Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    ismét visszatérek egy 3g modemes problémával :)

    szereztem egy trémobil MF195-ös modemet. windows alatt 19d2:1210-nek látszik, majd telepítés után átvált 19d2:1211-re és felrak 3 sorosportot. utána működik stabilan

    ubuntun ott kezdődött a szívás, hogy a modeswitch profilok között ilyen nincsen. gugliztam az MF195-re, és a hup-on találtam egy szintén MF195-nek eladott, de teljesen más PID-el rendelkezőre leírást. végigpróbáltam egy csomó hasonló, apróságokban eltérő usb_modeswitch MessageContent-et, és 1-2 sikertelen kísérletet leszámítva minddel ugyanarra jutottam: a 1211 helyett 1212 lesz a PID és nem 3 sorosport, hanem 2 soros (ttyACM0/1) + egy cdc-ether (usb0) eszközként jelenik meg. az ubi grafikus felületén utána egyből lehet csatlakozni és stabil a net

    utána jött az openwrt: felraktam a kmod-usb-net-cdc-ether modult, a modeswitch-et bekonfigoltam ugyanúgy ahogy az ubuntun, át is váltja ugyanúgy 2 soros + cdc-ether -re. utána a luci-n (3g plugin telepítve) próbáltam hozzáadni mint új modem: umts/gprs/evdo proto, umts/gprs service, internet apn, pin/user/pass üres, portnak próbáltam a ttyACM0 és 1-et is, ugyanúgy viselkedett mindkettőnél: csatlakozik, az ifconfig-ban pillanatra meg is jelenik az interfész, de azzal le is szakad az usb eszköz és újracsatlakozik 1210 telepítő módban, majd jön az usb_modeswitch... végtelen körforgás, ha a modeswitch-et automatán hagyom... egy pillanatra még az értelmes megkapott IP cím is látszik az ifconfig-ban! nem hiszem hogy az áram lenne kevés a porton, mert tettem egy izmos elkót a HUB-ba - előtte volt hogy a pendrive-ot is elvesztette ha mást mellé dugtam, most minden stabilan viselkedik - kivéve ezt a modemet. persze ha nincsen jobb ötlet, akkor próbálok külső tápot adni majd neki... de eddig már több különböző modem, hangkártya, egyéb HID eszköz volt rajta akár egyszerre is és tápproblémát még a 21 mbit-essel sem tapasztaltam, ez meg csak egy 7-es...

    valamit félrekonfigolok talán? a cdc-ether eszközökre nem igazán találtam semmi értelmes leírást - inkább androidos telefonoknál emlegetik, de ott nem "tárcsáz" senki sehová, a telefon készen adja a netet a cdc-ether hálón keresztül, csak dhcp-vel rá kell csatlakozni - ha jól értem...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák