Hirdetés

2014. december 20., szombat

Gyorskeresés

(#1) geri005

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Lenne itt egy P3-as laptop 128 MB RAMmal, amit néha netezésre használnék.
Chrome, Opera és Firefox sajnos hamar telenyomja a memóriát...

Ha valaki tud egy jó böngészőt az ne óckodjon megosztani velünk :)

The truth is, it is all your memories, the joyful ones and the heartbreaking ones that make up who you are as a person. Privátra illik válaszolni, akkor is ha nem aktuális már.

(#2) sfdrakex válasza geri005 (#1) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Minden weboldal teli van képekkel meg flashel, a flash eddig minden böngészővel amit próbáltam zabálta a memoriát, facebookon flashjátékok 512 ram alatt el se indulnak tölt tölt és lehal a böngésző, de más flash játékkal is sikerült már megetetnem 700-800 mega ramot. Szerintem ha tudsz szerezz bele még 512 nem ártana bele, vagy törödj bele a lassúságba, a weblapokat már az újabb gépekre optimalizálják, illetve nem optimalizálják őket, ha nem nézek flash oldalt akkor is min 100 megát eszik minden böngésző.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#3) sbazsi válasza sfdrakex (#2) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

pedig soxor jól jönne egy opera mini szerű böngésző régi laptopokra is... :U

(#4) looser válasza geri005 (#1) üzenetére

looser
(őstag)

Esetleg adhatsz egy esélyt a K-Meleon-nak... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5) sfdrakex válasza looser (#4) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Az is firefox alapú, szerintem a mai böngészőknek már kevés a 128 megával szerelt gép, gondolom ebből még ráadásul vesz le az integrált VGA is, pár kisebb progi is eszik belőle. Nagyon kevés már a 128 mega sajnos.

(#3) sbazsi
Jó lenne persze, de sajna nincs, de ha találtok engem is érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#6) geri005 válasza sfdrakex (#5) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Tulajdonképpen nem akkora baj ha lassú, csak néha kéne. A K-Meleon-t kipróbálom.

The truth is, it is all your memories, the joyful ones and the heartbreaking ones that make up who you are as a person. Privátra illik válaszolni, akkor is ha nem aktuális már.

(#7) geri005 válasza looser (#4) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Na ez a K-Meleon eddig jobban teljesít mint a többi :)
Köszi.

Olyan 26 MB-t eszik ha meg van nyitva a PH.

[ Szerkesztve ]

(#8) sbazsi válasza sfdrakex (#5) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

Opera Mini For Windows
nem olvastam végig, csak googleban találtam. ;)

(#9) sfdrakex válasza sbazsi (#8) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

kromatikus aberrációt linkeltél

(#10) geri005 válasza sfdrakex (#9) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Szó szerint :DD

(#11) geri005 válasza sbazsi (#8) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Opera Mini for Windows

Nem lehet, hogy erre gondoltál? :U

(#12) sbazsi válasza sfdrakex (#9) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

:B :B CA-t ide akartam. Oda sikerült is.
Opera Mini For Windows
Ez már amit akartam.

#11: dede :K

[ Szerkesztve ]

(#13) geri005 válasza sbazsi (#12) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Az egyedüli probléma, hogy a JRE több memóriát fogyaszt, mint a Firefox... :DDD

(#14) looser

looser
(őstag)

A '90-es évek közepe felé találkoztam elsőként az internettel, akkor egy w95+ie(2,3?) később nt4+ie(5,6), de ami az igazi kedvencem volt, az a Netscape böngészője. Esetleg egy ilyen régi darabbal is megpróbálkozhatsz; sok memóriát feltehetőleg nem fog zabálni és a telepítője is lájtvéjt :)

(#15) sfdrakex válasza looser (#14) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Egy régi netscape jó lehet, nekem is eszembe jutott, csak kérdés megtudja e jeleníteni rendesen a mostani weboldalakat.

(#16) sbazsi válasza geri005 (#13) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

De legalább a böngésző keveset, a topic meg erről szól... ;)

(#17) kraftxld

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Lynx? :D

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#18) j0k3r!

j0k3r!
(senior tag)

ha linux is alternativa, akkor en hasonlo gepen puppy linuxot + seamonkey-t hasznaltam.
(sot meg a 10.10 es opera is szepen ment, csak le kell tiltani par cuccost)

some men just wanna watch the world burn...

(#19) WonderCSabo válasza kraftxld (#17) üzenetére

WonderCSabo
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nekem is elsőre ez jutott eszembe! :K

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#20) huskydog17 válasza looser (#4) üzenetére

huskydog17
(őstag)
LOGOUT blog

Ez a K-Meleon gyorsabb, mint a 3.6-os Tűzróka? Azért kérdem, mert a legfrissebb verzió is nagyon régi FF motorra épül. Már az 1.9.2-es motort kéne kalapálniuk, nem?

Itt van még egy FF alternatíva, amely már az 1.9.2-es Gecko-ra épül:
Pale Moon
Ez egy módosított 3.6-os FF, viszont annál jóval gyorsabb, valamennyivel kevesebb memóriát is eszik. Egy próbált talán megér.

The Stars Were Mine!

(#21) WonderCSabo válasza huskydog17 (#20) üzenetére

WonderCSabo
(Szakértő)
LOGOUT blog

A Pale Moon nem fog futni a P3-asán...

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#22) geri005 válasza kraftxld (#17) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Ez jó :DD

(#23) geri005 válasza j0k3r! (#18) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Win XP alatt is megyeget az Opera, ott is le vannak tiltva a felesleges folyamatok.
Épp mostanában kezdtem el nézegetni a kisebb linuxokat, ki is fogok próbálni párat. Még a DSL(Damn Small Linux) is a listán van.

[ Szerkesztve ]

(#24) j0k3r! válasza geri005 (#23) üzenetére

j0k3r!
(senior tag)

nekem a puppy linux egy 500 mhz-es celeronon 256 mb rammal szepen megyegetett.

some men just wanna watch the world burn...

(#25) sfdrakex válasza j0k3r! (#24) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Az igen, de a böngésző abban is eszi a ramot.

(#26) looser válasza huskydog17 (#20) üzenetére

looser
(őstag)

Nem fogok hazudni: valamikor 7-8 éve próbáltam ki először, még nagyon 0.béta akármi állapotban volt, de egész jól futott, most pedig a kicsomis verziót próbáltam ki a hsz előtt, mivel pont valamelyik másik topicban is felvetődött a K-Meleon kipróbálása. Szóval gyorsan indul, de alapból 17MB-ot elfogyaszt. Egy youtube klip után már 70MB. Szóval nem tudom, hogy valódi alternatíva-e, de a Lynx (ha elég olvasásra a böngésző, vagy amíg ki nem fejlesztik a szöveges alapú multimédiát :) ) jópofa dolog, amíg melóhelyen nem volt internet (mindenkinek), putty-al hazakapcsolódtam és lynx-el böngésztem, egyszerűen imádnivaló. De a régi Netscape tényleg megér egy misét. Az elején még pénzt is kértek érte, szóval tessék megbecsülni :)
Esetleg innen egy még régebbi verzió, nosztalgiázni... Én mondjuk egy NT4-en is elgondolkodnék, 64MB rammal hasít és marad memória az oldschool browsernek is. Hajrá :)

[ Szerkesztve ]

(#27) huskydog17 válasza WonderCSabo (#21) üzenetére

huskydog17
(őstag)
LOGOUT blog

Húh ,tényleg, sorry!

The Stars Were Mine!

(#28) ntomka válasza geri005 (#23) üzenetére

ntomka
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Habár megy az XP 128MB RAM-os gépen, de böngészővel és mai weboldalakkal vegyítve nem jó megoldás. Akkor már inkább egy szolgáltatásokban lebutított win2k. Ehhez még egész tűrhető a support is, arra a célra, ami neked kell, viszont a memória használata szolidabb az XP-nél. Ezután próbálkozhatsz a böngészőkkel.
Illetve optimálisabb alternatíva lenne egy kiherélt linux telepítés. És erre meg számtalan kis erőforrás igényű böngésző létezik. :)

ツ Headphones on - World off || Prohardver! Eszközök a webstore-ban: http://goo.gl/NYgIE

(#29) geri005 válasza ntomka (#28) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

Meg kell mondjam, hogy az XP sokkal gyorsabb nálam, már volt fenn 2000 is, ott is kilőttem a feles szolgáltatásokat, de még ez is jobb. Van fenn egy 2003Server Enterprise is teljesen lebutítva az is viszonylag "hasít" meg egy ME, ami rohadt instabil, de egész gyors. Arra a néhány alkalomra még a jó öreg 98-ra is képes lennék visszatérni.

(#30) geri005 válasza looser (#26) üzenetére

geri005
(tag)
LOGOUT blog

lynx-et kirpóbáltam, nagyon "érdekes" kis program, hasznos lehet, de mindennapos használatban nem működne...

K-Meleon eddig a nyertes, de tegnap próbálkoztam telepíteni egy régebbi Netescape-t, valamiért XP-n nem engedte felrakni, de még próbálkozok ma.

(#31) Zolien

Zolien
(lelkes újonc)

Az Operanak volt egy nagyon gyors es memoriaigenytelen betabongeszoje a 10-es verziok elejen. Meglepoen hasitott, tudom, mert sok-sok evig hasznaltam XP-t 96Mb RAMmal. Nem tudom pontosan melyik, zongorazz vegig parat tavalyrol, tudni fogod ha megtalaltad!:) Se elotte, se utana nem talalkoztam meg se Opera, se mas fronton kezelhetosegre furgebb browserrel.

Netscapet imadtam en is a modemes idokben, es probaltam napjainkban is, sajna a mai html kodok mar nem fekszenek neki:( Nem fagy le, csak all, nem tolt semmit. Sajnos. Szovegesek kozul van meg olyan, hogy links, illetve w3m. Nekem mindketto szimpatikusabb a lynxnel.

Epiphany ami meg eszembe jutott linux teren, bar ez hatareset, finomgorgetesben viszont kiraly, az biztos, de szerintem ez csak engem erdekel:)

Maxton meg ami egy IE alapu krealmany de annal joval furgebb, talan szimpatikus lehet. Bar tobb/sok fullel nem tud tobbet o sem. Operaval szemben nalam anno alulmaradt o is. Meg minden mas is. Probe it, try it!

De nem eleg megtalalni a legalkalmasabb bongeszot, flashtol minden szinten el kell bucsuznod, java appletek is csak nagy varakozasok aran.. gondolom ez tiszta. Bar sokaig billiardoztam a jojatek.hun a mar emlitett 96Mb-tal, az azert jo, nem?:) Viszont azt Internet Explorerrel! A javat sokkal gyorsabban futtatta mint akarmelyik masik bongeszo egy kulso telepitesu java motorral. Szoval Opera+IE, en ezt javasolnam neked tobb ev szereny tapasztalatai alapjan.

Z

(#32) Zolien

Zolien
(lelkes újonc)

Illetve hat az orok klasszikus, az Opera 8.54 - ennel jobbat, ami megjeleniti a mai weboldalakat es a gepedre is megfelelo garantaltan nem talalsz. Szerintem ez lesz a te kompromisszumod. Tenyleg ajanlom.

Z

(#33) Zolien válasza geri005 (#29) üzenetére

Zolien
(lelkes újonc)

SP4-gyel nekem is lassabb volt a 2000.. SP2-ig ajanlom vagy anelkul, ugy hasit.

Z

(#34) looser

looser
(őstag)

Ez mai hír...
Mondjuk a memória-igény ettől még lehet rendkívüli.

(#35) Arki válasza looser (#34) üzenetére

Arki
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Comodo Dragon - béta böngésző: http://download.comodo.com/dragon/DragonSetup.exe (forrás). Hátha..

[ Szerkesztve ]

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#36) looser válasza Arki (#35) üzenetére

looser
(őstag)

Ejha, ezt nem is ismertem... A tűzfalukat használom évek óta. Ha Chrome alapú, akkor ő is emésztget egy kis erőforrást...

(#37) McKane válasza geri005 (#1) üzenetére

McKane
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem a válasz egyértelmű..

Internet Explorer ! :DD :U

na, hogy ON is legyek, próbáld kia Chromot, vagy azt ami most jelent meg a comod műhelyéből..a nevét sajnos nem tudom. :F

(#38) looser válasza McKane (#37) üzenetére

looser
(őstag)

Megtalálod hárommal feljebb ;)

(#39) ceia válasza geri005 (#1) üzenetére

ceia
(senior tag)

Hali!
Melóhelyen használunk egy PII450/160M/Win98SE gépet adatok beírogatására, de van rajta NET is, szóval suttyomban nyomulunk rajta.. :DDD
Ezen nagyon ratyi az alap IE5, felraktunk FF2.0b2-t. 9x-en utolsó Java ami megy, 5.0 update18 meg van flash is, és nem olyan vészes, tudunk böngészni, még flash játék is megy (némelyik) pl. ezek: [Hexxagon] [Bomberman] [Lightbot]
Persze vannak flashek, amiktől FF hibaüzenettel leáll, (YouTube kizárva) de ez a régi verzió miatt van, és a Flashblock plugin megoldja. Javascript is lelassíthatja a gépet, pl. Ipon.hu 100% CPU terhelést okoz, ezért a FF-ban kikapcsoljuk a jscriptet, csak ha nagyon muszáj, nyomjuk be. Gmail standard módban jól megy, és tényleg elég jól lehet böngészni is, 4-5 fül nyitva lehet, és azt is bírja. -Most is erről a gépről írok ;] Rendszermonitor szerint 27,3M a szabad memória, és cpu használat 3-25 között jáccik, ahogy írok. (3 fül nyitva)
Itt van régi FF: [Oldapps]
Egyszer próbáltam 1-es vagy más régebbi FF-ot, még gyorsabb volt! Sajnos nem emlékszem, melyiket pontosan. :R

[ Szerkesztve ]

it's more fun to compute

(#40) ceia

ceia
(senior tag)

Közben eszembe jutott, és megnéztem az oldal forrását, így csak a játék megy fullban: [Crazy Bomberman] :))

(mindig a jobb oldali opciót kell választani)

[ Szerkesztve ]

it's more fun to compute

(#41) dudasj

dudasj
(tag)

http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20100308-nagy-bongeszovalaszto-internet-explorert-firefox-chrome-safari-es-tarsaik.html

(#42) looser

looser
(őstag)

Fura, hogy design mennyire fontos szerepet játszik sokak szemében. Szép tud lenni egy-egy pofás menüsor, ha föléviszem az egérkurzort megváltozik a színe, vagy csillan egyet, esetleg egy ikon, mely megnő 'érintésre' és 32bites színpalettából keverte ki létrehozója, de nekem ez sok, csak a funkcionalitás rovására megy. Régebben kipróbáltam windows-felület átalakítókat, hosszú perceket töltöttek a gépemen, de nem adtam esélyt nekik a további felfedezéssel, megszokással. Egyszerűen felesleges. Ahogy azt a '90-es években megalkotta a Microsoft, az az egyetlen amit szeretek. Hogy mögötte mi minden változott? Nem érdekel. Futnak a cuccaim, a felület pedig többé-kevésbé hasonló maradt. Feltettem virtuális gépre egy w7-et, s örömmel konstatálta konzervatív - legalábbis informatikában - lelkem, hogy tökig lebutítható, kivéve a (klasszikus) start menüt, bár lehet, hogy azt csak én nem találtam.
A böngészőm lassan 3 éve Firefox. Szeretem :D
Ennyit látok felületből...

(#43) looser

looser
(őstag)

Ide érdemes bekukkantani, egy temető régi browsereknek, de egy-kettő ma is él még...

(#44) GrandeP

GrandeP
(PH! addikt)

Mivel Anyuéknak egy 800 mhz (felhúzva 996 mhz-re) meg 384 ramjuk van..

Így én már egy párszor lefutottam ezt a kört... nálam a legeslegjobb az

Orca Browser szinte szárnyal. :DDD
vagy ugyanaez még még még "gagyibban" a The World bowser ez már annyira faék hogy csak na... ha jól emlékszek ie 5-re épül ... de szó se róla téleg gyors, csak néhol bebugzik a poupoktól meg a "szóreklámoktól"..

De lehet még próbálkozni a Maxthonnal (nem tetszik a tab kezelése)

Illetve az SrW Ironnal ez egy chrome koppintás csak még -még gyorsabb...

Ellenben egy jó tanács 256 mb ram alatt mind caci lesz tök mindegy h mit csinálsz... használhatsz win 3,1-et meg ie 0,8-at akkor is szaggatni fog, mert rengeteg a képi elem illetve a java - flash egyéb ilyen-olyan dolgok...

Opera 10,62 vagy melyik ami most állítilóg a leggyorsabb... nos azzal csak az a baj h attól lesz gyors h a képeket kb 80% minőségromlással tölti be tehát egy hd képet is felnagyított bélyeghez lehetne hasonlítani...
Procit meg zabálja közben....

Én kis gépre nem ajánlom...

Remélem tudtam segíteni...

Jah még annyit h memóriát tudsz "felszabadítani" a futtatás services.msc beírása után.. a feleslegesen induló dolgokat kilőve..

Gyakorlatilag azon a sz@ron ha jólt tudom csak a netes cuccok futnak automatán minden más lelőve.... mikor utoljára néztem nod32-vel boot végeztével evett 115 mb -ot...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#45) K9

K9
(tag)

Szinte az összes böngészőt leteszteltem memoria zabálással és megjelenítéssel kapcsolatosan.De én is arra jutottam hogy a K-meleon a legjobb.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.