Új hozzászólás Aktív témák

  • TurboDuck

    csendes tag

    Hali!

    Nemrég áttértem egy nagyobb netcsomagra, és a szolgáltatótól kaptam egy új router-wifi-t ami képes 5Ghz-s sávon sugározni. Beléptem a router kezelőfelületére, ahol be is tudtam állítani, viszont a probléma az lenne, hogy a mobilom minden probléma nélkül rákapcsolódott az 5Ghz-s wifire viszont a laptopom már nem látja.
    Tavaly vettem a gépet, egy Lenovo Y580-ról van szó, ami 802.11n szabványon fogja a jelet, tehát érzékelnie kellene az 5Ghz-t.

    Mi lehet a probléma?
    Köszönöm a segítséget!

    Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

  • HoaryFox

    őstag

    válasz TurboDuck #1 üzenetére

    Azonnali kérdések órája
    Azonnali notebookos kérdések órája

    Kereső a barátod, légy szíves használd legközelebb, mielőtt új topikot nyitsz :)

    Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

  • riglee

    újonc

    Ez milyen bájos! Bírom, hogy az összes ilyen jellegű fórum tele van rosszindulatú, segíteni nem tudó és nem akaró okostojásokkal, akik a tudatlanságukat arrogáns kioktatással palástolják.
    Ha nem tudsz segíteni, akkor legalább ne szólj be!
    Hát nem kurvára mindegy, hogy hol kérdezi meg a szerencsétlen, ha valami baja van?

  • And

    veterán

    válasz riglee #3 üzenetére

    1.) Nem igazán volt benne rosszindulat.
    2.) Teljesen igaza van, lásd [link], III / 12. pont (jótanácsok / topcinyitás).
    3.) Te sem igazán járultál hozzá a kérdező problémájának megoldásához, de legalább határozottan szoltál hozzá. Kár, hogy nincs igazad.
    Mod. TurboDuck: "Tavaly vettem a gépet, egy Lenovo Y580-ról van szó, ami 802.11n szabványon fogja a jelet, tehát érzékelnie kellene az 5Ghz-t."
    Az egyikből (802.11n szabvány) egyáltalán nem következik a másik (5 GHz-es működés), mivel a 802.11n az összes többi wifi-szabványtól eltérően nincs fixen sávhoz kötve: működhet 2,4 és / vagy 5 GHz-en is. Tehát létezik egysávos, csak 2,4 GHz-es 802.11n kliens és router is.

    [ Szerkesztve ]

  • riglee

    újonc

    válasz And #4 üzenetére

    Nos, lehet, hogy a fórum szabályok szerint igaza van, de az emberi normák szerint abszolút nincs.
    Ezt most a gyengébbek kedvéért kifejtem. Az ilyen jellegű fórumokon (nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem csak ezen, hanem mindegyiken) vannak bentlakók, akik valamilyen furcsa megmagyarázhatatlan időnyeréssel napi 36 órában vannak jelen és vannak betévedők akiknek valós problémáik vannak, melyeket szeretnének megoldani.
    A bentlakók egy saját maguk, és/vagy a fórum gazdái által kialakított házirend szerint működnek és békés, a kívülálló számára érthetetlen csevegéssel töltik napjaikat. Na most, a szerencsétlen betévedő, aki megoldást keres a problémájára nem ismeri ezeket a szabályokat, sőt, ahogy azt fentebb írtam, nem is igazán érti a fórumlakók nyelvezetét. Szegényke egy darabig kolbászol a fórumban, majd megpróbálván a fórum - számára teljesen átláthatatlan - szabályainak megfelelve, az esélytelenek teljes nyugalmával kérdést intézni az "okosokhoz". Ekkor jön az, ami ebben a beszélgetésben történt, miszerint is segítséget nem, viszont lebaszást azt kap.

    Hogy az én hozzászólásom miért nem segítette a kérdésfeltevőt? Hát azért nem, mert én is csak egy afféle betévedő vagyok, akinek pont ugyanaz a problémája, mint a topik indítójának, és láss csodát, én se találtam meg a fórumon - megjegyzem, máshol sem - a megoldást. Mi több, még most se találom, pedig a válaszodban van egy a témába vágónak látszó idézet, amit persze sehol nem vagyok képes megtalálni. Persze biztos én vagyok a hülye.

    Szóval röviden, a helyzet az, hogy aki segítséget kérni jön, annak - emberi normák szerint - segítséget illik nyújtani. Nem hiszem, hogy a békés fórumlakók életét rettentően felborítja az a néhány szerencsétlen, akit a rossz sorsa idevet és tudatlanságában elindít egy új topikot. Amúgy meg tessék zártkörű, csak meghívóval, informatikai alapvizsgával és magas értékre kitöltött IQ teszttel látogatható fórumot csinálni és akkor a hozzám hasonló fogyatékosok nem fognak belerondítani az épületes csevegésbe.

Új hozzászólás Aktív témák