2014. szeptember 22., hétfő

(#1) donsergiooo

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

7ZIP

egy fájltömörítő és -archiváló program Microsoft Windows operációs rendszerhez. Létezik hozzá parancssoros és grafikus felhasználói felület is. Képes beépülni a Windows Intézőbe. A 7-Zip ingyenes program, LGPL licenccel. Fő versenytársai a piacvezető WinZip és WinRAR programok, mindkettő zárt forráskódú alkalmazás. Létezik 64 bites verziója is a Windows XP x64 Editionjéhez. A p7zip egy Unix-szerű rendszereken (mint pl. a Linux vagy a FreeBSD) futó portja.

A 7z archív fájlformátum

A 7-Zip program vezette be a 7z fájl formátumot, de jó néhány más formátumot is támogat.

Alapértelmezésben a program 7z archívumokat készít, .7z kiterjesztéssel, amiben az LZMA algoritmust használja tömörítésre. Ez a viszonylag új fájlformátum nagy tömörítési arányt képes elérni, hasonlóan más népszerű, ám nem csak szabadon használható algoritmusokra épülő formátumokhoz, mint pl. a RAR.

A 7-Zip számos funkciót tartalmaz, melyek közül nem mindegyik található meg a népszerű kereskedelmi archiváló programokban.

* A 7z fájlformátumához a 7-Zip 256 bites AES-alapú titkosítást biztosít. A titkosítás a fájlok tartalmán kívül kiterjed a 7z könyvtárstruktúrájára is, így a jelszó nélkül még az archív könyvtárszerkezete sem ismerhető meg.
* A 7-Zip rugalmasan kezeli az akár változó méretű köteteket is, ami praktikus többrészes archívumok írható CD-ken vagy DVD-ken való elhelyezésekor.
* A 2-paneles üzemmódjában a 7-Zip egyszerű fájlmenedzsernek tekinthető.
* Többszálúság támogatása
* Külön 64 bites változat nagyméretű memóriatérképek támogatásával a gyorsabb tömörítés érdekében.
* Az archívumban lévő sérült fájl- vagy könyvtárnevek helyben átnevezhetők.

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#2) donsergiooo

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Első kérdésem felteszem! Hátha valaki kompetens abban, hogy segítsen!

egy 6.5gb-os iso file-t tömörítenék be vele, de a tömörített állományt beteszi az isoba ami megint 6.5gb. Ha kimásolom belőle a 2.3gb 7zip filet akkor meg olvasási hiba! lol

Valaki?

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#3) donsergiooo

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Hüh de forgalmas ez a totyik ... pedig hasznos ki progi és jó dolog össze tömöríteni 6-8GB-os fileokat! ..nah mind1

(#4) ugux válasza donsergiooo (#2) üzenetére

ugux
(tag)

én is ilyesmivel próbálkozom, de nekem még a beállításokban kell pontosítanom.
Gondolom az ULTRA fokozatot érdemes használni, ami ugyan időigényes, de legalább jól tömörít.

Én a 4,9 GB-os Witcher-t (ISO) akarnám betömöríteni, csak időt kell szakítani rá.
Egyszer kipróbáltam Az untra előtti fokozatot, de azzal 2 MB-al lett csak kisebb.

Azt a problémádat nem igazán értem, hogy hogyan kerül bele az ISO-ba a 7z fájl. Nekem simán sikerült egy külön .7z-t készíteni, az más kérdés, hogy nem igazán csökkent a méret.

(#5) ugux

ugux
(tag)

na, most kipróbáltam egy 700 MB-os xvid-es avi törörítését Ultra módban. 695 MB lett. Tudom hogy az avi eleve tömörítve van, így most nem tudom eldönteni hogy ez jó nekünk vagy nem??

(#6) ugux

ugux
(tag)

csináltam egy kis tesztet a 7Zip-el. Egy Nero-s HP3300-as CD image fájlját tömörítgettem be különböző beállításokkal.

Eredeti méret: 536 MB

Tömörítések 7z formátumra Ultra fokon.

1.
Tömörítés módja: LZMA
Cím mérete: 64 MB
Szó mérete: 64
Solid Block Size: 4 GB (ez nem tudom mire szolgál)
EREDMÉNY: 279,9 MB

2.
Tömörítés módja: LZMA
Szó mérete: 273
EREDMÉNY: 280 MB

3.
Tömörítés módja: PPMd
Szó mérete: 64
EREDMÉNY: 430 MB

4:
Megnéztem a 3. féle módot is, de azon már az elején látszott, hogy gyenge lesz, ezért azt le is állítottam.

Tehát ebből az derült ki, hogy az LZMA-t érdemes használni.

Aki tudja mire való a cím, szó, és Blok méret beállítások az ossza meg tudását!
köszi

(#7) donsergiooo válasza ugux (#6) üzenetére

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Én az Ut3 7GB felinstalátat 3.5 GB-ra tömörítettem! :D

(#8) ugux válasza donsergiooo (#7) üzenetére

ugux
(tag)

én meg a Witcher 8,4-et 4 GB-re :)

(#9) Pocak89

Pocak89
(fanatikus tag)

Egy hülye kérdés: hogyan lehet beállítani magyar nyelvre. Mert vmi szláv nyelvű alapból:

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10) Pocak89

Pocak89
(fanatikus tag)

ár megvan :DD

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11) Tosee

Tosee
(PH! addikt)

Hali!

Én is felraktam ezt a progit, de nem sikerült kitömörítenem amit akartam...
Egy 93 db .rar fájlt szerettem vna kitömöríteni vele de nem sikerült. Állandóan 7% -nál CRC hibát írt ki és leállt. WinRar-al simán ki tudtam tömöríteni... Ha jól tudom akkor ez is támogatja a .rar fájlokat.
Van vmi ötletetek, hogy ezzel miért nem sikerült?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12) donsergiooo válasza Tosee (#11) üzenetére

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Passz! ..a legújabbat szedted le?

(#13) Tosee válasza donsergiooo (#12) üzenetére

Tosee
(PH! addikt)

a 4.57-es változat volt fent. Tudtommal ez a legújabb

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#14) donsergiooo válasza Tosee (#13) üzenetére

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Én nem használom másra csak az adott csomagok kitömörítéséhez vagy multimédiás anyagok tömörítésére! Amúgy WinRar Rulez -->> TC plugin...

(#15) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Használom egy idelye, egész rendben van. ISO -és valami tömörítő az ok.
Az Arj tömörítőt inkább használom igaz a Win támogatja a Zip fájlokat, nem a legjobb hatásfok de lefele a legkompatibilisebb, DOS parancssoros, de Ubiban van bekódoló GUI -is progija is. Az inditható arhívumok meg nem mennek más platformon.

[ Szerkesztve ]

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#16) lúzer

lúzer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

van előnye a winrarhoz képest?

ha valaki azt írja, pl. dvd-t betömörítette akkor le a kalappal, de szerintem eleve tömör állományon nem sokat dobhat.
vagy pl. jpg-n

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17) donsergiooo válasza lúzer (#16) üzenetére

donsergiooo
(senior tag)
LOGOUT blog

Valamit sikeresen betömörít! Egy próbát mindenképpen megér! Nekem sikerült!
:K

(#18) Dcgreg

Dcgreg
(újonc)

Sziasztok!
Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy én is egy 6.5 Gb-os játékot szeretnék összetömöríteni, 4.5 Gb-os DVD méretűre hogy ki tudjam írni. Ezzel a programmal lehetséges? Hogy ha nem akkor létezik e olyan program amivel igen és mi a neve?
Előre is köszönöm!
Sziasztok! :R

(#19) Polesz válasza Dcgreg (#18) üzenetére

Polesz
(PH! addikt)

Nem fér ki a COD4 egy DVD-re? :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) zvaragabor válasza Dcgreg (#18) üzenetére

zvaragabor
(senior tag)

Próbáld meg. Kiválasztod a legnagyobb tömörítés fokot (Ultra), természetesen 7z formátumban, és vársz. Ha nem jön össze, akkor próbáld meg a KGB Archiver-t.

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#21) Dcgreg válasza zvaragabor (#20) üzenetére

Dcgreg
(újonc)

Köszönöm szépen megpróbálom :R

(#22) dni

dni
(őstag)

7-zippel lehet több darabból álló rar anyagokat is kicsomagolni? (nekem még nem sikerült)

◄►http://hardverapro.hu/tag/dni ◄►

(#23) mob_zzz válasza dni (#22) üzenetére

mob_zzz
(fanatikus tag)

Persze, hogy lehet. Minden további nélkül.

(#24) dni válasza mob_zzz (#23) üzenetére

dni
(őstag)

És hogyan? Jobb klikk kibontás ide, így csak az első fájlig jut, de próbáltam a fájlkezelő részből is szintén sikertelenül. Gugli pedig nem dobott ki semmi értelemeset a kereséseimre. :(

(#25) mob_zzz válasza dni (#24) üzenetére

mob_zzz
(fanatikus tag)

Nekem működik úgy, hogy duplaklikk az első fájlra, ekkor elindul a 7-Zip fájlkezelő, látszanak benne a kicsomagolandó fájlok, innen már akár simán Kibontás gombbal, akár drag&drop módszerrel a megfelelő helyre irányítom a kitömörítést, ami gond nélkül végig megy.
A fájlok legyenek azonos nevűek, erre ügyelj (csak a kiterjesztés térhet el: rar, r01, r02, stb.).

(#26) dni válasza mob_zzz (#25) üzenetére

dni
(őstag)

Thx, az volt a gond, hogy nem a .rar, hanem .r01 fájlra kattintottam. (WinRAR bármely fájlra kattintásnál kicsomagolja, ezért erre nem is gondoltam első körben) :R

(#27) twollah

twollah
(PH! nagyúr)

Kijott az uj beta verzio a programbol (v9.04 beta).

Letoltes a szokasos helyrol.

(#28) neduddki

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

allitolag mert teljesimeny ez a joszag /9.1beta/:

msi k9vgm-v 4850e 1G Kinston: 3040 4781 3911

msi k9a2vm-v2 235e 2G Kingston: 3913 5134 4523

msi 760gtm-p33 235e 2G kinston: 4314 5201 4758

udv

neduddki

[ Módosította: didyman ]

a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) klayton#1

klayton#1
(tag)

hali,
meg lehet oldani vhogy hogy total commanderben a .rar formatumu tomoritett file-t is ki lehessen bontani 7-zippel? a .zip-et siman viszi, a rar nem megy neki vmiert. 7-zip beepulo telepitve van es mukodik is. elore is koszi:)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.