone MTK6589T Quad Core 2G/32G With 4.7 Inch HD IPS Retina Screen 13MP Camera
    Special price is 329.99$(SG Post)

    ZTE V967S MTK6589 Quad Core 1.2GHz Android 4.2 Dual Sim 5.0 Inch QHD Smart Phone
    Special price is 169.99$(10$ discount 113ABED)

    UMI X2 Smartphone 5.0 Inch 1080P FHD Screen 1G/16G MTK6589T 1.5Ghz Quad Core Android 4.2 - Grey
    Special price is 249.99$

    Lenovo S820 SmartPhone Android4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.7 inch HD 3G WCDMA 13.0MP
    Special price is 295$

    Lenovo S750 Smartphone Gorilla Water Proof Android 4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch QHD Dual Sim
    Special price is 244$(10$ discount 13aed)

    iocean X7 Black MTK6589T Quad Core 5.0" IPS Screen Android 4.2.Smartphone
    our price is 229.85$(SG Post)

    Original Lenovo K900 Android 4.2 Intel Dual Core 2.0GHz With 5.5 Inch Full HD 13.0MP
    our price is 499$(Nillkin case as gift)

    ThL W8 Beyond MTK6589T 1.5GHz 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2- Gray
    Discount price is 224.99$(35$ discount 11mini)

    ThL W8 Beyond MTK6589T 1.5GHz 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2- White
    Discount price is 224.99$(35$ discount 11mini)

    Lenovo A660(green arrive)
    Lenovo Lephone A660 MTK6577 dual SIM dual-core waterproof IP67 5MP GPS Smart Phone
    our price is 118.5$(root and install mulit-language)

    Lenovo A830 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz 5.0 inch QHD 3G WCDMA 8.0MP
    Special price is 179.99$

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Crytek #37846 üzenetére

    MTK-s cuccokhoz elérhető átparticionáló program.
    MTK6577-hez
    MTK6589-hez (ez épp a 4BG-os telefonokra optimalizált)

    Más platform esetén, pl. az LG 2x-ed esetén az lehet a megoldás, hogy felcseréled a /system/etc/vold.fstab fájlban a tárhelyek csatolási pontjait. Persze ehhez root jogosultság kell, és csak saját felelősségre.

    szerk. DJGABI megelőzött ;)

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • scream

    veterán

    Sziasztok!

    Tervezek a közeljövőben rendelni egy új készüléket, ami a jó öreg SGS-t váltaná le.

    Árban 40-50ezer magyar fizetőeszközre gondoltam, ha kicsit több nem gond, de azért ne szálljon el.

    Ami kéne :

    - erős proci MTK6589 vagy MTK6589T vagy egyéb ajánlott
    - erős grafikai egység
    - 1 vagy 2 GB RAM
    - igazából a ROM mérete a legkisebb gond, mivel MicroSD-vel bővíthetőek
    - IPS vagy AMOLED 4,5" vagy 5" értelmes felbontással (ahogy hallottam FullHD felesleges)
    - GorillaGlass
    - szép kialakítás, jó összeszerelési minőség, jó anyaghasználat
    - amennyire lehet normális hang chip (zenelejátszáshoz, hallgatáshoz)
    - mikrofon legyen normális helyen, legyek jól hallható a telefonálás közben és én is értsem amit mondanak.
    - legyenek rá, hozzá ROM-ok, root, ilyesmi
    - normális méretű akkumulátor ami kivehető (tehát nem beépített)

    Remélem nem állítottam teljesíthetetlen kritériumokat.

    A válaszadóknak előre is köszönöm :R

  • exact6

    tag

    Sziasztok!
    Szerintetek ez az Auto Root megoldás működik MTK6589T-s verziójú prociknál is? Ugyanis feleslegesen nem akarom kifizetni azt az ezrest amennyibe a rootolás kerül, ha itthon is megoldható egy gombnyomással.

  • cappa72

    nagyúr

    válasz azozo #42939 üzenetére

    A linken található helyen linkeltem két programot is, az egyik mtk6589-hez, a másik MTK657x-hez. Ezeket a droid rendszerről lehet indítani, root-olt telefon esetén.
    Nem root-olt telefon esetén flashtoollal, vagy CWM-ből telepítő szkriptből is meg lehet oldani (elvetemültebbeknek adb-n keresztül)

    Veszélyek:
    1, Nem a megfelelő verziót használod.
    2, Túl nagy ártméretezési értéket választasz: átnyúlik a következő partícióra, kinyírhatja a telefont.

    @ (#42941) anonym1s
    Akkor megiscsak eloszor irtam jol, nem felcsereli hanem elvesz az egyikbol amit hozza ad a masikhoz
    :K

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • greyslay

    aktív tag

    WHL w8 beyond (MTK6589T) rootolásába segítene valki ?
    Sehogy sem sikerül.

    "embertelen ember munka"

  • greyslay

    aktív tag

    válasz cappa72 #43027 üzenetére

    Az a baj, hogy ugye ez MTK6589 hez van , és ebben pedig MTK6589T van, (gondolom) emiatt valamiért kiírja hogy sikeres a root újra isindul, de a root checker az nem rootolt devicet ír.

    "embertelen ember munka"

  • alexw801

    senior tag

    A ZTE V987 támogatása beérett, Bruno és több felhasználó kitesz magáért. Apróbb bug-ok miatt változott a CWM Recovery, a partícionálás, van 4.2.1 JB friss MOD ROM (2013.08.03 dátummal), és az időközben bele került Gravity Box is frissült.
    Bruno útmutatója mellett mások egyszerűbb módszereket javasoltak (Mobuleuncle Tools és meteos...apk használata) és ezzel a Flash tool használat elkerülhető, nem kell szétfeszegetni a telefont.
    Röviden összefoglaltam, nálam működött:

    Tennivalók, ZTE V987 software karbantartás, 2013 augusztus
    Letölteni, kicsomagolni:
    1. Recovery csere Mobiluncle Tools-al:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=67
    #669
    CWM recovery 6.0.3.5

    2. Particionálás módosítása Meteos tool-lal:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41837761&postcount=182
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk

    3. Custom ROM csere CWM Recovery-ben zip fájlból:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874
    #1,
    V3.0R2MOD (03-08-2013)
    Kicsomagolás után előjön: update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip

    4. Gravity Box csere CWM Recovery-ben zip fájlból, csak letölteni, nem kicsomagolni:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=70
    #692
    GravityBox v2.1.0

    VÉGREHAJTÁS:

    SD kártyára másolni:
    1. recovery.img
    2. meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk
    3 update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip
    4 update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip

    Alkalmazások elmentése MyBackup Root segítségével (Titanium Backup akadós, nem használható): / New backup / Alkalmazások és média, apk-k, adatok.

    1. Mobiluncle Tools
    Recovery update
    Recovery file in SD Card – választani
    Are sure flash recovey?
    OK.
    2. Beállítások / Biztonság / Ismeretlen források / beválasztani.
    Fájlkezelő
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk – választani
    Csomagtelepítő
    OK. Sikeres telepítése után:
    Meteos MTK6589 – rányomni
    2.0 GIB / data partition – választani
    Reboot into Recovery – rányomni
    3. Már Recovery-ben vagyunk a meteos…apk futtatása után.
    a. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    b. Megkeressük az update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    c. Lefut, közben AROMA installer-el választhatunk különböző opciókból. KÉSZ!
    d. Kilépünk a CWM Recovery-ből (reboot…). Beállítgatjuk a nyelvet, gmail címet, stb. Kikapcsolunk.
    4. Belépünk a CWM Recovery-be: Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával.
    e. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    f. Megkeressük az update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    g. Lefut, KÉSZ!
    h. Kilépünk a CWM Recovery-ből.

    Az új felállás jellegzetességei:
    CWM Recovery-be belépés csak Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával (kikapcsolás menüben nem lehet boot into Recovery-t választani).
    Létrejött egy sdcard1, ez belső, és sdcard0, ez a külső (microSD).

    Play store-ból letöltjük a MyBackup Root programot. Elinditjuk, alul menü gombbal belépünk a Beállításokba / Mentés helyét átírjuk sdcard0-ra, mert ott van az elmentett állományunk. Ezután My backups / Restore, előbb az apk-k, majd az adatok is (ha külön mentettük el őket). Reboot.

    KÉSZ! :DD

    Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

  • greyslay

    aktív tag

    Úrja próbálom rootolni az MTK6589T -t , de a bynari féle rootnál azt írja hogy nem talál valami "ric" filet.
    És egyszerűen nem sikerül a root.
    Az autoroottal is hasonló az eredmény ott pedig: FAILURE [INSTALL_FAILED_ALREADY_EXISTS]
    [*] Rooting phone
    [*] This may take few minutes.
    [-] Failure.

    szval én feladtam. Új cwm-et meg nem akarok rá rakni csak a root miatt..

    "embertelen ember munka"

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz greyslay #43775 üzenetére

    Nem MTK6589T, hanem MT6589T... :N

    "Az autoroottal is hasonló az eredmény ott pedig: FAILURE [INSTALL_FAILED_ALREADY_EXISTS]"

    Már telepítve van, amit fel akar tenni. Nyilván az adb-t használja. Kellene bele egy -r kapcsoló, akkor felülírja, ha létezik, akkor is.

    A Bin4ry root-ból pedig létezik pár... Elvileg a gyökérkönyvtárában kéne legyen a ric fájl.

  • alexw801

    senior tag

    válasz dwiki #43983 üzenetére

    Mórickásan leírtam, ugyanis én nem vagyok szakember. Ha nem volt átpartícionálás a gyári állapothoz képest, akkor a 2. lépés nem szükséges.

    Tennivalók, ZTE V987 V1.0 – V3.0 MOD ROM update és egyebek:

    Letölteni, kicsomagolni:
    1. Recovery csere Mobiluncle Tools-al:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=67
    #669
    CWM recovery 6.0.3.5

    2. Particionálás módosítása Meteos tool-lal:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41837761&postcount=182
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk

    3. Custom ROM update CWM Recovery-ben zip fájlból:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874
    #1,
    V3.0R2MOD (03-08-2013)
    Kicsomagolás után előjön: update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip

    4. GravityBox update CWM Recovery-ben zip fájlból, csak letölteni, nem kicsomagolni:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=70
    #692
    GravityBox v2.1.0

    VÉGREHAJTÁS:

    SD kártyára másolni:
    1. recovery.img
    2. meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk
    3 update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip
    4 update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip

    Alkalmazások elmentése MyBackup Root segítségével, amelyet a Play Store-ból lehet installálni. (Titanium Backup akadós a V1.0MOD ROM-mal, nem használható): / New backup / Alkalmazások és média, apk-k, adatok.

    1. Mobiluncle Tools
    Recovery update
    Recovery file in SD Card – választani
    Are sure flash recovey?
    OK.
    2. Beállítások / Biztonság / Ismeretlen források / beválasztani.
    Fájlkezelő
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk – választani
    Csomagtelepítő
    OK. Sikeres telepítése után:
    Meteos MTK6589 – rányomni
    2.0 GIB / data partition – választani
    Reboot into Recovery – rányomni
    3. Már Recovery-ben vagyunk a meteos…apk futtatása után.
    a. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk a wipe data / factory reset-re, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk, majd ha készen van, azután az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    b. Megkeressük az update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    c. Lefut, közben AROMA installer-el választhatunk különböző opciókból. KÉSZ!
    d. Kilépünk a CWM Recovery-ből (reboot…). Beállítgatjuk a nyelvet, gmail címet, stb. Kikapcsolunk.
    4. Belépünk a CWM Recovery-be: Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával.
    e. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    f. Megkeressük az update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    g. Lefut, KÉSZ!
    h. Kilépünk a CWM Recovery-ből.

    Az új felállás jellegzetességei:
    - CWM Recovery-be belépés csak Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával lehetséges (kikapcsolás menüben nem lehet boot into Recovery-t választani).
    - A memória szerkezete: létrejött egy sdcard0, ez a microSD kártya, valamint a telefon memória tárhely.
    Tennivaló:
    Play store-ból ismét letöltjük a MyBackup Root programot. Elinditjuk, alul menü gombbal belépünk a Beállításokba / Mentés helyét átírjuk sdcard0-ra, mert ott van az elmentett állományunk. Ezután My backups / Restore, előbb az apk-k, majd az adatok is (ha külön mentettük el őket). Reboot.

    KÉSZ!

    Továbbiak:

    A Facebook nekem akadt, levettem, Play Store-ból újra telepítettem.
    Titanium Backup-al az összes app-ról (ami a listában fehér színű) egyenként csináltam biztonsági mentést.
    Ezután az SD kártyán a rerware mappa teljes tartalmát törölni lehet, ez volt a MyBackup Root elmentett adat tömege.
    Ismerkedni érdemes a GravityBox-szal, ebben lehet állítgatni a SIM-eket.

    Bp. 2013.08.19.

    Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

  • andatti

    senior tag

    válasz kosturica #44327 üzenetére

    userek közül Cappa72, vagy Keeperv85, esetleg ekrisztian-t ajánlom a boldoguláshoz... :)

    Én ennyit találtam:
    "ROOT-olás
    ● USB debugging legyen bekapcsolva (beállítások, fejlesztői eszközök)
    ● Töltsd le, és telepítsd a drivereket
    ● Tömörítsd ki az MTK6589 Auto Root mappát
    ● Kösd össze a telefont a PC-vel
    ● Futtasd a run.bat fájlt a kitömörített mappából
    ● Nyomj meg egy gombot, és várj
    ● Ha kész, újraindul a telefon
    ● Ellenőrizd, hogy sikerült-e, pl. Root Checker programmal (Ha sikeres, akkor gratulálni fog a program.)"

    Ezek szerint nem rootolva kérted a 6,5-es telódat? Root nélkül nem is akartad tesztelni?

    és Cappa72 meg is érkezett... :C :C :))

    [ Szerkesztve ]

  • Brain75

    senior tag

    Hello

    Lehet hogy hülye kérdés, de egy rootolt kínai MTK6589-es telefont hogy lehet unroot-olni ?

    /LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

  • vegyszer

    addikt

    válasz akon #47353 üzenetére

    Egy sorral kell egy rendszer fájlt kiegészíteni. Minden MTK6589 procis telón segít, ami 120km/h sebességet mért gyaloglás közben. (az útvonalon nem pontosít semmit, csak a sebességmérést javítja meg)

    Root jog kell hozzá, majd reboot. És kész is

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • Dyingsoul

    veterán

    thl W8s telót rootolnám (MTK6589), minidealről jött és elméletileg félkész root van rajta:

    No warez!

    Elinditottam az autorootot és itt áll már vagy 5 perce. Valami tipp? merjem bezárni vagy hagyjam még?

    [ Módosította: wwhy ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • hunaqua

    addikt

    Mondjátok el ,hogy lehet a Root-ot leszedni (valami kínai SU)?.Le kellene szednem,azután az AutoRoot-al mehetne fel rá a "rendes".
    (MTK6589)

    [ Szerkesztve ]

    SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

  • mailman

    tag

    Emberek,
    MTK6589 illetve 6577-es Meteos fele particionalo apk-kat ismeritek? Movilesdualsim forumon talaltam, be lehetne tenni az osszefoglaloba is igeny eseten, par kattintassal lehet a telefonon elvegezni a tarhely ujraosztasat, pofon egyszeru es elvileg minden fent emlitett MTK csipes keszuleken mukodnie kellene, csak root kell hozza. Szivesen felrakom valahova, nekem bevalt.

  • Bembee12

    aktív tag

    Sziasztok.
    Új telefon vásárlása előtt állok.
    Mindenképpen valami kínai "csodát" szeretnék venni..:D
    Max.: ár kb.:50.000ft 230usd (szállítással együtt)
    Szeretném a véleményteket kérni

    Eddig két telefont néztem ki:
    1.
    JIAYU G3T (aka.G3S Turbo)
    Ami tetszik benne:
    fém betét, Gorilla 2 üveg (már ha tényleg), nagy akksi(2750mAh), MTK6589T

    Ami nem tetszik benne
    4GB Rom (bár azért hozzá tudnék szokni), béna kamera(ezt hallottam róla)8Mp
    Nem találtam hozzá pót akksit, Rootolt rendszer? (itt az a jó ha igen),
    nem találtam hozzá CWM-et, se Főzött Rom-ot(bár, ha jó a gyári akkor mindegy)
    A 3g-s Sim "csak" 2100MHz-es<--de ez mit jelent? (többi mobilnál általában még van 850MHz).

    2.
    THL W200
    Ami jobb benne: 8gb Rom, elvben jobb kamera?(12Mp)
    3g-s Sim 850/2100MHz (bár nem tudom ez mit jelent)
    Ami rossz: nincs Gorilla, "sima" plasztik ház, nincs értesítő LED, kisebb akku 1800mAh, DE 2db

    Ti mit ajánlotok kb. 50.000ft-ért?

    Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

  • CoolBoy323

    nagyúr

    válasz steve1977 #51803 üzenetére

    ez?

    ● USB debugging legyen bekapcsolva (beállítások, fejlesztői eszközök)
    ● Töltsd le, és telepítsd a drivereket
    ● Tömörítsd ki az MTK6589 Auto Root mappát
    ● Kösd össze a telefont a PC-vel
    ● Futtasd a run.bat fájlt a kitömörített mappából
    ● Nyomj meg egy gombot, és várj
    ● Ha kész, újraindul a telefon
    ● Ellenőrizd, hogy sikerült-e, pl. Root Checker programmal (Ha sikeres, akkor gratulálni fog a program.)

    forrás

  • janaman01

    addikt

    Cappa72

    Telóm egy alapból rootolt s4 clon mtk6589

    kérdésem az lenne, ha csinálni akarok egy backup-ot az MTKDroidTools 2.4.8b vel, akkor ugye felrakom a drivereket
    elinditom a progit nyomok egy backupot és már csinálja is, vagy újra kell inditani factory mode-ban a telót ?

    és a backupot hova teszi? a gépre vagy a telóra?

    hülye kérdések, de még nem csináltam kinai telót :)

    [ Szerkesztve ]

    /tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

  • KukkSteve

    aktív tag

    válasz kgymac #54512 üzenetére

    Igen, többek között ezt is próbáltam, és az mtk6589rootot is. Mindkettőt többször is, az előbbi le sem fut, mert kellene hozzá vagy CWM, vagy valami T-betűs recovery. Ezen más van, valami szimpla recovery csak. De addig nemtudok más recoveryt feltenni, amíg nincs rootolva. És egyébként nem is találtam hozzá CWM-et. :O Lehet hogy lekakálom az egészet...
    Bár ha netán valamikor kell a mentés, akkor többet fogok vele szívni mint most. :S

    Alone50:
    Köszi. Ezt még nem próbáltam. :)

    :R

    A számom az adatlapomon. ;)

  • Rapaz

    csendes tag

    válasz cappa72 #54583 üzenetére

    Hello megnéztem a leírást és lenne pár kérdés.Leírom hogy akkor én hogy gondolom a blogod alapján:
    ( Huawei G610 MTK6589)
    1.Indítom a MTKdroidtools 2.4.8b-t
    2.Rádugom a telót a gépre bekapcsolt állapotban usb debuggal
    3.Rányomok a ROOT-ra, 2X ujraindul, nem nyúlok hozza
    4.ROM mentést felajánl ---> nem
    5.Superuser,Root explorer telepítés --->yes
    6.Aztán lementem a rendszert --->(Bizt.mentés) rányomok, megvárom
    7.Ha minden kész rányomok a Rebootra-vagy ez már nem kell?
    8, Programot bezárom, lecsatlom a telót a gépről?
    És itt a 6. pontnál ez a mentés nem ugyanaz lesz mint amit előzőleg írtam h küldött nekem a minideal fájlokat(+a flashtoolt)? ezeket:
    Vagy ez mi lenne pontosan?Gyári ROM root nélkül?
    Ja és a jelenlegi appokkal (ROOT és SU ) csinálnom kell valamit vagy igy maradjon ahogy most éppen van?:
    (IMG:/dl/upc/2013-11/28/456788_wn7edxzld0sk5me9_2_2.png)(/IMG) Bocs ha hülyeségeket kérdeztem

    [ Szerkesztve ]

  • moy01

    csendes tag

    válasz sankó81 #57074 üzenetére

    Próbáld meg így , nekem tökéletesen sikerült . :K
    Bár nekem MTK 6577-re kellett.
    "Step 1 - Download stuff
    ------------------------
    - Framaroot APK
    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2130276
    I used version 1.6.1
    or Root_with_Restore_by_Bin4ry for Windows
    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1886460
    or SuperOneClick for Windows
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682
    - gapps-ics-20120429-signed.zip
    http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip
    This is for Android 4.0.4 only
    - ADB Drivers for Windows (64 or 32 bit version)
    Google it or get from http://dl.google.com/android/android...21-windows.zip
    I used MTK6589_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers.rar for Mingren A2 phone
    - Root Explorer APK (to modify file system read-write permissions)
    Google it, I used version 3.1.2

    Step 2 - install ADB USB driver
    -------------------------------
    After the MTK6589_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers install is finished, you will see a window with several options. For our purposes, DESELECT all options and click ‘finish’.
    The ADB driver install should be complete. You should see your phone in ‘Device Manager’ now without any warnings.
    As you can see from filename it suits quad core MTK phones as well.
    OR
    Extract android-sdk_r21-windows.zip file containing the ADB USB drivers or Install the Android SDK and follow instructions on how to use the SDK manager to download the lastest drivers from google.

    Step 3- Copy stuff
    ------------------
    Make sure your device is plugged into your computer and turn On USB Storage on the touchscreen.
    Copy these to the device's Downloads folder.
    - Framaroot APK (if not willing to use Windows software via ADB)
    - GAPPS zip
    - Root Explorer APK

    Step 4 - Rooting
    ----------------
    Click on the Framaroot APK on your Android device (applications => explorer => Internal memory => Download => )
    or use your Windows software to do the rooting process.

    Step 5 - innstall and use Root Explorer
    ---------------------------------------
    Click on the Root Explorer APK to install.
    Start the installed Root Explorer. The first time you open it if everything is right you should get a prompt from SU to allow root access, hit "grant".
    Right now you should be in the root directory of the device. At the top you should see a message that says "Mounted as R/O" (means: read only) and a button next that says "mount as R/W" (means: read and write).
    Click the button to mount / (root directory) as R/W.
    The message at the top should change to "mounted as R/W" and the button should change to "mount as R/O"

    Scroll to the System folder and open it. Hit the same button here as well.

    Now click on the ../ Parent Folder icon on the top to go back to the root directory.

    Step 7 - copy Google APPS to /system
    ------------------------------------
    Easier way:
    - extract GAPPS zip with your PC, and copy it's System directory to a /temp/System on your Android device.
    Harder way: extract GAPPS zip:
    - Scroll to and tap the directory containing GAPPS zip (e.g.: /sdcard/Download)
    - Tap and hold on the zip file until the menu comes up and select "extract all" this will extract the zip file to e.g.: /sdcard/extracted/gapps-ics-20120429-signed/
    -> You should see 5 items, install-optional.sh, META-INF, optional, system and the ../ Parent Folder link.

    * WARNING * Do not click on the install-optional.sh bad things might happen!

    Instead TAP and hold on the extracted System folder until the menu comes up and select copy.
    TAP ../ Parent Folder until the directory at the top says / , so your in the root directory of your device.
    Now hit the paste button on the bottom left. You should get a warning massage saying "System already exist. Do you want to overwrite it?" Hit yes.
    The file copy takes 1 to 2 minutes when it is done all that is left is to remount the / and /System folders, both to R/O.
    Click the back button on your device until you have exited root explorer, and turn the device off and back on.

    If everything's okay you should now have a fully functional rooted device with Google Play store.
    "

    [ Szerkesztve ]

  • Hali1975

    tag

    Szia ,
    en ajanlom a xiaomi hongmi red rice-t.
    Minidealtol .
    Jo minosegu 4,7 telo mtk6589T-1,5gigas.
    Frissites folyamatos.

    Max root es egy ujabb miui rom ra, aztan tokeletesen hasznalhato telo, vallalhato kameraval es uzemidovel/1simmel mersekelt 3g-vel sok wifiel 2,5 nap utan 61%os akku:-)!
    GPS a tobbi MTK-s telohoz kepest popec.

    Erdemes elolvasni a tesztet rola.
    illetve a tobbi tulajt is:-)
    http://prohardver.hu/tema/re_xiaomi_hongmi_hd_kijelzo_es_negymagos_processz/hsz_801-850.html

    en mar sok telot hasznaltam es sok mtk-s dualsimest, a cubot gt99 mellett ez meg az ami nagyon megeri sztem az arat:-)
    remelem segitettem
    Udv

  • jimmy5

    aktív tag

    Sziasztok !

    Most vettem egy ULEFONE P6+ telót csájnából,
    de az istennek sem tudom root-olni és az újabb gyári szoftverét rátenni.
    MTKdoid tools-al és Flashtools-al próbálkoztam de egyikkel sem tudom szóra birni.
    Minden driver fel van pakolva(eszközkezelő nem jelez semmit)
    MTK6589T proci van benne.
    CWM-et sem találok.

    Itt van az újabb rom : http://www.needrom.com/mobile/star-p6-carpad-t6-ulefone-p6/

    Guruk segítségét várom !
    Előre is köszönöm !

    Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

  • Bferibörs

    addikt

    válasz hungobungo #69335 üzenetére

    Lehet sok hülye kérdést fogok feltenni,bocs nem értek hozzá abszolúte,szeretném megtanulni :R

    a teló : Alcatel OT-8008D Scribe HD elvileg MediaTek MTK6589 proci

    Ha csak az eredeti custom rom-ot mentem le Recovery-ben akkor minden cucc mentődik a telefonról amit gyárilag rápakoltak ? Később ha gond van a telóval vissza tudom pakolni esetleg számítógépről is ? ( ha a Recovery nem működik a telón) ?

    erre gondolok : Eredeti/Custom ROM lementése
    Lementett eredeti/custom ROM visszaállítása
    Vagy ettől még nem tudom életre kelteni a telefont ha pld. a Recovery sem működik rajta ?

    ( jártam úgy telóval, hogy Recovery <3 valami jelent meg de a nyelv választáson kívül-azt sem választotta ki- semmit nem lehett vele csinálni ott megállt ,ki sem lehett kapcsolni, ilyen problémát szeretnék pld. megoldani mentéssel)

    Nem értem miért kell az MtkDroidTools-t használni, cappa72 leírásából ez nem derül ki számomra sajnos-zöldfülű vagyok teljesen e téren. Rootolni nem akarok csak egy mentést készíteni ha gondom van vissza tudjam pakolni , tabletnál csináltam frimware cserét az ment egyszerű volt- telónál nem lehet frimwaret készíteni (gyári nincs) ami .img kiterjesztésű és azzal megoldani a vissza állítást esetleg gyárira ?

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

  • _Hodor_

    tag

    Tiszteletem Uraim!
    Barátnőm számára szeretnék telefont rendelni, egy ideje már nézem a mobilarénás fórumokat, a tapasztalataitokat, így könnyebb a választás. Ám kérlek segítsetek olyan szempontból választani a következők közül, hogy melyik ezek közül az a telefon "amivel a legkevesebb baj van". Értem ez alatt, hogy ha nagyon muszáj vétel után amatőrként rootolok/romot rakok fel stb (hála a jó leírásaitoknak), viszont oda adnám barátnőmnek, és mivel nem élek vele, nem tudnám minden nap állítgatni, meg próbálkozni a telón, ha ez meg az a cucc nem mükszik/beszarik rajta, tehát jó lenne ha az asszonynak nem lenne gondja vele. Íme linkek nélkül a típusok, és hogy melyik felé tendálok, oda írom példa ként a jelenlegi minideal es árakat (áfa nélkül).:
    Xiaomi Hongmi: 160$ -a saját topicját olvasva egész megbízhatónak tűnik + kamera is talán ebben a legjobb (ami az asszonynak fontos valamiért) viszont sztem elég randa, de most ezt gondolom a legjobb vételnek
    JIAYU G4C /G3C: 150$ körül- sztem a G3C gyönyörű, csak ezek MTK6582 osak nem 89T mint a hongmi+ a topicjaikat olvasva azt láttom hogy igen sok meló van velük, mire megtalálja a megfelelő rom-ot meg midnent az ember, így félnék ilyet venni a hölgyeménynek
    CUBOT One: 170$ ugye az a gyönyörű htc one dizájn ami a G3C-nél is, ám mintha nem lenne akkora magyar tábora mint az előzőeknek.
    Lenovo S820: 170$ -ez sem csúnya, viszont itt csak MTK6589 van T -nélkül (szemben a Hongmival)
    +1 ami nem kínai ,mivel hogy lehet az a legegyszerübb, hogy ha neki nem kínából rendelek, a nehézkes garancia miatt
    Motorola Moto G= legolcsóbban 53 ezer ft, viszont sd kártya bővítés, +akksi nem kivehető (ez nem tom para -e)
    Szval ezek lennének, ha valaki megtudna erősíteni, hogy egy hölgynek, aki nem tudja magának folyamatosan mahinálni a telót melyik lenne jobb, azt nagyon megköszöném, és elnézést a hosszú levél miatt!
    Köszönettel:
    Hodor!Hodor!Hodor!Hodor!Hodor!Hodor!

  • Jogi

    csendes tag

    Helló!
    Új vagyok a fórumban, bár az írásotokat lelkesen követem.
    A következő a problémám amiben a segítségeteket kérem.
    Több dual sim-es telefont rendeltem kedvencem eddig a ZTE 967s volt amit a leírástok alapján többször romot cseréltem partíciót bővítettem. Váltottam és vettem egy Lenovo P780 telefont a Minidealtól rendeltem.
    A Vibe rom 1347 4.2.2 rom szállították. A telefont Vrootal sikerült rootolnom. A CWM lecseréltem a Cappa által készített Lenovo-P780-CN-type-CWM-6028-recovery-by-Cappa72.img. Ezútán csináltam egy biztonsági mentést CWM mel és MTK droid tools 2,5,3.
    A particiót szerettem volna bővíteni a meteos programmal ( meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en
    ) mint az egyik leírásban olvastam és már használtam más mtk 6589 telefonnál, de a következő történt.
    Elindítottam a programot, 2,5 gb particionáltam elindítottam a recovery módot a program szerint, de nem indult el a telefon. Próbáltam újra indítani de a Lenovo felíratnál megáll a telefon. A recoveryt elindítom és vissza akarom állítani a mentésből a rendszert akkor egy kis idő után kiírja: rendszer system error. Nem tudom betölteni a mentést. A MTK droid mentés visszaállítást ahogy olvastam a flash tools kell elkezdtem a leírás szerint, de a kért (MT6589_Android_scatter_emmc.txt) fájlra kiírja hogy hibás nem lehet betölteni. Próbáltam új zip- t vibe rom ot felrakni recoveryból de nem engedte.
    Teljesen tanácstalan vagyok. Nem lehet a meteos particiót valahogy recoveryben visszavonni, gyanítom a memória van összezavarodva.
    Segítségeteket kérem.
    Köszönöm.

  • yerico

    senior tag

    válasz Laza... #79932 üzenetére

    Bakker, sikerült!

    RootGenius megcsinálta, s Root Checker szerint rootolt. Hihetelten. Amúgy a youtube-on kezdtem el nézegetni, hogy hogyan kell, kifejezetten MTK6589-es root eszközöket kerestem, mint MT6589_rooter, Root_with_Restore_by_Binary, most a One_Click_Root.

    Egyébként nem ez az első kínai telefonom, de ezzel megküzdöttem. Cserébe gyárilag rajta van a PlayStore - amint ugyebár jókat kémkednek a kínaiak.

    Szóval
    Star S4 root rootolás RootGenius sikerült

    Csak ha más is rákeresne, legyen meg neki

    [ Szerkesztve ]

  • #01993216

    törölt tag

    válasz #01993216 #85332 üzenetére

    Ha csak simán a nyers, érintetlen ROM-on lefuttatom a kábeles megoldást, MTK6589 ROOT-ot, akkor a végén ez a 2 sor fogad:

    /system/xbin/busybox: not found
    /system/xbin/su: No such file or directory

    Belenéztem a CMW-es .zip-be, mindkét fájl ott vagy az xbin könyvtárban.
    Ugyanezzel a ROOT programmal eddig minden ROM ROOT-olható volt, ami nem volt az gyárilag.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Ájvé #137178 üzenetére

    Van benne valami.
    5 évvel ezelőttről a minideal.net-ről :

    JIAYU G4 (2G/32G)
    JIAYU G4 Android 4.2 Smart Phone MTK6589T Quad Core 2G/32G With 4.7 Inch HD IPS Retina Screen 13MP Camera
    Special price is 329.99$(SG Post)

    ZTE V967S(100pcs)
    ZTE V967S MTK6589 Quad Core 1.2GHz Android 4.2 Dual Sim 5.0 Inch QHD Smart Phone
    Special price is 169.99$(10$ discount 113ABED)

    UMI X2
    UMI X2 Smartphone 5.0 Inch 1080P FHD Screen 1G/16G MTK6589T 1.5Ghz Quad Core Android 4.2 - Grey
    Special price is 249.99$

    Lenovo s820
    Lenovo S820 SmartPhone Android4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.7 inch HD 3G WCDMA 13.0MP
    Special price is 295$

    Lenovo S750
    Lenovo S750 Smartphone Gorilla Water Proof Android 4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch QHD Dual Sim
    Special price is 244$(10$ discount 13aed)

    Iocean X7 mtk6589t
    iocean X7 Black MTK6589T Quad Core 5.0" IPS Screen Android 4.2.Smartphone
    our price is 229.85$(SG Post)

    Lenovo K900(will be rooted)
    Original Lenovo K900 Android 4.2 Intel Dual Core 2.0GHz With 5.5 Inch Full HD 13.0MP
    our price is 499$(Nillkin case as gift)

    THL W8 Beyond(can choose root)
    ThL W8 Beyond MTK6589T 1.5GHz 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2- Gray
    Discount price is 224.99$(35$ discount 11mini)

    THL W8 Beyond(can choose root)
    ThL W8 Beyond MTK6589T 1.5GHz 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2- White
    Discount price is 224.99$(35$ discount 11mini)

    Lenovo A660(green arrive)
    Lenovo Lephone A660 MTK6577 dual SIM dual-core waterproof IP67 5MP GPS Smart Phone
    our price is 118.5$(root and install mulit-language)

    Lenovo A830(root)
    Lenovo A830 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz 5.0 inch QHD 3G WCDMA 8.0MP
    Special price is 179.99$

Új hozzászólás Aktív témák