Megjelent a VirusBuster 7.0

A VirusBuster kiadta windowsos védelmi szoftverei legújabb, 7.0-s verzióit. Az otthoni számítógépekre való VirusBuster Personal, a munkaállomások védelmére kifejlesztett VirusBuster Professional, valamint a szerverbiztonságról gondoskodó VirusBuster for Windows Servers talán legfontosabb újdonsága az autorun-védelem. Ez a pendrive bedugásakor vagy lemez behelyezésekor automatikusan elinduló autorun.inf fájl felhasználásával terjedő károkozókkal szemben védi meg a rendszert. Ugyancsak újdonság a hostvédelem: a termék tiltja a host fájl írását, s így blokkolja számos kártevő potenciális tevékenységét.

A hálózatok központosított védelemvezérlésére szolgáló VirusBuster Central Management Solution (CMS) eszköztárát a fejlesztők az új kiadásban olyan elemekkel egészítették ki, melyek még könnyebbé teszik a hálózat menedzselését, több információt nyújtanak a rendszer állapotáról, illetve egyszerű adathozzáférést és -feldolgozást biztosítanak – mindez segíti a szervezet vezetése felé irányuló jelentések és beszámolók készítését is.

Mostantól a CMS-sel dolgozó rendszergazda egyszerűbben tekintheti át a hálózat gépeire vonatkozó adatokat, s több információhoz juthat. A telepített termékverziók mellett tájékozódhat a gépek konfigurációjáról, operációs rendszeréről, az esetleges eltávolított vagy aktív fertőzésekről. Az információkat szabadon választott összetételben jelenítheti meg a géplistában, egy-egy gépre kattintva pedig összefoglalva láthatja az annak adatait. Az új verzióban számos jelentéstípus közül válogathat, melyeket megjeleníthet a CMS-ben, vagy pdf-ként e-mailben tetszőleges címre elküldhet.

Az előre definiált jelentéstípusok segítségével egyszerűen készíthet beszámolókat a menedzselt gépek állapotáról, a felhasznált licencekről, az esetleges hibákról, illetve a hálózatban észlelt vírusfertőzésekről, legyen szó a leggyakrabban érintett gépekről, a leggyakoribb felismert károkozókról vagy akár az összes fertőzésről. A VirusBuster CMS központi napló funkciója előre definiált kategóriákban (víruskeresési, karantén üzenetek stb.) rendszerezve jeleníti meg a menedzselt gépeken tapasztalt eseményeket, de egyéni szempontok alapján is szűrhetünk. Ha csak egy adott gépen történt eseményekre vagyunk kíváncsiak, annak saját naplója külön is megtekinthető.

Az új, windowsos VirusBuster termékek jelenleg a cég weboldaláról tölthetők le, október közepéig pedig minden VirusBuster-felhasználóhoz eljutnak a beépített automatikus frissítésen keresztül.

Azóta történt

Előzmények